Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 15:31   #361
neman, polako naučit ćeš
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:02   #362
Ili ce malac rano bit soreman za koncerte daleke obale
neman312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:28   #363


kod nas je išlo u tom smijeru, ja sam sve te pjesmice pozaboravljala, a sada obnavljam gradivo

dapače nama je to zarazno, evo u mene muž cjeli dan pjeva pilići, pilići smo mi, a izgleda pjesma je zanimljivija njemu nego maloj

mi tako po cijeli dan pjevušimo dječije pjesme u sebi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 17:53   #364
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post


kod nas je išlo u tom smijeru, ja sam sve te pjesmice pozaboravljala, a sada obnavljam gradivo

dapače nama je to zarazno, evo u mene muž cjeli dan pjeva pilići, pilići smo mi, a izgleda pjesma je zanimljivija njemu nego maloj

mi tako po cijeli dan pjevušimo dječije pjesme u sebi

jao pilićiiii.... moja po cijeli dan viče mama navij pijiceee.. daj još mekani zvekani, mica maca, kukunka.. zna ih sve redom.. još strašno dobro priča pa je sada u fazi učenja stihova i super joj dobro ide!!!
Ozrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 00:33   #365
moj je otkrio grgu čvarka i lud je za njim. danas smo na netu pronašli i antuntuna koji mu se isto svidio, pa moramo krenuti u potragu za slikovnicom. i još mu je trenutno fora kruška, jabuka, šljiva...
ove you tube pjesmice već dugo ne gledamo/slušamo. sad smo se prebacili na ozbiljnu književnost.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 09:07   #366
Antuntuna sad imas u bilo kojoj knjizari, mislim da je profilovo izdanje, ali nisam sigurna. Relativno novo izdanje, od prije koju godinu, dobilo neke super nagrade za ilustracije. Cak ima za kupit majice i platnene torbe. To sam vec par puta kupila za djecu koja zive izvan hrvatske. Jedan se cak zove anton, pa mu je to bilo za rodjendan
neman312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 10:38   #367
znam, samo se trebamo prošetat do grada.
čini mi se da je antuntuna i grgu čvarka ilustrirao isti lik, a ilustracije u grgi čvarku su stvarno mrak!
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 11:12   #368
Je, isti tip. Ali meni nekako drazi antuntun.
Naravno da je jezurka uvik na prvom mjestu, u laganom vodstvu ispred bubamarca( kojeg je btw napisa arsen, ja to donedavno nisam znala).
neman312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 16:06   #369
Moj oduvijek obožava dječje pjesmice. Sad ima 2 god i 7 mj i ima već jako širok repertoar. Mene zbilja nekad fascinira kako on uči te pjesmice. Sjedi i sluša i nešto mrmlja i za par sati čujem pjeva cijeli refren. Neke zna i cijele. I ne recitira već baš skine melodiju (za neke i koreografiju ). Kad neku riječ ne razumije onda ubaci nešto svoje npr. mali mali pauk se penjao na svod /padala je kiša i smočila je pod . Pjesmice na engleskom su za umrijeti od smijeha
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 16:14   #370
Superman pjesma

Dobila sam zadatak od mog djeteta da joj pronađem jednu pjesmu za rođendan. Nism baš sigurna spada li u kategoriju dječjih pjesmica no ... puštaju je u vrtiću pa valjda je. Pjesma je na hrvatskom i u refrenu se spominje superman.
Probala sam tražiti po internetu ali neuspješno, pitala tetu tko izvodi pjesmu no ni to nije pomoglo jer kaže teta ima neki mixani cd pa nema pojma. Kako se radi o teti koja nije njezina i u njezinoj grupi nemaju taj cd (ponekad ih spoje s tom drugom grupom) ne vidim često tu tetu da je detaljnije ispitam. Pa ako možda neko ima neki hint o kojoj pjesmi bi se moglo raditi i tko je pjeva (dok ne uspijem probati užicati tetu da posudim i kopiram cd) bila bi vrlo zahvalna
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 23:01   #371
Quote:
buba4 kaže: Pogledaj post
Dobila sam zadatak od mog djeteta da joj pronađem jednu pjesmu za rođendan. Nism baš sigurna spada li u kategoriju dječjih pjesmica no ... puštaju je u vrtiću pa valjda je. Pjesma je na hrvatskom i u refrenu se spominje superman.
Probala sam tražiti po internetu ali neuspješno, pitala tetu tko izvodi pjesmu no ni to nije pomoglo jer kaže teta ima neki mixani cd pa nema pojma. Kako se radi o teti koja nije njezina i u njezinoj grupi nemaju taj cd (ponekad ih spoje s tom drugom grupom) ne vidim često tu tetu da je detaljnije ispitam. Pa ako možda neko ima neki hint o kojoj pjesmi bi se moglo raditi i tko je pjeva (dok ne uspijem probati užicati tetu da posudim i kopiram cd) bila bi vrlo zahvalna
jel ova? http://en.kidsmusic.info/artists/din...sic/albums/no1
dino jelusic-superman, zadnja pjesma
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 10:56   #372
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
jel ova? http://en.kidsmusic.info/artists/din...sic/albums/no1
dino jelusic-superman, zadnja pjesma
Je ta je

Puno hvala
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 23:25   #373
Question najbolje djecje pjesmice

pozdrav svim mamama i malisanima! recite mi koje su djecje pjesmice najdraze vasim anđelima?
ivanababy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 23:34   #374
Samo im nemoj pustat Zeko i potocic.
LowWord206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:18   #375
Trazim pjesmu (tekst i glazbu) i google ne pomaze jer upisujem ocito preopcenite pojmove Dakle pjesmica ide otprilike da je dosla jesen i mali kesten je pao sa drva, pa je htio nazad na stablo sakriti se ispod lisca, al je zapuhao jaki vjetar i srusio ga na pod gdje su ga nasla djeca i igrala se s njime.

Itko?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:35   #376
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Trazim pjesmu (tekst i glazbu) i google ne pomaze jer upisujem ocito preopcenite pojmove Dakle pjesmica ide otprilike da je dosla jesen i mali kesten je pao sa drva, pa je htio nazad na stablo sakriti se ispod lisca, al je zapuhao jaki vjetar i srusio ga na pod gdje su ga nasla djeca i igrala se s njime.

Itko?
Probaj si ovdje malo pregledati
www.pjesmicezadjecu.com/jesenske-pjesmice
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:44   #377
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Probaj si ovdje malo pregledati
www.pjesmicezadjecu.com/jesenske-pjesmice
Tamo sam prvo isla i nisam nasla nista
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 11:28   #378
kili kili jaka zaka

ne znam na koji topic uopce staviti

jel zna netko da li pjesmica ima hrvatsku verziju, na webu nalazim samo na slovensku a nekak sumnjam da u vrticu pjevaju na slovenscini

o ovome se radi https://www.youtube.com/watch?v=0oaeOCXaePs
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 18:12   #379
Joj nasi u vrticu su to ucili ove godine, mali je oooodusevljen, ali pjevaju (i rukama imaju koreografiju) samo ovaj dio koji nije bas uz jezik vezan. Kili kili kili jaka zaka, joka kola bum bum bum, jole majole, kili kili bum bum bum. Tako nekako to moj mali pjeva

Kesten od prosle godine kojeg smo u medjuvremenu naucili - U jednom vrtu u jesen, pronasao sam mali kesten, stajao je skriven u travi, muckao nesto u svojoj glavi. On mi je tada rekao, tiho na uho sapnuo, da zeli na stablo se vratiti, pod liscem od kise se sakriti. Zapuhao je vjetar ljut, odnio ga na dalek put, tu su ga nasla djeca mala i sa njim se poigrala.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 08:44   #380
meni je trebalo dugo da uopce skuzim sto pjeva
(ne prica cisto - pa pogadjam jel r, l....)
mala koja je prosla isti vrtic ne zna pjesmicu, a google mi je nasao ovo:
http://www.kalicopko.si/besedila/81-.../93-ole-majole

koreografija je najvazniji dio
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.