Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2006., 23:06   #1
Švedska grenčica

Jek neko proba koristit švedsku grenčicu kao oblog za ožiljke?Znam da je za želudac dobra pola sata prije jela pola žlice u čaši vode..čula sam već kako se može koristit za kožna oboljenja,ožiljke,za grlobolju...za veliku većinu bolesti.
Ima li ko kakvih iskustava?
Ja sam koristila samo za želudac,ali ne od enciana već sam nabavila u Bosni(ima i u Sloveniji) biljnu mješavinu koju pomiješaš sa rakijom i dobiješ pravu grenčicu.Ima mala sa dvanaestak trava i velika,sa dvadesetak trava.ja san samo čula o djelovanju male grenčice ili kako u nas kažu "Gorčice"..

Zadnje uređivanje crnka st : 10.04.2006. at 00:17.
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 16:15   #2
Quote:
crnka st kaže:
Jek neko proba koristit švedsku grenčicu kao oblog za ožiljke?Znam da je za želudac dobra pola sata prije jela pola žlice u čaši vode..čula sam već kako se može koristit za kožna oboljenja,ožiljke,za grlobolju...za veliku većinu bolesti.
Ima li ko kakvih iskustava?
Ja sam koristila samo za želudac,ali ne od enciana već sam nabavila u Bosni(ima i u Sloveniji) biljnu mješavinu koju pomiješaš sa rakijom i dobiješ pravu grenčicu.Ima mala sa dvanaestak trava i velika,sa dvadesetak trava.ja san samo čula o djelovanju male grenčice ili kako u nas kažu "Gorčice"..
Ma dobra ti je i jedna i druga. Sve su to varijacije na temu. Ja sam probala i Encianovu i onu dr Teissa. Sličan sastav bilja, manje- više. Ne može bit loše, u svakom slučaju.

Kod ožiljaka, oteklina ili nekih drugih kožnih oboljenja, staviš prvo neku mast, najbolje nevenovu, pa tek onda malo švedske grenčice (najlakše ti je umočiti onaj štapić za čiščenje ušiju i prijeći preko nevena). Za brže zacijeljivanje novonastalih, ili ublažavanje starijih, ožiljaka, super ti je i e-ulje (vitamin e, sojino ulje, kukuruzno ulje, ulje pšeničnih klica, sezamovo ulje, ulje limuna). Imaš od natural wealtha, njega možeš nanositi drito na kožu. 74 ml ti je cirka 90 kuna, a dobro je i za primjenu iznutra, jedna kapljica dnevno. I fino miriši po limunu.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 00:19   #3
thanks,probat ću s vitaminom E!
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:38   #4
Smije li se švedska grenčica koristiti kod gastritsa?

"Kod tegoba svih vrsta možemo uzeti 3 čajne žličice razrijeđena eliksira".

Ok super...

"Kada NE SMIJETE koristiti Švedsku grenčicu eliksir:

kod bolesti jetre,
kod epilepsije,
kod bolesti mozga ili oštećenja mozga,
kod bolesti u trbuhu,
kod crijevnih oboljenja (Crohnova bolezen, ulcerozni kolitis),
kod upale slijepog crijeva,
kod rana na želucu
kod menstruacije "

Ok shvaćam....sve tegobe osim gore navedenih...može....razumijem...


i onda:

""STARI RUKOPIS"
(prijepis o ljekovitim učincima eliksira švedska gorčica)

........

"9. Kapljice rastjeruju vjetrove u tijelu i hlade jetru, otklanjaju sve želučane tegobe i one u trbuhu, te pomažu kod zatvora stolice.
10. Odlično su sredstvo za želudac, kad on slabo probavlja i ne zadržava hranu. "

Ček tko tu kog hebe???
Hvala
Suki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 19:24   #5
Švedska gre(a)nčica

Pozdrav!
Zanima me zna li netko nešto više o Švedskoj grenčici ili grančici?
Isto tako me zanima gdje se i po kojoj cijeni se može nabaviti?
Unaprijed hvala!
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 20:47   #6
meni ju je mama kupila jednom u bosni, koštala je oko 10-15 maraka, nisam ju pila poklonila sam ju, pa baš se i nisam uvjerila u njeno djelovanje.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 21:24   #7
bok ,evo ja ju pijem, ja sam ju dobila od tete ,kosta ti 100kn,bar ju je ona toliko platila. uglavnom ima uzasan okus po metalu kad ju pijes, ali nisam se uvjerila u nju,mislim na djelovanje. pije se 14 dana ,pa onda stanka.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 22:33   #8
Švedsku grenčicu možeš nabaviti u biljnjim ljekarnama. Koliko znam, postoje dva dobavljača. Koristila sam oba, zadovoljnija sam s mariborskom. Dođe nešto manje od 100 kn.

Ja je prvenstveno koristim za obloge (vratna kralježnica, loša cirkulacija) i tu mi je izuzetno efikasna. Također je koristim kod upala uha (namažem uho gavezovom mašću, pa stavim 'tampon' od vate namočen u švedsku grenčicu).

Ja je ne pijem, zbog određenih zdravstvenih poteškoća, ali moja majka da... i zadovoljna je njezinim učinkom.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:20   #9
Švedska grenčica je eliksir u obliku tinkture od 30-ak trava.Pomaže kod mnogih bolesti, pripisuje joj se epitet panaceje.Po meni je najbolja mariborska.A i cijeni se može doskočiti Ja ne kupujem gotovu tinkturu nego mješavinu bilja u kojoj se nalazi i jedna loptica-terijak.Loptica se zdrobi i skupa sa biljem macerira u domaćoj lozovači (prema uputstvu ).Dobije se jednako dobra tinktura za puno manje novaca
Kad bi htjela nabrojiti sve tegobe kojima pomaže švedska grenčica,bilo bi teško: od problema s kožom, venama.zubobolje, uhobolje,grčeva,hemoroida,otečene jetre,endometrioze,tbc,slabokrvnosti pa do tumora...
Najveći zagovornik liječenja šv. grenčicom je Austrijanka Marija Treben u svojoj knjizi:Zdravlje iz Božje ljekarne.
Od švedske grenčice se prave oblozi ili se pije 2 žličice dnevno u čaju od ljekovitog bilja kojim se trenutno liječite
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 20:48   #10
Jel ima tko iskustva sa liječenjem želuca? Sa švedskom/mariborskom grenčicom?
Suki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 16:01   #11
hm
ja sam načula da ona pomaže kod reumtaskog artirisa
jel' isitna
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:50   #12
Za vrijeme studiranja i ja sam imala dosta problema s želucem. Ne znam ništa o to grančici, ali mi je life spašavao čaj od Čelikovića za probleme želuca - toplo preporučujem...
Labmaja24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 19:29   #13
dižem ovu temu.
gdje se može kupiti mala švedska grenčica?

i znate li u Zagrebu trgovine u kojima se može kupiti bilje potrebnu za home made švedsku grenčicu?
gdje se uopće kupuje ljekovito bilje??
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 11:28   #14
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
dižem ovu temu.
gdje se može kupiti mala švedska grenčica?

i znate li u Zagrebu trgovine u kojima se može kupiti bilje potrebnu za home made švedsku grenčicu?
gdje se uopće kupuje ljekovito bilje??
Ja sam nedavno kupila u Encianovoj ljekarni u N. Zagrebu (Sigetu).
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 05:49   #15
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno kupila u Encianovoj ljekarni u N. Zagrebu (Sigetu).
Što si kupila? Malu švedsku grenčicu?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 05:51   #16
cijena?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 11:25   #17
U biljnim ljekarnama imaš kupiti mješavinu biljaka koje onda sama pripremaš kao eliksir. Ova mješavina je iz Slovenije (Mariborske lekarne).

Ne znam isplati li ti se kupovati pojedinačno biljčice, čak nisam sigurna ni da ćeš ih sve naći. Ako si baš navalila , imaš dvije biljne ljekarne (Zvonimirova, preko puta tramvajske stanice kod Heinzelove i druga u Gotovčevoj (Kvatrić)) koje imaju dosta dobar izbor biljaka, a mogu ti i naručiti ono što ti treba. I pazi da nađeš dovoljno jaku i dobru rakiju (ne ispod 45% alkohola).

Meni švedska grenčica jako pomaže kao oblog kod napetih mišića (naravno, uvijek prije kožu namazati nekom mašću ili uljem).

Oralno je više ne koristim, jer imam problema s probavnim traktom i jako me je iritirala.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 12:59   #18
Meni treba za ožiljke kojih imam dosta. Htjela sam je sama napraviti jer se bojim da mi ove kupovne već zmiksane kremice pod tim nazivom ne bi bile dovoljno djelotvorne

fermina-dazo (genijalan nick btw, kolera ), gdje ima za kupiti ta mješavina biljaka? i kako to misliš; baš mješavina biljaka za švedsku grenčicu?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 19:17   #19
Aaa! Ti misliš na kremu od švedske grenčice. A ja govorim o tinkturi. Za kremu ne znam kako se radi, samo tinktura. Za nju sam ti govorila kada sam spominjala čajnu mješavinu.

Što se tiče biljaka, možeš ih uzeti u biljnim ljekarnama.

Kremu od švedske grenčice nisam koristila, pa ti o njezinom djelovanju ne znam baš ništa. No, možda da odeš na pdf Prirodna kozmetika i tamo pitaš čime tretirati ožiljke. A moj ti je savjet da se s pitanjem obratiš direktno Merlini - ona će ti sigurno iščarobirati najbolju moguću stvar (uostalm, vidim da kužiš nickove; onda sigurno znaš tko je bio Merlin ). Ona ne samo da će ti reći što bi ti bilo najbolje koristiti, već ti može i pripraviti takvu kremu.

I hvala na komplimentu za nick. Jedna si od rijetkih koja ga je prokužila. Što nije izvrstan roman?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 13:03   #20
Nick je divan kao i roman

e sad još da te malo ugnjavim, ja imam doma knjigu "zdravlje iz Božje ljekarne" i u njoj piše kako da se spravi ta š. grenčica. I ja sam mislila na tinkturu. Znala bi je napraviti, ali ne znam gdje nabaviti biljke, spomenula si "U biljnim ljekarnama imaš kupiti mješavinu biljaka koje onda sama pripremaš kao eliksir". Je li znaš točno u kojoj ljekarni i kako da tražim tu mješavinu? Da ih pitam imate li mješavinu biljaka za švedsku grenčicu, ili? Zbunjena sam, pomagaj
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.