Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 13:16   #81
Cure kasne mi stvari
Trebala sam jučer dobit, danas mi je 29. dan. Računam da sam prošlu dobila nakon 21. dana, tako da ima nade
Šta mislite ako kupim test hoće dobro pokazati ili je još prerano?
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:24   #82
Quote:
neny26 kaže: Pogledaj post
sto se tice folne, rekla mi je da sam potpuno zdrava zena (krv, urin, brisevi.....sve sam napravila) i da mi nece reci ni da uzimam ni da ne uzimam, da ostavlja meni na volju, ali kad bi ona smatrala da mi je nesto potrebno, vec bi mi rekla. tako da, ja sam za sada odlucila ne piti kemiju, nego se trudim cim zdravije hraniti se i zivjeti....
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...a/03_folna.asp
http://www.mameibebe.hr/trudnoca/2004021617.htm
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 13:25   #83
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ovo je po meni totalna glupost...pilula aborativno sredstvo??? možda pilula za dan poslije, ali obične vulgaris antibabi pilule ti rade tako da izostaje ovulacija....
Za dan poslije sprecavaju jajasce da se oplodi, ako je oplodjeno mozes popiti i kilu njih nece imati efekta.


Nego kakve su sad to gluposti "da se organizam ocisti" nakon pills.
Od cega? Kao da se radi o nakupinima necega cega se organizam mora rijesiti.
Zene zatrudne i na pill, pa jos nikad nisam cula da su ikada imale problema s plodom ili trudnocom.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:32   #84
Zadnju pilulu sam popila 17.1 i odlučila da ih neću više piti. Nakon dva dana normalno dobijem menstruaciju. 17.2 sam trebala dobiti menstruaciju opet.
Jučer napravila test trudnoće koji pokauzje da sam trudna.

Možda i ne bi bila ovoliko na rubu živaca da nisam pročitala ovaj topic i da se nisam izbezumila od straha

Vidim da ste sve čekale po 3mj i više da se tijelo očisti.
Šta sada da radim?! Zovem ginekologicu cijelo jutro i ne mogu je dobiti. Uplašena sam da se nešto može sa bebom loše dogoditi jer se nisam očistila od pilula koliko je trebalo. Do bilo koje gin mogu doć tek u ponedjeljak jer sam trenutačno izvan HR.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:02   #85
Ako te mogu utjesiti, moja mama je prije 31 godinu ostala trudna cim je prestala piti pilule, samnom. I sve je proslo uredu. A tada su pilule bile uzas.
Ja ih nisam pila 2 mjeseca kad sam ostala trudna mada je moja doktorica rekla da su danasnje tablete tako lagane da u principu ni netreba raditi neko ciscenje.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:26   #86
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ako te mogu utjesiti, moja mama je prije 31 godinu ostala trudna cim je prestala piti pilule, samnom. I sve je proslo uredu. A tada su pilule bile uzas.
Ja ih nisam pila 2 mjeseca kad sam ostala trudna mada je moja doktorica rekla da su danasnje tablete tako lagane da u principu ni netreba raditi neko ciscenje.
Hvala ti, svaka pozitivna vijest me tiješi

Čula sam se sa mojom gin konačno pred pola sata. Kaže da se ne brinem što nisam prošla to "čiščenje od 3mj" ionako sam pila prije Logest. I da se to "čiščenje odnosilo na studije pred nekoliko god.

Kaže da se sada ženama koje žele zatrudnjeti, a da nisu mogle dugo godina čak i preporuča da odmah nakon prestanka pilula krenu na "stvar" (npr. klinika u Mariboru).

Rekla mi je da pošto sam trudna tek 14 dana, da dođem sl. petak na prvi ultrazvuk i onda ćemo vidjeti kako stoje stvari.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:40   #87
I ja sam na Logestu bila.
Tako je i meni bila rekla kad sam posumnjala na trudnocu, da pricekam pa dodjem kad ce se nesto i vidjeti.
Ne brini, zbilja nisam cula da je netko imao problema radi pilula a mnogo ih znam da su zatrudnili prije ta 3 famozna mjeseca.
Mislim da je problem kad zatrudnis dok pijes pilule a ne ovako.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 16:46   #88
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
I ja sam na Logestu bila.
Tako je i meni bila rekla kad sam posumnjala na trudnocu, da pricekam pa dodjem kad ce se nesto i vidjeti.
Ne brini, zbilja nisam cula da je netko imao problema radi pilula a mnogo ih znam da su zatrudnili prije ta 3 famozna mjeseca.
Mislim da je problem kad zatrudnis dok pijes pilule a ne ovako.
Uff,jedva cekam petak i prvi pregled.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:33   #89
ja već skoro sedam godina pijem cilest tablete i ginekolog mi je rekao da slobodno mogu ostati trudna odmah nakon što ih prestanem piti.
(doktor kuna iz poliklinike dr. bates)


i to mi je ponovio više puta jer sam ja ostala u čudu, obzirom da sam čula da se tijelo mora očistiti od njih i tako.
sve će biti u redu.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 10:21   #90
I moja ginekologinja me uvjeravala da neće biti ništa ako odmah od prestanka uzimanja pilula ne napravim pauzu (iako sam ja inzistirala na svim mogućim testovima krvi, urina i sl). Štoviše da je velika vjerojatnost da ću odmah ostati trudna, i tako je i bilo. Prestala uzimati Triquilar nakon 5 godina i nakon mjesec i po ostala trudna. Neke pilule sadrže tako malu razinu hormona da "ne treba" čišćenje, baš suprotno, slijedeći mjesec ti je razina hormona u tijelu gotovo savršena i možeš ostati trudna odmah.
Miss_to_Mrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 10:28   #91
Čim sam saznala da sam trudna umjesto da se normalno veselim ja došla čitati ovu temu da vidim komentare i saznanja nakon pilula. Mrak mi je pao na oči nakon nekih postova
Mislim da ću od sada čitati samo pozitivne vijesti

Jako puno mi je pomoglo par vaših postova i moram priznati da sam se smirila i da mislim pozitivno i očekujem samo pozitivne vijesti u petak na pregledu.

Nadam se da ću kroz koji mj i ja moći tješiti i pomagati novim trudnicama mojim savjetima.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 12:09   #92
Ja sam pila pilule pet godina, i prestala sam ih uzimati u listopadu.. bebu smo mislili početi raditi na ljeto, pa sam mislila neka prođe što više vremena.. međutim, malo su nam se planovi poremetili i u siječnju smo otišli na godišnji i malo se opustili i eto ja dobila plusić na testu
Malo su me brinule priče da je teško zatrudnjeti nakon pilula i slično, ali eto mi smo bebu napravili iz prve i u samo jednom pokušaju kako sam trudna tek devet tjedana ne znam hoće li pilule ostaviti kakvog traga na trudnoću i bebu, ali uopće ne želim razmišljati o tome, nego se veselimo našem bebaču
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 13:42   #93
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Ja sam pila pilule pet godina, i prestala sam ih uzimati u listopadu.. bebu smo mislili početi raditi na ljeto, pa sam mislila neka prođe što više vremena.. međutim, malo su nam se planovi poremetili i u siječnju smo otišli na godišnji i malo se opustili i eto ja dobila plusić na testu
Malo su me brinule priče da je teško zatrudnjeti nakon pilula i slično, ali eto mi smo bebu napravili iz prve i u samo jednom pokušaju kako sam trudna tek devet tjedana ne znam hoće li pilule ostaviti kakvog traga na trudnoću i bebu, ali uopće ne želim razmišljati o tome, nego se veselimo našem bebaču
To jos nisam cula, dapace, vise manje je svima obrnuto! Nakon pilula organizam i hormonu naprosto buknu i vrlo cesto se ostaje trudan po kratkom postupku ako je sve inace ok.
Ti skoro tri mjeseca nisi pila pilule, a to je preporuka jos iz onih dana kad su pilule bile puno jace. Mislim da se zbilja ne moras zabrinajvati

sagem, najgore sto mozes napraviti je ici citati po internetu bez da imas dovoljno podataka o svom slucaju.
Samo ces se bez veze isprestraviti. Nemoj se nervirati i uzivaj.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:15   #94
Bila sam u prošli petak kod gin.Napravila papa- test i ultrazvuk. Potvrđena mi je trudnoća.
Vidi se samo mala gestacijska vrećica. Čak su mi se i cistice povukle.Kaže da su mi jajnici čisti. Kaže da je bolje da nitko ne zna za trudnoću (osim zaručnika) dok ne dođem za 3 tjedna opet na pregled i ne vidimo da li kuca srce.
A eto, pijem folacin. Mučnine su počele,odmaram se ... i jedva čekam pregled.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:37   #95
Ni mi nismo nikome rekli na pocetku, jednostavno je tako lakse ako se nedajboze nesto dogodi.
Bit ce sve u redu, vidjet ces! Potpuno nestvarno je kad vidis tu malu tockicu koja pulsira na ultrazvuku.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:47   #96
Došla sam pred neki dan budućoj svekrvi na ručak i ulovila me jaka žgaravica pred svima... ali ono i svi me prvo gledaju u čudu a onda su mi se smijali...a ja bi najrađe pukla da mi to trudnoća čini, da ne radim to namjerno. Sve je završilo pričom da je kod Japanaca to znak da je jelo pasalo
Jedva čekam otkucaje i da svima kažem
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 11:12   #97
a jel netko od vas mozda zabrinut radi folne kiseline, jer navodno nakon kontraceptiva ( u cijem se metabolizmu trosi folna kiselina ) moze biti manjak folne. i ja sam nakon pilula zatrudnila pa me malo strah u svezi toga????iako ih nisam dugo pila, devet mjeseci...
malo sam paranoik pa svrljam po netu pa naletim na sve i svasta
a sto se tice "ciscenja", dr. Harni iz poliklinike veli da se organizam ocisti u roku 24 do 72h od prestanka uzimanja jer nastaje tzv, prijelomno krvarenje koje nastaje uslijed nedostatka hormona, jer to zapravo nije prava menga....tako da i ja mislim da nije potrebno ciscenje organizma, a i pronasla sam studiju gdje kazu da je opasno ako koristis ih nakon 8 tj. trudnoce, po razvitku spolnog sustava, ali mislim da se to odnosilo na one starije pilule gdje je bilo visak androgenih iliti muskih hormona a da za ostale abnormalnosti sansa je 0.007 posto, stoga mislim da s te strane nema briga....

a citala sam postove od 2007.g. gdje je netko naveo da hormoni utjecu na mitozu i mejozu, hellou????pa pilule sprecavaju samu ovulaciju, odnosno izbacivanje jajne stanice iz folikula u jajovod, tako da nema ovulacije. one same po sebi ne djeluju na mitoze i mejoze
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 17:35   #98
Trudnoća odmah nakon prestanka uzimanja pilula

Pozdrav, nova sam ovdje i želim s vama podijeliti svoje iskustvo. pijem pilule od svoje 16-te godine i uzimala sam ih redovito i sada smo ja i moj dečko odlučili da želimo bebu jer sam mislila da nakon kaj prestanem uzimat pilule tko zna kad ću zatrudnit, međutim čim sam ih prestala uzimat, menga mi je kasnila, evo sad već kasni 12 dana, napravila sam dva testa i oba dva su pokazala da sam trudna, zanima me dal može išta biti bebi s obzirom da sam prestala s pilulama tek prije mjesec dana ili će sve biti kako treba? imate li vi iskustva s time?
venus7625 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 22:28   #99
Da, zdravu i lijepu bebu od 5 mjeseci. Opusti se i uzivaj. :-)
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 09:34   #100
Trudnoća nakon kontracepcijskih tableta

Lijepi pozdrav, imam jedno pitanje vezano za planiranje trudnoće nakon kontracepcijskih tableta. Godinu i pol dana uzimala sam Belaru, 04.03., dobila sam menzes i prestala sam sa uzimanjem tableta, 09.03., kada bi trebala krenuti sa novom kutijom. Cijeli treći mjesec imali smo odnose gotovo svaki dan bez zaštite, i 01.04. sam dobila menzes (ciklus 27 dana), inače pod tabletama su ciklusi bili 28 dana. Ima li netko iskustva koliko je optimalno vrijeme da se dogodi trudnoća nakon uzimanja kontracepcijskih tableta? Hvala unaprijed
anonimna0606 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.