Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 00:12   #3941
kak sad to?

mislim, još bolje
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 09:37   #3942
Lud zbunjenog.

Možda su malo i kakali da neće biti da im se proda ova stara zaliha da imaju mjesta u skladištu za novu pošiljku. Kako god, mace su na dobitku.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:50   #3943
o pa to su super vijesti

nadam se da će tako i bit, još kad bi uvozili konzerve i grain free, ma nitko sretniji od mene
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 17:05   #3944
zna netko okvirno koliko je kg trovet hrane? konkretno treba mi, nažalost, urinary ili ako imaju za kastrate protiv kamenaca
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 17:19   #3945
u spanskom imaju pakiranja troveta od 0,5 i 3 kile
pol kile je 30 kn, mislim da sve imaju istu cijenu
3 kg je 120 - 130 kn, mislim da sam vidla da je tak raspon cijena
double effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 17:39   #3946
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
zna netko okvirno koliko je kg trovet hrane? konkretno treba mi, nažalost, urinary ili ako imaju za kastrate protiv kamenaca
I vas je čopilo?

Ja sam se neki dan raspitivala na batlerima, rekoše mi da je 3 kg 120 kn. Čak su i konzervice jeftinije nego od ostalih, 200 g 10 kn, ja sada hill's s/d od 150g plaćam 15 kn. Bankrotirat ću.

Ima i za naručiti preko nekog pet shopa, 135 kn dođe 3 kg, besplatna je dostava preko 250 kn, pa eto ako netko nije iz zg a treba mu ova hrana ima je za uzeti i online.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:41   #3947
mog ne (ja tvrdim da je to sve felidae zaslužan ), ali od dečka mačora da skroz ga začepilo, a tek 3god ima

užas kako su skupe... mi smo sad "za silu" uzeli RC urinary, ali dok gledam te cijene u PC-u novčanik mi u džepu rida

3kg/120kn je relativno uredu cijena, jer u PC-u bi za te novce eventualno dobili 1,5kg.
a konzervice sad čak razmišljam da svom kupim kao prevenciju, jer su stvarno povoljne i koliko se sjećam sastava kad ih je pas jeo - kvalitetne. hvala ti puno na info!

btw., ti svog hraniš samo s urinary ili kombiniraš s kastratima?
proučavala malo, pa naletila na podatak da bi zapravo trebalo 1-3mj urinary da otopi kaj se otopiti da, a dalje s hranom za kastrate (kaj bi se onda najviše isplatio brit, ako će htjeti i ako će mu pasati, jer npr moj se na britu jako češe ).
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:47   #3948
Uh, stvarno je mladi micko. A jel bio kod veta, koje kamence ima?

Je, skupo je ko sam vrag a nije baš neka kvaliteta. Sada u zadnje vrijeme nisam, kad je imao prvi puta napad onda je prvo jeo hill's s/d mjesec dana pa nakon toga c/d i onda sam ga prebacila na rc urinary jer mi je brljavio po hill's-u. Neko vrijeme je bio na njemu i onda sam ih sve prebacila na hranu za sterilizirane. Kupovala sam brittcare za kastrate, povremeno rc indoor, sterilised i nedavno su dobili i onu neku za 12+ godina., al džabe.

Ja sam zajebala stvar, jeli su dosta suhe, nisam mu toliko često davala čaja i eto sranja. S time da se ovaj puta baš bio zaštopao, zadnji puta ga je ščapilo ali nije bio zaštopan i na kraju je kod veta samo injekcije dobio, nije ga morao ništa čačkati.

A možeš uzeti preventivno iako ti ništa ne znači uzeti i dati jednu konzervicu, to treba davati neko vrijeme da otopi kamence. Po meni je bolja solucija povremeno davati čaja, ako i ima kakvog pijeska razrijedi se urin i ispere se pijesak pa se ne stignu formirati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 03:01   #3949
Nije hrana nego piće, ali da se uguram u temu... Moze li mi netko od batlera tko ima fontanicu za vodu za mace objasniti kak to funkcionira, na kaj se prikopca, gdje se kupi i za koju lovu, itd...? Hvala
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 16:45   #3950
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Uh, stvarno je mladi micko. A jel bio kod veta, koje kamence ima?
je, na hitnu kateterizaciju jer ga je skroz začepilo
struvite, sami pijesak

niš, onda nek on sad pojede vrećicu RC-a, pa ćemo kupiti brit castrate, pa ako primjetim da opet kreću problemi natrag na urinary. tnx na podijeljenom iskustvu.

žao mi je za tvog micana...tak mi ih je žao gledati, vjerujem da poprilično boli
ima isto struvite? si mu davala uro pet?
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 18:28   #3951
Moj savjet vam je da dajete micku čaja, ako ima struvite onda ovaj od brusnice u početku, a kasnije neki za urinarne probleme. Dok sam micku davala čaja sve je bilo ok, unazad godinu dana sam rijetko i evo pizdarije.

Ne znam, meni je micko bio na brittcare-u za kastrirane pa ih je svejedno opet dobio, ovaj puta je bilo još gore nego prvi puta jer se skroz začepio. U biti malo sam sada čitkarala ponovo o kamencima i naišla sam na preporuku da se macama koje imaju urinarne probleme ne daje puno suhe jer od nje bude koncentriraniji urin i veća je šansa da se opet nešto formira.

A što se tiče paste, dajem mu sada neku ali nije uropet nego je neka urolisyn ili tako nekako slično.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:22   #3952
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nije hrana nego piće, ali da se uguram u temu... Moze li mi netko od batlera tko ima fontanicu za vodu za mace objasniti kak to funkcionira, na kaj se prikopca, gdje se kupi i za koju lovu, itd...? Hvala
Evo mi smo naručili fontanicu preko prijatelja koji je radio jednu veću narudžbu stvarčica za kućne ljubimce za uzgajivače i prijatelje, mi smo se odlučili za ovaj model :https://www.youtube.com/watch?v=v4OCgdLa-VI. Ušteka se u struju,ima pumpu i filter tako da se voda i pročišćava. Naše mačke su opsjednute vodom koja teče pa stalno žicaju da puštamo u wc-u pa se nadamo da će bit prihvaćena ova fontanica, doći će za koji tjedan i ispadne 280kn . Nadam se da će pomoći da naš 9mjesečni mačić Bismarck nema problema s kamencima, a i Lilly će se okoristiti . Napišem ti kako to funkcionira kada stigne!
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:28   #3953
moj bi gile tako uživao u tome. bilo bi vode po cijelom stanu kad bi počeo prati noge
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:50   #3954
Ovdje ste me nagovorili na Felidae, i ja kupila zalihe...a nemam pojma je li ona ok za kastriane mačore???
Mali mi brljavi po Felidae pa mu miješam malo sa RC kitten, stariji isto pa mu polijem malo one tekuće poslastice iz dm-a. Svaki tjedan ću smanjivati udio rc-a i te poslastice za starijeg, nadam se da će se naviknuti s vremenom
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:02   #3955
Koju si uzela? Ovu cat&kitten? Ta ima brusnicu u sebi koja zakiseljava urin tako da prolazi i za kastrirane miceke. A i sama po sebi ima veći udio mesa pa je manji rizik da mace dobiju kamence.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 01:57   #3956
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nije hrana nego piće, ali da se uguram u temu... Moze li mi netko od batlera tko ima fontanicu za vodu za mace objasniti kak to funkcionira, na kaj se prikopca, gdje se kupi i za koju lovu, itd...? Hvala
Moj prvi savjet bi bio nikad ali nikad plasticnu. Da sad ne opisujem da su drugi materijali (metalna, porculanska, keramika) higijenskiji i da plastika cak ni za zdjelice za klopu nije preporucljiva.
Filteri na ugljen se sve rjedje koriste.
Otkad moji to imaju piju neprestano. doslovce dodju do fontane i piju po nekoliko minuta, jednom i desetak.
E sad gdje se kupi u hrvatskoj ne znam. Prikopca se na struju i detaljno se mora skinuti kamenac, prljavstina itd. barem jednom u 10 dana, sve s4e rastavi, ocisti pumpa itd.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:07   #3957
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koju si uzela? Ovu cat&kitten? Ta ima brusnicu u sebi koja zakiseljava urin tako da prolazi i za kastrirane miceke. A i sama po sebi ima veći udio mesa pa je manji rizik da mace dobiju kamence.
da, tu sam uzela. ajd super, mislila sam im uzet rc sterilised pa miješat al vidim sad da ne treba. tnx
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:39   #3958
smije li maca jesti jaje? i koliko smije pojesti, odnosno koliko cesto?

hranim ulicne mace, no zna se zalomiti da im nemam sto dati pa me zanima jaje kao opcija u danima kad nemam nista. inace kupujem jeftine konzerve i kekse (najcesce od pet centra), a povremeno dobiju razne mokre vrecice od 100g ili ciste kuhane ribe. tu i tamo malo svjezeg sira s keksima, svjezeg sira uvijek imam. cisto meso rijetko dobiju, uglavnom vrlo malo, za poslasticu.

btw, mislim na kuhana jaja, sirovo ne dajem nista, a od pecenog dam samo ako su nezacinjeni riblji ostaci.

i jos me jedna stvar zanima: razmocite li kekse s necim? ja ne volim davati ciste, uglavnom ih pomijesam s konzervom, ali ponekad imam samo kekse. problem je sto mi je malo nezgodno donositi im posebno vodu, a vec im drugi susjedi daju dosta keksa pa mi se usta osuse cim vidim te sirote zdjelice.

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 10.04.2013. at 15:45.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:48   #3959
Smiju kuhana jaja, mislim ne više od dva komada na tjedan. Tako sam barem pročitala na stranici od jednog veterinara. Sirova ne smiju jer valjda bjeljanjak ima neki sastojak koji uništava ako se dobro sjećam biotin.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 16:27   #3960
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
smije li maca jesti jaje? i koliko smije pojesti, odnosno koliko cesto?

hranim ulicne mace, no zna se zalomiti da im nemam sto dati pa me zanima jaje kao opcija u danima kad nemam nista. inace kupujem jeftine konzerve i kekse (najcesce od pet centra), a povremeno dobiju razne mokre vrecice od 100g ili ciste kuhane ribe. tu i tamo malo svjezeg sira s keksima, svjezeg sira uvijek imam. cisto meso rijetko dobiju, uglavnom vrlo malo, za poslasticu.

btw, mislim na kuhana jaja, sirovo ne dajem nista, a od pecenog dam samo ako su nezacinjeni riblji ostaci.

i jos me jedna stvar zanima: razmocite li kekse s necim? ja ne volim davati ciste, uglavnom ih pomijesam s konzervom, ali ponekad imam samo kekse. problem je sto mi je malo nezgodno donositi im posebno vodu, a vec im drugi susjedi daju dosta keksa pa mi se usta osuse cim vidim te sirote zdjelice.

unaprijed hvala!
Sto su tebi keksi? Keksicima zovem poslastice, a suhu hranu - suhom hranom. I naravno da ju nicime ne razmacem. Dapace mora hrustati kako im se kamenac ne bi lovio za zube, to im cisti zube.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.