Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 15:50   #1
Hrana "za ponijeti" na posao

Evo još mjesec dana i selim se od svojih. Kako dolazim doma oko 5 popodne nekad mi se i neće dat kuhat. E sada, ja bih rado ujutro nešto spremio i ponio sobom na posao u Tupperwareu pa da marendam nešto drugo a ne uvijek iste sendviče, bureke i peciva, al svejedno da bude zasitno i ukusno.

Šta mi preporučate? Imajte na umu da mogu koristit i viljušku i nož i da mi nije ni najmanji crnjak radi kolega, al nemam gdje podgrijati tu hranu
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 17:40   #2
pretpostavljam da ti se ujutro baš ne kuha (kao ni meni), pa evo nekoliko brzih prijedloga

riblje konzerve svakakvih vrsta, nareže se unutra paradajz i/li paprika.
jedna kozerva kukuruza s kockicama feta sira i pradajzom, preliveno maslinjakom.
par kuhanih jaja s različitim povrćem, začinjeno uljem i octom.
par hrenovaka, može povrće uz to (ja skuham brokulu ili grašak mrkvu smrznutu, brzo je gotovo).
mješavina za francusku salatu (smrznuto kupljeno - gotovo za 5-7min), preko maslinovog ulja malo, uz to sendvič s pršutom.
grah na salatu.
slanutak (ima u ipercoopu u konzervama ili u tetrapaku) s feta sirom i bučinim uljem.

također:
sve kaj ostane od dana prije ako je jestivo još.
sve kaj mama pošalje
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:41   #3
Sve vrste hladnih salata s rižom/tjesteninom.

Popis bi bio puno duži da imate frižider i mikrovalku.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 21:35   #4
eh da imam mikrovalku bila bi na konju...

mene isto to muči
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 21:49   #5
ova tema bi mogla biti vrlo korisna, pogotovo ako se malo razvije...

ja sam sebi, ovisno gdje sam radila i kako- nosila u posudicama nešto tipa- svježi sir, mozzarela, rajčice, paprika, neko pecivo... nekako mi je draže na licu mjesta si složiti tako nešto od povrća- makar to značilo nositi više posudica..

često sam si pravila i nosila rižu s povrćem. a nekad mi je bilo super ponijeti i pohani celer ili pohanu puretinu jer mi je to sve odlično i hladno.

u jednoj fazi (dijeta, jel.. ) sam si nosila punu posudicu voća- nasjeckani ananas, jagode, kruške i slično.. a to još bolje paše u ljetnom periodu..

eto, nadam se da sam bar malo pripomogla...

edit: volim praviti slane lisnate trokutiće sa sirom. najčešće ih pravim kad imamo društvo- a onda ih pripremim veću količinu, za društvo ispečem koliko nam treba, a jednu si tepsiju ostavim za ujutro. onda ujutro to ubacim u pećnicu, i to se ispeče dok se ja spremim, našminkam, popijem kavu. bude onak fino toplo.. uz to još malo narezane paprike ili krastavaca dok ih još ima...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:11   #6
a ja još uz sve izbjegavam i ugljikohidrate

neki dan mi je ostalo kus kusa sa povrćem i mogu reći da mi je bolji hladan
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:17   #7
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Sve vrste hladnih salata s rižom/tjesteninom.
Tak i ja nosim, ili krumpir salatu (nekad i s tunjevinom), pečena pileća prsa i neku salatu, sandwich od integralnog kruha, sira i povrća, razno voće.
Dakle ono što mogu pojesti hladno, ono što ne mora stajati na hladnom i ono što se neće proliti
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 12:02   #8
Quote:
Sun_Flower kaže: Pogledaj post
Tak i ja nosim, ili krumpir salatu (nekad i s tunjevinom), pečena pileća prsa i neku salatu, sandwich od integralnog kruha, sira i povrća, razno voće.
Dakle ono što mogu pojesti hladno, ono što ne mora stajati na hladnom i ono što se neće proliti
upravo tako!

nastavite sa savjetima
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:32   #9
S obzirom da ćeš živjeti sam, priušti si termo posudu za hranu (ima za kupiti u Kiki, Metrou i sl), košta negdje oko 400 kn ali će ti se sigurno isplatiti.
Ja na posao uvijek nosim ostatke ručka od prethodnog dana, međutim ja imam mirkovalnu na poslu pa je lako podgrijati. Prije sam znala u zimskim mjesecima (a sama sam bila u sobi) staviti posudu na radijator i kada bih išla jesti klopa je bila super topla.
Nekad sam ujutro znala skuhati hrenovke, rižu i napraviti si salatu i uzeti to sa sobom na posao (mi smo imali i frižider pa sam to imala gdje ostaviti. Najčešće sam na posao uzimala lazanje koje sam večer prije napravila i ostalo ih je pa sam to samo dobro podgrijala u pečnici, musaku od krumpira, razne salate s tjesteninom. Nedjeljom sam obično kuhala juhu doma pa kad mi je ostalo kuhanog mesa znala sam si za slijedeći dan napraviti salatu od kuhane piletine ili govedine, a isto tako nekad sam znala pohati piletinu pa si odmah odvojim za dan poslije za glablec na poslu uz kiselu papriku ili krastavce ili ako imam krumpir salate. Tu kombinaciju sam najčešće koristila ako sam poslije posla išla nekamo na put.
Kako sam uvijek doma imala dosta povrća onda sam od tog povrća znala napraviti umak i smrznuti ga, ujutro prije posla skuhala sam tjesteninu i otopila umak i prelila ga preko tjestenine, ako je posuda bila na toplom gablec je bio super.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 13:01   #10
Ovo podgrijavanje na radijatoru tokom prijepodneva upravo je savršeno za razvoj salmonele i sličnog u slučaju da hrana nije savršeno termički obrađena. Prilično opasno. Ako se ne može podgrijati do kipućeg, bolje je uopće ne podgrijavati.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 19:42   #11
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ovo podgrijavanje na radijatoru tokom prijepodneva upravo je savršeno za razvoj salmonele i sličnog u slučaju da hrana nije savršeno termički obrađena. Prilično opasno. Ako se ne može podgrijati do kipućeg, bolje je uopće ne podgrijavati.
Ma da?? Hmmmm... Naime, kod mene na poslu nemamo mikrovalku (frižider imamo), tako da mi za grijanje hrane vrlo često posluži upravo radijator. Ali nikad mi se nije ništ desilo, nikakva salmonela ni ništ??
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 10:11   #12
Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
... za grijanje hrane vrlo često posluži upravo radijator. Ali nikad mi se nije ništ desilo, nikakva salmonela ni ništ??
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
... u slučaju da hrana nije savršeno termički obrađena.
Nisam napisao da se to mora dogoditi svaki put, ali to su školski uvjeti za takvo trovanje.
Ko voli nek izvoli.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 18:27   #13
Pa nije vam mikrovalna tako velika investicija, a višestruko je korisna.

Mi imamo i hladnjak i pravi šparet : razmažena: , ali osobno koristim microwaves, ponajviše za nesicu ( MW napravi savršenu pjenicu ).
Moja frendica vuče za sobom mali hladnjak, kak' promijeni posao, hladnjak za njom.

U blizini imam Konzum u kojem se hrana i kuha pa, kad znam da ću ostati cijeli dan, kupim prženu ribu, priloge, salate.

Prijedlog za nosit', a neće se pokvarit i nije loš hladan: couscous, razne salate s tim da ih na licu mjesta začiniš ( pogotovo octom); npr. grah crveni, kuruza, raznobojne paprike, luk plus kaj 'oćeš: sir, tunjevina, hladna piletina ...
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 01:27   #14
mi na žalost na poslu ne možemo imati mikrovalnu - ne pitajte zašto ali diša ne da
milsili smo mi sami kupit ali hebat ga...
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:29   #15
Kod nas isto tako - nema šanse da se kupi mikrovalka

za sad mi onda preostaje samo radijator... dok se ne otrujem
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:52   #16
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ovo podgrijavanje na radijatoru tokom prijepodneva upravo je savršeno za razvoj salmonele i sličnog u slučaju da hrana nije savršeno termički obrađena. Prilično opasno. Ako se ne može podgrijati do kipućeg, bolje je uopće ne podgrijavati.
To je moguće jedino ako je salmonela bila u hrani i tokom kuhanja nije ubijena.

Ako salmonele prije kuhanja u hrani nije bilo ili je tijekom kuhanja ubijena ne vidim kako bi se na radijatoru mogla materijalizirati
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:00   #17
pa ne mora hrana nužno biti topla
hladne salate koje uključuju tjesteninu ili rižu. ja si znam skuhati ječam ili proso, zdinstati povrće i ponijeti to na posao u zdjelici. meni je to ukusna i zasitna hrana.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:12   #18
obično od doma donesem kakvo varivo pa podgrijem u mikrovalnoj u firmi.

neda mi se ić jesti pizze i pohancije u okolne menze.

- a variva su svakakva, od graha, leće, mahuna, kupusa,brokukle, slanutka, graška, rižoti sa plodovima mora, junetinom, puretinom, lososom... "ju nejmit" sve kuvam
- obično još dofuram kakvo svježe povrće pa klopnem salatu.

od "suhe" hrane u zanje furam wrapove oliti smotuljke, kupiš u Konzumu velike tortilje, recimo namažeš je abc sirom/humusom/nekim namazom po želji, nabacaš odozgo recimo lososa, komadiće puretine(na naglo), paradajza, salate paprike i fino smotaš u savitak i spičiš u alu foliju, i to u firmi poklopaš sa malim kefirom/acidofilom/jogurtom, jibenica

i svi te čudno gledaju i natežu svoje buhtle i bureqe, a ti budeš cool
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:26   #19
I, štas' nosiJ'a?
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:45   #20
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
I, štas' nosiJ'a?
pikantno varivo od leće i puretine sa komadićima brokule, zaljućeno đumbirom i ljutom papričicom, raženi alpski kruh, pomidoru i jednu papriku
(to sam skuva još u subotu, jedem dok ima, hrana se ne baca )
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.