Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 17:06   #1
Question Projekt - "Biti solo 6 mjeseci"

Nakon 18-te godine sam otišao u bijeli svijet. Prvo fakultet pa onda job, promjenio sam dva grada.
Kako sam napunio 18g, počeo sam imati ozbilje veze. Do tog doba jednostavno ne računam ništa pod vezom.
Trenutno imam 30g. i jako rijetko sam bio solo, ali rijetko kada sam hodao s curom istog karaktera, izgleda............
Nedavno sam nakon 6 g. izašao iz veze koja me uništavala.

Kada sam si odredio da je vrijeme za tugu gotovo, krenuo sam opet tražiti bolju polovicu uz sve negodovanje i odgovaranje moje okoline od toga.

Jučer sam s nekim društvom otišao na pivo. Na kraju se to pretvorilo u intervenciju gdje sam stjeran u čošak i natjeran da poslušam argumente, sve ono na što sam odmahivao rukom.
Frendica mi je rekla da se ne sječa kada me je vidjela sretnijeg i opuštenijeg kada smo bili na beli prije dva tjedna. Zašto uletati iz jedne veze u drugu.

Nekako se to i povezalo s osobom koju sam taman upoznao koja mi je rekla da ne zna kako to može mirno hendlati znajući da će biti drugih žena u kafiču,
kada sam rekao da idem na pivo poslje posla .

Moj problem je da li sam ja psihički bolesni mazohist ovisan o vezama, probati biti 6mj solo, koji mi je k**** da si to radim?

Kompletno sam neovisna osoba, radim, znam kuhati. U biti kompletno sam funkcionalna osoba solo.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:23   #2
Šta si radio krivo u prošlim vezama?

Inače potpuno podržavam "bit solo da vidim šta želim" planove, ne vidim zašto ne
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:30   #3
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Moj problem je da li sam ja psihički bolesni mazohist ovisan o vezama, probati biti 6mj solo, koji mi je k**** da si to radim?
Pa kreni opet igrati EVE, 6 mjeseci će ti proći začas.

Quote:
Kompletno sam neovisna osoba, radim, znam kuhati. U biti kompletno sam funkcionalna osoba solo.
Očito nisi. Da si kompletno funkcionalna osoba kad si solo ne bi 12 godina skakao iz veze u vezu.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:51   #4
jesi li ti bik u horoskopu ili podznaku?

pa nekad čovjek mora biti malo sam da si posloži neke stvari u glavi, najgore je to što postoje ljudi koji funkcioniraju sami i jako su samostalni ali jednostavno žele imati nekoga pored sebe i ne mogu zamisliti sebe da su godinu dana solo. Ta veza ih zapravo ispunjava i onda kada si sam i kad prođe neki duži period padaš u depresiju jer si sam i onda ono najgore je što počneš tražiti. Ja trenutno prolazim kroz to, nakon prošle veze sam rekla sama sebi da se više neću zaletiti u ništa, uživati ću sama i kad naleti netko tko će me "oboriti s nogu" onda pristajem na vezu..imam udvarača ali jednostavno ih odbijam jer mislim da nije to to i ne želim se više upuštati u nešto samo eto zato da ne budem sama.

Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:18   #5
Quote:
SpejsEkses kaže: Pogledaj post
Šta si radio krivo u prošlim vezama?
Prvih par su bile studentske ljubavi u zadnjoj smo jednostavno bili kompletno različite osobe. U startu je bilo super to, poslje nas je uništila razlika karaktera.

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Pa kreni opet igrati EVE, 6 mjeseci će ti proći začas.
Ako se tudum vrati i ako se ti vratiš i joinas se u MOWE (i povečaš za nekih 4-5% žensku populaciju u EVE)
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Očito nisi. Da si kompletno funkcionalna osoba kad si solo ne bi 12 godina skakao iz veze u vezu.
Bili smo razdvojeni godinu i pol, kada sam vikendom putovao kod nje, moralo se naučiti sve raditi sam. Kako smo počeli živjeti zajedno tu negdje sam i prestao igrati gore pomenuti između ostali 1000 milijuna razloga da prestanem igrati EVE , makar i kod kuće dok sam još bio sam se obučio za sve to.
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
jesi li ti bik u horoskopu ili podznaku?
Vaga sam, a podznak ne znam
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:43   #6
Prijatelju, svakako preporučujem ovakakv poduhvat. Kad 6 mjeseci (ili više) živiš bez nečega, vidiš koliko ti to nije potrebno
Ja sam imao takvu katarzu prije godinu dana i dobro mi je došla!
Harry Mulisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:52   #7
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post

Nekako se to i povezalo s osobom koju sam taman upoznao koja mi je rekla da ne zna kako to može mirno hendlati znajući da će biti drugih žena u kafiču,
kada sam rekao da idem na pivo poslje posla .
pa ako ti je ovo "izbor", onda da..svakako preporučam soliranje
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:52   #8
Biti sam 6 mjeseci bi trebao biti uvjet za sve ljude prije nego što uđu u novu vezu, manje bi gluposti radili, shvatili da se u životu može uživati i sam.

Imam prijateljicu koja već 5 godina ide iz veze u vezu (6 veza) i nije ni dana bila sama jer bi prije nego što bi prekinula vezu našla nekog drugog s kime bi započela novu vezu pa bi nekih mjesec dana bila u 2 veze.
Najzanimljivije je što je njoj bilo dobro s aktualnim dečkom dok ne bi upoznala budućeg.
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:55   #9
islim da mi ljudi previse kompliciramo..nekima se ljubav dogodi dok su s drugim u vei nekima za 10 godina nekima odmah...

opusti se..zivi dan za danom..nemoras ici traziti..ali prepusti se...ak si sve prebolio ostavio proslost za sobom...onda zasto ne?

mozda tebe cura nadje,,

i da jos nesto..zapitaj se..dali zelis vezu zato sto zelis s nekim dijeliti svoj svijet i istinski voljeti, ili samo da ne budes sam...
Insomnia86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:00   #10
6 mjeseci nakon 6 godina veze? tsk tsk...

moj prirucnik za prezivljavanje prekida kaze sljedece:
1. ne zovi je
2. kupi novi kauc
3. odi u teretanu, sigurno si se zapustio
4. godinu dana nista ne pokusavaj

__________________
https://archillect.com/tv
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:03   #11
Samo pripazi malo, da ti se soliranje previše ne svidi.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:04   #12
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Samo pripazi malo, da ti se soliranje previše ne svidi.
To može postati problem, ja uživam već skoro mjesec dana.. odlično mi je, teško ću se natjerati u bilo kakvu vezu, još nisam zaljubljive prirode..mislim da ću dugo biti sama
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:06   #13
Ma soliranje. Tak budem i ja sad. Bolje u glavi posloziti neke stvari i onda dalje.
__________________
Hvala živote za sve što si mi dao, a za ono što si uzeo, PREŽIVJELA SAM. :)
NotPerfect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:11   #14
neki su 6 godina u vezi..pa su isti i kad su bili solo..rade iste stvari..neki kad udju u vezu..se projene..sve to ovisi od covjeka do covjeka...

ako si u vezi u kojoj se osejcas u jednu ruku vezano i u jednu ruku slobodno( ne za varanje nego imas vrijeme za sebe) onda je to super

uvijek se treba pitat...dal si spreman za nesto novo...

da li si zaboravio proslost...ak jesi onda oke..ako nadjes super osobu zasto ne...al ako nisi...onda je to druga stvar
Insomnia86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:26   #15
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Samo pripazi malo, da ti se soliranje previše ne svidi.
ajde bar nešto nova da se čuje na ovu tematiku


što otvarač topica uostalom želi (novoga) čuti obzirom na profil ljudi koji se ovdje skuplja i ima li ova tema kao takva uopće smisla?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:38   #16
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
ajde bar nešto nova da se čuje na ovu tematiku

što otvarač topica uostalom želi (novoga) čuti obzirom na profil ljudi koji se ovdje skuplja i ima li ova tema kao takva uopće smisla?
Htio sam u biti ćuti mišljenje/iskustva više ljudi.

Odnosno zanima me da li sam na neki način lud, a ne želim ići kod psihijatra psihologa pošto sam pre cool

Mislim jedno od opcija koje sam ponudio za spas veze je bilo da odemo na savjetovanja ili bračne terapije makar nismo u braku.

Frendica je nedavno isto prekinula pa je bivši uhodi, razmišljam možda nije on lud nego ja kada pokušavam stupiti u novu vezu nakon što je prošlo malo više od mjesec dana od prekida.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:40   #17
Također. Još jedna preporuka, ali ženska. Ja sam malo i produžila, na godinu dana. Prošlo je tik-tak.
__________________
popričancija :D
glupaca444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:46   #18
Odmori se malo i ne razmisljaj toliko o tome.
__________________
Hvala živote za sve što si mi dao, a za ono što si uzeo, PREŽIVJELA SAM. :)
NotPerfect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:50   #19
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Ako se tudum vrati i ako se ti vratiš i joinas se u MOWE (i povečaš za nekih 4-5% žensku populaciju u EVE)
Morat ćemo smisliti neki drugi način onda za tih 6 mjeseci pošto je šansa da se ja vratim, a vjerujem i za tuduma, ravno 0%.

Quote:
Bili smo razdvojeni godinu i pol, kada sam vikendom putovao kod nje, moralo se naučiti sve raditi sam. Kako smo počeli živjeti zajedno tu negdje sam i prestao igrati gore pomenuti između ostali 1000 milijuna razloga da prestanem igrati EVE , makar i kod kuće dok sam još bio sam se obučio za sve to.
Gle, znaš i sam da se zajebavam kad kažem da kreneš igrati. Nađi si neku zanimaciju/hobi uz posao, druži se s frendovima i to je to. Nećeš biti lošija osobica ako odmah ne skočiš u novu vezu. Saberi se, dobro razmisli što želiš u životu i uživaj u svojoj slobodi.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:52   #20
Quote:
ljetopisac kaže: Pogledaj post
3. odi u teretanu, sigurno si se zapustio
Lol već kada spominješ ima tu lud faktor, držim se na 85 već jakoooo dug niz godina. Čim sam izložen dužem stresu, počnem gubiti kile, kada padnem ispod 80 znam da je opak problem

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Saberi se, dobro razmisli što želiš u životu i uživaj u svojoj slobodi.
Sada kada smo već kod toga, moga bih u planinare, uvijek sam volio biti u prirodi
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.

Zadnje uređivanje gajotres : 14.03.2012. at 20:05.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.