Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 12:22   #1
Legendarni glumci i glumice

Budući većinu naših razgovora na forumu okupiraju oni manje-više poznati glumci, kao i glumci koji su trenutno aktualni, bilo bi zanimljivo otvoriti topic posvećen onim zapostavljenim modernim glumcima, epizodistima, ali i velikim zvijezdama iz zlatnog doba Hollywooda i sl., pa sam stoga ovaj topic jednostavno odlučio nazvati "Legendarni glumci i glumice".

Tako mi sad na um bada baš jedna od većih zvijezda iz tog "zlatnog razdoblja" - Victor Mature - najpoznatiji po ulozi Samsona u biblijskom spektaklu "Samson i Dalila", ali i po ulozi roba Demetrija u spektaklima "Tunika" (sa Richardom Burtonom) i "Demetrije i gladijatori". Od nastupa u velikim spektaklima svakako treba spomenuti i one u "Egipćaninu" i "Hannibalu".

Ipak, Mature je poznat i po nastupima u westernima, od kojih su svakako najupečatljiviji oni u klasiku "Moja draga Klementina" redatelja Johna Forda, te filmu o poglavici Ludom Konju - "Crazy Horse". Nakon nastupa u mnogobrojnim filmovima Mature se krajem 60-ih podosta povukao iz svijeta filma. Kasnije bi ponekad nastupio u nekom filmu i TV seriji, a njegovo posljednje pojavljivanje bilo je u TV ekranizaciji Samsona i Dalile iz 1984. godine, gdje je glumio Samsonova oca.

Kasnije su se pojavile neke informacije kako će Mature glumiti u remakeu western klasika Red River, zajedno sa Sylesterom Stalloneom, no navedeni projekt nažalost nije proveden u djelo. Uistinu šteta jer bi baš bilo zanimljivo vidjeti Maturea i Stallonea, koji su i fizički donekle slični, a da ne spominjemo kako obojica dijele talijansko porijeklo.








Zadnje uređivanje general Martok : 21.12.2010. at 12:29.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 18:27   #2
Sto nikog ne zanimaju "nepoznati glumci"..

vidim da nema odgovora na post..
Svi se palite samo na Eriku Eleniak i Ševe Rinu kad su filmovi u pitanju ???
__________________
Izrađujem internet stranice
postica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 20:03   #3
Quote:
postica kaže: Pogledaj post
Sto nikog ne zanimaju "nepoznati glumci"..

vidim da nema odgovora na post..
Svi se palite samo na Eriku Eleniak i Ševe Rinu kad su filmovi u pitanju ???
Nije ni prva tema imala nekakav odjek. Nepoznati, sporedni-- nisu zanimljivi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 20:15   #4
ja volim glumce iz zlatnog doba Hollywooda...šteta što se rijetko prikazuju ti filmovi(ili ih uvale u užasan termin-kao ovaj ciklus mjuzikla u 2 ujutru)
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 21:03   #5
Ma nisam spomenuo samo nepoznate i sporedne, nego i velike zvijezde iz zlatog doba Hollywooda (a može i europske kinematografije) koji su danas pali pomalo u zaborav (naravno da ljudi nisu zaboravili Jamesa Stewarta, Clarka Gablea, Jamesa Coopera ili Caryja Granta), no neki Maturea sigurno jesu, a u svoje je doba bio dosta poznat.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:12   #6
Ako je pao u zaborav, onda nije legendaran.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:26   #7
Quote:
shoei kaže: Pogledaj post
Ako je pao u zaborav, onda nije legendaran.
To je pitanje semantike.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 21:45   #8
mislim da bi ovdje svakako trebalo spomenuti Charltona Hestona(Ben Hur,Mojsije,El Cid,Planet majmuna itd da ne nabrajam) mislim da je on sigurno jedan od velikana zlatnog doba Hollywooda
carpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 01:09   #9
Kad smo već kod tih starijih glumaca evo ja bi izdvojio Stephena Boyda, baš kad se eto na temi spomenuo i Charlton Heston, u filmu Ben Hur, Boyd mu bijaše najbolji prijatelj i najveći neprijatelj

Cro-Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 08:32   #10
Yap, Mesala.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 14:11   #11
Kad već spominjemo biblijske spektakle, neizostavan je glumac i Jeffrey Hunter, najpoznatiji kao Isus u spektaklu "Kralj kraljeva", ali i kao kapetan Christopher Pike u prvoj pilot epizodi Star Treka - "The Cage".



general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.