Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 22:34   #21
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Gore ti je kao top-tema popis službenih listova po svijetu, pa navedi par konkretnih primjera gdje je kupoprodajni ugovor dokaz vlasništva, a ne vlasnički list. U protivnom dobivaš karton za trolanje.

To što držiš u ruci nečiju osobnu, nema nikakvo pravno značenje. U biti ima, ta osoba bi mogla platiti kaznu ako je nađu bez osobne.
MA daj, špta je tebi ja nisam pravnik niti sam lud da zbog tvojeg hira trošim desetke sati po kopanju svjetskih službenih listova.
Ja znam iz prakse da to nije tako.

Boga mi, mogao bi dobit kaznu zbog neimanja osobne dok me policajac legitimira kad idem bacit smeće, ako me u isto vrijeme još jedan policajac pokuša ligitimirati...
Ris is offline  
Received Infraction
Old 25.02.2008., 22:35   #22
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A ti bi da se svatko bez problema može prijaviti na tvoj stan?
Alo!
Zemlja zove Vojkya!
Ne repliciraj na nešto što nitko nije rekao!
Ris is offline  
Received Infraction
Old 25.02.2008., 22:37   #23
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Mogu i sa izjavom ovjerenom kod j.b. biti posvađan na mrtvo ime...

AKo nemam šta okolo ići sa tuđom osobnom i kupoprodajnim ugovorom, što imam šetat okolo sa tuđom izjavom!?

Dragi moj, zamisli, i u kupoprodajnom ugovoru stoji ko je vlasnik!
Očito to nisi znao...
Jel ti ne kužiš poantu ili se samo praviš da ne kužiš?

Ako si s nekim posvađan na mrtvo ime, šanse da ti izjavom dopusti da se prijaviš na njegov stan su ravne nuli.
A ovo zadnje, i vojky ti je gori reka, u kupoprodajnom ugovoru ne piše ko je vlasnik, to piše samo u vlasničkom listu. ...Očito to nisi znao....
qwer is offline  
Old 25.02.2008., 22:40   #24
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Jel ti ne kužiš poantu ili se samo praviš da ne kužiš?

Ako si s nekim posvađan na mrtvo ime, šanse da ti izjavom dopusti da se prijaviš na njegov stan su ravne nuli.
A ovo zadnje, i vojky ti je gori reka, u kupoprodajnom ugovoru ne piše ko je vlasnik, to piše samo u vlasničkom listu. ...Očito to nisi znao....
Ne, ne piše samo u vlasničkom listu tko je vlasnik.


I ako sam s nekim posvađan na mrtvo ime, nije ni malo veća šansa da mi da svoju osobnu i svoj kupoprodajni ugovor, nego li je šansa da mi da izjavu o suglasnosti...
Ris is offline  
Received Infraction
Old 25.02.2008., 22:40   #25
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Mogu i sa izjavom ovjerenom kod j.b. biti posvađan na mrtvo ime...
U takvoj izjavi postoji volja da te se prijavi. Na osobnoj to ne piše. Da bi se prijavio na tuđu imovinu, moraš imati pravno legitimu volju vlasnika imovine.

Ako ti se ne sviđa - kupi svoju imovinu, pa nećeš imati tih problema.

Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Dragi moj, zamisli, i u kupoprodajnom ugovoru stoji ko je vlasnik!
Očito to nisi znao...
Ne piše. U kupoprodajnom ugovoru piše tko bi mogao biti vlasnik. Gleda se ono što je u zemljišnim knjigama (uz neke izuzetke kojih se pokušavamo riješiti zadnjih petnaestak godina). Kupoprodajni ugovor uopće ne mora biti realiziran.
Vojky is offline  
Old 25.02.2008., 22:41   #26
gospodo, kako se i cinilo na pocetku, tema je tu zbog trolanja. hvala i laku noc
Katrin is offline  
Old 25.02.2008., 22:42   #27
Ris nam ode na hlađenje...
Vojky is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.