Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 18:13   #341
Ovaj članak mi se čini dosta zanimljivjm. Govori o liječenju hipotireoze vitaminom A liječenjem štitnjače tako da se liječi jetra i o oblicima vitamina A pogodnim za liječenje hipotireoze.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 14:25   #342
Quote:
ZNX kaže: Pogledaj post
Da li itko primjeti razliku u energiji odnosno u povečanju energije i smanjenju umora od Euthyroxa ? Osobno, nikakvu razliku još ne osjetim, 6mj uzimam.

Usput naručio sam kelp morske alge kapsule 600mg jod 300mcg, da li netko koristi nešto slično? (u tabletama) sa euthyroxom ili bez njega? Ima li poboljšanja?
Hipotireozu navodno imam.
Pijem Letrox od 50mg..
Umor nije nestao nego se povecao..
Energija se smanjila..
Ali,jedino pozitivno sto se sama stitnjaca "smurila"
Ne debljam se vise..
Tahikardija je ok i hipertenzija,koje su posljedica Hashimoto tireoze.
Zasad nemam potrebu za direkt alternativom za nju,ali imam za sam imunitet.
On je na 0%
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:34   #343
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Pijem Letrox od 50mg..
Umor nije nestao nego se povecao..
Energija se smanjila..
Ali,jedino pozitivno sto se sama stitnjaca "smurila"
Ne debljam se vise..
Tahikardija je ok i hipertenzija,koje su posljedica Hashimoto tireoze.
Zasad nemam potrebu za direkt alternativom za nju,ali imam za sam imunitet.
On je na 0%

Pazi s dizanjem imunitetat kod Hashimota. Hashimoto je autoimuna bolest kod koje se stvaraju antitjela i napadaju stitnjacu - podizanjem imuniteta broj antitjela raste i Hashimoto divlja...I ja sama sam od onih koji se razbole u Hr kad kihne netko u Sloveniji i s imunitetom sam na Vi, ali kad krenem s boosterima imuniteta svaki put napravim samo jos vece sranje samoj sebi...
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:50   #344
"Zanima me jedna stvar, tko od vas koji imate povišeni TSH a normalne ili smanjene T3 i T4 u prehrani koristi soju i sojne pripravke i redovno pije čaj, svejedno da li crni ili zeleni?"

Pozdrav, meni obični svi nalazi budu u normali kad TSH podivlja. Zeleni čaj pijem otprilike 4 mjeseca godišnje kad me primi manija da hoću smršaviti a ima čudno djelovanje na moj apetit i jako diuretsko djelovanje u mom slučaju.

Soju i pripravke od soje nikad nisam konzumirala jer su me kao dijete uputili da ju izbjegavam i na tome je i ostalo. Osim toga mi je i tlaka proučavati koja je ok i nije špricana sto pedeset puta.

Uz to da napomenem da uzimam euthyrox ako ti to šta znači.
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:04   #345
Quote:
snake2808 kaže: Pogledaj post
"Zanima me jedna stvar, tko od vas koji imate povišeni TSH a normalne ili smanjene T3 i T4 u prehrani koristi soju i sojne pripravke i redovno pije čaj, svejedno da li crni ili zeleni?"

Pozdrav, meni obični svi nalazi budu u normali kad TSH podivlja. Zeleni čaj pijem otprilike 4 mjeseca godišnje kad me primi manija da hoću smršaviti a ima čudno djelovanje na moj apetit i jako diuretsko djelovanje u mom slučaju.

Soju i pripravke od soje nikad nisam konzumirala jer su me kao dijete uputili da ju izbjegavam i na tome je i ostalo. Osim toga mi je i tlaka proučavati koja je ok i nije špricana sto pedeset puta.

Uz to da napomenem da uzimam euthyrox ako ti to šta znači.
Soja i čaj imaju izoflavone koji sprečavaju iskorištavanje joda tako da postoji i endemska gušavost u krajevima gdje je soja glavna hrana. Još neke biljke mogu tako djelovati ali nemaju takvu koncentraciju tih spojeva. U stvari me zanima je li poplava hašimota posljedica prakticiranja vegetarijanske ideologije.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:23   #346
aaaaaa sorry, onda ja nisam prava osoba da ti odgovara na to, obzirom da je kod mene hashimoto dijagnosticiran kad sam bila u dobi od 5 godina....
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 15:08   #347
Quote:
snake2808 kaže: Pogledaj post
aaaaaa sorry, onda ja nisam prava osoba da ti odgovara na to, obzirom da je kod mene hashimoto dijagnosticiran kad sam bila u dobi od 5 godina....
Nema to veze. Djeca mogu puno gore nadrapati ako su im roditelji vegetarijanski ortodoksi.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:30   #348
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nema to veze. Djeca mogu puno gore nadrapati ako su im roditelji vegetarijanski ortodoksi.
Da ti budem najiskrenija nakon 28 godina koliko bolujem od hashimota vise ne znam sto bih mislila. Glupo mi je kad slijepo slijedim samo savjete endokrinologa i ne pokusavam si pomoci sa strane, a opet glupo mi je uz tu dijagnozu odredivati si alternativnu terapiju sama. Ne kazem da su ljudi koji rade jedno ili drugo glupi da me ne bi netko krivo shvatio, nego za sve mogu naci plus ili minus.
Moji starci su onaj standardni nekadasnji sistem, uzgojis namirnice koje mozes, a ono sto ne mozes kupujes domace, u tom vremenu to nije ni bilo tako tesko naci kao sada. Tako da su sve samo ne vegetarijanci
Meni pasu lako probavljive namirnice tako da uglavnom jedem povrce na leso, salatu jer ju obozavam-bilo kakvu, meso koje mi se jede, tako da uglavnom jedem sve. Zbog debljine ne jedem tjesteninu bas pretjerano i slatkise jer ih ne volim. A ono sto sam skuzila je da je bolje kad izbjegavam gluten, ali mislim da je to i kod ljudi koji nemaju problem sa stitnjacom.
I vezano uz neke prijasnje postove, stvarno dugo imam problem s tim i oduvijek, znaci u svakom laboratoriju, su mi govorili da moram popit tabletu u jutro, bez obzira na vrijeme vadenja krvi. Sad citam da mnoge savjetuju da ne piju tabletu. Skoro 30 godina ocito radim krivo
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:16   #349
Quote:
snake2808 kaže: Pogledaj post
Da ti budem najiskrenija nakon 28 godina koliko bolujem od hashimota vise ne znam sto bih mislila. Glupo mi je kad slijepo slijedim samo savjete endokrinologa i ne pokusavam si pomoci sa strane, a opet glupo mi je uz tu dijagnozu odredivati si alternativnu terapiju sama. Ne kazem da su ljudi koji rade jedno ili drugo glupi da me ne bi netko krivo shvatio, nego za sve mogu naci plus ili minus.
Moji starci su onaj standardni nekadasnji sistem, uzgojis namirnice koje mozes, a ono sto ne mozes kupujes domace, u tom vremenu to nije ni bilo tako tesko naci kao sada. Tako da su sve samo ne vegetarijanci
Meni pasu lako probavljive namirnice tako da uglavnom jedem povrce na leso, salatu jer ju obozavam-bilo kakvu, meso koje mi se jede, tako da uglavnom jedem sve. Zbog debljine ne jedem tjesteninu bas pretjerano i slatkise jer ih ne volim. A ono sto sam skuzila je da je bolje kad izbjegavam gluten, ali mislim da je to i kod ljudi koji nemaju problem sa stitnjacom.
I vezano uz neke prijasnje postove, stvarno dugo imam problem s tim i oduvijek, znaci u svakom laboratoriju, su mi govorili da moram popit tabletu u jutro, bez obzira na vrijeme vadenja krvi. Sad citam da mnoge savjetuju da ne piju tabletu. Skoro 30 godina ocito radim krivo
Ne znam što da ti kažem, 30 godina je puno i previše. Liječnici znaju ali uglavnom nemaju vremena da se posvete jednom pacijentu. Kad ti jednom postave dijagnozu dalje je resavska škola, samo prepisuju. Mene zanima zašto tako puno ljudi ima problema sa štitnjačom i je li možda uzrok životni stil, slično kao kod dijabetesa. S jedne strane vegetarijanstvo a s druge sklanjanje sa sunca i nejedenje soli. Za normalno funkcioniranje sustava potrebni su D vitamin i jod koje dobiješ tako da se sunčaš kad je sunce najjače i da jedeš sol a to sve liječnici brane.
Ako reagiraš na gluten možda je ipak autoimuna bolest. Najvjerojatniji mehanizam svih autoimunih bolesti je molekulska mimikrija, a da se ne ponavljam imaš o tome na reumatoidnom artritisu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:32   #350
Bitno je izlaganje dnevnom svjetlu, ne mora se pržit usred dana.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:50   #351
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Bitno je izlaganje dnevnom svjetlu, ne mora se pržit usred dana.
Mora se izložiti zračenju od 290 do 300 nm a to je UVB područje. Sinteza traži dosta energije koje nema u vidljivom dijelu spektra. Sinteza je uglavnom neefikasna jer se ljudi mažu kremama sa UV filterima i izbjegavaju sunčanje između 11 i 14 sati kad bi mogli dobiti potrebnu dozu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:58   #352
Sa svijetlom kožom ne bi trebalo biti problema.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 22:26   #353
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Mora se izložiti zračenju od 290 do 300 nm a to je UVB područje. Sinteza traži dosta energije koje nema u vidljivom dijelu spektra. Sinteza je uglavnom neefikasna jer se ljudi mažu kremama sa UV filterima i izbjegavaju sunčanje između 11 i 14 sati kad bi mogli dobiti potrebnu dozu.
Ja ne koristim nikakve kreme, samo se ponekad nauljim da mi se koža ne presuše. Ležati besposleno na sincu ne volim, ali puno sam na suncu dok radim u vrtu (već prije dva tjedna kopala sam vrt u kupaćem), može li to biti zamjena za sunčanje.

A susjed Korado stalno viče na mene da čak i ako ne dobijem nekakvu boleštinu od pretjeranog izlaganja suncu, dobit ću bore, i da svi normalni ljudi kopaju u dugim hlaćama i dugim rukavima
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 07:59   #354
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Sa svijetlom kožom ne bi trebalo biti problema.
Dovoljno je desetak minuta dnevno ali gologuz, bez kremica i točno u podne kad piče UVB. Što se svijetle kože tiče, ozbiljan deficit d vitamina su uočili kod crnace u Chicagu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:56   #355
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja ne koristim nikakve kreme, samo se ponekad nauljim da mi se koža ne presuše. Ležati besposleno na sincu ne volim, ali puno sam na suncu dok radim u vrtu (već prije dva tjedna kopala sam vrt u kupaćem), može li to biti zamjena za sunčanje.

A susjed Korado stalno viče na mene da čak i ako ne dobijem nekakvu boleštinu od pretjeranog izlaganja suncu, dobit ću bore, i da svi normalni ljudi kopaju u dugim hlaćama i dugim rukavima
Ma reci ti svom susjedu da bi prije on mogo dobit bore od mrštenja neg ti od sunčanja, a i spomeni mu da povećani stres (brige zagledavanja) polući rezultatom oboljele štitnjače, zato neka on gleda tv u hladu svoje kuće dok ti radiš u svom vrtu ()
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:52   #356
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Dovoljno je desetak minuta dnevno ali gologuz, bez kremica i točno u podne kad piče UVB. Što se svijetle kože tiče, ozbiljan deficit d vitamina su uočili kod crnace u Chicagu.
No, zato i kažem.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:13   #357
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
No, zato i kažem.
Je, al ipak samo izlaganje svjetlu bez tvrđeg UVa ne radi ništa, naročito ako si odjeven ma kako ti koža svijetla bila. Problem je u kvantnoj fizici. Foton mora imati dovoljno energije da učini to što čini.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:24   #358
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Je, al ipak samo izlaganje svjetlu bez tvrđeg UVa ne radi ništa, naročito ako si odjeven ma kako ti koža svijetla bila. Problem je u kvantnoj fizici. Foton mora imati dovoljno energije da učini to što čini.
Zašto svi stalno o koži a zaborave na oči, recimo tamnije si boje kože al imaš svjetlo-plave oči, taman da ispadneš faktor-senzibilan, eto tebi odmah najnovijih savjeta...

A štitnjača, ima li veze sa svime ovime?, tko zna, možda i ima, ako je organ koji reagira na uzrujavanje.

p.s.
ne 10 nego 20 minuta, kod svjetloputih, bez zaštitnih krema, pa ako na suncu takav ostane i čitav sat vremena zasigurno neće umrijeti, premda kažu koža pamti a karcinom kože možeš dobiti i nakon 20 godina izlaganja suncu, a možeš i nakon par godina, a možeš i nikad
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:11   #359
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Je, al ipak samo izlaganje svjetlu bez tvrđeg UVa ne radi ništa, naročito ako si odjeven ma kako ti koža svijetla bila. Problem je u kvantnoj fizici. Foton mora imati dovoljno energije da učini to što čini.
Moja koža nije baš svijetla, da li to znači da trebam se izlagati suncu dulje?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 18:16   #360
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Moja koža nije baš svijetla, da li to znači da trebam se izlagati suncu dulje?
Paa da (ak smijem reći ja) sve dok ne postaneš crnac, jerbo tako su i oni, u historiji, nije bilo nienog crnca dok se nisu tako izlagali suncu, i šta im danas fali, skroz su najs

Svim nečim nas iskeptizirali, sad se pitamo nije li onaj alarm UV zraka poslužio reklami tobožnjih zaštitnih faktora koji se popeše na čak +30preko, t-t-t.

Uznemiravanje takovih alarmantnosti probuđuje pojačan rad štitnjače, eto im zarade bonus. A vele nema živog čoeka da im skonta lukavštinu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.