Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 17:28   #6861
Bonded by Blood (2010)

Odličan triler, dobar twist, napravljen po istinitim događajima ...

9/10
jawahell is offline  
Old 30.12.2010., 17:47   #6862
Katalin Varga (Peter Strickland, 2009). Spora i atmosferična art drama o ženi koja se osvećuje za zločin iz prošlosti. Iako se po medijima ovo naziva "mađarskim Kill Billom", Stricklandov film je daleko od Tarantinove hiperstilizirane akcije. Priča prati putovanje (puko kretanje, ali i emocionalne spoznaje) glavne junakinje i njenog 10-godišnjeg sina kroz ruralni krajolik Karpata. Mistični i kontemplativni ugođaj filma upotpunjuje izvanredan sound design koji je nagrađen na prošlogodišnjem Berlinaleu.

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives (Apichatpong Weerasethakul, 2010). E, ovo je već malo teže opisati. Gledao sam prije ovoga samo jedan Weerasethakulov film ("Blisfully Yours") i otišao u kino očekujući krajnju dosadu i krajnju genijalnost kako se isprepliću u jednom filmu. To sam i dobio, između zijevanja su stizale najnevjerojatnije scene koje sam ikada vidio na filmu, al' stvarno. Ne znam, krajnje sam ambivalentan prema ovome i kad me ljudi pitaju kakav je, kažem im da nisam siguran jel' to nešta najdosadnije ili najgenijalnije šta sam ikad gledao.

Poetry (Chang-dong Lee, 2010). Jedna dobroćudna i elegantna baka upiše tečaj pisanja poezije te se nastoji senzibilirati da bude u stanju napisati pjesmu, a to se, naravno, odražava i na njeno djelovanje u svijetu koji je okružuje. Lijep, tužan i poetičan film, no, meni osobno, isuviše penzionerske atmosfere i ritma.
ToxicAvenger is offline  
Old 30.12.2010., 19:02   #6863


Passengers- Triler/drama s Anne Hathaway u glavnoj ulozi. Nakon avionske nesrece, mlada psihijatrica Claire (Hathaway) na nagovor starijeg kolege počinje s preživjelima odrzavati grupne sastanke. Kako sastanci prolaze, tako je svajki put na njima sve manje i manje ljudi, i njihove price o nesreci se razlikuju. Claire pokušava otkriti kako je do nesrece zapravo došlo i primjecuje da je prati covjek koji radi za aviokompaniju. Njene strahove produbljuje i jedan od prezivjelih putnika koji isto misli da ga prate. Osim ljudi na grupnim sastancima, Claire se posebno zblizava s jednim prezivjelim kojem odlazi u kucne posjete.... Uglavnom, radi se o solidnom filmu sa zanimljivom pricom i neocekivanim twistom pri kraju. Taj twist neodoljivo podsjeca na neke druge, ipak biolje, filmove, pa je i usporedba s njima neizbjezna. Ali sve u svemu, radi se o solidnom filmu s vrlo dobrom glumackom ekipom koju, osim Hathaway, predvode Patrick Wilson, David Morse, Clea DuVall, Andre Braugher itd. 6/10
Trailer



Event Horizon- S-F/horor sa Laurenceom Fishburneom i Samom Neillom u glavnim ulogama. Radnja filma prati posadu broda koji se nalazi u spasilackoj misiji, tj. u potrazi za drugim brodom koji je nestao godinama ranije, ali je nedavno s njega primljen signal. Ubrzo nakon što ga nađu, shvate da s brodom nešto gadno nije u redu, da se na njemu dešavaju cudne stvari, te da utjece na novopridoslu posadu na najnevjerojatnije načine. Nakon što shvate što se dogodilo s originalnom posadom broda, odluce ga što prije napustiti i otići....Nisam ovaj film gledao godinama i nisam bio siguran kako ce mi danas sjesti. Nasrecu i dalje ga smatram jednim od boljih SF horora koje sam ikad pogledao. Film ima izuzetnu atmosferu, dobru glumacku ekipu koja je odlicno obavila posao, te neke od najjezovitijih scena koje sam ikad vidio u nekom SF filmu i kojima mnogi razvikani horori mogu skinut kapu. 7.5/10
Trailer
WHUFC is offline  
Old 30.12.2010., 19:18   #6864
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
The Count of Monte Cristo (2002)

Davno sam citao Dumasa a film pogledao tek veceras, odlican, zabavan, sjajno reziran, posebice onaj macevalacki dvoboj na kraju.

Jim je odlican kao i glazba, ma u ovom filmu bas sve funkcionira na najbolji moguci nacin i sigurno cu ga pogledat jos koji puta.

8/10
jedino sto meni valja u tom filmu je richard harris u ulozi farie,
ta verzija mi je najgora ekranizacija monte crista ikad
(gora i od one s chamberlainom u glavnoj ulozi, iako nerado to priznajem )

pogledaj ovu adaptaciju, prema scenariju vjernom knjizi, depardieu rastura glavnu ulogu
trailer neces pozaliti
__________________
*
vanchaaa is offline  
Old 30.12.2010., 20:04   #6865
200 cigarettes - malo novogodišnjeg ugođaja
__________________
južno od granice, zapadno od sunca
macondo is offline  
Old 30.12.2010., 21:28   #6866
los santos inocentes. spanjolska filmcina cudne atmosfere o obitelji koja 60ih sluzi gospodsku obitelj.

8.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 30.12.2010., 22:58   #6867
Jučer sam gledao "Black Swan" koji je izvrstan, 10/10 definitivno.

Danas sam pogledao "You Again" s Kristen Bell. Vidim da film ima očajne kritike, neki ga čak prozivaju najgorim filmom ove godine, ali meni je ovo prva rom-com s Kristen koja mi je bila stvarno gledljivo-dobra. "Forgetting Sarah Marshall" mi je bila bzvz, "When in Rome" majko mila, al ovo mi je bilo nadasve simpatično i Kristen je kao uvijek predivna Ja zadovoljan.
Jay Bluebell is offline  
Old 31.12.2010., 02:57   #6868
iako me zadnjih godina sve više i više razočarava, a kulminiralo je lani nagradom za "Precious" , ipak ga cijenim (doduše više kao nekadašnju instituciju nego kao danas relevantan festival) pa sam ovih zadnjih par dana nastavio s laureatima ovogodišnjeg Sundancea.

Nakon što sam pred koji mjesec odgledao dobitnike igranih kategorija (odličan "Animal kingdom" i loš "Winter's bone"), na red su došli i dokumentarci. Kako sam dobitnika World cinema jury prize "The red chapel" već uhvatio na Motovunu odlučio sam ga nadoknadit dobitnikom specijalne nagrade žirija - "Gasland". A dobitnik velike nagrade žirija je ovdje već spominjani "Restrepo".

Ponavlja se situacija od igranih kategorija. Ova njihova skupina koju dodjeljuju s "Grand jury prize", a u kojoj su samo američki proizvodi, i u dokumentarnom je području mnogo lošija od ove belosvecke, čijeg laureata nagrađuju sa "World cinema jury prize" (pazi opasne titule!).

Što će reći da je i ne pretjerano dobar "The red chapel" bez problema, po mom sudu, nadmašio "Restrepo". Mislim, solidan je to filmić, ali šta da ja sad radim s tim? Nit postavlja neka pitanja, nit ne nudi neka rješenja, o originalnosti teme (američki vojnici u Afganistanu) da ne pričam itd. Ok, dokumentira stvarnu situaciju, izrazito riskantnu, ali brat-bratu meni je to bilo užasno dosadno. Nekako sam izdržao do kraja zbog svih tih ubačaja naknadnih intervjua i pričanja o noćnim morama, ptsp-u, posebice onog stalno nasmijanog klinca kada otkrije da ne spava već danima/tjednima jer da se more stalno vraćaju i da pije šaku tableta dnevno, a nema ni 25 godina i čini se sasvim "svjež". Al, kaj sad? Njihov izbor, nisu ni prvi ni zadnji. Meni ona ganjanja po onim talibrdima nisu bila nit napeta nit potresna nit - bitna.
"The red chapel" inače govori o paraliziranom komičaru i njegovom partneru, Dancima, koji odlaze u Južnu Koreju i tamo sprdaju sve po spisku, konstantno na ivici skandala i valjda doživotnog zatočeništva od strane velikog diktatora. Ok, također nije neka preoriginalna ideja, ali je barem gledljivo.

Drugo - "GasLand". E ovo je već drugi par postoli. Joshu Foxu dolazi pismo u kojem vlada nudi 100 000 dolara za dozvolu da buši plin u okolnom području njegovog posjeda. Tu mu nešto smrdi te se odluči malo posvetiti toj temi. Otkriva zastrašujuće podatke o kojima blage veze nije imao (a bome niti ja) a koji se tiču katastrofalnih eko-posljedica bušenja plina tehnikom hidrauličnog bušenja. Tijekom filma saznaje da ima na stotine kućanstava gdje je životinjama otpadala dlaka a ljudi umirali od raka, gdje teče crna voda, gdje iz pipe sa vodom izbija plin pa ako to pokušaš potpalit to gori (prizor za trnce, bemti!) itd. Do poznatog kraja s moćnim lobistima, korumpiranom politikom i lošim završetkom za sve nas.
Malo konfuzno napisan (po pol sata samo mirni intervjui, a onda 15 minuta njegovog zbrkanog i zabrinutog monologa popraćenog totalima tih pejzaža s bušotinama) i možda mrvicu predug, ali svejedno vrlo dobro djelce.

i čekam da taj "Waiting for Superman" konačno izađe. Iako općenito nisam nešto od dokumentaraca, to bih volio vidjet.
Pacificist is offline  
Old 31.12.2010., 03:30   #6869
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Chugyeogja (The Chaser) (2008)

Pogledah sinoć ovaj film po ovdašnjoj preporuci.
Očekivao sam dosta, a dobio još više, preko svake mjere.
Radi se o triler-drami. Bivši, "skrenuti" policajac, a sada svodnik je osobno umiješan u istragu serijskog ubojice. Žrtve uglavnom prostitutke, neke od njih njegove "štićenice".
E, sad presuda:
Gluma izvrsna, glavni lik i više od toga.
Film kao triler izvrstan. Pored stotina viđenih do sada (slične tematike), opet različit, originalan.
Šugava, traljava, šlampava, nesposobna, na momente redikulozno smiješna policija.
Ljigavi političari.
Pa opet ona curica.
Ne vidim mu slabe točke, svaka komponenta mi je na mjestu, izvrsna.
Taman i težak film, s nešto odvratnog, brutalnog nasilja, krv u potocima i po zidovima (ali smo ipak vizualno pošteđeni samog konačnog čina).

Od južnokorejskih filmova ovo je najbolji ili jedan od dva najbolja koje sam gledao.
A po žanru i temi koju obrađuje sam vrh. Dakle, jedan od pet.
Moja ocjena je minimalno devetka, samo zbog neke subjektivne rezerve prema najvećima ne i desetka.
9-9.5/10
Eto i ja sinoć pogledao film, krenuo ga gledat oko 03.00h-03.30 i mislio da ću zaspat uz njega kad ono vidi vraga(ili I Saw the Devil) ja ostade budan do nekih 05.00h...Dakle kompletna izvedba filma je maestralna,glumci priča režija ma sve..sve, film me je tako oduševio da, kad se ugasio komp po završetku filma, nisam mogao odma zaspat. Pogotovo zbog zadnjih minuta filma...
Meni je 9,6/10...ludnica od filma,možda sporijeg tempa ali filmčina...
TonyfloW4m is offline  
Old 31.12.2010., 10:04   #6870
The Next Three Days .... dosta plitak film , ocekivao puno , puno vise ... 5,5/10
__________________

In order to succeed, your desire for success should be greater than your fear of failure.
kiki.smb is offline  
Old 31.12.2010., 12:56   #6871
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
Što će reći da je i ne pretjerano dobar "The red chapel" bez problema, po mom sudu, nadmašio "Restrepo". Mislim, solidan je to filmić, ali šta da ja sad radim s tim? Nit postavlja neka pitanja, nit ne nudi neka rješenja, o originalnosti teme (američki vojnici u Afganistanu) da ne pričam itd. Ok, dokumentira stvarnu situaciju, izrazito riskantnu, ali brat-bratu meni je to bilo užasno dosadno. Nekako sam izdržao do kraja zbog svih tih ubačaja naknadnih intervjua i pričanja o noćnim morama, ptsp-u, posebice onog stalno nasmijanog klinca kada otkrije da ne spava već danima/tjednima jer da se more stalno vraćaju i da pije šaku tableta dnevno, a nema ni 25 godina i čini se sasvim "svjež". Al, kaj sad? Njihov izbor, nisu ni prvi ni zadnji. Meni ona ganjanja po onim talibrdima nisu bila nit napeta nit potresna nit - bitna.
Restrepo ne samo da je dosadan već pokazuje prepotentnost onih koji su ga naumili snimiti. Cilj je bio dočarati gledateljima tešku i neizvjesnu situaciju u kojoj se nalaze vojnici a sve što su uspjeli jest pokazati koliko su njihovi vojnici mladi, nekompetentni i egoistični te njihovu "borbu" samim time još i više udaljili od onih gledatelja koji su odlučili baciti oko na film/dokumentarac.
itreius is offline  
Old 31.12.2010., 13:31   #6872
Quote:
TonyfloW4m kaže: Pogledaj post
Clark kaže: Pogledaj post
Chugyeogja (The Chaser) (2008)


Eto i ja sinoć pogledao film, krenuo ga gledat oko 03.00h-03.30 i mislio da ću zaspat uz njega kad ono vidi vraga(ili I Saw the Devil) ja ostade budan do nekih 05.00h...Dakle kompletna izvedba filma je maestralna,glumci priča režija ma sve..sve, film me je tako oduševio da, kad se ugasio komp po završetku filma, nisam mogao odma zaspat. Pogotovo zbog zadnjih minuta filma...
Meni je 9,6/10...ludnica od filma,možda sporijeg tempa ali filmčina...
Stvarno jedan od najboljih u zadnje vrijeme - jedino su mi tučnjave malo bezveze, mislim ako je frajer već fakat bivši policajac morao bi znati kravatu, mašnu i ostale poluge za privođenje, a ne šamarati sa fasciklom.

Sve ostalo FANTAZIJA
jawahell is offline  
Old 31.12.2010., 15:14   #6873
Quote:
itreius kaže: Pogledaj post
Cilj je bio dočarati gledateljima tešku i neizvjesnu situaciju u kojoj se nalaze vojnici a sve što su uspjeli jest pokazati koliko su njihovi vojnici mladi, nekompetentni i egoistični te njihovu "borbu" samim time još i više udaljili od onih gledatelja koji su odlučili baciti oko na film/dokumentarac.
Potpuno krivo. Nisu htjeli prikazati da je situacija teška i neizvjesna, nego potpuno besmislena. Ovo tvoje tumačenje je u rangu onih koji "Hurt Locker" doživljavaju američkom ratnom propagandom.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 31.12.2010., 15:17   #6874
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Potpuno krivo. Nisu htjeli prikazati da je situacija teška i neizvjesna, nego potpuno besmislena. Ovo tvoje tumačenje je u rangu onih koji "Hurt Locker" doživljavaju američkom ratnom propagandom.
Prikrivenom i ne ratnom.
Oba filma ako nista dobra.
OGM SA86 is offline  
Old 01.01.2011., 13:16   #6875
Preusmjerenje.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.