Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 08:20   #1
Angry Kamen/pijesak u bubregu u trudnoći

Imam kamen ili pijesak u bubregu i ugradili su mi stent protezu (znam da mi zavidite ). Uglavnom, sjebana sam, imam stalno osjećaj upale mokraćnog mjehura, osim kad sjedim.
Zanimaju me iskustva: da li svi nose ovaj fakin stent do kraja trudnoće, kakve su šanse da kamenje izađe, koliko se često mijenja i da li je ista jebada kada se mijenja kao i kad se prvi put stavlja.
A tek sam u 5. sedmici
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 08:43   #2
Ja imam pjesak u mjehuru,ali mi je ginić rekao da to nije ništa strašno,da pijem puno puno čaja od brusnice i tekučine,dao mi je Spasmex u slučaju jakih bolova i rekao u slučaju neizdrživih bolova da se javim u bolnicu jer mi onda moraju dati infuziju...hvala Bogu nemam nikakve velike bolove, tu i tamo me zna malo zaboliti,ali ništa strašno, pijem kao smug ...znam žene koje su ispišale po par kamenja u trudnoći,ali nisu im ništa ugrađivali
Jesi tražila i drugo mišljenje?
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 08:52   #3
ja sam imala kamen u bubregu i izbacila ga sa 4,5 mjeseca trudnoće....ništa mi nisu ugrađivali, dobila sam smasmex protiv bolova i to je bilo to...nije bilo ugodno, ali preživila sam


i ja bi tražila drugo mišljenje
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 09:34   #4
Hm, mogu naći drugo mišljenje, ali ne i bolje... Ovaj urolog je jedan od najboljih u državi
Bili su smirili napad infuzijama, ali se vratilo, pa su mi onda ugradili protezu, ukoliko krene pijesak/kamen, pa začepi uretru, da mi ne strada bubreg...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 11:22   #5
draga, ovo sam pisala na starcima, al evo cu kopirati ovdje da procitas

draga, ja to imam, mogu te pregledati na UZV ne treba im rentgen za to.od svom ginicu nek ti pogleda na UZV i bubrege i procijeni kakvo je stanje. samo na UZV kojim se gleda bebica moze se vidjeti i pijesak jer obicni UZV ne vide.
zao mi je sto ti se to desilp bas sad.
ja sam cijelu trudnocu bila u strahu, al sve je dobro proslo.
pitaj svog ginica smijes li piti caj od sparoge i uvin caj, to ti je najbolje.
ja sam uzimala i svilu od kukuruza.

ako je samo pijesak ili kamenac, to je ok. on ce izaci sam uz cesce mokrenje. ja ti preporucujem sto vise kalcija da pijes. nekad su govorili da on podspjesuje stvaranje kamenca, ai je dokazano da to nije tacno, a ja sam ti zivi dokaz da to nije tako. kupi sebi kalcij sumeci i pij svak dan ili uzmi folic plus u kome ti ima i folna i D vitamin i kalcij.

nadam se da te to nece tako moriti. samo za piskanje ti moram reci da je meni citavu trudnocu bio kaos zivi. posebno na kraju i poslije poroda. nisam mogla nikako ustati i stici do wca, odmah bih se upiskila .
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 11:30   #6
opet moram da komentiram,
zaista sam sigurna da im ne treba rentgen jer se na njemu nece nista ni vidjeti.
meni nikad niko nije ni spomenuo to ugradjivanje, a moram ti reci da imam s tim problem od 14 godine kad sam lezala u bolnici.bubrezi ne mogu stradati od kamenca , samo od teskih upala.
ne kazm da taj tvoj dr. ne valja vec mislim da je malo preuvelicao stvari.
kamenje kad izlazi, to zaista boli uzasno,ali sam pijesak ne, jer je presitan.
ja sam usla u trudnocu s punim bubrezima pijeska i plus dva kamencica od o,9 i 1, 5 cm i ok sam.

sad sam se sjetila i bursnice.
nemoj da te ko navrati da pijes one kapsule za topljenje kamenica jer je to najgore sto mozes da pijes. znam da su mene zajebali. posebno jer ti ne znas koliki su ti kamencici.
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:09   #7
Sunčice, hvala ti puno na odgovoru!
Mislim da ću otići kod drugog ljekara po još jedno mišljenje, jer mi djeluje stvarno stravično da ovako trpim kroz čitavu trudnoću, mogu misliti kako će biti kasnije kad stvarno bude pritiska na mjehur. Ok da je trpiti mjesec, dva ili tri, ali devet Plus što će stres koji mi svakodnevno stvara sigurno uticati na trudnoću.
A kod mene ovo sada nije da ne mogu izdržati da ne piškim, nego imam osjećaj upale mjehura, peče i ko da će mi mjehur ispasti kad stojim...
Sutra idem na kontrolu kod svog, pa ću i kod drugog, nadam se da će nešto krenuti nabolje...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:45   #8
manch, ja ti odista od srca zelim svu srecu.
meni je takav osjecaj s mokrenjem bio na pocetku i na kraju trudnoce, a boga mi i poslije poroda. kad se na to doda i to tvoje, nemam blage kako bi to izdrzala 9 mj.
najbolje ti je da vidis sa svojim ginicem. neka ti pogleda i bubrege kako sam ti rekla. meni moj jeste jedno 3 x u toku trudnoce. i pitaj za cajeve.
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.