Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 16:30   #3961
ma da, suha hrana. ja to zovem keksicima.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:13   #3962
Ja svojoj mački dajem Kite Kat. To voli više od Whiskasa.
ivanageo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:03   #3963
u kauflandu su gourmet gold konzerve na akciji 3,49
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:07   #3964
Jel itko probao dat mački sirovo meso?
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 11:16   #3965
Većina mojih mačaka voli meso, samo jedna je izdajica roda svoga
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 12:32   #3966
Quote:
ivanageo kaže: Pogledaj post
Ja svojoj mački dajem Kite Kat. To voli više od Whiskasa.
Joj ovo ti baš i nisu nešto kvalitetne hrane. Za te novce možeš kupiti recimo ovu hranu: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...-govedina.aspx, kao prvo sastav je puno bolji nego što imaju ove dvije hrane, a kao drugo dosta je jeftinija nego ove dvije. Pogledaj samo koliki udio mesa imaju Kitekat i Whiskas u briketima, nema ni 10 posto. To su sve same žitarice a mace su mesožderi.

Zapravo tužno je koliko su te hrane razvikane i koliko su skupe ako se uzme njihova kvaliteta.

Quote:
Ronnyluna kaže: Pogledaj post
Jel itko probao dat mački sirovo meso?
Imaš cijelu temu o sirovoj prehrani maca, škicni si je ima stvarno dobrih savjeta, Ja znam svojima povremeno dati kad sebi nešto pripremam pa im odrežem komad i nasjeckam na komadiće i jedu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:06   #3967
Ja svojoj maci svaki petak dam sirove sardine onako čitave
Obožava ih..pojede i po 10 odjednom
I kad koljemo kokoši dam joj jetricu i srca
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:22   #3968
Čitala sam da im se plava riba ne bi trebala davati sirova jer mogu biti zaražene s nečime pa im to uništava nešto. Ja svojima ribu kuham, za svaki slučaj. Ja svojima dajem pileće jetrice i srca jednom u tjedan dana, 10 dana. Nekad im skuham, a nekad dam sirovo iako mi sirovo razvlače okolo i igraju se pa nisam baš oduševljena s time.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 22:02   #3969
Jel može malo opširnije?
Na tiaminazu misliš?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 22:22   #3970
nakon čitanja ovdje ja svojim nastojim dati 1-2 puta tjedno ribu. al baka nekad da i po 3 puta i kažem ja njoj da ne smije a ona meni na to da kako one mačke na pazaru jedu ribu svaki dan i ništa im nije ja kupujem mole jer ste tu napisali da se nebi smjela davati plava riba i prokuham samo malo tek toliko da lakše kosti očistim. jeftini su i nemaju puno kosti i spadaju u bijelu ribu
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:06   #3971
ako se misli na tiaminazu, ne sadrži je sva riba. češće ju sadrži slatkovodna, dok morska kako koja. provjerite na netu prije davanja
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 10:27   #3972
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Jel može malo opširnije?
Na tiaminazu misliš?
Na ovo mislim:

Za mačke su i mlijeko i riba štetni! Riba obiluje nezasićenim masnim kiselinama koje mačke teško probavljaju. Sastojci plave ribe sadrže i enzim koji slabi vitamin E u tijelu. Zbog toga će u dovoljnim količinama plava riba uzrokovati vrlo bolnu kožnu bolest steatitis. I plava i bijela riba (premda po nekim izvorima samo plava) sadrži enzim koji uništava tiamin (vitamin B1) pa će u većoj količini prouzročiti ozbiljne probleme. Kravlje mlijeko sadrži laktozu u količini koja je prevelika da bi je mačke probavile. Kao posljedica pojavit će se proljev. Mlijeko je zato potrebno razrijediti vodom ili dati neko s malo laktoze.



Našla sam na više mjesta da se općenito ne preporuča riba, na nekima ne preporučavaju sirovu, na nekima kuhanu jer se sve hranjivo ubija... Pa onda još negdje sam pročitala i da spominju neke parazite mislim u plavoj ribi pa kao zbog toga ne bi trebalo davati sirovo, i sad ti znaj šta je tu točno i šta davati i kako kad često pišu suprotne stvari.

Usput moj micko ne dobije proljev od mlijeka, ali mu ne dajem jer otkida na jogurt pa mu rađe od mliječnih stvari dam jogurt i eventualno sir (tu zna već brljati ).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 17.04.2013. at 10:36.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 15:42   #3973
na fejsu sam našla ovu obavjest od dobavljača orijena pa ako trebate za mačke

Orijen Intrade
Dragi prijatelji

Stigla je nova pošiljka grainfree ACANE CAT u 3 okusa: Wild Prarie (400g i 2,5kg) Grasslands (400g i 2,5kg) i Pacifica (2,5kg).
Uz ACANU CAT stigla su i manja pakiranja ACANE DOG sa zobi: Chicken & Burbank Potato (340g i 2,27kg), Lamb & Okanagan Apple (340g i 2,27kg) i Adult Small Breed (340g i 2,27kg).

Isto tako stigao je i ORIJEN Cat & Kitten u pakiranju od 2,5kg, te ORIJEN Red Meat u pakiranjima od 13,5kg i 2,5kg.

Svi novi artikli dodani su na naš webshop: www.mojpetshop.hr
Sa isporukom u dućane krećemo slijedećeg tjedna.
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 15:46   #3974
konačno. sad sam išla kupiti N&D i cijena se popela na 155 kn za vrećicu od 1,5 kg

odmah sam naručila 2 vreće orijena i 2 male acane da probam. i sljedeći tjedan ću morati uzeti još 2 pakiranja da sam mirna
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 19.04.2013. at 16:03.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 17:04   #3975
ajde konačno! taman mi opet nestalo hrane i baš sada moram do pet centra uzeti opet ono malo pakiranje RCa da preživimo. i mislim da ću uzeti i orijen i acanu da sam mirna par mjeseci ako se opet budu zezali sa isporukom!
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 17:06   #3976
tako sam i ja
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:01   #3977
probala sam mačku uvesti jedan obrok sirovog. Sve je bilo super do prije kojih četri dana, sada mačak sve sirovo što pojede povrati. Zna li ko zašto? Ne bi ga htjela hranit samo dehidratom i vrečicom pa bi vas zamolila za savjet što bi mu mogla uvesti kao taj treči obrok. nešto kuhano? neznam što bi sebi skuhala, još i mačak... Kaj vi svojima dajete kad ne jedu industrijsku hranu? To s povračanjem... ne kužim kaj se dogodilo
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:21   #3978
možeš mu davati kuhanu piletinu, svježi sir i jogurt, malo povrća, kuhane iznutrice. naravno sve nezačinjeno i na sobnoj temepraturi

pošto povraća daj mu za sada par dana kuhanu rižu i piletinu dok mu se ne smiri želudac
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:40   #3979
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
probala sam mačku uvesti jedan obrok sirovog. Sve je bilo super do prije kojih četri dana, sada mačak sve sirovo što pojede povrati. Zna li ko zašto? Ne bi ga htjela hranit samo dehidratom i vrečicom pa bi vas zamolila za savjet što bi mu mogla uvesti kao taj treči obrok. nešto kuhano? neznam što bi sebi skuhala, još i mačak... Kaj vi svojima dajete kad ne jedu industrijsku hranu? To s povračanjem... ne kužim kaj se dogodilo
Kolike komade daješ? Moja mačka je rigala od sirovog dok nisam skontala da moram na jako sitno narezati, ludača jede hlapljivo i ne žvače pa se naravno izriga. Sad kako joj usitnim ne riga uvijek, valjda samo onda kad prebrzo pojede.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 15:46   #3980
Ne dajem mu velike komade, male komadičke da može sve fino žvaknuti.
Uredno je on to jeo dva tjedna za večeru i odjednom povračanje. Želudac mu je dobro. Kad mu dajem suho, sve je u najboljem redu. Tak i sinoč. Nakon povračanja je tražil jesti i dala sam mu Felidae. Sve je smazal u trenu i sretan spavao do jutra. Neču više riskirati sa sirovim, četri večeri povračanja za redom je dost. Mislim da čemo ipak preči na kuhano. Šteta, kažu da je sirova klopica super za mace
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.