Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 20:55   #21
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
pikantno varivo od leće i puretine sa komadićima brokule, zaljućeno đumbirom i ljutom papričicom
Može recept?

OT: Nosim ako mi što ostane od dan ranije, ali imam frižider i mikrovalnu na poslu, pa to olakšva puno
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 23:39   #22
ma nema recepta kuham po inspiraciji
-400gr purećeg leđa/hrbata/ pojma nemam kako se zvalo, bilo na akciji
-1 oveći luk, narezati sitno
-jedna brokula, uzmem samo cvijetove i pokoji listić, zeleno je zdravo,korijen bacim
-2 male ljute papričice, bilo svježe bilo feferonke iz teglice
-2 male konzerve leće, ocijediš je i propereš
-komadić đumbira cca. 4cm dugačko FI 2-3 cm, oguliš i naribaš ga
-2 česnja češnjaka
-3-4 žlice paste od paradajza, ili nešto tako prikladno

1. na kombinaciji m. ulja i maslaca užutim luk
2. ubacim puretinu narezanu na odokativne kockice i pirjam dok je 2/3 gotova(izvadiš na dasku pa izrežeš poradi probe)
3. ubacim brokulu i nju malo styr-fryjam , tu može i češnjek protisnut kroz kliješta, te đumbir i papričice koje narežeš, izvadi sjemenke jer je pakleno inače
4. podlijem vrelom vodom koju kuham paralelno u čajniku, par žlica konzerve da "ubije" vodu, mogao bi i kakav temeljac ili kocka, ali onda nije "domaće"
5. kuhaš dok ne dobiješ željenu krckavost brokule, pa onda ubaciš leću
zasoliš, zapapriš (oprez već je ljuto) i kuhaš još par minuta da se leća saživi
6. klopaš, i nosiš jedan tanjur u firmu

naime 10tak dana sam bio na suhoj hrani pa reko daj nešto sa žlicom.
varijacije su raznorazne, može slanutak, može grašak, riža, junetina, riba
dodatak:
pročitao u nedjeljnom Vjesniku u članku dr. Kulijera, da ljuto i đumbir tope mast pa reko ajmo nešto skarabudžit

Zadnje uređivanje grogo bolger : 14.09.2009. at 23:48.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 08:49   #23
Čušpajz i još k tome ljut


Znam za još predobrih kombinacija s papričicama i đumbirom, samo moram dobro promatrati dok se kuha i zapisati recept
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:14   #24
ja si neki put kupim fini mini, uzmem si maneštricu, pohano meso,znam neki put kupit sardelice ili inćune i skuhat ih u vodi sa malo maslinovog ulja i jako su dobri hladni.. sad preko ljeta sam si znala napravit kao neku salatu. skuhala bi paštu i unutra ubacila malo pomidora, kukuruza, jogurta, i tuna..i to je fino fino...preko zime moram nešto iskombinirat..radim od 8- 4 i neda mi se stalno jest neke sendvice i pizze i hrenovke u tijestu..aj pomagajte
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 15:28   #25
Ljudi bok!!!
baš mi je drago da sam naletila na ovu temu!! Od nedavno sam rekla ne burecima, pizzama, sendvičima i sl. ... iako priznajem da si povremeno dopustim varanje ... jednom tjedno
nosim više manje ono što je već navedeno: razne salate (obožavam matovilac i rigu), hladna pašta/riža/proso i sl. s povrćem, ponekad se zadovoljim i s dobrim jogurtom i sjemenkama, voće, sirni namazi ....
a za jesen i zimu imam namjeru nosii juhe i maneštre ilitiga variva

imam sreću da na poslu imamo i frižider i kuhalo, ali se još nisam uhodala u podgrijavanje hrane na poslu ... još sam malo lijena, ali popravljam se s vremenom ....
... a da ne govorim kako me svi gledaju kao da sam s marsa pala jer više neću burek za marendu

Inače nije mi problem skihati nešto u jutro. Obično povrće pripremim navečer, a rižu/paštu u jutro dok se spremam za posao

super su mi vaši savjeti, nešto ću sigurno isprobat!
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:48   #26
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Čušpajz i još k tome ljut


Znam za još predobrih kombinacija s papričicama i đumbirom, samo moram dobro promatrati dok se kuha i zapisati recept
samo piši

inače bolje zvuči "pikantno varivo ...." nego čušpajz, onako baš preseratorski
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:39   #27
Ja sam danas nosila sendvič od kukuruznog kruha, sira i svježe crvene paprike. I punu zdjelicu kakao- šnita. Našnitanih. Koji treš!

Sendvič sam pojela, našla sir i vrhnje u frižideru od neki dan ( u dobrom stanju), pojela, a na kraju me kolega častio čokoladom od riže jer sam mu pomogla dovršiti posao.
Pola čokse odnijela doma i jela putem.

Kakao šnitama počastila frendicu i čistačicu Ankicu.

Ostalo i za sutra.
Fala bogu da imamo frižider.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:26   #28
ja sam danas imala kiseli kupus i meso u saftu..i bas je bilo dobro..nema veze sto je hladno, al kad si gladan sve bi pojeo
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 07:59   #29
@original poster

Vidi se da nisi Slavonac jer inače takvo pitanje nikad ne bi postavio.

Šunke, kobasice, slanine, luka, rajčice, paprike, malo kruha i sve pod 45°.

Može i malo vina ako ste još uvijek Balkanci a ne Europljani u firmi.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:31   #30
Znam uzeti salatu od riže, leće, kukuruza i graha. Ili kupim u Konzumu njihove salate napravljene dan prije i uzmem na posao.

Ili napravim salatu od tune, ili salatu od kuhanih hrenovki i jaja. Uglavnom nešto tipa što se ne mora grijati.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 13:03   #31
eo upravo kuham komadinu juneće koljenice, ostat će mi dosta pa ću napravit slijedeću salatu:
-kuhana riža
-na sitno komadići junetine (ajme mekana je ki duša )
-sitno narezan jedan luk
-paprika od moga ćaće fina zelena na male kockice
-jedna rajčica istok porijekla ki papriqa
-malo začinit po želji, sok od limuna, maslinivo ulje i sve sprašit u plasičnu posudu i smazat ki hladnu salatu. (bez kruha!)

a bome je dobar sadržaj, ugljikohidrata, bejlančevina i vlakana, odoše kile
ovo je moj herbalajf
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:53   #32
zanimljiva tema.. ja na poslu imam i fizider i mikrovalku..pa bih si bas mogla nosit tak neke stvari.. al lijena am pa si nosim sendvic kojeg mi je sada vec dosta!
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:36   #33
I kod mene na poslu imamo hladnjak i mikrovalnu... prije nekog vremena išla sam zajedno sa kolegicom i kolegom na dijetu - svi zajedno - i podijelili smo se - svaki dan je jedan kuhao... - kako smo dobro jeli... - znala sam ispržiti 3 prekrasne lijepo začinjene oradice na roštilj tavi i napravimo uz to svježu salatu - kad smo podgrijavali - svi su ostali slinili i pričali kako hoće i oni na tu "dijetu"... svašta se tu jelo - i punjene jabuke... ma lako je kad imaš gdje podgrijati i vjerujte - dobro je kada se par OK ljudi poveže - ne moraš svaki dan kuhati, a svaki dan fino papaš...
scad456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:49   #34
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja sam sebi, ovisno gdje sam radila i kako- nosila u posudicama nešto tipa- svježi sir, mozzarela, rajčice, paprika, neko pecivo... nekako mi je draže na licu mjesta si složiti tako nešto od povrća- makar to značilo nositi više posudica..

u jednoj fazi (dijeta, jel.. ) sam si nosila punu posudicu voća- nasjeckani ananas, jagode, kruške i slično.. a to još bolje paše u ljetnom periodu..
Ovako otprilike i ja rješavam onu vječitu muku - Šta jesti na poslu? Obično kupim onaj zapakirani integralni kruh sa sjemenkama (u DM-u isl.), pa uz njega ponesem svježi sir ili neku salamu ili/i svježe povrće. I uvijek jogurt, on je neizostavan.
Voće često ponesem za popodne, ako opet ogladnim. A u ladici uvijek imam neke kekse, najčešće neke integralne, za gricnuti u krizi.
Rijetko nosim nešto zaista kuhano, osim ponekad ostatak od jučerašnjeg ručka.
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:57   #35
uostalom, pa imate gotove juhe pa si možete i to na poslu složit!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:53   #36
a kad malo gledaš tople marende su od 25,00 - 35,00 kn...možeš i to naručit..dođe ti brzo, toplo i bez zezancije sa tramakanjem padelica po autu i uredu ...
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:02   #37
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
a kad malo gledaš tople marende su od 25,00 - 35,00 kn...možeš i to naručit..dođe ti brzo, toplo i bez zezancije sa tramakanjem padelica po autu i uredu ...
Je, al neka salata napravljena doma košta 10 kn, a ostatak od ručka ne košta ni toliko. Da ne spominjem da je kvaliteta dostavne hrane u najmanju ruku upitna.

Priznat ćeš da je to na 20 radnih dana znatna ušteda u lovi i dobitak na kvaliteti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:17   #38
kod mene u firmi je problem da diša i još neki ne podnose miris hrane po firmi.. dakle nikakva podgrijavanja i topla hrana ne dolaze u obzir.
jedemo sendviče i salate ili idemo van na gablec.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:04   #39
koja glupost..mislim ..ne podnose miris hrane..zar misle da vi radnici živite od pustog rada u firmi?

evo nešto za jesenske dane:
na razrezane lepinje staviš malo maslinovog ulja, povrh inćune, može i sardine.
malo rajčice, malo mozarelle, posoli, popari, stavi zapeć u pećnicu

jako, jako fino i zasitno
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:31   #40
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Je, al neka salata napravljena doma košta 10 kn, a ostatak od ručka ne košta ni toliko. Da ne spominjem da je kvaliteta dostavne hrane u najmanju ruku upitna.

Priznat ćeš da je to na 20 radnih dana znatna ušteda u lovi i dobitak na kvaliteti.
a znam..al opet ako ti nista ne ostane od jucer ili ti se neda kuhat..i to je dobro..bar ja ne narucujem svaki dan..jednom na tjedan mozda..ipak volim domacu kuhinju
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.