Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 16:54   #1
GPA

Dragi ljudi, zanima me što u slučaju kada strano sveučilište na koje se npr želite prijaviti traži od vas Grade Point Average?
Koliko mi je poznato naše ocjene se ne mogu "prevoditi" u GPA, možda griješim, ali mislim da ne...Dakle, što napraviti, objasniti u pismu da se naš prosjek ne može prevesti u GPA ili jednostavno ste primoreni slati dokumente jednoj od organizacija tipa WES da bi oni prevodili vaše ocjene u neki ekvivalentni sustav?
naksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:35   #2
Naravno da se mogu. Mislim da moraš ići kod službnog sudskog prevoditelja da ti to prevede i ovjeri
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:54   #3
stvarno? super, hvala na info, znači zapravo samo kod sudskog tumača sa prijepisom ocjena? e sad, ako to sveučilište traži da je GPA potpisan od strane mog sveučilišta dovoljan je pečat sudskog tumača ne? ne moram to još ponovno nosit na faks?
naksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 16:27   #4
nisam sigurna no mislim da ti je to čisto ok, možda da za svaki slučaj im pošalješ i kopiju originalnih ocjena
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 17:17   #5
Quote:
naksutra kaže: Pogledaj post
stvarno? super, hvala na info, znači zapravo samo kod sudskog tumača sa prijepisom ocjena? e sad, ako to sveučilište traži da je GPA potpisan od strane mog sveučilišta dovoljan je pečat sudskog tumača ne? ne moram to još ponovno nosit na faks?
Mislim da ti treba i pecat skole no nisam ziher. Kada sam ja isla na razmjenu ucenika sudski tumac mi je preveo ocjene i to mi je potvrdio, no uz to sam ja jos i prilozila orginal mojih ocjena. No zanima me dal ti mozda znas kako i ako se uopce polaze razlika ako si zavrsila neki razred u Americi?
nita2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 21:46   #6
To ti je najbolje nazvati dotičnu školu ili Ministarstvo obrazovanja.
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:24   #7
ja sam dobila informaciju (od sudskog tumača) da oni nisu tj nemaju pravo prevoditi ocjene iz jednog sustava ocjenjivanja u drugi, znači iz našeg u GPA, da ocjene prvo moram prevest zatim poslat u neki od centara za verifikaciju ocjena...mislim meni je to i logično nekako, sudski tumač ne bi trebao imati to pravo, samo prevoditi, a prenositi iz sustava u sustav nisam baš sigurna...e sad dal mi neko može reći dal je dotični ured u pravu ili ne?
sve skupa zvuči preskupo i prekomplicirano...
naksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:19   #8
Jel ima itko iskustava sa prebacivanjem naseg prosjeka u GPA?
Koje institucije to rade?

Na Columbia Business School ima GPA Conversion Guide ali neznam jel isto vrijedi i za druge fakultete. Evo linka: http://www4.gsb.columbia.edu/mba/lea...ynow/start#GPA
Ques Staff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.