Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 20:10   #261
Ljudi, moooolim vas, nemojte držati taj bjelanjak na licu cijelu noć.

Znam da se lako oduševiti se nečime što daje i najmanje rezultate, ali ovo je dugoročno vrlo štetno za kožu. Ovakva maska posve prekrije pore i koža lica ne može disati čitavu noć (a upravo bi onda se onda trebala najviše regenerirati i odmarati jer se ne mora nositi s vanjskim utjecajima).
Kako bi vama bilo da vam netko nos i usta omota prozirnom folijom i ostavi vas tako čitavu noć?

Možda vam zbilja pomaže oko crvenila i slično, no sat je vremena posve dovoljno. Inače, ne samo da ne prevenirate nove akne, već potencirate njihov nastanak jer žlijezde lojnice ne mogu normalno raditi pod takvom maskom.

A i kada bilo što stvaljate na lice, ako zateže, peče, boli, crveni se ili štatijaznam, skidajte to, nema veze tko je preporučio ili koliko je skupo u ljekarni. U rješavanju ovoga problema treba raditi s kožom, a ne protiv nje. A kad je već tako ljubazna da nam sugerira što joj ne odgovara, budite razumni pa je i poslušajte.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 17:42   #262
Da se pridruzim i ja ovoj temi . Mucim se sa bubuljicama od puberteta. Nemam akne prave ni oziljke ali sam vecito u bubuljicama, miteserima i koje kakvim ekspozijama po licu. Od 18-te pijem diane pilule, sada je tacno 10 godina od kad sam pocela. Prekidala sam pre 3 godine na 3 meseca i bolje da sam umrla.
Pre pola godine odjednom su diane nestale sa trzista kod nas pa sam privremeno presla na logest. Lice koma ja odmah u depresiju. Sada sam se vratila na diane i ne nameravam da prekidam do kraja vecnosti.
Koristila sam antopar gel po preporuci najboljeg dermatologa u Beogradu u kombinaciji sa antibioticima. Spalilo mi se lice i iako je delovalo morala sam da odustanem jer je bilo strasno. Kada pijem antibiotike za bilo sta lice mi sine.
Koristila sam vichy , sebamed, niveu, loreal -sve sto se moze naci za problematicnu kozu. Rezultati jadni.
Isla sam kod kozmeticara ali lice mi bukne nakon tretmana jos gore i kad prodje par dana umesto da bude cistije nuklearno eksplodira kao da sam izasla iz rata!
Sada sam uzela neku organsku sivo belu glinu da probam sa maskom. Trazila sam spirulinu po preporuci devojke sa ove teme-ne postoji u Bg!
Cini mi se da sto vise negujem i mackam sve je gore. Parenje kamilicom mi rasiri bubuljice i po vratu. Jedino sto mi malo pomaze je umivanje sapunom najobicnijim. Vise ne znam sta da radim.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 19:28   #263
Quote:
0106 kaže: Pogledaj post
Da se pridruzim i ja ovoj temi . Mucim se sa bubuljicama od puberteta. Nemam akne prave ni oziljke ali sam vecito u bubuljicama, miteserima i koje kakvim ekspozijama po licu. Od 18-te pijem diane pilule, sada je tacno 10 godina od kad sam pocela. Prekidala sam pre 3 godine na 3 meseca i bolje da sam umrla.
Pre pola godine odjednom su diane nestale sa trzista kod nas pa sam privremeno presla na logest. Lice koma ja odmah u depresiju. Sada sam se vratila na diane i ne nameravam da prekidam do kraja vecnosti.
Koristila sam antopar gel po preporuci najboljeg dermatologa u Beogradu u kombinaciji sa antibioticima. Spalilo mi se lice i iako je delovalo morala sam da odustanem jer je bilo strasno. Kada pijem antibiotike za bilo sta lice mi sine.
Koristila sam vichy , sebamed, niveu, loreal -sve sto se moze naci za problematicnu kozu. Rezultati jadni.
Isla sam kod kozmeticara ali lice mi bukne nakon tretmana jos gore i kad prodje par dana umesto da bude cistije nuklearno eksplodira kao da sam izasla iz rata!
Sada sam uzela neku organsku sivo belu glinu da probam sa maskom. Trazila sam spirulinu po preporuci devojke sa ove teme-ne postoji u Bg!
Cini mi se da sto vise negujem i mackam sve je gore. Parenje kamilicom mi rasiri bubuljice i po vratu. Jedino sto mi malo pomaze je umivanje sapunom najobicnijim. Vise ne znam sta da radim.
Bas mi je zao da je nema kod vas, a da li tamo mozete narucivati s ebaya?
I da, po preporuci Wedding - jesi pogledala u pet shopovima?
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:09   #264
Ceo grad sam obisla! Nikad culi. Probacu u pet shopovima sutra mada mislim da nema. Jel delotvorna maska od toga? Danas sam uzela neku organsku glinu i sad me strah da je stavim da mi ne eruptira lice.
Ebay je ovde u domenu SF-a
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:22   #265
Nije točno da spiruline nema u beogradu posjeti božen cosmetics u knez mihajlovoj i trazi spirulinu,doduše u tabletama ih imaju ali nije skupo i dobro je i to za prvu ruku dok ne nabavis prah..Tablete se lako mrve i to je cas posla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:50   #266
jedno pitanje za sve na topicu...

uglavnom imao sam gadne akne tamo negdje od 20-26 godina...ajd sad se to smirilo, rijetko mi izbaci koja al ostao je drugi problem. Uzasno crvenilo lica posebice nakon tuširanja...
kad izađem ispod tuša ne smijem u javnost barem par sati, to je fleka na fleki, najviše na rubovima čela i oko nosa...ovaj dio koji svaki dan brijem je puno bolji...
e sad probao sam sa hladnom vodom al sam prezimogrozan i cijeli se tresem tako da sam opet prešao na vruću al ovo je užas jedan...moram se doslovno otuširat navečer za ujutro
Inače lice umivam svaki dan sa Dove sapunom pa ne mislim da je u tome problem....bilo koji savjet prihvaćam i zahvaljujem se unaprijed
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:15   #267
Hm, meni to lici na neku vrstu dermatitisa....Rosacea, seboreicni dermatitis ili nesto slicno...Pogotovo ako su pristune fleke...Da li ti se ljusti koza?
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:39   #268
Quote:
crnasilvac kaže: Pogledaj post
Hm, meni to lici na neku vrstu dermatitisa....Rosacea, seboreicni dermatitis ili nesto slicno...Pogotovo ako su pristune fleke...Da li ti se ljusti koza?
ne ljušti, to su fleke od akni jer sam ih imao na tone
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:06   #269
Quote:
BabaluST kaže: Pogledaj post
ne ljušti, to su fleke od akni jer sam ih imao na tone
Ako nades rjesenje javi mi na PM.sa bjelanjkom sam maknuo akne,ali crvenilo ne ide


Sent from my iPhone using Tapatalk
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:13   #270
Quote:
BabaluST kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za sve na topicu...

uglavnom imao sam gadne akne tamo negdje od 20-26 godina...ajd sad se to smirilo, rijetko mi izbaci koja al ostao je drugi problem. Uzasno crvenilo lica posebice nakon tuširanja...
kad izađem ispod tuša ne smijem u javnost barem par sati, to je fleka na fleki, najviše na rubovima čela i oko nosa...ovaj dio koji svaki dan brijem je puno bolji...
e sad probao sam sa hladnom vodom al sam prezimogrozan i cijeli se tresem tako da sam opet prešao na vruću al ovo je užas jedan...moram se doslovno otuširat navečer za ujutro
Inače lice umivam svaki dan sa Dove sapunom pa ne mislim da je u tome problem....bilo koji savjet prihvaćam i zahvaljujem se unaprijed
I meni se nesto slicno dogodi i to posebno na dekolteu kad prolazim toplom vodom(i inace kad mi je vruce ispod majice sve se zacrveni dekolte i vrat).Lice opcenito ujutro ok izgleda a sta ide prema kraju dana sve je crvenije.Samo to crvenilo nakon tusiranja ne traje dugo ka tebi.Probaj se nakon tusiranja umit ladnom vodom i poprskat hidorlatom od lavande (on meni smanjuje crvenilo nakon depiliranja pa mozda pomogne i za to).
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:49   #271
ja sam isto sva crvena poslje tuširanja, ali.. i pred usmeni, dok držim seminare na faxu i sl.
znaju me ljudi usred predavanja prekinuti i pitati me jel mi dobro, koliko budem sva crvena oko dekoltea.
najgore je ljeti, kad znam da ću imati neki usmeni/izlaganje, ne smijem obući ništa iskruženo ili kratki rukav koliko sam crvena.

Nego, što vi koristite protiv svježih krastica/ožiljaka?
meni svaki prišt koji prođe, a koji ni ne tiskam se pretvori u ogromnu krvavu krastu.
Trenutno koristim od la roche-a cicaplast (baume b5)
(jer je tata zeznuo, trebo mi je kupiti običnu cicaplast )
no treba i preko tjedan dana da se krastica makne.
jel imate vi nešto učinkovito?
i od čeg mi nakon svake kraste neće ostati fleka?

i mislim da ću se vratit Dianama.

također ću si sada nabaviti tu algu, termalnu vodu (više se neću umivati običnom) i prestat ću jesti/piti zašećerenu hranu/pića tj. kupit ću si steviu u onim bio&bio trgovinama... valjda će biti nekih promjena.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:20   #272
meni mozda malo pomaze kad sam tak bedasta i idem tiskat koristim onu iglicu pa netrebam toliko natiskavati kozu,al svejedno ostene crvenilo tj fleka koja kasnije potamni ...al bas sam slusala na yt da je to jednostavno tako jer kad je upala na kozi ,ona proizvodi melanin kao obranu koze da zacijeli i tako ti djelovi onda budu tamniji,naravno kad jos to tiskamo sami pogorsavamo stvar
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:23   #273
Moram prijaviti Cinkoderm kremu, odličan mi je, ide treći tjedan kako ga koristim na upalne procese samo i isušuje odlično, za noć mi se akne smire, i ne crvene se toliko niti izbijaju na tim područjima koje sam namazala. obrazi su se smirili skroz i kada se namažem ništa mi se ne vidi, nema natečenih akni, samo ožiljci ali ispod brade još malo divljaju.

Zanima me dali je itko probao OXY 10, sa 10% Benzoyl Peroxida?
__________________
"Nekima se čini da su moje pesme sve iste...Shvatam ih potpuno... Meni su, na primer, one Einsteinove formule sve iste..Nismo svi svemu dorasli."
MUAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 16:28   #274
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
ja sam isto sva crvena poslje tuširanja, ali.. i pred usmeni, dok držim seminare na faxu i sl.
znaju me ljudi usred predavanja prekinuti i pitati me jel mi dobro, koliko budem sva crvena oko dekoltea.
najgore je ljeti, kad znam da ću imati neki usmeni/izlaganje, ne smijem obući ništa iskruženo ili kratki rukav koliko sam crvena.

Nego, što vi koristite protiv svježih krastica/ožiljaka?
meni svaki prišt koji prođe, a koji ni ne tiskam se pretvori u ogromnu krvavu krastu.
Trenutno koristim od la roche-a cicaplast (baume b5)
(jer je tata zeznuo, trebo mi je kupiti običnu cicaplast )
no treba i preko tjedan dana da se krastica makne.
jel imate vi nešto učinkovito?
i od čeg mi nakon svake kraste neće ostati fleka?

i mislim da ću se vratit Dianama.

također ću si sada nabaviti tu algu, termalnu vodu (više se neću umivati običnom) i prestat ću jesti/piti zašećerenu hranu/pića tj. kupit ću si steviu u onim bio&bio trgovinama... valjda će biti nekih promjena.
Tako i meni isto kad mi je neka nervoza ili nesto odma se ka ospem po dekolteu i vratu ka velike crvene fleke,uzas...mislila sam da je to samo kod mene tako jer sam ja cudnovata sta se tice vrucine i smeta mi bas puno...
ja za upaljene akne koristim babylove kremu ali isto mi nakon svake tockice ostane crvena fleka i to nikako rijesit,dirala ili ne one su tu.I ako je bila akna pa se povuce nazad isto ostanu tako da to sve izgleda masu gore nego sta u stvari je.Ne znam sta pametno napravit da se to ne dogadja ili je moja koza jednostvano takva i nema pomoci dok to ne prodje samo od sebe
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 17:52   #275
Ma ljudi nema nam spasa
Vanilla2312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:36   #276
Quote:
Vanilla2312 kaže: Pogledaj post
Ma ljudi nema nam spasa

ma sto nebi bilo
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dgJBkFnI9WI
Ryuujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 15:35   #277
evo da se i ja prikljucim ovoj temi stvarno trazim na netu razne odgovore i citao sam mnoge knjige o zdravlju i ljekovitom bilju i također probao sve sto je bilo po preporuci i nista...

inace od otprilike od 15 godine, (vec sam bio tad u pubertetu) to je bilo pocetak srednje skole, tad su krenuli problemi sa licem, prvo su mi se pristici nakupljali najvise na samome obrazu, oko sljepočnice i na čelu nesto...a danas kad imam 20 godina maknulo mi se sa tih dijelova ali je preslo na vrat, odmah ispod brade otprilike, ali ovaj put mnogo snaznija upala nego ikad do sad, na desnoj strani vrata ne toliko dok na lijevoj je akna na akni i sve upaljeno crveno kao ogromna crvena rana izmedu vrata i lica... jako pece, inace isto nakon tusiranja ili umivanja to crvenilo se jos vise upali i uzasno svrbi, a kad se ujutro probudim onda mi se ljušti koža, danas imam malo samopouzdanja zbog toga okrecem se na drugu stranu da sakrivam taj crveni dio ili nosim majice i jakne sa visokom "kragnom"...

...ja neznam to je sve postalo nesto divlje, ja vise neznam kako sta...koristio sam razne kreme i gelove od eutena, ozone o3, aknithol, razne kreme i pomazi od nevena, pio cajeve od nevena, kamilice , koristio alkohole za ciscenje lica i alkohol sa klindamicin losionom, koristio sam dercome gel, razne sapune i opet nista i nista i fucking nista, doslo mi je da si lice krenem mazat rakijom da mi upala prode koliko sam bio ocajan, imam veliki problem i neznam kako ga rijesit

jedino mi je bilo dobro lice , u 7-8 mjesecu taj period dok sam vani vise radio na suncu i kad sam isao na more, sa mora valjda od te soli itd. mi se popravilo i bilo je super molio sam Boga da tako ostane ali nije opet se vracalo...pfff neznam vise sta cu, dali isto neko ima ovakve probleme ili moze pomoc...
tampi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:12   #278
Ako koga interesiraju alternative: rodica mi je nedavno preporučila "neem", to je inače indijsko drvo koje nazivaju čudotvornim, koristi se za sve i svašta, između ostalog i za akne. Kod nas sam vidjela da ima kupiti prah, kapsule i ulje. Ja sam kupila prah, koji se može stavljati kao maska za lice ili konzumirati kao čaj. Još nisam počela piti (trenutno pijem kapsule aloe vere pa da ne mućkam odjednom sve i svašta), zasad stavljam masku 3.dan za redom, lice mi je svježe i bolje izgleda, ali ne želim se prerano veseliti. Čisto eksperimentiram, pa javim ako se ispostavi da zaista jest čudotvorno Evo linka gdje možete baciti oko kako i za što se sve koristi.
http://www.alternativa-za-vas.com/in.../article/neem/
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 08:27   #279
Quote:
tampi kaže: Pogledaj post
evo da se i ja prikljucim ovoj temi stvarno trazim na netu razne odgovore i citao sam mnoge knjige o zdravlju i ljekovitom bilju i također probao sve sto je bilo po preporuci i nista...

inace od otprilike od 15 godine, (vec sam bio tad u pubertetu) to je bilo pocetak srednje skole, tad su krenuli problemi sa licem, prvo su mi se pristici nakupljali najvise na samome obrazu, oko sljepočnice i na čelu nesto...a danas kad imam 20 godina maknulo mi se sa tih dijelova ali je preslo na vrat, odmah ispod brade otprilike, ali ovaj put mnogo snaznija upala nego ikad do sad, na desnoj strani vrata ne toliko dok na lijevoj je akna na akni i sve upaljeno crveno kao ogromna crvena rana izmedu vrata i lica... jako pece, inace isto nakon tusiranja ili umivanja to crvenilo se jos vise upali i uzasno svrbi, a kad se ujutro probudim onda mi se ljušti koža, danas imam malo samopouzdanja zbog toga okrecem se na drugu stranu da sakrivam taj crveni dio ili nosim majice i jakne sa visokom "kragnom"...

...ja neznam to je sve postalo nesto divlje, ja vise neznam kako sta...koristio sam razne kreme i gelove od eutena, ozone o3, aknithol, razne kreme i pomazi od nevena, pio cajeve od nevena, kamilice , koristio alkohole za ciscenje lica i alkohol sa klindamicin losionom, koristio sam dercome gel, razne sapune i opet nista i nista i fucking nista, doslo mi je da si lice krenem mazat rakijom da mi upala prode koliko sam bio ocajan, imam veliki problem i neznam kako ga rijesit

jedino mi je bilo dobro lice , u 7-8 mjesecu taj period dok sam vani vise radio na suncu i kad sam isao na more, sa mora valjda od te soli itd. mi se popravilo i bilo je super molio sam Boga da tako ostane ali nije opet se vracalo...pfff neznam vise sta cu, dali isto neko ima ovakve probleme ili moze pomoc...
Meni isto po ljetu lice bude super...
Ne mislim da je toliko stvar u moru koliko u suncu.probaj piti vitamin d i cink,ali pazi sa kolicinom jer je vano vec sad dosta sunca,ttebat ce ti recept za to pa odi do doktorice


Sent from my iPhone using Tapatalk
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:08   #280
Quote:
tampi kaže: Pogledaj post
evo da se i ja prikljucim ovoj temi stvarno trazim na netu razne odgovore i citao sam mnoge knjige o zdravlju i ljekovitom bilju i također probao sve sto je bilo po preporuci i nista...

inace od otprilike od 15 godine, (vec sam bio tad u pubertetu) to je bilo pocetak srednje skole, tad su krenuli problemi sa licem, prvo su mi se pristici nakupljali najvise na samome obrazu, oko sljepočnice i na čelu nesto...a danas kad imam 20 godina maknulo mi se sa tih dijelova ali je preslo na vrat, odmah ispod brade otprilike, ali ovaj put mnogo snaznija upala nego ikad do sad, na desnoj strani vrata ne toliko dok na lijevoj je akna na akni i sve upaljeno crveno kao ogromna crvena rana izmedu vrata i lica... jako pece, inace isto nakon tusiranja ili umivanja to crvenilo se jos vise upali i uzasno svrbi, a kad se ujutro probudim onda mi se ljušti koža, danas imam malo samopouzdanja zbog toga okrecem se na drugu stranu da sakrivam taj crveni dio ili nosim majice i jakne sa visokom "kragnom"...

...ja neznam to je sve postalo nesto divlje, ja vise neznam kako sta...koristio sam razne kreme i gelove od eutena, ozone o3, aknithol, razne kreme i pomazi od nevena, pio cajeve od nevena, kamilice , koristio alkohole za ciscenje lica i alkohol sa klindamicin losionom, koristio sam dercome gel, razne sapune i opet nista i nista i fucking nista, doslo mi je da si lice krenem mazat rakijom da mi upala prode koliko sam bio ocajan, imam veliki problem i neznam kako ga rijesit

jedino mi je bilo dobro lice , u 7-8 mjesecu taj period dok sam vani vise radio na suncu i kad sam isao na more, sa mora valjda od te soli itd. mi se popravilo i bilo je super molio sam Boga da tako ostane ali nije opet se vracalo...pfff neznam vise sta cu, dali isto neko ima ovakve probleme ili moze pomoc...
hej,ne lutam bas cesto po ovom forumu vise al tko god hoce moze me naci i ovdje http://www.alternativa-forum.com/

vec sam negdje napisao prije mislim al znam da je tesko nac u svim silnim postovima.

mogu te uputit i dat neke teme i smjernice da procitas na sto da ciljas,ako sto bude nejasno probat cu pomoci.

pisao sam nesto slicno prije i ovdje na temi broj #1 al mislim da sam od tada naucio i par novih stvari pa eto na tom drugom forumu znam polako nadopunjavat temu o aknama sa stvarima koje mislim da pomazu ili su i meni pomogle najcesce prirodnim putem. nadopunjujem polako kako stignem i proucim osim ako me netko nes bas prije pita,pa eto ne skodi pogledati.

tamo uglavnom odgovaram konkretnije sada jer ne stignem vise pisati iste stvari na vise mjesta.. naravno nema magicne formule i nece bit lako za neke al ako imate volje isplati se poraditi na sebi i otkrivati nove stvari.

vecinom je potrebno ciscenje jetre i cijelog organizma od toksina,parazita i odrzavanje ph tijela u alkalnom stanju putem hrane i cega god jos sto vec vam se svidi.. to je jedna veoma u grubo procjena al eto neki okvir barem.. krajnja linija,promjena nacina zivota i razmisljanja. naravno treba vremena i radi se postupno.. i naravno to bi bilo dobro za sve ljude al eto vecinom one koji su zdravi il misle da jesu to bas i ne interesira,a cak ni one koji nisu. govorim opcenito nema veze s ovom temom.

uglavnom,za nas teze slucajeve kojima nista drugo ne pomaze da se potpuno izlijece nisam nasao drugog nacina. a naravno pomoci ce sigurno i onim kojim malo fali da se rijese tog konkretnog problema. nekome treba vise,nekome manje,sve ovisi u kakvom ste stanju.
svatko od nas ima svoje jedinstvene probleme i uvjerenja koja nas uglavnom sputavaju da krenemo dalje. to treba rijesiti.

rado cu suradivati s ljudima koji su voljni promjene,pomoci cu kolko mogu.
kao i uvijek zelim vam srecu i zdravlje. drzite se i ne odustajte
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=dgJBkFnI9WI

Zadnje uređivanje Ryuujin : 16.03.2012. at 15:15.
Ryuujin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.