Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2011., 11:42   #141
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Europski uhidbeni nalog stupa na snagu danom ulaska u EU, što bi značilo da je Njemačkoj u interesu da Hrvatska uđe što prije ako želi Perkovića. Eventualnom blokadom pristupa postigla bi upravo suprotno.
Hrvatska ako želi može već danas izručiti perkovića, mogla je to još onog dana kada je podignut međunarodni uhidbeni nalog za perkovića.

Ovo mislim-nisam siguran, Hrvatska možda može i tražiti da se Perkoviću sudi u hrvatskoj, onog dana kada bi Njemačka na to pristala, Hrvatske vlasti bi morale uhititi perkovića te se on zbog težine kaznenog djela te zakonom zapriječene kazne zbog djela koje mu se stavlja na teret, ne bi mogao braniti sa slobode, koliko ja znam, Hrvatska nije učinila niti jedno od tog dvoje, i s pravom se treba zapitati jesmo li pravna država, ja odgovor znam, znaju ga i oni koji sve ovo opstruiraju.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:52   #142
Pa ovo je stvarno zločinačka država,još jedan udbaški ubojica živi mirnim životom u Hrvatskoj.Ovo postaje smiješno,stvarno je dobro što nismo u EU,pa morali bi izručiti pola države.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:52   #143
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Hrvatska ako želi može već danas izručiti perkovića, mogla je to još onog dana kada je podignut međunarodni uhidbeni nalog za perkovića.
Što onda sa Perkovićem da isto izruče Srbiji sve branitelje koji su na interpolovoj tjeralici , jer situacija je oko procedure mjenjanja zakona ista i zahvačala bi sve protiv bilo koja država zahtjeva uhidbeni nalog .

Najbolje je onda ukinuti i Hrvatsko sudstvo ko i ostale državne službe i birokraciju prepustiti strancima da rade po zakonima svojih država .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:56   #144
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...bila-UDBA.html


Tek toliko..Drago mi je da Njemci ne miruju dok ne nađu.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:58   #145
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Hrvatska ako želi može već danas izručiti perkovića, mogla je to još onog dana kada je podignut međunarodni uhidbeni nalog za perkovića.

Ovo mislim-nisam siguran, Hrvatska možda može i tražiti da se Perkoviću sudi u hrvatskoj, onog dana kada bi Njemačka na to pristala, Hrvatske vlasti bi morale uhititi perkovića te se on zbog težine kaznenog djela te zakonom zapriječene kazne zbog djela koje mu se stavlja na teret, ne bi mogao braniti sa slobode, koliko ja znam, Hrvatska nije učinila niti jedno od tog dvoje, i s pravom se treba zapitati jesmo li pravna država, ja odgovor znam, znaju ga i oni koji sve ovo opstruiraju.
Gdje se sudi ili će se suditi ili se sudilo Čačiću zarad one saobraćajke sa dvoje mrtvih? U Mađarskoj ili Hrvatskoj?
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:04   #146
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Gdje se sudi ili će se suditi ili se sudilo Čačiću zarad one saobraćajke sa dvoje mrtvih? U Mađarskoj ili Hrvatskoj?
zataškati će ( zastarjeti ).
novac je bog.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:04   #147
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Gdje se sudi ili će se suditi ili se sudilo Čačiću zarad one saobraćajke sa dvoje mrtvih? U Mađarskoj ili Hrvatskoj?
Što misliš , i misliš li kako je sadašnje hrvatsko pravosuđe njega dužno isporučit Mađarskoj u slučaju zatvora ?
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:16   #148
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Što misliš , i misliš li kako je sadašnje hrvatsko pravosuđe njega dužno isporučit Mađarskoj u slučaju zatvora ?
Njemu se sudi ili će se suditi u Mađarskoj.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:19   #149
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Hrvatska ako želi može već danas izručiti perkovića, mogla je to još onog dana kada je podignut međunarodni uhidbeni nalog za perkovića.
Mislim da ne može.
Članak 9. novog ustava kaže: "Državljanin Republike Hrvatske ne može biti prognan iz Republike Hrvatske niti mu se može oduzeti državljanstvo, a ne može biti ni izručen drugoj državi, osim kad se mora izvršiti odluka o izručenju ili predaji donesena u skladu s međunarodnim ugovorom ili pravnom stečevinom Europske unije".
Dakle, međunarodni ugovor o tome s Njemačkom nemamo, a europski uhidebeni naglog još nije na snazi.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:23   #150
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Mislim da ne može.
Članak 9. novog ustava kaže: "Državljanin Republike Hrvatske ne može biti prognan iz Republike Hrvatske niti mu se može oduzeti državljanstvo, a ne može biti ni izručen drugoj državi, osim kad se mora izvršiti odluka o izručenju ili predaji donesena u skladu s međunarodnim ugovorom ili pravnom stečevinom Europske unije".
Dakle, međunarodni ugovor o tome s Njemačkom nemamo, a europski uhidebeni naglog još nije na snazi.
Po tome ni Čačić neće morati ići na suđenje u Mađarsku. Krasno.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:28   #151
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Pa ovo je po svemu sudeći došlo iz ureda predsjednika, fino izrežirano, i to jednim udarcem barem dvije muhe, prvo, na sve okupljene koji će demonstrirati gledat će se kao na potencionalne teroriste.
Time se riješava vanjski" problem, a dobija se i izgovor za nastavak Njemačke blokade u pristupnim pregovorima za ulazak u EU, više neće predsjednik i vlada morati objašnjavati zašto je ta blokada od Njemačke, sad će tvrditi da je to zbog ovakvog "terorističkog" akta, perković stariji će biti u zavjetrini i potencirat će se ovaj događaj kao glavni razlog Njemačke blokade.

Druga muha, tko je ovih dana počeo dizati glavu u Hrvatskoj ? Branitelji, koga će se onako izokola okriviti za slanje te bombe ? Možda nekog "prolupalog" branitelja ? o da, u to ne treba nimalo sumnjati, jeste digli glave ? jesmo ! što bi sad i ruke makli s leđa ? Bi ! E nemože bagro ustaška. Dole glave i ruke na leđa !!

Treća muha,treća muha bi bila kad bi se "našao" krivac koji bi bio "prolupali" branitelj i član HČSPa, to bi onda bilo to, mission completed !
Evo i potvrde tvoje teze:
Quote:
Večernji - – Naravno da ne odustajem od sutrašnjeg putovanja u Njemačku. Očito je riječ o ekstremistima kojima hrvatske vrijednosti kao i hrvatski progres ne znače ništa – kazao je Josipović.

Na pitanje je li mu zbog prijetnje pojačano osiguranje, Josipović je rekao da u tome nema promjena te kako se on ponaša u skladu s preporukom osiguranja.

– Hrvatska je sigurna zemlja – poručio je Josipović.
Kao iz vica o političkom satu u JNA.
Politički:Mi smo drugovi u vlaku napretka koji nas vodi strelovito u svijetlu budućnost, ali ima onih koji koče taj naš vlak, a to su unutrašni i vanjski ...
Ajde Mujo ponovi.
Mujo: Mi smo kao u nekom vlaku, koji juri, ma juri strašno brzo i da nema ovih kočničara ode sve u PM
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:29   #152
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Mislim da ne može.
Članak 9. novog ustava kaže: "Državljanin Republike Hrvatske ne može biti prognan iz Republike Hrvatske niti mu se može oduzeti državljanstvo, a ne može biti ni izručen drugoj državi, osim kad se mora izvršiti odluka o izručenju ili predaji donesena u skladu s međunarodnim ugovorom ili pravnom stečevinom Europske unije".
Dakle, međunarodni ugovor o tome s Njemačkom nemamo, a europski uhidebeni naglog još nije na snazi.
Znaći griješim, a što je s suđenjem u RH ? Postoji li tu pravna prepreka, osim ako Njemačka ne želi slučaj predati RH ?

Btw. kada je u ustav stavljeno ovo ?
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:40   #153
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Po tome ni Čačić neće morati ići na suđenje u Mađarsku. Krasno.
Može otići sam ako hoće.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:40   #154
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
CIA je Američka tajna služba Amerika još uvijek postoji a Jugoslavija više ne postoji a samim time ne postoji ni UDBA.
Ne postoji ni sovjetski savez više, pa je KGB i više nego aktivan ..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:41   #155
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Znaći griješim, a što je s suđenjem u RH ? Postoji li tu pravna prepreka, osim ako Njemačka ne želi slučaj predati RH ?
Btw. kada je u ustav stavljeno ovo ?
Ako Njemačka dostavi dokumentaciju, naši moraju postupiti po njoj. Kao što će morati sada u slučaju Purde, recimo.
Stavljeno je prije koji mjesec kad se išlo u izmjene ustava, u listopadu čini mi se.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:45   #156
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Ne postoji ni sovjetski savez više, pa je KGB i više nego aktivan ..
Naravno, samo pod drugim imenom (FSB), da se Vlasi ne dosjete.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:54   #157
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ured predsjednika je odbio komentirati slanje bombe.
I zato je Josipović odličan predsjednik. Ne pada mu na pamet:
- paliti vatru,
- dobivati jeftine političke poene. Možemo zamisliti kaj bi neki od njegovih prethodnika govorili, zar ne?

On je prije svega ODGOVORAN, a to je nekaj kaj neki u ovoj zemlji i na ovom forumu, ne kuže kao koncept. Niti su u stanju cijeniti ljude koji su odgovorni.

Inače, mislim da je učesnik Karabinko pogodio "u sridu" i da je pošiljatelj bombe nekakav bedak iz naše dijaspore. Zaveden i glup.

Imamo sreću pa nismo dobili svoj Tuscon, no vrijeme je da se stane na loptu sa histeričnim ponašanjem u političkom životu. Malo bremsu povući i početi biti odgovoran prema izgovorenom i napisanom.

Savjet je to mnogima i ovdje.
Ipak je komentirao i srao nešto o demokraciji. Dakle.. nije odličan predsjednik.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:18   #158
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ako Njemačka dostavi dokumentaciju, naši moraju postupiti po njoj. Kao što će morati sada u slučaju Purde, recimo.
Stavljeno je prije koji mjesec kad se išlo u izmjene ustava, u listopadu čini mi se.
Zar nije na Interpolovoj tjeralici? Ako je.. onda bi barem obavjesni razgovor morao biti obavljen. A nije.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:20   #159
Quote:
aquilla kaže: Pogledaj post
I ? Još uvijek nije spomenut ni jedan udbaš imenom i prezimenom. Osim naravno Perkovića. Tko su reci !?

Predsjednikova ofenziva normalizacije odnosa sa Srbijom, "progon" branitelja, prosvjedi u zemlji, Josipović putuje u Dojčland, najavljen emigrantski prosvjed, poslana bomba i prijetnja s potpisom, drugi dan prozivanje udbe by Olof Palme ! Jednadžba za dječji vrtić !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:24   #160
Predsjednik o podmetnutoj bombi pri posjeti Končaru

Quote:
Predsjednika Ivu Josipovića nije pokolebala bomba koja je dva dana prije njegovog posjeta Njemačkoj stigla u hrvatsko veleposlanstvo u Berlinu. Kaže da je riječ o ekstremistima kojima hrvatske vrijednosti ne znače ništa

'Naravno da ne odustajem od sutrašnjeg putovanja u Njemačku. Očito je riječ o ekstremistima kojima hrvatske vrijednosti, kao i hrvatski progres ne znače ništa', rekao je Josipović u utorak u tvornici Končar, piše Večernji list. Pojasnio je da mu zbog prijetnje nije pojačano osiguranje te dodao da je Hrvatska sigurna zemlja.
Kratko, jasno i odgovorno.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.