Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 22:31   #41
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post

I kava je također jeftinija, koliko mi je poznato.
.
a viš, ja kad sam sad bila nisam uzela kavu jer mi se baš činilo da je skuplja. I to dosta, s obzirom da pol kile kave uzmem u metrou za 2o i sitno kuna, a ako sad dobro pamtim- u GIGI-ju nisam naišla na tako nisku cijenu...
to me malo razočaralo- bila sam se nabrijala prenijeti i par kila kave...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 09:04   #42
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija. usporedi kvalitetu i cijenu pa kupi prema tome
ja najčešće kupujem u coopu u torri d'europa jer oni imaju veći izbor od gigia i iskreno ne pamtim kad sam bila zadnji put u coopu a da kava nije bila na akciji. sad nemojte me uzet zdravo za gotovo, ali stvarno uvijek naletim kad imaju neku kavu na offerti
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 14:23   #43
Quote:
Pru kaže: Pogledaj post
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija. usporedi kvalitetu i cijenu pa kupi prema tome
ja najčešće kupujem u coopu u torri d'europa jer oni imaju veći izbor od gigia i iskreno ne pamtim kad sam bila zadnji put u coopu a da kava nije bila na akciji. sad nemojte me uzet zdravo za gotovo, ali stvarno uvijek naletim kad imaju neku kavu na offerti
ma znam da je lavazza super kava, pila sam ju. ali jbg, meni je fina i ona u prozirnoj vrećici iz Metroa gdje dobijem pol kile za 22 kn. zato mi se i ne da davati više od toga za kavu...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 15:24   #44
Ja cesto odem do eurospina od kozine cca 10km i jako je jeftino i kvalitetno i stvarno ima svega. redovito prijavim Ivu na granici i tom ivom platim prijevoz i opet sam na dobitku, samo sto se po osobi smije prenijeti do 300kn (imam prijateljicu koja je carinik pa mi kaze). ali zato stavis 4 osobe u auto i uzivaj! Nesto malo sakrijes i drzi palceve na granici.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 11:47   #45
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
a di je tocno gigi?
gigi se nalazi u centru opicine tj. vozite do njihove crkve i kad dolazite iz rijeke odmah kod njihove crkve skrenete na desno u jednu malu uličicu i vozite po njoj nekih 200 m i onda je jedan mali parking. ako vam je ovako teško vozite do crkve u opicine i tamo pitajte za gigija.
petarom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 13:47   #46
Vidim da vas još ima koji idu u šoping hrane i inog preko (Italija i Slovenija) i trebam par smjernica.

Ovako zanima me da li u Opicini ima još koja trgovina ili trgovački centar osim Gigi-ja, a da ima dobru raznovrsnu ponudu i naravno razumne i niske cijene?

I kakva su vaša iskustva sa Eurospin-om?

Namjeravamo ovaj mjesec ići po hranu preko do Trsta/Opicina/Bazovica pa me zanimju vaša iskustva.

I kolika je razlika u cijenama u Coop-u, Famili i sl. naspram Eurospina i Gigi-ja?

Bili smo prošli mjesec samo do Ilirske Bistrice po hranu kupili smo je u Haleru, a do Interspara nismo išli (jeste blizu ali smo u Haleru sve kupili).
Kakava je ponuda u Intersparu i cijene?

P.S. Mislili smo otići do Gigi-ja i do Eurospina u Trstu (u ulici Via Flavia) pa me zanima jeli se isplati ići u oba dva ili koji ima veću ponudu i cijene prihvatljive ?


Savjeti i iskustva plizzzzz
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 14:32   #47
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Nisam uspjela pronaći sličnu temu, pa me zanima da li netko ovdje ide po namirnice u Italiju?

Gdje točno idete i koje stvari su najisplativije za kupiti? Čula sam za jedan manji market Gigi u Opicini - za koji kažu da je puno povoljniji od ostalih većih trgovačkih centara u Italiji.. pogotovo kad je riječ o maslinovom ulju, parmezanu, pelatima, pašti, tuni i sl..

Da li je netko od vas bio tamo?

I najbitnije- smije li se uopće takva hrana prenijeti preko granice i da li na granici prave probleme?

hvala
ne smijes prenositi meso svijeze meso ni salamu npr....sir i itd,ali ja cesto idem i kad me pitaju sta imas za prijaviti ja kazem malo speze i to je to....ja npr kupujem mozzarellu jer se isplati jaaaaakoooo....idem u lidl ili u velike trzne centre u kojima uvjek mozes naci svega i svacega....npr ja idem u trst u coop.....mozes si pogledati kataloge na netu...npr www.lidl.it ili www.coop.it itd....ja idem u panorama....www.panorama.it....nadje se svega i svacega....a da kada te na granici pitaju koliko si potrosila ne smijes reci vise od 100 eura po sosobi....najbolje da ides s jos jednom osobom npr muzem i da stavljate s tvari u dva para kolica i 2 put platite....ako te pitaju kazes im:"ma potrosila sam oko 80 eura i tako,ali te nece pitati....nikad nikome ne rade sranja.....ah da ja kupujem i kroasane u italiji,tjesteninu,brasno,ma sve se vise isplati...:
jasas524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 14:34   #48
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Vidim da vas još ima koji idu u šoping hrane i inog preko (Italija i Slovenija) i trebam par smjernica.

Ovako zanima me da li u Opicini ima još koja trgovina ili trgovački centar osim Gigi-ja, a da ima dobru raznovrsnu ponudu i naravno razumne i niske cijene?

I kakva su vaša iskustva sa Eurospin-om?

Namjeravamo ovaj mjesec ići po hranu preko do Trsta/Opicina/Bazovica pa me zanimju vaša iskustva.

I kolika je razlika u cijenama u Coop-u, Famili i sl. naspram Eurospina i Gigi-ja?

Bili smo prošli mjesec samo do Ilirske Bistrice po hranu kupili smo je u Haleru, a do Interspara nismo išli (jeste blizu ali smo u Haleru sve kupili).
Kakava je ponuda u Intersparu i cijene?

P.S. Mislili smo otići do Gigi-ja i do Eurospina u Trstu (u ulici Via Flavia) pa me zanima jeli se isplati ići u oba dva ili koji ima veću ponudu i cijene prihvatljive ?


Savjeti i iskustva plizzzzz
cijene si mozes pogledati na netu......www.eurospin.it i i napises koji te grad zanima....i tako za sve ostale....koji imaju kataloge na netu...a imaju ih skoro sviii
jasas524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 00:10   #49
Danas sam bila u Coopu koji se nalazi u trgovačkom centru Torri d'Europa u Trstu. Najčešće tamo kupujem hranu jednom u 2-3 mjeseca.

Izdvajam nešto od danas kupljenoga, cijene su u eurima:
maslinovo ulje (1 l) - 2,99
tuna Rio Mare (4x80g) - 3,09
losos Rio Mare (u konzervi) - 3,09
detrdžent Dash (1,5 kg) - 4,59
određene vrste pašte Barilla (500g) - 0,57 (na akciji, inače 0,76)
keksi Grancereale 0,94 (na akciji)
prefini kozji sir (100g) - 1,43

Inače, definitivno najbolju kupnju u tom Coopu obavim dan ili dva prije Božića (23. ili 24. 12.). Cijene su tada ful povoljne, sve što je od hrane i pića vezano za Božić sniženo je uglavnom oko 50%. Tako da se Bauli panettone može kupiti već za 3 ili 4 EUR (onaj finiji, s nekom kremom), a npr. boca Absolut vodke ili Bacardi ruma za nekih 10-tak EUR (kod nas su cijene barem duplo više).
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:22   #50
Kakav je koncept trgovine Eurospin-a i Gigi-ja?
Mislim da li Eurospin izgleda nešto slično kao Lidl ili Kaufland, Getro i za Gigi-ja to je mala trgovina kao lokalni obični Konzum ili je veće?

Ima li u Eurospinu tuna Rio mare ili imaju svoju marku i da li imaju tortilja i umake od čilija kao Mexican čili?
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:30   #51
Dobro sad sam vidjela u ponudi Eurospina tortilje i tunu (nije Rio mare, ali je u maslinovom ulju što mi je najbitnije).

Samo me zanima kako te dvije trgovine izgledaju Eurospin i Gigi?
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:46   #52
Gigi je mala trgovina, baš u stilu lokalnog konzuma. Za Eurospin ne znam, tamo nisam bila
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:59   #53
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Samo me zanima kako te dvije trgovine izgledaju Eurospin i Gigi?
Eurospin je sličan Lidlu.
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:34   #54
Zna li netko koliko je alkohola dozvoljeno prenjet preko granice po osobi.
kingrz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:37   #55
Strani i domaći putnici oslobođeni su plaćanja carine
i poreza pri unosu:
•osobne prtljage,kojom se smatraju predmeti
namijenjeni osobnim potrebama putnika tijekom
putovanja -obuća,odjeća,higijenske potrepštine,
foto-aparati,prijenosni uređaji (radio,CD-player,
TV,računalo i sl.).Takvi se predmeti ne smiju
davati na korištenje drugim osobama.
•predmeta nekomercijalne naravi (s obzirom na
vrstu i količinu),koji nisu namijenjeni preprodaji
-manji kućanski predmeti i darovi,a čija ukupna
vrijednost ne premašuje 300,00 kuna
•putnici su,uz to,oslobođeni plaćanja carine za
sljedeću robu:
•200 cigareta ili 100 cigarilosa ili 50 cigara ili 250
grama duhana,
•1 litru žestokog alkoholnog pića,
•2 litre likera ili desertnih ili pjenušavih vina,
•2 litre stolnog vina,
•parfema do 50 grama,
•250 ml toaletne vode,
•lijekova i medicinskih proizvoda u količini
nužnoj za putnikove osobne potrebe,
• homeopatskih proizvoda (jedno pakiranje).
Putnici mlađi od 17 godina nisu oslobođeni plaćanja
carine za duhanske i alkoholne proizvode.

Btw, na koji granični prijelal idete, da stalno mislite na to što se smije prenositi i u kojim količinama

Kad se samo sjetim što smo sve imali u bunkeru ... Na pitanje "imate što za prijaviti" uvijek odgovorimo sa ne i tu je priči kraj, bunker nismo nikada morali otvarati
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:41   #56
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Dobro sad sam vidjela u ponudi Eurospina tortilje i tunu (nije Rio mare, ali je u maslinovom ulju što mi je najbitnije).

Samo me zanima kako te dvije trgovine izgledaju Eurospin i Gigi?
U eurospinu nisam bila, nego sam išla samo u Gigi. to je stvarno mali dućan, onak kvartovski, duboko zabijen u labirintu malih uličica. Nemaš neki preveliki izbor. Kad sam otvorila temu, zanimalo me je sve o kupovini u italiji..
sutra idemo probati shoping u Ilirskoj Bistrici, najvjerovatnije ćemo u Interspar.

ali ako netko ima neki savjet, preporuku za neki drugi dućan, bilo kakvo iskustvo, nek javi...

naravno, javim se ja i o rezultatima šopinga u sloveniji
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:48   #57
Što se tiče šopinga u Sloveniji, možeš kod nas u Mercatoru napraviti one njihove Pika kartice koje vrijede i u Sloveniji, pa tako možeš kupovati špežu (i ostali asortiman) na rate
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 20:53   #58
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Što se tiče šopinga u Sloveniji, možeš kod nas u Mercatoru napraviti one njihove Pika kartice koje vrijede i u Sloveniji, pa tako možeš kupovati špežu (i ostali asortiman) na rate
ma kupovina na rate me ne zanima, uvijek nosim euriće- koliko planiram potrošiti, toliko ponesem.
interesira me više njihova ponuda i cijene. u odnosu na italiju.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:19   #59
evo, da podignem temu:

ipak nismo otišli u Ilirsku Bistricu kako je bilo planirano, nego smo produžili opet u Gigi.
kupili smo:
-2,6 kg parmezana
-5 litara maslinovog ulja
-nekih 6 kg barilla pašte (od toga polovica integralne)
-6 paketa rio mare -- onih sa 4 konzervice od 90 grama
-2 najveće nutele
-nekoliko velikih konzervi pelata
-tekuća rajčica sa bosiljkom u boci
-mozzarela i sir ricota
-usoljeni inćuni
-integralna riža
-tortelini

ceh je ispao oko 700 kuna.

a sad sam na brzinu pokušala to sve zbrojiti da sam kupovala u konzumu ( konzum sam izabrala jer ima sve cijene na netu)- i račun za to sve bi ispao oko 1330 kuna.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 00:42   #60
Kriza i recesija te rebalans proračuna stigao i u moje dvorište , pa smo sukladno tome i mi, kao i svi ponosni Hrvati koji žive bliže granici neke strane zemlje, odlučili otić u šoping u Italiju/Sloveniju.
Kako bi stekli što bolju sliku o cijenama u IT i SLO, odlučio sam da ćemo ovog puta u jednom điru obavit špežu na tri mjesta. Đir je ukljčivao market Gigi u Opicini, via Degli Alpini 93 (GPS koordinate parkinga: S 45.69047° x I 13.78794°) (@petarom je odlično objasnila - stoga hvala petarom ), Pam u Giuliji te u povratku Spar (Vilharjeva 18) u Ilirskoj Bistrici.

Da ne duljim previše, kriterij je bio da se koncentriramo na kupovinu poznatih brandova (Milka čokolada, deterđent i omekšivač za robu, Barilla pašta, Nutella, tuna Rio Mare,...) pa onda usporedimo cijene.

U prosjeku smo najjeftinije prošli u Gigiju, zatim u Pamu, a na poslijednjem mjestu su naši susjedi Slovenci u Sparu. Pojedinačne cijene artikala nema smisla da pišem, ali u Gigiju smo s najviše artikala imali najbolju cijenu.
Ono što je privlačno u Sparu u Il. Bistici, je da je blizu i da je u njemu moguće kupiti dosta hrvatskih artikala (Kraš, Zvijezda, Podravka, Gavrilović, Dukat...) koje smo naučili kupovati u domicilnim trgovinama.


Da bi stekli potpunu sliku isplativosti još moramo obavit špežu u Coop-u u Trstu i u Metro-u. Tek tada ćemo moći napraviti kompletnu usporedbu cijena i odabira onog što je najjeftinije za nas.

Ukoliko vas zanima nastavak usporedbe cijena, mogu naknadno nakon obavljene slijedeće špeže postati svoj nalaz.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.