Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2016., 09:49   #1541
Molim, može li neka preporuka za tretiranje akni na leđima..? na licu mi se pojavi tu i tamo koji prištić, i to samo prije menstruacije - dok su na leđima konstantni. Tu i tamo zna nastati koja upaljena, ali je uglavnom riječ o mnogo sitnih prišića (i to u gornjem dijelu leđa) koji znaju svrbjeti.
u ljekarnama nude svasta, uglavnom preparate za lice koji se mogu koristiti i za tijelo... zar zaista ne postoji ništa baš za leđa?
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 10:16   #1542
dercome clear suspenzija
malo je teze namazati na ledja i skinuti, ali dobro funkcionira

ja napravim tako da ocistim ledja, pospricam termalnom i namazem dercome
pricekam 10-15 min, uzmem mali vlazni rucnik i dobro obrisem ledja i otusiram se

ponavljaj 2-3 puta na tjedan
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 16:58   #1543
Radije odi svakih mjesec ili dva na kvalitetno mehaničko čišćenje
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 13:29   #1544
Quote:
nateee kaže: Pogledaj post
Molim, može li neka preporuka za tretiranje akni na leđima..? na licu mi se pojavi tu i tamo koji prištić, i to samo prije menstruacije - dok su na leđima konstantni. Tu i tamo zna nastati koja upaljena, ali je uglavnom riječ o mnogo sitnih prišića (i to u gornjem dijelu leđa) koji znaju svrbjeti.
u ljekarnama nude svasta, uglavnom preparate za lice koji se mogu koristiti i za tijelo... zar zaista ne postoji ništa baš za leđa?
Tonici sa 2% BHA, svski dan nakon tusiranja (nanijeti blazinicom) i po mogucnosti ne koristiti one kremaste i uljne tusiralice nego obicne gelove.

Slican slucaj kao tvoj, lice dobro, ledja ko u muskog pubertetlije jedino sto se kod mene radilo vise o upaljenim ili potkoznim pristevima, ali sa ovim rezimom su super
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:35   #1545
Pliz jel moze kakva preporuka-imam 38 g. Kako vise ne pijem pilule, po bradi mi bas izbiju sranja. Ocito je hormonski, mada nemam policisticne jajnike.
Pocela sam koristiti alkohol sa klindamicinom iz ljekarne i malo je bolje. Inace mi je koza osjetljiva-brzo izreagira.
Koja krema bi mi to rijesila?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:56   #1546
hvala djevojke, zlatne ste...


Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Radije odi svakih mjesec ili dva na kvalitetno mehaničko čišćenje
ma idem... ali ju trebam tretirati necime u tom "među_čišćenju"... ovak se opet svega nakupi u pore..

Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
Tonici sa 2% BHA, svski dan nakon tusiranja (nanijeti blazinicom) i po mogucnosti ne koristiti one kremaste i uljne tusiralice nego obicne gelove.
koji ti koristiš, please? gledala sam PaulaS Choice neki gel, al ono.. opet razna iskustva.
PS - ostaju li ti "mrlje" od akni nakon što prođu, tj. sitni ožiljci (drugačije boje nego boje kože)... kak to riješiti
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 15:02   #1547
Natee, ja koristim Avonov ili Clearasil trenutno (koju god marku uzmes samo pazi da pise 2%, ako nije vjerojatno je manje od toga pa nece biti efekta). Mislim da cure narucujus IHerba isto nesto takvo.

Mrlje ce proci same kroz mjesec-dva, ako se vise nece stvarati novi pristici/akne

Nadam se da ce i tebi djelovati
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 15:10   #1548
I da, bitno je da si redovna - svaki dan ponavljati
Ne znam.jesam li bila skroz jasna,s ovom procedurom mi se pristici vise ni ne pojavljuju, mozda 1u deset dana. Prije bi svaki drugi dan dobila novu aknu na ledjima

Zadnje uređivanje maryah1 : 28.08.2016. at 15:23.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 15:32   #1549
Quote:
nateee kaže: Pogledaj post
hvala djevojke, zlatne ste...



ma idem... ali ju trebam tretirati necime u tom "među_čišćenju"... ovak se opet svega nakupi u pore..


koji ti koristiš, please? gledala sam PaulaS Choice neki gel, al ono.. opet razna iskustva.
PS - ostaju li ti "mrlje" od akni nakon što prođu, tj. sitni ožiljci (drugačije boje nego boje kože)... kak to riješiti
Probaj ovo:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...n&_sacat=26395

Meni je najbolji.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 13:04   #1550
Quote:
nateee kaže: Pogledaj post
Molim, može li neka preporuka za tretiranje akni na leđima..? na licu mi se pojavi tu i tamo koji prištić, i to samo prije menstruacije - dok su na leđima konstantni. Tu i tamo zna nastati koja upaljena, ali je uglavnom riječ o mnogo sitnih prišića (i to u gornjem dijelu leđa) koji znaju svrbjeti.
u ljekarnama nude svasta, uglavnom preparate za lice koji se mogu koristiti i za tijelo... zar zaista ne postoji ništa baš za leđa?
Ista stvar i kod mene, ništa ne pomaže..

Probam sada sa benzil peroksidom pa javim
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 11:36   #1551
Pitanje vezano za masku od aspirina, koliko često je stavljate na lice i čime bi bilo ok namazati lice poslije toga kod masne kože? Znam da bi bilo poželjno hidratantnom kremom, ali meni se koža toliko masti i od svega mi izlaze gadosti tako da trenutno koristim bioderminu za masnu kožu, ali ne znam da li bi ona spadala pod hidratantne i mogu li nju poslije ili treba nešto hranjivije.

Morat ću probati ovaj benzac gel. Ne znam više šta da koristim na upalne, potkožne akne. Imam periode kad je manje više sve ok i onda hormoni podivljaju oko perioda menstruacije i vrat mi bude pun ovih upalnih potkožnih. Hem su bolne, hem stalno, bukvalno stalno izlaze na istom mjestu. Taman smirim jedan val i saniram fleke, krene novi.
Je li ovdje još neko ima problem s hormonalnim aknama? Imaju li u HR doktori ikakvo pametnije rješenje od toga da prepišu kontracepciju za regulisanje hormona? Je*la ih kontracepcija.
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 17:20   #1552
Ja sam otkrila da mojoj aknastoj mjesovitoj kozi jako pase maska od zelene gline i neema. 2x tj pomijesam to dvoje (kupila u bio&bio) sa mrvu mlake vode i namazem na lice, vrat, dekolte, ramena i drzim 20-30 min. Isperem. Spricnem se hidrolatom od cajevca. Ujutro ispod makeupa stavim Placentor Regulating cream-to su mi preporucili u Farmaciji. I bas fino matira a ne isusuje

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:24   #1553
Čisto da se javim sa svojim stanjem. Odustala sam od izmjena u prehrani i izbacivanja bilo čega. Doklinčilo mi je sve to skupa pa sam se pomirila sa čvimbavom sudbinom. Sama sam sebi rekla da više neću živce gubit. Dok ima moćne dekorative za kamuflažu situacije, so be it. Ako mi neki spas uleti, super, a ako ne, nikom ništa.
Znači od sredine 7. do kraja 8. mjeseca je bio daleko najlošiji period ikad. Po vratu sve upaljene grbe jedna do druge, bolne i bez 'izlaza'. Guglala sam malo klindamicin i benzil peroksid, no nije mi palo na pamet naručivati bilo što s interneta (ne znam zašto... ), nego sam se otišla raspitati u ljekarnu što tamo kažu. Ništa mi nisu htjeli dati bez liječničkog recepta jer da kao zašto bih to plaćala kada to mogu dobiti na recept. Kontam si da koji mi vrag onda to niti jednom od onih 7 puta koliko sam odlazila, nije prepisala?!
I od toga sam digla ruke i na kraju pukim slučajem došla do ionskog srebra. Nisam puno nade polagala, ali ajde da probam čisto da mogu reći da jesam. Otkako ga koristim, sve se smirilo. Sve postojeće potkožne i površinske čvimbe su se polako sasušile i evo da kucnem o drvo, već skoro 4 tjedna mi niti jedna nova nije iskočila.
Radi se o bezazlenoj vodici koja navodno djeluje kao antiseptik, a koju sam kupila u Bio&bio za neke sitne pare i još uvijek ne mogu vjerovati da je ona razlog zašto ništa ne iskače. Ne sjećam se kada sam posljenji put skrpala ovako dugo bez ikakve nove gamadi. Valjda nikad. Ostali su mi samo ožiljci koji će, nadam se, s vremenom bar izblijediti jer su trenutno još dosta vidljivi i tamni.

Ne znam je li do ionskog srebra ili su mi se napokon zvijezde smilovale, međutim srebra se držim i ne dam.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 23:42   #1554
Gdje kupujes i kako koristis
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 23:52   #1555
i mene zanima nesto vise o tome
__________________
Sunshine mixed with a little hurricane <--
pssst12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:45   #1556
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Gdje kupujes i kako koristis
Piše da je kupila u Bio&Bio, pretpostavljam tekućinu kojom špricaš lice. Ima i Silverex sapun.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:29   #1557
Silverex nisam koristila, ali planiram probati kada potrošim sve umivalice.

Radi se o ovome. Ja sam uzela Ultra verziju i za početak 50 ml u spreju. Navečer nakon što skinem makeup i umijem se, pošpricam problematične dijelove ili cijelo lice. Svejedno je - neće naškoditi zdravoj koži. Potrebno mi je 5-6 pritisaka pumpice. Čekam da se to upije i onda nastavljam sa svojom rutinom njege kože. Koristim samo navečer pred spavanje i tim tempom sam u mjesec dana potrošila pola bočice.
Pokušala sam i sa blazinicom, ali ona upije previše proizvoda i brže se troši pa sam odustala. I ta pumpica za špricanje na kraju nije ništa revolucionarno, može se bilo koji vrh na boci koristiti jednako uspješno.

Dok sam istraživala o tom ionskom srebru, pročitala sam da ima dosta proizvođača od kuće pa da se treba paziti što se uzima. Bio&bio mi je nekako bio garancija, mislim da kod njih ne fulam. Bitno je da se kupi proizvodi u zatamnjenoj bočici i to je to. Neki ga ljudi čak i piju i kunu se u djelotvornost, ali tako daleko ipak ne bih išla.

Nije mi jasno kako je ta prozirna vodica uspjela nešto učiniti po pitanju face nakon svih onih skupih 'nagrizajućih' i 'njegujućih' kremica koje nisu učinile ništa, ali eto vjerojatno je.

Ako stignem, sutra se prije šminkanja za posao poslikam da vidite kako moj vrat izgleda sada jer sam za danas zažbukana.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 16:51   #1558


Evo, ovo je što je ostalo nakon masakra! Sada dok gledam ovako na fotki, i sama se pitam što dramim, ali boje su ipak u stvarnosti nešto tamnije pa ožiljke marljivo prekrivam.

Znači sve te flekice su bile velike potkožne gule. Ono površinsko i sitnije brzo prođe pa nije ni problematično. Bitno je da je sve ovo sada ravna koža. Nema kvrga, nema prišteva, ništa... Samo eto fleke!
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 00:07   #1559
Jel koja od vas imala losu reakciju na effaclar duo + ? s obzirom da mi je lice malo podivljalo nakon ljeta isla sam probat taj effaclar prvi put (inace redovito koristim od bioderme sebium global), sreca pa sam samo na malom dijelu testirala to cudo, krema je ok kad se stavi,nisam imala nikakvo peckanje i to al kad sam se ujutro probudila mjesto di je bilo namazano doslovno izgorilo,krvavo crveno
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 08:21   #1560
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Guglala sam malo klindamicin i benzil peroksid, no nije mi palo na pamet naručivati bilo što s interneta (ne znam zašto... ), nego sam se otišla raspitati u ljekarnu što tamo kažu. Ništa mi nisu htjeli dati bez liječničkog recepta jer da kao zašto bih to plaćala kada to mogu dobiti na recept.
ne kužim kako nigdje ne daju taj klindamicin, ja ga uzimam u jednoj ljakarni za cca 17 kn (bez recepta) već mjesecima, ne znam kako bi moje lice preživjelo bez njega.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.