Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2016., 11:23   #8181
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Kako da se riješim onog zla koje mi prikazuje da imam kopirane Windowse svaki put prije nego mi se laptop pokrene?
Nemas originalni product key iliti ključ od windowsa i zato takva poruka, onaj koji ti je instalirao windowse nije napravio posao kako treba. Javi se u PM ako zelis, jer se inace ne smije razgovarati o piratstvu ovdje.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 13:03   #8182
Zadnjih dva dana Windows 7 mi "checking for updates" radi non-stop bez prestanka i to satima dokle god mi je upaljen laptop.

Zadnja provjera i zadnje downloadanje updatea je bilo 12.4.
Instaliran je update definiton for Windows Defender KB915597 (Definition 1.217.1113.0)

Gdje bi mogao biti problem?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:11   #8183
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zadnjih dva dana Windows 7 mi "checking for updates" radi non-stop bez prestanka i to satima dokle god mi je upaljen laptop.

Zadnja provjera i zadnje downloadanje updatea je bilo 12.4.
Instaliran je update definiton for Windows Defender KB915597 (Definition 1.217.1113.0)

Gdje bi mogao biti problem?
Skini offline update odavdje http://download.wsusoffline.net/
Trajat će malo duže ali skinut će sve što ti fali.Ugl skineš zip fle,raspakiraš ga negdje i pokreneš.On te pita koji win,koje dodatne stvari(visual,net framework,defender itd) i pita te gdje da napravi folder ili da ga stavi na neku vanjsku memoriju.Ti napravi folder bilo gdje i napravi rutu do njega.Tada start i čekaš da se sve skine u taj tvoj folder.Kad završi u tom folderu će biti instaler i njega pokreneš i čekaš dok sve instalira.Nakon toga reboot i to je to
Kasnije možeš provjeriti dal ti update sada radi normalno ako ne možda te win zeza.
Tomislav1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 11:53   #8184
Problem se rješio sam od sebe.
I dalje je Windows "provjeravao" apdejtove ali kad sam išao na opciju shut down pojavilo mi se install downloaded updates and shut down.
Pričekao još pola sata-sat i odabrao tu opciju.
Kod gašenja se instaliralo 19 dodataka.Kad se ponovo upalio sve je bilo ok i sad provjerava nadogradnje normalno.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:30   #8185
Cao

cao momci...prva poruka i vec problem

ma naime....zadnje vrijeme,,,nekih mozda mjesec i pol dana komp mi se gasi sam od sebe...

normalno radi sve....gasi se samo kod igrica...imam instaliran Titan quest i Fifu 2015.....sve do 15-ak dana gasio bi se ne toliko cesto...ali zadnje vrijeme....30-ak ili 40...puta

Nisam znao do cega je...nije mi bilo jasno oko cega se radi...dok u Event manageru nisam naisa....

crytical error....Znaci Kernel power...event id je 41...a task category 63.... nisam strucanjak....ali mislim da je do napajanja ili graficke?:mozda



inace...windows 7...ca...3 jezgre...amd radeon hd 6530...amda6-3500



hvala unaprijed.....mozda je vec netko imao problem....hvala na pomoci
Mantovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:46   #8186
Quote:
Mantovani kaže: Pogledaj post
cao momci...prva poruka i vec problem

ma naime....zadnje vrijeme,,,nekih mozda mjesec i pol dana komp mi se gasi sam od sebe...

normalno radi sve....gasi se samo kod igrica...imam instaliran Titan quest i Fifu 2015.....sve do 15-ak dana gasio bi se ne toliko cesto...ali zadnje vrijeme....30-ak ili 40...puta

Nisam znao do cega je...nije mi bilo jasno oko cega se radi...dok u Event manageru nisam naisa....

crytical error....Znaci Kernel power...event id je 41...a task category 63.... nisam strucanjak....ali mislim da je do napajanja ili graficke?:mozda



inace...windows 7...ca...3 jezgre...amd radeon hd 6530...amda6-3500



hvala unaprijed.....mozda je vec netko imao problem....hvala na pomoci
Kada si zadnji put kompjuter čistio od prašine te promjenio termalnu pastu na procesoru? Ako se samo gasi tokom igranja igrica onda prepostavljam da je to taj problem jer kada dode do nedozvoljenje temperature kompjuter se sam ugasi da se ne osteti procesor i ostale stvari.. Pogledaj temperaturu sa HWMonitor
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:48   #8187
cao

Pa prasinu nisam odavno....mozda cu ispat glup....termalna pasta sta je to?
Mantovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:19   #8188
Quote:
Mantovani kaže: Pogledaj post
cao momci...prva poruka i vec problem

ma naime....zadnje vrijeme,,,nekih mozda mjesec i pol dana komp mi se gasi sam od sebe...

normalno radi sve....gasi se samo kod igrica...imam instaliran Titan quest i Fifu 2015.....sve do 15-ak dana gasio bi se ne toliko cesto...ali zadnje vrijeme....30-ak ili 40...puta

Nisam znao do cega je...nije mi bilo jasno oko cega se radi...dok u Event manageru nisam naisa....

crytical error....Znaci Kernel power...event id je 41...a task category 63.... nisam strucanjak....ali mislim da je do napajanja ili graficke?:mozda



inace...windows 7...ca...3 jezgre...amd radeon hd 6530...amda6-3500



hvala unaprijed.....mozda je vec netko imao problem....hvala na pomoci
Hitno na servis,ovo sa gašenjem ti je "5 do 12".Ako čekaš postoji vrlo realna mogućnost da ti ode grafička(matična).Komp se gasi zbog nemogućnosti da rashladi procesor i onda da bi komp sam sebe zaštitio ugasi se.Prilikom čišćenja ventilatora i ostalog poželjno je promijeniti termalnu pastu kojom se "odvodi" višak temperature sa cpu-a.
Tomislav1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:49   #8189
Quote:
Mantovani kaže: Pogledaj post
Pa prasinu nisam odavno....mozda cu ispat glup....termalna pasta sta je to?
https://www.youtube.com/watch?v=X-wBqii4xXw
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:48   #8190
Za sve koji žele instalirati Windows 7 Microsoft je izdao Convenience Rollup Package. Dakle u jednom fajlu svi update-i nakon SP1.
Stranica najbolje radi s Internet Explorerom 6 ili višim.
Tarantula67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 13:40   #8191
Malo ih zajebava ta stranica, koristim windows 10 i imam ie 11.306 ali jednostavno mi neda pristupiti na stranicu i dalje pise isti vrag, pokrenem ju u edgu kaze da moram koristit ie,

EDIT: Radi, mora se ocistit history, catche i ostale kerefeke
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:16   #8192
Kak se riješiti "unsupported partition table" greške u daz loaderu kod aktivacije? To mi se već par puta desilo sa laptopima di je UEFI bios. Ako idem preko njega, uvijek mi javlja tu grešku. Ako odaberem običnu opciju, javi "no bootable device" ili sl. Probal sam Ultimate verziju, evo skinuo i Professional i jedno te isto javlja. Sad pokrenuo i aktivaciju preko MS Toolkita i to traje već dobrih 10-15 min i samo piše Processing...
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:04   #8193
Imaš GPT particije, a trebaju biti MBR. Moraš reparticionirati disk kao MBR.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:45   #8194
Znam, i to mi se par puta događalo da sam konvertital u MBR pa je opet zezalo. Dobro, na kraju sam uspio ovu PRO verziju aktivirat. Al opet svejedno će bit situacija di preko loadera bude unsupported partition table.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 18:14   #8195
Imam problema ekip,znaci nanovo sam instaliro windowse 7 64bitne,koje sam imo i prosli put samo ovaj put mi ne radi sve kak treba... prvo neki programi mi se uopce ne zele pokrenit,tipa od amdovih drivera onaj programcic,teamspeak nije htio,sad sam skino 32bitnu verziju i to sad radi, i nisam mogo porkenit odredjene igrice dok nisam po 3. put reinstaliro identicne drivere.. pokusavam updetat windowse,tj instalirat ovaj sp1 al mi nece,probo sam preko windows updatea i nece,kaze erro,onda sam skino win7 sp1 sa njihove stranice i opet neda,stane na pola i ne mrda,onda sam probo bootat preko usba(preko kojih sam instaliro windowse),i pokrenit upgrade,medjutim tamo mi baci compatibility error koji kaze :

You can’t upgrade 64-bit Windows to a 32-bit version of Windows. To upgrade, obtain a 64-bit version of the installation disc, or go online to see how to install Windows 7 and keep your files and settings.

i jos je pisalo isto slicno ovome samo obrnuto,nemogu sa 32 bitne na 64bitne itd.


dakle ponavljam imam vec instalirane 64bitne,provjerio sto puta, neki programcici mi se ne zele pokrenit uopce, a cesto mi zna zastekat cijelii sustav,uspori se sve jednostavno ... pomagajte,ako ne rijesim uskoro mogo bi komp kroz prozor letit
Sky-line is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:21   #8196
otkad mi je došla mogućnost nadogradnje na 10 stalno imam blue screen probleme, sad mi se čak 2x zaredom pojavio

jel to zbog toga što mora na 10 ići ili je nešto drugo u pitanju?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 10:57   #8197
Quote:
Sky-line kaže: Pogledaj post
Imam problema ekip,znaci nanovo sam instaliro windowse 7 64bitne,koje sam imo i prosli put samo ovaj put mi ne radi sve kak treba... prvo neki programi mi se uopce ne zele pokrenit,tipa od amdovih drivera onaj programcic,teamspeak nije htio,sad sam skino 32bitnu verziju i to sad radi, i nisam mogo porkenit odredjene igrice dok nisam po 3. put reinstaliro identicne drivere.. pokusavam updetat windowse,tj instalirat ovaj sp1 al mi nece,probo sam preko windows updatea i nece,kaze erro,onda sam skino win7 sp1 sa njihove stranice i opet neda,stane na pola i ne mrda,onda sam probo bootat preko usba(preko kojih sam instaliro windowse),i pokrenit upgrade,medjutim tamo mi baci compatibility error koji kaze :

You can’t upgrade 64-bit Windows to a 32-bit version of Windows. To upgrade, obtain a 64-bit version of the installation disc, or go online to see how to install Windows 7 and keep your files and settings.

i jos je pisalo isto slicno ovome samo obrnuto,nemogu sa 32 bitne na 64bitne itd.


dakle ponavljam imam vec instalirane 64bitne,provjerio sto puta, neki programcici mi se ne zele pokrenit uopce, a cesto mi zna zastekat cijelii sustav,uspori se sve jednostavno ... pomagajte,ako ne rijesim uskoro mogo bi komp kroz prozor letit
Da, ne mozes nikako napraviti upgrade sa x32 windowse na x64 naravno i obrnuto, trebas formatirati i instalirati frisku verziju. Moj savijet ti je da sa torrenta skines windows 7 ultimate sp1 ali sa updejtima do ove godine/ovog mjeseca, tako kada instaliras ih da ne gubim vrijeme oko windows updejta nego instaliras drivere i programe koje koristis i to je to, ako ce ti i dalje bacati neki error, onda je najverojatnije problem u samom hardweru tvog kompjutera.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:07   #8198
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Da, ne mozes nikako napraviti upgrade sa x32 windowse na x64 naravno i obrnuto, trebas formatirati i instalirati frisku verziju. Moj savijet ti je da sa torrenta skines windows 7 ultimate sp1 ali sa updejtima do ove godine/ovog mjeseca, tako kada instaliras ih da ne gubim vrijeme oko windows updejta nego instaliras drivere i programe koje koristis i to je to, ako ce ti i dalje bacati neki error, onda je najverojatnije problem u samom hardweru tvog kompjutera.
Jasno mi je da ne mogu,problem je u tome sto to ni ne pokusavam, a baca mi error koda je to slucaj,a i sumnjam da mi je do hardwarea,jer trenutno imam withcer 3 instaliranog i radi savrseno normalno na 60fps-a,problem je bas u tim sugavim windowsima cini mi se,hvala na savjetu u svakom slucaju, probat cu instalirat drugu verziju windowsa(sad bi i o tome mogo pisat,jer imam origigi windowse 8 za download,al ukratko, nemogu ih dl...) al ne narednih par dana,pa ako netko ima jos nekakav savjet,slusam...
Sky-line is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:37   #8199
Moze pomoc, imam problem sa internet vezom nakon zadnjeg updejta. Pokazuje mi limited access i uopce se ne mogu spojiti. A laptop je vruc kao da imam otvoreno sto programa. Taj zadnji update defendera se nekoliko puta pokusavao instalirat i sad vidim na listi da pise failed.
Maja32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:47   #8200
Quote:
Maja32 kaže: Pogledaj post
Moze pomoc, imam problem sa internet vezom nakon zadnjeg updejta. Pokazuje mi limited access i uopce se ne mogu spojiti. A laptop je vruc kao da imam otvoreno sto programa. Taj zadnji update defendera se nekoliko puta pokusavao instalirat i sad vidim na listi da pise failed.
Napravi system restore na datum prije zadnjeg udate-a,a što se tiče zagrijavanja možda ti nešto radi u pozadini,možda ga treba očistit i promijenit termo pastu ...
Tomislav1201 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.