Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2011., 15:31   #201
Kako to da se precednik boji prosvjeda HČSP-a, a bombe koje su poslale "povampirene ustaše", ne?
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:39   #202
Quote:
PoliJones kaže: Pogledaj post
UDBA odavno ne postoji. Uprava Državne Bezbednosti je služba sigurnosti iz bivše Jugoslavije. Danas imamo agencije i to SOA (Sigurnosno-obavještajna agencija) i POA (Protuobavještajna agencija).
Tako da, dežurni krivac za sve više ne postoji.
Naprotiv proustaška emigracija škrguće zubima jer joj Hrvatska nije po volji, željeli bi da je fašistička tvorevina u kojoj se sprovode rasni zakoni. A to ne ide.



Udbaš im je svatko tko ne bi klao i ubijao u ime arijevskih Hrvata.
Pokušaj negdje potražiti pomoć, a to nije forum.hr.

Nije ti lako živjeti u RH. Treba voljeti državu, prostor mjesto da bi se ugodno osjećao.
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:40   #203
Quote:
aquilla kaže: Pogledaj post
Pokušaj negdje potražiti pomoć, a to nije forum.hr.

Nije ti lako živjeti u RH. Treba voljeti državu, prostor mjesto da bi se ugodno osjećao.
Ja ju volim. I nemam potrebe na nju bacati bombe.
A emigracija i jest emigracija zato što joj nije ugodno živjeti u Hrvatskoj. Sad ih bar nitko niti tjera niti hapsi.

Quote:
pecivo kaže: Pogledaj post
Ono čime bi oni bili zadovoljni bi vjerojatno bila hrvatska nacionalistička diktatura jer je očito da im je i demokracija veliki neprijatelj. A to je i povijest pokazala.

Tako je primjerice Pavelićev Hrvatski blok na izborima 1927. dobio samo dva zastupnička mandata. Većina Hrvata je tada glasala za Radićev HSS, a kasnije za Mačekov. Zašto? Zato jer je HSS-ova politika imala i socijalnog sadržaja, dok je politika nacionalista bila samo stvaranje države bez ikakvog drugog sadržaja.
Apropos toga, jednom sam ja na forumu otvorio upravo tu temu. Pretpostavimo da nacionalisti dođu na vlast i sastave apsolutno većinsku vladu. Kako bi riješili probleme hrvatske privrede.
Diskusija je rezultirala koncenzusom da nacionalisti nikada nemaju plan kako voditi državu. Oni samo imaju plan kako osvojiti vlast. A tada se izgube.
Također je zaključak bio da bi vrlo vjerojatno stvorili vojnu huntu, pobili ono malo nacionalnih manjina, doveli Hrvatsku u totalnu izolaciju i na kraju krahirali na način nekog južnoameričkog diktatora.
Eto, da ne ekspirementiramo s time, i ne ponavljamo već prožvakane diskusije...to je rezultat ustaške vlasti.

Zadnje uređivanje PoliJones : 18.01.2011. at 15:45.
PoliJones is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:41   #204
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Sasa Perkovic je bio i Mesicev savjetnik

Iz toga se moze izvuci zakljucak da je Perkovic izabrao Josipovica da mu bude predsjednik, a ne on Perkovica da mu bude savjetnik.
A to je odgovor

Iz toga se može zaključiti da je Perković izabrao nam i Tuđmana. Vidim da nema smisla, over and out. Samo neka ostanu svi živi a tko treba nek ide u buksu.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:52   #205
Nije mi jasno zašto naši HRT i drugi medijski mudroseri karakteriziraju taj događaj kao "napad" ili "pokušaj napada", kad se radilo, kako je rečeno, tek o običnoj neaktiviranoj ručnoj bombi u pošiljci?!

To se može karakterizirati samo kao prijetnja, nikako kao napad.

A onda i ono seruckanje da je sve dobro prošlo zato što su bile poštivane sigurnosne procedure primanja pošiljki. Da i nisu, puka ručna bomba ne bi eksplodirala sama od sebe.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:02   #206
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
A jel ti ovo ima smisla?

/Izdvajam zanimljive/

Tek je 1990. godine izvršena djelomična analiza deregistrirane suradničke mreže o čemu postoji i mikrofilmski zapis u V odjelu SZUP-a. U suradničkom odnosu s a SDS RSUP-a SRH bile su slijedeće osobe:

........


itd, itd...
Širiš temu u nedogled, i ne to nije odgovor na ništa. Čak suprotno, potvrđuje moju teoriju da se većina toga zna od 1990 g. i da s tim onaj blijedi Josipović nema nikakve veze. Odluku o neistraživanju tih slučajeva je donio netko drugi. O tome jel to napravljano iz koristi, iz novoiskazanog domoljublja istih ili tko zna čega znaju oni koji su to napravili. I očito da tako ostaje i sada.

A ono što je puno važnije je da korelacija između ovoga i predsjednikovog odlaska u Njemačku je ovdje postavljena kao apsolutna istina. Sve sami strucnjaci. Meni je ona pokazala kronicni nedostatak domoljublja i gluposti kod nazovi velikih domoljuba, jer nisu pokazali nimalu zabrinutost zbog prijetnje, kao ni objektivnu mogucnost da se radi i o ne samo ekstremnim ostatcima iz proslosti, vec i sadasnjoj ektremnoj desnici, ili nekim nasim wannabe spijama. Ako ti je stvarno stalo do drzave, onda bi trebao razumjeti da su oboje prijetnja.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:07   #207
Quote:
PoliJones kaže: Pogledaj post


Apropos toga, jednom sam ja na forumu otvorio upravo tu temu. Pretpostavimo da nacionalisti dođu na vlast i sastave apsolutno većinsku vladu. Kako bi riješili probleme hrvatske privrede.
Diskusija je rezultirala koncenzusom da nacionalisti nikada nemaju plan kako voditi državu. Oni samo imaju plan kako osvojiti vlast. A tada se izgube.
Također je zaključak bio da bi vrlo vjerojatno stvorili vojnu huntu, pobili ono malo nacionalnih manjina, doveli Hrvatsku u totalnu izolaciju i na kraju krahirali na način nekog južnoameričkog diktatora.
Eto, da ne ekspirementiramo s time, i ne ponavljamo već prožvakane diskusije...to je rezultat ustaške vlasti.
Uvijek je problem nacionalista bio sto ne znaju kako rijesiti socijalkne i gospodarske probleme. I to je tako kroz citavu hrvatsku poovijest. Ni Starcevic nije znao kako rijesiti gospodarstvo, ali je uvijek znao kako rijesiti nacionalno pitanje. Kao i Tudjman uostralom.

Ovo boldano smo vec imali, ali ne od strane hrvatskih nacionalista, nego od strane jugoslovenskih nacionalista. Stvorili su diktaturu, pobili i potjerali njemacku i talijansku nacionalnu manjinu, u pojedinim razdobljima dovodili drzavu u izolaciju, a citavo vrijeme je bila izolirana malo od istoka, malo od zapada, a na kraju je krahirala u krvavom ratu koji je trajao skoro 10 godina.
__________________
....a sad je na redu general Praljak i ostali....
Weteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:08   #208
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Širiš temu u nedogled, i ne to nije odgovor na ništa. Čak suprotno, potvrđuje moju teoriju da se većina toga zna od 1990 g. i da s tim onaj blijedi Josipović nema nikakve veze. Odluku o neistraživanju tih slučajeva je donio netko drugi. O tome jel to napravljano iz koristi, iz novoiskazanog domoljublja istih ili tko zna čega znaju oni koji su to napravili. I očito da tako ostaje i sada.

A ono što je puno važnije je da korelacija između ovoga i predsjednikovog odlaska u Njemačku je ovdje postavljena kao apsolutna istina. Sve sami strucnjaci. Meni je ona pokazala kronicni nedostatak domoljublja i gluposti kod nazovi velikih domoljuba, jer nisu pokazali nimalu zabrinutost zbog prijetnje, kao ni objektivnu mogucnost da se radi i o ne samo ekstremnim ostatcima iz proslosti, vec i sadasnjoj ektremnoj desnici, ili nekim nasim wannabe spijama. Ako ti je stvarno stalo do drzave, onda bi trebao da su oboje prijetnja.

Ne sirim ja temu, nego vam odgovaram na tezu da UDBA NE POSTOJI.
A gdje god se dodirnes danasnjeg drustva, od vjerskih zajednica, od novinarskih krugova, od udruga za ljudska prava, od Sabora, Vlade, Predsjednickog ureda, od sudova, odvjetnika, sudaca Ustavnog suda, gospodarstvenika, ma svuda gdje zagrebes ne nalazis u njegovim strukturama pripadnike emigracije ili ljudi koji su se u komunizmu borili protiv komunizma, nalazis suradnike UDBE i potomke celnih ljudi UDBE i struktura bivseg sustava.

Dakle, ja sam tebi dokazao da newUDBA (termin skovao kolega WeM) itetkako postoji, a sad ti meni daj te pripadnike tih ekstremistickih pokreta za Hrvatsku koji su mogli poslati bombu.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:12   #209
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Inače onaj odvjetnički ured u Njemačkoj kojeg vode dva brata hrvatskog podrijetla koji je pokrenuo peticiju za oduzimanje odličja Titu primao je prijetnje.
I inace, za izrucenje Perkovica Njemackoj, Njemacka placa 5 000 eura, a hrvatska emigracija jos dodatnih 20 000 eura.
__________________
....a sad je na redu general Praljak i ostali....
Weteran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:15   #210
Od ovoga bi se mogla napisati zanimljiva knjiga ili još bolje(profitabilnije)snimiti film,bio bi to akcijski triler sa elementima psihološkog filma u kojem bi se radnja vrtila oko odnosa oca i sina,krivnje i kako ju izbjeći,pravosudnih zavrzlama,obavještajnih intriga i naravno spasenja kroz smrt.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:17   #211
Josipović bi svakako trebao biti oprezan da nebi završio kao Đinđić.
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:17   #212
Quote:
Weteran kaže: Pogledaj post
I inace, za izrucenje Perkovica Njemackoj, Njemacka placa 5 000 eura, a hrvatska emigracija jos dodatnih 20 000 eura.
Eto nekome sanse da rijesi financijske probleme. Samo ga sjedne u auto i poveze do iza Zapresica i preda Slovencima.

25 000 eura. Hm, 180 000 kn i jos si heroj. Imas zagarantiranu i vizu u Njemackoj jer se ne smijes vratiti u HR, a Njemci ce je odobriti i dati ti politicki azil...

Mislim da je to jedna od rijetkih prilika danas za rijesiti zivot na nekim poljima.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:18   #213
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Ne sirim ja temu, nego vam odgovaram na tezu da UDBA NE POSTOJI.
A gdje god se dodirnes danasnjeg drustva, od vjerskih zajednica, od novinarskih krugova, od udruga za ljudska prava, od Sabora, Vlade, Predsjednickog ureda, od sudova, odvjetnika, sudaca Ustavnog suda, gospodarstvenika, ma svuda gdje zagrebes ne nalazis u njegovim strukturama pripadnike emigracije ili ljudi koji su se u komunizmu borili protiv komunizma, nalazis suradnike UDBE i potomke celnih ljudi UDBE i struktura bivseg sustava.

Dakle, ja sam tebi dokazao da newUDBA (termin skovao kolega WeM) itetkako postoji, a sad ti meni daj te pripadnike tih ekstremistickih pokreta za Hrvatsku koji su mogli poslati bombu.
Gle, čisto da razjasnim, tvoj i moj post nisu dokazi ničega

Za tvoj način dokazivanja bi morao ići u rodbine veze ljudi i po tome ih suditi što mi je apsolutno degutantno i ne pada mi na pamet. Ako baš hoćeš argument, evo ti Sanadera, brat svećenik, obitelj bez krimena iz prošlog režima pa gle što je napravio i gdje završi. Ne bi čovjek nikad pomislio, tako fina nekomunisticka obitelj.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:26   #214
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Gle, čisto da razjasnim, tvoj i moj post nisu dokazi ničega

Za tvoj način dokazivanja bi morao ići u rodbine veze ljudi i po tome ih suditi što mi je apsolutno degutantno i ne pada mi na pamet. Ako baš hoćeš argument, evo ti Sanadera, brat svećenik, obitelj bez krimena iz prošlog režima pa gle što je napravio i gdje završi. Ne bi čovjek nikad pomislio, tako fina nekomunisticka obitelj.
To se proglasava u HR apsolutno degutantnim. Onda izbrisimo iz dokumenata ime oca i ime majke.

Apsolutno je degutantno da se u HR zabranjuje istrazivanje po rodbinskim vezama, a sve u svrhu skrivanja nekih veza iz proslosti koje i danas funkcioniraju.

Ako je otac Ive Josipovica bio medu ostalim sef kadrovske u CK SKJ (znaci imao pregled situacije s kadrovima) i ako je on provodio politiku koja je vecim djelom bila usmjerena protiv elemenata koji su bili protivnici rezima kojem je on pripadao, a njegov suborac protiv tih elemenata je bio Josip Perkovic, to je fakt.

No ako danas imamo situaciju da je sin Ive Josipovica protivnik istih elemenata i njegov suborac i pomocnik je sin Josipa Perkovica, onda se rodbinske veze ne mogu zanemariti...

Ista bitka, ista prezimena s jedne strane, isti neprijatelj...

Samo budala i naivac moze ignorirati rodbinske veze u toj prici...

E da, krv nije voda. Zaboravi te price o degutantnom...

A Sanader?
Pa nemam nista dodati ovoj analizi...

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma zapravo čini mi se da si dosta blizu realnog stanja - ali mislim da nije vrijeme za tako detaljne personalne analize kao što je tvoja.

Ja ću posuditi konstrukciju diskutanta WeM-a "newUDBA" ili "UDBA re-vamped" i krenio bi sa te pozicije.

A početak je dosta davno još u devedesetima u kojima Sanader najprije blago naslućuje, a onda neposredno nakon Tuđmanove smrti i sasvim jasno razaznaje da je za ostvarenje najvećeg mogućeg političkog probitka u HDZ-u i Državi potrebno pristupiti "newUDBA" ekipi.

Lik je pametan, inteligentan ali i pohlepan. Pristojno odgojeni sjemeništarac, bogobojazan ali i silno, presilno željan materijalnog uspjeha koji će jednom za sva vremena eliminirati mogućnost da se bilo kada ponovo u životu vrati u bilo što nalik strahovitom siromaštvu koje je iskusio u najranijem djetinjstvu u splitskom Varošu i u Plinarskoj ulici. Odlučuje se na pakt sa đavlom. I kao svaki "preobraćenik" radi i puno više nego što se od njega traži ili očekuje da dokaže svoju vjernost i lojalnost newUDBA strukturama. Pašalića ne samo da pobjeđuje nego i ponižava, radosno uzvikuje "Hristos se Rodi!" na što se vjerovatno i sam Račan zagrcnuo, Jutarnji List njegov je najdraži medij. Kad Jutarnji List objavi ime ministra koji mora van iz Vlade, taj ministar je u slijedećih par dana van - Žužul ili onaj Jubito - kapitalac ili marginalac sasvim svejedno, ako je Jutarnji List napisao da taj i taj mora van iz Vlade, Sanader ga izbacuje na glavu van. Gotovina - ista priča - i da ne nastavljam dalje...

newUDBA ekipa je zadovoljna s njim, ali s vremenom skuže da taj mali što im se dragovoljno ponudio raditi baš sve poslove sada iste počinje i naplaćivati u novcu, puno većem nego što su očekivali. Malo su u čudu, još bi i to nekako progutali - al onda u nekom trenutku skuže da mu oni nisu jedini politički gospodari, "jednom sjemeništarac - uvijek sjemeništarac" valjda u sebi promrmljaju. Shvate da su prošle godine, dolaze neka nova vremena i prljavih poslova baš više i nema previše. Sjemeništarac više nije potreban, a posebno ne po novom Cjeniku svojih usluga kojeg je u međuvremenu izvisio u izlogu.

Onda je on out - ponudio mu se čak i častan izlaz, ali bez daljnih naplata. No ono siromaštvo u djetinjstvu vražna je stvar. Osim toga Sjemeništarac u svojoj duši jako dobro zna da usprkos svih gnjusoba koje je radio on ipak nikada nije mogao biti 100% njihov, pa po istoj logici zna da ni oni nisu 100% njegovi. Ne vjeruje da je Častan izlaz dovoljno jamstvo da se Plinarska ulica više nikada ne vrati. Počne se koprcati - i u tili čas sve bude gotovo.

Imena onih koji su u newUDBI su nebitna. Sama će se s vremenom iskristalizirati baš kao što se i njegovo iskristaliziralo.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:31   #215
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
To se proglasava u HR apsolutno degutantnim. Onda izbrisimo iz dokumenata ime oca i ime majke.

Apsolutno je degutantno da se u HR zabranjuje istrazivanje po rodbinskim vezama, a sve u svrhu skrivanja nekih veza iz proslosti koje i danas funkcioniraju.

Ako je otac Ive Josipovica bio medu ostalim sef kadrovske u CK SKJ (znaci imao pregled situacije s kadrovima) i ako je on provodio politiku koja je vecim djelom bila usmjerena protiv elemenata koji su bili protivnici rezima kojem je on pripadao, a njegov suborac protiv tih elemenata je bio Josip Perkovic, to je fakt.

No ako danas imamo situaciju da je sin Ive Josipovica protivnik istih elemenata i njegov suborac i pomocnik je sin Josipa Perkovica, onda se rodbinske veze ne mogu zanemariti...

Ista bitka, ista prezimena s jedne strane, isti neprijatelj...

Samo budala i naivac moze ignorirati rodbinske veze u toj prici...

E da, krv nije voda. Zaboravi te price o degutantnom...
Tak ti cijelo vrijeme ignoriras pola mojih odgovora i uzmimas samo dio koji ti pase da slozis sliku. I onda kao vasi neistomisljenici ne posvecuju dovoljno paznje devedesetima.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:32   #216
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Tak ti cijelo vrijeme ignoriras pola mojih odgovora i uzmimas samo dio koji ti pase da slozis sliku. I onda kao vasi neistomisljenici ne posvecuju dovoljno paznje devedesetima.
Editirao sam ti za Sanadera. Sta sam ti ignorirao?

A baci se malo u daljnja istrazivanja...

Recimo googlaj ime: Ivan Bandic...

Mozda ti budu jasnija dogadanja u ZGgradu i podrska proracunu Bandica od strane Milanovica...

Ima toga jos, malo sam kopaj...
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.

Zadnje uređivanje Tactum : 18.01.2011. at 16:41.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:41   #217
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Josipović bi svakako trebao biti oprezan da nebi završio kao Đinđić.
Hrvatska ipak nije Srbija.
Poogotovo ne Srbija prije 6-7 godina

Kod njih je vosjka,mafija,policija i vlast manje više bila isto, kod nas čak ni u najgore vrijeme rata,ili ekonomsko-moralne krize 99' nije bilo tako.

Korupcija je kod nas golema,ali nekih pobunjenih vojničkih francija i sl. nema
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:17   #218
Hoće li se Josipović u Njemačkoj ponašati kao pravnik ili kao član partije?

Predsjednik Josipović u srijedu putuje na „njemački susret visokog rizika“, gdje će se, osim s njemačkim predsjednikom Wulfom i premijerkom Merkel, morati naći i sa predstavnicima hrvatskih udruga u iseljeništvu, a jasno je da će se u oba slučaja, visoko na listi prioritetnih tema naći i ona o izručenju bivšeg agenta zloglasne UDBE – Josipa Perkovića, inače rođenog oca i političkog mentora predsjednikovog osobnog savjetnika za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost Saše Perkovića.

Hoće li "hrvatski" predsjednik zagovarati izručenje zločinca ili će slijepo braniti svoje udbaške saveznike?
TotalRastresen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:23   #219
Po mome skromnom mišljenju, dvije su mogućnosti koje se kriju iza ove "prijetnje" bombom. Kao prvo valja postaviti pitanje kome ova priča s bombom donosi najviše koristi. Slijedom zbivanja posljednjih nekoliko godina - s naglaskom na bilateralne odnose Njemačke i Hrvatske - na unutarhrvatskoi i postjugoslavenskoj političkoj sceni, neminovno se dolazi do zaključka da najveću korist ima:

A) NewUDBA, postotak pouzdanosti: 90 %

B) Hrvatski radikali, postotak pouzdanosti: 10 %

Ne isključujem potpuno mogućnost B), ali je smatram malo vjerovatnom: zašto bi ta atomizirana i imaginarna hrvatska radikalna desnica s HČSP-om aka "fabrikovane" ustaše, slala tu prijetnju baš sada, zabijajući si autogol i pucajući si u koljeno u najgorem mogućem trenutku, kada su hrvatske udruge u Njemačkoj najavile prosvjede povodom Josipovićevog dolaska u Njemačku, a u vezi neistraživanja i svjesnog zataškavanja staroudbaških i novoudbaških zločina, posebno slučaja Perković; Sad su medijski kreirani "opasni hrvatski teroristi" pa naravno da niko od Hrvata u Njemačkoj nakon toga neće svjesno ići podržavat iste na nekakvim "desničarskim" demonstracijama.
Stari rukopis UDBE je više nego očit: demoniziranje protivnika i skretanje medijsko-političkog diskursa od neugodnih pitanja kojima bi se Josipović kao najviši predstavnik vlasti (S) RH morao izložiti u gostima kancelarke dok njemački organi gonjenja već GODINAMA, a ima i dvije godine putem Interpolove tjeralice, traže izručenja udbaških likvidatora.

O udbaškim likvidacijama je pisao i renomirani njemački tjednik DER SPIEGEL početkom prosinca 2010; evo linka s prijevodom na hrvatski:
http://www.cwc-hsk.de/index.php/hrva...ak_SPIEGEL.pdf

Valja napomenuti da je SPIEGEL tijekom 70-tih i 80-tih imao ekstra rubriku pod naslovom "Exilkroaten" u kojima su njemači novinari već prilično dobro skužili i opisali rat UDBE protiv Hrvata: u prvim člancima pisanim još 50-ih i ranih 60-tih su Njemci još nasjedali na udbaške priče o "međusobnom obračunu hrvatskih emigranata ili kriminalaca", ali su poslje dobro prokužili političku pozadinu brojnih likvidacija.
librator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:24   #220
Kako li se zvala ona udbaška ekipa koja je minirala spomenik na Mirogoju i Židovsku općinu u Zagrebu? Ah, da, Labrador. Bit će da ponovo jaše.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.