Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 14:32   #8221
uf, tune i losos svjezi ni ne gledam...bas skupo!

moxxon,svaka čast!! sto se tice linkova, nemam...samo svoje iskustvo-ja ne bi!odredila jedan cheat day nakon 5 tjedana i onda mi je trebalo 4 tjedna da se vratim cistom lchf-u...meni osobno jako tesko ali ja sam i jako teski ovisnik o slatkom...koliko sam shvatila, cheat ide za sok organizma kad kilice stanu...ako kile padaju a ti mozes izdrzati, nastavi bez cheata..
MalaAM is offline  
Old 27.04.2016., 17:02   #8222
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Vjezbas u teretani ili? samo me zanima...
U teretani + svaka 2 tjedna ( recimo ) odemo na neki trail uz brdo kao sto je recimo Sljeme i tu si ponesemo hranu sa sobom.

Pokusavam ici 4 puta, 3 treninga dizem, 1 trening radim cardio. Cardio radim vise da mi se glava prolufta.

Quote:
moxxon kaže: Pogledaj post
Pitanje: Cheat day nakon mjesec dana keto dijete,da ili ne? Linkovi?

U tri tjedna sa 111 > 104, malo je reć zadovoljan
Kao sto Mala kaze cheat je prilicno zeznut, odnosno, ja podrzavam cheat kod svake osobe jake volje ili kod osobe koja je na svom cilju jer kod njih nema problema stati nakon 1 obroka ili 1 dana.

U mom slucaju prije LCHF bilo mi je nemoguce ograniciti cheat, sad sam imala neplanirani cheat za vikend, pojela sam prefini kolac, dobila zgaravicu i drugi dan nastavila po starom bez ikakve zelje da pogledam ista slatko.


Obroci jucer :

D; kava s vrhnjem / kajgana od 3 jaja na maslacu i 3 snite slanine
R/V; pileca prsa ( kom 1 ) omotana slaninom i 4 snite patlidjana zapecenog s mozzarellom

Nakon toga trening utezima i krevet.

I da, opsjednuta sam slaninom
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 28.04.2016., 09:18   #8223
Dobro jutro! izvagala sam se...68,7..povecanje za 0,2...i ukomiralo me..jucer opet kockica crne cokolade...pms i luda...al mislim da me toliko ukomiralo da nemam vise zelje jesti crnu cokoladu..i nadam se da kad prode pms,ode jos vode i nadodem do 68 do nedjelje,ponedjeljka...bljak...
svekrva mi ima rodendan 8.5. i vec je najavila koju tortu pravi,moju omiljenu...e sad, biti karakter ili se ubiti u seceru??znam da je grozno 11 dana ranije o tome razmisljati al eto...obozavam tu tortu ali me ona vec zeznila prosli puta, 2 dana sam samo nju jela
D: 3 slana muffina i sir
R: kuhani kiseli kupus i piletina
banana , dinja, orasi, kocka crne cokolade, cvarci
MalaAM is offline  
Old 28.04.2016., 17:58   #8224
Mala, ne sekiraj se, u potpunosti te razumijem jer sam i sama u PMSu trenutno i to je obicno vrijeme kad ne mogu sama protiv sebe; borim se citav dan i onda poludim oko 9 navecer

Ja sam zadnja 2 dana kolicinski jela jako puno dozvoljenje hrane jer se ne mogu zasititi. Naravno da imam 2-3 kile vise na vagi jer sam puna vode i hrane i naotecena od PMSa, imam trbuscic ko trudnica, ali to je tako uvijek, svaki mjesec i nece nas ubiti.

Najgore je da se psihicki jos oko toga maltretiras, proci ce, splasnut ces i biti laksa. Nije u kilama sve, nesto je i u panceti

Sto se tice torte napravi kao ja, uzmi jedan posten komad, najedi se i doma idi praznih ruku da nema vise napasti. Imas skoro 2 tjedna do tog dogadjaja i ta 2 tjedna iskoristi da se hranis pravilno i neces imati 'krivnju' zbog te snite.

Iduce godine donesi svoju tortu

Jucer smo opet isli u skitnju i u PMSu sam tako da se jelo sljedece :

D; kava s vrhnjem / 2 jaja na oko sa 2 snite patlidjana s mozzarellom od dana prije i 2 krekera od sjemenki sa sirnim namazom

R; u auto sam si ponijela pilecu sniclu omotanu slaninom od jucer i 10dkg cheddar sira sa 3 krekera

V; 3 komada pilecih jetrica sa zara + 3 komada sabljarke sa zara ( slozeno na raznjic ) sa ogromnom salatom u kojoj je stvarno bilo svaceg i ukrala sam zelje iz tudjeg tanjura i 2 jusne zlice guacamolea

Desertnu listu sam gledala 10 minuta i jedva odustala
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 28.04.2016., 20:19   #8225
Uh, nisam danas nešto jela.
Doručkovala kavu s vrhnjem, mislim da sam žličicu kokosovog ulja, al nisam siguRNA, AJMO REĆ DA SAM SE SJETILA I DA JESAM.
Ručala samo oslića, bez priloga.
Večerala samo salatu zelenu s limunom, bez prave klope.
Sad pijem kavu.
Sve nešto naopako.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 29.04.2016., 07:48   #8226
Dobro jutro nista od torte i rodendana!!Zeznila se svekrva ( ili e samo zeljela podsjetiti da joj je rodendan uskoro), torta se pravila jucer za krizmu u subotu tako mi je bilo drago kad mi je to rekla! i onda navecer s treninga dosla do nje i vidjela gotovu tortu i nista,nisam ni pomirisati pozeljela mislim da je pms gotov DDDD sad sam valjda mirna neko vrijeme... Milivojka,bas si me utjesila,nisam jedina koja tamani sve LCHF pred sobom jos i ovo vrijeme, hladno,bljakasto, ja bi samo deku,knjigu i nesto toplo...kak sam jucer otisla na trening,nemam pojma...
D: pecena piletina, 2 kuhana jaja i malo svj.sira
R: przena slanina, 2 jaja i cikla
V: cvarci, orasi i indijski orascici, bademi...samo sam čapala od svega po malo
MalaAM is offline  
Old 29.04.2016., 16:40   #8227
Ja se nadam da mi je jucer bio vrhunac

D: kava s vrhnjem / 4 krekera sa guacamoleom
R: pileci file zarolan sa ricottom i spinatom, pa zapecen u sosu od rajcice i mozzarelle + jako velika salata

MO: Pepicin kakao
V: 2 ustipka od tikvica i feta sira

Usputno jos coko drazeje koje sam pravila, zlica vrhnja, par komada sira. Nisam ni na trening otisla

Danas cemo citav dan bit u autu, srecom sam ponijela rucak od doma.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 29.04.2016., 17:54   #8228
Milivojka, kako pravis ustipke od tikvica? Trebam svjeze ideje

Kod mene zadnjih dana dosadno pa zato i ne pisem - peceno meso+brdo salate
Zivim za vikend da napokon nesto drugacije napravim kad cu imati vise vremena nego zadnjih dana.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 29.04.2016., 18:19   #8229
Danas u restoranu - sipa i kozice s bobom
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Old 29.04.2016., 23:31   #8230
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Milivojka, kako pravis ustipke od tikvica? Trebam svjeze ideje

Kod mene zadnjih dana dosadno pa zato i ne pisem - peceno meso+brdo salate
Zivim za vikend da napokon nesto drugacije napravim kad cu imati vise vremena nego zadnjih dana.

Powered by LG G4
Zapravo vrlo jednostavno, izmrvim oko 100 gr fete, nasjeckam persina i 3-4 mlada luka ( nije nuzno ), izribam 2 tikve, posolim ih i pustim u cjedilu pola ssta, onda ih ocijedim u krpi i to junacki , pomijesam sa fetom i dodam papra, 2 jaja i kad vidim kozistenciju smjese dodam malo naribanog parmezana i jusnu zlicu kokos brasna da se sve stegne i nije mljackavo.

Zagrijem mast i onda jusnom zlicom zagrabim smjesu i bacim na jako vrelo ulje i malo potapsam po vrhu da se razvuce u pljeskavicu. Treba pustit 2 pune minute da se przi jedna strana, pa okrenuti opet na 2 min. I to je to.

Uz to fino pase mileram ili tartar ili nista. Dobre su i hladne, to sam jucer pravila za danas po putu, sve smo smazali. Ispadne oko 10 ustipaka.

Sad mi je sinulo mozda dodati sode ili pecilnog praska da se malo naduvaju
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 30.04.2016., 08:30   #8231
Jucer sam zeznila... pojela sam vrhnje ujutro i juhu bistru popodne..i onda me navecer slomilo, umor,neke gluposti,ma sve valjda...i udarila po cokoladi, obicnoj..strasno...
danas sve iz pocetka, vaga kaze 68,4, idemo dalje....
danas kefir s chiom i onda mesna struca sa salatom....neka mi je sretno
MalaAM is offline  
Old 30.04.2016., 12:09   #8232
Imam za prodati potpuno novu Prvu hrvatsku LCHF kuharicu, pa ako nekog zanima, inbox
šećerna vata is offline  
Old 30.04.2016., 14:35   #8233
ovi ustipci zvuce super....to bi mogla sutra napraviti..
Danas dorucak "masna kava" mene to stvarno drzi 4-5 sati bez problema.
Rucali smo pileci file sa grill tave,ja sam prelila na tanjuru sa maslinovim (koje je sa cesnjakom) i uz to zelena salata.
Sad idem u horizontalu citati i odspavati sat vremena
Hlace plesu na meni...danas u trgovini probala traperice 2 broja manje nego inace i bile su mi cak malo i velike u struku
Nista ne kupujem od odjece bar mj dana jos...
za sutra kupila teleća rebra...jedva čekam
cipelić is offline  
Old 30.04.2016., 16:42   #8234
Mala to ti je zato sto nisi papala.

Ja sam se jucer najela ko bacva, citav dan me vuklo na slatko i svaki put kad bi vec bila pred gtovim cinom sam umjesto slatkog pojela slano i proslo je.

Treba se samo posteno najesti.

U tom tonu :

D: omlet od 2 jaja sa malo paprike i mladog luka dinstanog na maslacu i 2 kriske slanine / kava s vrhnjem

MO : 2 stapica cheddar sira ( to je valjda 5 dkg )

R: 3 ili 4 tikvicasta ustipka sa pilecim prsima przenim u sezamu ( isprzila sam 1 prsa i to mi je bilo za rucak i veceru ) i umakala u umak od vrhnja i persina

V: velika mijesana salata s par rajcica, ostatkom piletine, malo naribanog parmezana i maslinjakom

Nakon vecere sam bila toliko sita da sam se u 9 izvrnula u krevet i osjecala se ko dabar.


Cipelic, moja muska strana mrzi povrce s time i tikvice, ali je ove ustipke jeo 2 dana za redom.

Mislim da bi bilo dobro ubaciti malo pecilnog da se napuhnu, moje su bile skroz tanke. U kuharici jednoj sto imam se umjesto fete ubaci ribani parmezan. Probala sam ja i sa cheddarom koji je negde kao gauda po tvrdoci, pa sam sve bacila u smece

I svaka cast na rezultatima.

I cisto za info , unosila sam nekoliko dana u cronometar sve sto pojedem s time da sam stavljala i vece kolicine ili zamjenske obroke ako ne bi nasla to sto trazim i maksimalno dodjem kalorijama do 1500 ( sto mi je nevjerojatno jer se osjecam kao da jedem 5000 kalorija ).

Omjer masti / proteina / Uh je 64 / 27/ 9 ponekad UH dodju na 12, ali mislim da je to vecinom zbog moje odokativne metode
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 30.04.2016., 17:16   #8235
Najela se vani: za predjelo šampinjoni na rođtilju i slane srdele, a onda ombol punjen sirom i pršutom, povrće sa roštilja i prefina kupus salata.
Doručkovala nisam, a sve mi se čini da neću ni većerat.
Kave je išlo. i bijelog vina. Opet neću smršavit
Jednostavno mi je draži odabir jest fino u dobrom drušvu nego manje hlače kupit. Dođe mi tu i tamo neki flešbek na kad sam bila mršava, al prođe
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 30.04.2016., 17:40   #8236
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Najela se vani: za predjelo šampinjoni na rođtilju i slane srdele, a onda ombol punjen sirom i pršutom, povrće sa roštilja i prefina kupus salata.
Doručkovala nisam, a sve mi se čini da neću ni većerat.
Kave je išlo. i bijelog vina. Opet neću smršavit
Jednostavno mi je draži odabir jest fino u dobrom drušvu nego manje hlače kupit. Dođe mi tu i tamo neki flešbek na kad sam bila mršava, al prođe
Ako cemo ici po unosu kalorija, ti si za danas skroz u gabaritima.
Sampinjoni i srdele su dorucak, pa meso i povrce rucak i kupus salata vecera.

Skroz si balansirana
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 30.04.2016., 23:33   #8237
I tako se moj pms nastavlja

Za dorucak sam popila svoju kavu s vrhnjem, pa sam kasnije pojela 5-6 krekera sa sirnim namazom i 2 kuhana jaja

Bila nervozna i otisla na trail lagani od 4 km, prelagan da bi se racunao pod tjelovjezbu.

Ujutro sam isla praviti puding od avokada, no nije mi nesto ispao, pa sam zakljucila da cu nadodat malo maslaca, jogurta i LCHF brasna i ispec muffine, ni to mi nije nesto ispalo, pa sam izmiksala mascarpone iz frizdera sa vanilijom i stevijom.

4 zgrijana muffina sa mascarpone kremom kasnije mislim si kad ce doci kraj i da li da odem trcat oko kugle zemaljske ?
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 01.05.2016., 10:37   #8238
jutrooo uff vagala se nakon 10ak dana....Vaga kao da je zamrznuta na jednoj brojci.... Ukratko-ne mice se nikako !!!
Mljecno moram izgleda skroz maknuti sto mi uzasno tesko pada, po izracunu na fitnespalu jedem od 1300-1600 kalorija. ovisno o danima a dosta mi je tesko izracunati da bude priblizno tocno.ugh od 17-30 ovisi isto...iako pokusavam jesti jednostavno,meso,jaja,povrce salata i kokosovo ulje i maslinovo.
I sad malo gledam,pa sta chia sjemenke imaju tako puno ugh?
Na mom pakiranju pise 5 gr ugh na jedno serviranje tj 1 velika zlica
a ja sam jutro pojela "puding" sa 2 žlice koje sam namocila u kokosovom mljeku sinoc i stavila unutra malo kakaa (bez secera)
Btw kokosovo mljeko iz konzerve je uzas...mislim,ne izglda kao mlijeko nego gusta masa sa nekakvom vodicom..... Pokusala sam to malo ugrijat pa mixala sa stapnim...i nije uspjelo da bude ljepog izgleda i da se napravi jednolicna masa...Prvi put sam to kupila... (22 kn 400 gr ) i stavila sam oko 110 ml u taj nazovimo puding. Fino za pojesti,ali izgled uzas ahahah
Znaci kad sam pokusla otprilike ukucati jedan jelovnik (jer nemogu se snaci u onim americkim izracunima ) izaslo mi je sljedece:
dorucak chia i sve uz to...184 kalorije i 10 gr ugh
rucak: 6 pil krilaca, 200 gr brokule,3 zlice maslinovog je oko 620 kalorija i 5 gr ugh
vecera: 2 jaja, krastavac, zlica parmezana 210 kal. 4 gr ugh
i kao snack taj dan sam pojela oko 5-6 dkg sira (ementalera) i sunke to je oko 300 kal.
ukupno 1314 kalorija 19 ugh ali neka ih je i 25 jer su tu jos 2 kave turske sa 2-3 zlice vrhnja..to je oko 1450 kal...po mojoj procjeni.
Napominjem da nisam gladna uz ovo,mislim da je ovo dovoljno hrane, pijem oko 2 l vode, ne vjezbam bas iskreno ali hodam koliko god mogu svakidan.
Sto bi moglo biti da ovako dugo stoje kile? U cm smanjila se guza za 2 cm i struk za 1.
Zaista mi nije jasno, jedino mislim da tijelo mozda "cuva" sve sto pojedem jer je ovo puno manje nego sam prije jela...Uglavnom u mjesec dana samo 1,5 kg....i tu stoji i vrti se gore dole pola kg. A visak mi je ogroooman!
Citam blogove..pogotovo ameri,koji su predebeli pa na low carbs ili pravi lchf,pa njima ide bar 3-4 kg mjesecno...
Stitnjaca mi je ok...pms nije... Tako da stvarno ne znam, malo me deprimira ovo sve... Iako je krvna slika puno bolja osim povecanog HDL-a al nije strasno.Secer puno bolje reguliran, sto mi je jako bitno..Ali da se bar pomaknem za kilu dvije u mjesec dana...e to bi mi bilo wow lol

a sad idem krug po kvartu od pol sata...
Poslje pecem tel.rebra...i uz to tikvice. Uzivajte u prazniku

Zadnje uređivanje cipelić : 01.05.2016. at 10:55.
cipelić is offline  
Old 01.05.2016., 10:54   #8239
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Ako cemo ici po unosu kalorija, ti si za danas skroz u gabaritima.
Sampinjoni i srdele su dorucak, pa meso i povrce rucak i kupus salata vecera.

Skroz si balansirana
Da,i meni se ovo cini ok....malo alkohola nece te ubiti
cipelić is offline  
Old 01.05.2016., 18:53   #8240
Cipelic, mjesec i pol dana je prilicno dugo, ono sto ti ja mogu predloziti je slijedece :

Tjedan dana unosi u MFP apsolutno sve sto konzumiras i pogledaj da li su ti odnosi makronutrijenata OK, da li ti se negdje prikrada veliki visak UH.

Drugo sto ti mogu predloziti je da jednom u 2 tjedna sokiras organizam sa povecanim unosom UH, primjerice pojedi heljde, prosa, tjesteninu od cjelovitih zitarica, ma u krajnjoj liniji, pojedi pizzu ili hambi. Poanta ovoga je sokirati organizam i pokrenuti ga.

Trece, ako nista od navedenog ne pokrene gubitak suvisne mase uvijek mozes na ZK.

Ako ni to ne upali nemam vise ideja vezanih na LCHF.

JA sam pobornik kretanja i vjezbanja, dobro je da hodas, hodaj sto vise. Ako radis u uredu koristi stepenice i protegni noge svaki puni sat. Opcenito koristi stepenice umjesto lifta i sto vise koristi noge kao prijevozno sredstvo.


A sad klopa :

Jucer smo kupili neke tanko narezane filete govedine i podijelt cu s vama ushicenje oko vecere koju sam sklepala u doslovce 20 minuta.

Pola tamno zelene paprike, pola luka, 3 mlada luka, malo portabela i malo celera sam ispirjala na zlici kokosovog ( skuzila sam tek jucer da mi je ovo najbolje za povrce jer istakne okus povrca ).

Te tanke odreske sam sam bacila na malo maslaca ( zaista malo ) i przila 1 minutu sa svake strane. U medjuvremenu sam otopila zlicu maslaca , izgnjecila u nju cesnjak, poprzila na minutu i ubacila frisko sjeckani persin i s time zalijala odreske.

Sveti Kristus, to je bilo toliko fino da sam skoro u nesvijest pala.

Ev, samoj sebi :klap:
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.