Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 12:11   #1
Svrbež i konstantno ljuštenje kože (vanjske usne - labia majora)

Pozdrav svima, već mjesecima me muči lagani svrbež i ljuštenje kože na vanjskim usnama, ponekad se smiri na neko kraće vrijeme,a onda sve ispočetka...
Periodično se ponavlja lagani svrbež pa se naprave ljuskice duž velikih usni pa te ljuskice nestanu npr s tuširanjem (i češanjem kad me izludi ) i sve ostane crveno, nadraženo, pomalo bolno i svrbi....i onda kroz dan dva opet ljuskice...i tako stalno u krug. I naravno dok su ljuskice cijelo to područje mi je strahovito suho i svrbi, a kad otpadnu sve je vlažnije i peče.
Bila sam na ginekološkom pregledu taman negdje u početku toga i nalaz je bio uredan, ginekologica je spominjala mogućnost alergije, dermatitisa, ali i preporučila da se perem gelovima za intimnu njegu i da bi se to ljuštenje trebalo povući.
Ali u principu što god poduzmem ne prestaje - perem se isključivo gelovima za intimnu njegu, namažem sve nekom nježnom kremicom - recimo dječjom, ali nema pomaka.
U ljekarni su mi uvalili i canesten i još neku prirodnu mast, ali što god namazala moj ciklus svrbež - ljuskice - svrbež konstantno ide dalje...
pritom nemam nikakav unutarnji svrbež, iscjetke ili bolove, imam jednog partnera već godinama...

eto, htjela sam vas pitati za savjet ako ste imali slično iskustvo prije nego krenem dalje po ginekolozima i dermatolozima...

hvala.
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:02   #2
Quote:
RIan@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, već mjesecima me muči lagani svrbež i ljuštenje kože na vanjskim usnama, ponekad se smiri na neko kraće vrijeme,a onda sve ispočetka...
Periodično se ponavlja lagani svrbež pa se naprave ljuskice duž velikih usni pa te ljuskice nestanu npr s tuširanjem (i češanjem kad me izludi ) i sve ostane crveno, nadraženo, pomalo bolno i svrbi....i onda kroz dan dva opet ljuskice...i tako stalno u krug. I naravno dok su ljuskice cijelo to područje mi je strahovito suho i svrbi, a kad otpadnu sve je vlažnije i peče.
Bila sam na ginekološkom pregledu taman negdje u početku toga i nalaz je bio uredan, ginekologica je spominjala mogućnost alergije, dermatitisa, ali i preporučila da se perem gelovima za intimnu njegu i da bi se to ljuštenje trebalo povući.
Ali u principu što god poduzmem ne prestaje - perem se isključivo gelovima za intimnu njegu, namažem sve nekom nježnom kremicom - recimo dječjom, ali nema pomaka.
U ljekarni su mi uvalili i canesten i još neku prirodnu mast, ali što god namazala moj ciklus svrbež - ljuskice - svrbež konstantno ide dalje...
pritom nemam nikakav unutarnji svrbež, iscjetke ili bolove, imam jednog partnera već godinama...

eto, htjela sam vas pitati za savjet ako ste imali slično iskustvo prije nego krenem dalje po ginekolozima i dermatolozima...

hvala.
Bojim se da je nekakav alergijski ekcem i da ti može pomoći samo neka kortizonska mast. Svakako se konzultiraj s ginom o toj mogućnosti.
Izbjegavaj rublje koje nije od 100% prirodnog materijala i nemoj se previše prati šamponima za intimnu njegu. Izbjegavaj tange!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:21   #3
brzo kod dermato venerologa...

on je strucnjak za kozu tamo dolje


moze bit da imas genitalnu psorijazu (googlaj psorijaza ili psoriasis) u svakom slucaju tako zvuci, ljuscenje koze, nadrazenost, i ne prestaje sto god radila... hitno doktoru.. to ti nece rijesit nikakav cansten, oni pretpostavljaju da su gljivice il nes slicno pa stalno to uvaljuju..
vjerojatno se ne radi o spolnoj bolesti nego malo vise o genetici koju si naslijedila i aktivira se kad joj pase


i da, odmah pobacaj sve sampone za 'intimnu njegu' kladim se da mirisu na kilometre.. i kupi najobicniju kremu, bezmirisnu i bez ikakvih kemikalija.. recimo ovako nesto, prodaju se u tak velikim pakiranjima..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 19:31   #4
Probaj kremu ActivO3 intimate...Novi proizvod na bazi ozoniziranog suncokretovog ulja...Smiruje svrbež intimnih dijelova koja nije uzrokovana gljivicama,tj. i svrbež nepoznatog uzroka...Cijena oko 115 kn u ljekarnama a imaš i www.farmex.hr.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 00:42   #5
hvala svima na savjetima... naručena sam za neke preglede, a ovih dana kupujem i tu activo kremu, ne može škoditi... ali sad mi se tako slično ljušti koža i u uhu... pa nevjerojatno
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:21   #6
Quote:
RIan@ kaže: Pogledaj post
hvala svima na savjetima... naručena sam za neke preglede, a ovih dana kupujem i tu activo kremu, ne može škoditi... ali sad mi se tako slično ljušti koža i u uhu... pa nevjerojatno
zanima me da li si isprobala kremicu i kakva je?
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:58   #7
Quote:
mare* kaže: Pogledaj post
zanima me da li si isprobala kremicu i kakva je?
Kremicu isprobala,meni je dobra..Također i Eucerin losion s 10% uree..Ima za kupiti u ljekarnama..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 16:34   #8
Eh ovako, slične simptome sam i mala i ja. Otišla sam kod ginića i ovaj mi je rekao da se jedno vrijeme izbjegavam dokle prati bilo kakvim sapunima, šamponima, pa i onaima za intimnu njegu, te da se perem samo kamilicom. Prala sam se čajnom mješavinom kamilice i kadulje i stvarno su mi se ti simptomi povukli vrlo brzo, a 2 mjeseca sam se maltretirala s tim ranicama i svrabom, i naravno sve se više i više prala a bivalo mi je sve gore i gore.
Uz to mi je prepisao i kremu triderm koju sam smjela koristiti samo 4 dana, jer je na bazi kortikosteroida, te rojazol vaginalete i kemu. Od terapije je prošlo više od mjesec dana i za sada je sve o.k.
Sada ako se dole perem šamponima, bazim da je taj blag i koristim ga jako malo prethodno razrjeđenog s vodom, te ga odmah sapirem.
...i da, papa test i sve ostalo se pokazalo urednim kao i kod tebe.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:25   #9
Terapija koju si ti opisala propisuje se kad je riječ o gljivicama..
Koliko sam shvatila kod RIan@ to nije slučaj,već preosjetljivost i suhoća kože i vanjske sluznice..Nažalost postoje i reakcije na kamilicu..Tada preostaje samo voda..A koža može reagirati i na vodu iz slavine zbog klora..I tako unedogled razni uzroci suhoće i svrbeža (kad su isključene gljivice)....Nije se ništa javila pa ne znamo jel nešto od savjeta upalilo...

mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:46   #10
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Terapija koju si ti opisala propisuje se kad je riječ o gljivicama..
Koliko sam shvatila kod RIan@ to nije slučaj,već preosjetljivost i suhoća kože i vanjske sluznice..Nažalost postoje i reakcije na kamilicu..Tada preostaje samo voda..A koža može reagirati i na vodu iz slavine zbog klora..I tako unedogled razni uzroci suhoće i svrbeža (kad su isključene gljivice)....Nije se ništa javila pa ne znamo jel nešto od savjeta upalilo...

Da, to je terapija i za gljivice i za eventualne bakterije, ali prije toga sam samoincijativno uzimala vaginelete i kremu od canesten i nist mi nije pomoglo. Ginić mi je rekao da misli da je to sve samo iziritirano a ja se sve više i više prala (što je istina) i tako totalno poremetila prirodnu floru. Terapiju mi je, kako sam kaže, dao, u slušaju da ipak nije nešto ozbiljnije, jer mi je papa test bio tek za 3 tjedna, ali kao što sam napisala, bio mi je uredan.
U svakom slučaju onog dana kada sam se dole prestala prati tim sredstvima za pranje sve je postalo bolje. Inače imam prirodno suhu kožu koja se lako izitritira. Meni je pranje tim čajem od kamilice i kadulje pomoglo i za sada je sve o.k. a oko 2 mjeseca sam imala simptome koje je otvaračica topika navela.
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 22:15   #11
Super...Žao mi je što je otvorila temu a poslije se nije javila
Ipak ovo valjda ima smisla,neke druge žene(ili njihovi partneri) možda ovo čitaju...
A ako je bila kod liječnika i nešto dobro postigla nek nam se javi...
RIan@-pozdrav iz snijegom pokrivenog Zagreba
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:22   #12
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Super...Žao mi je što je otvorila temu a poslije se nije javila
Ipak ovo valjda ima smisla,neke druge žene(ili njihovi partneri) možda ovo čitaju...
A ako je bila kod liječnika i nešto dobro postigla nek nam se javi...
RIan@-pozdrav iz snijegom pokrivenog Zagreba
tu sam, pozdrav svima...
nažalost i nemam neke dobre vijesti... ova active03 krema se pokazala dobrom nekoliko dana, čak mi se činilo da će se sve povući, a kad ono sve ispočetka
međutim bila sam u međuvremenu kod ginekologa i potvrdila je da nije riječ o gljivicama ili bakterijama nego očito o nekakvom dermatološkom problemu... sad čekam pregled kod dermatovenerologa i onda opet početkom 3.mjeseca kod ginekologa da vidimo ima li pomaka...
sve moguće sapune i sredstva za pranje sam izbacila i sad je aktualna samo voda i pamučno rublje, a nakon svakog pranja se mažem nekim gelovima od nevena/aloe vere, kupila sam ih u ljekarni po preporuci... simptomi ne nestaju, ali bar te kremice suzbiju svrbež i peckanje do idućeg pranja pa mi je bar malo lakše...

eto, nije išlo na gore, ali ni na bolje...

pokušat ću i s tom kamilicom, to mi nikako ne može škoditi, imam osjećaj da ni doktori nikad neće shvatiti što je to točno i kojom kremom/tretmanom bih to riješila
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:12   #13
Javi nam što si obavila kod dermatovenerologa...
A kremica se mora duže mazati da bi se problem ublažio...
Vjerojatno su ti rekli da moraš biti bez terapije par dana prije pregleda...
A onda nam javi kakvu ti je terapiju dao dermatovenerolog...
Hvala i sretno...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:54   #14
Quote:
RIan@ kaže: Pogledaj post
tu sam, pozdrav svima...
nažalost i nemam neke dobre vijesti... ova active03 krema se pokazala dobrom nekoliko dana, čak mi se činilo da će se sve povući, a kad ono sve ispočetka
međutim bila sam u međuvremenu kod ginekologa i potvrdila je da nije riječ o gljivicama ili bakterijama nego očito o nekakvom dermatološkom problemu... sad čekam pregled kod dermatovenerologa i onda opet početkom 3.mjeseca kod ginekologa da vidimo ima li pomaka...
sve moguće sapune i sredstva za pranje sam izbacila i sad je aktualna samo voda i pamučno rublje, a nakon svakog pranja se mažem nekim gelovima od nevena/aloe vere, kupila sam ih u ljekarni po preporuci... simptomi ne nestaju, ali bar te kremice suzbiju svrbež i peckanje do idućeg pranja pa mi je bar malo lakše...

eto, nije išlo na gore, ali ni na bolje...

pokušat ću i s tom kamilicom, to mi nikako ne može škoditi, imam osjećaj da ni doktori nikad neće shvatiti što je to točno i kojom kremom/tretmanom bih to riješila

Ja sam to prije nekoliko godina imala. Svrbež, zadebljenje (od tih ljuskica) ma vanjskim usnama blizu otvora za vaginu. Spasilo me to što sam se sudržavala od češanja. Jedva.
Ginekološku sve u redu. Ja sam koristila čiste ručnike (samo za mene), toplu vodu, malo bih natapkale kamilice (ne one instant, nego kupljene na tržnicu kod žene iz sela) i namazala Niveom. I prošlo nakon nekog vremena i nije se pojavilo. Probaj i Plymcol, nije ni on loš.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:54   #15
...napokon sam obavila i ginekologa i dermatologa... kako se sve to oduži :S

uglavnom, ginekološki sam savršeno zdrava, a dermatolog je rekao da je to neobičan i stvarno jak dermatitis...
dobila sam Oronazol kremu, prati se moram nekim Uriage-ovim gelom na bazi termalne vode, a dr. opće prakse mi je još preporučila da pijem ulje žutog noćurka jer sam sklona tim napadima dermatitisa i da ispirem mjesta na kojima koža podivlja čajem od stolisnika...
tek sam počela s takvom terapijom i kontrola mi je za 15 dana pa ćemo vidjeti...
nadam se da će ovaj put stvarno proći
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:42   #16
Ja imam konstantni svrbež i peckanje za poludit.
Candida nije, imam ureaplasmu 10 na 4 ali kažu da ona nema simptoma.
Ne znam više što mi je... Imam i ranice, presuha sam dole. Za vrijeme sexa kondom se skroz isuši.
Probala sam već svašta, već dugo vremena koristim gel za intimnu njegu ( pH 4 ), Mažem se kremom od Nevena, partnera imam stalnog.
Ne kužim od kud sav taj svrbež i bolovi.
Nekad poludim više.
Za par dana idem opet kod ginekologice. Vidit ću što će mi ona reć. Mada po njenom je sve ok..
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:52   #17
kakav to gel koristiš?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:06   #18
Hygiea intima.. Njihove sam i vlažne maramice za intimnu njegu koristila.
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:38   #19
Quote:
RIan@ kaže: Pogledaj post
...napokon sam obavila i ginekologa i dermatologa... kako se sve to oduži :S

uglavnom, ginekološki sam savršeno zdrava, a dermatolog je rekao da je to neobičan i stvarno jak dermatitis...
dobila sam Oronazol kremu, prati se moram nekim Uriage-ovim gelom na bazi termalne vode, a dr. opće prakse mi je još preporučila da pijem ulje žutog noćurka jer sam sklona tim napadima dermatitisa i da ispirem mjesta na kojima koža podivlja čajem od stolisnika...
tek sam počela s takvom terapijom i kontrola mi je za 15 dana pa ćemo vidjeti...
nadam se da će ovaj put stvarno proći
Oronazol je lijek protiv gljivica...
Ja sam svoj problem riješila sa Eucerin 10% urea losion za suhu kožu...
a htjela sam kožu razderati...
Uriage Gyn je super gel...
Javi jel ti pomogao Oronazol...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:40   #20
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
Ja imam konstantni svrbež i peckanje za poludit.
Candida nije, imam ureaplasmu 10 na 4 ali kažu da ona nema simptoma.
Ne znam više što mi je... Imam i ranice, presuha sam dole. Za vrijeme sexa kondom se skroz isuši.
Probala sam već svašta, već dugo vremena koristim gel za intimnu njegu ( pH 4 ), Mažem se kremom od Nevena, partnera imam stalnog.
Ne kužim od kud sav taj svrbež i bolovi.
Nekad poludim više.
Za par dana idem opet kod ginekologice. Vidit ću što će mi ona reć. Mada po njenom je sve ok..
Protiv suhoće rodnice dobar je Gynaicol gel...
Može se koristiti i sa prezervativom...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.