Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 19:01   #201
Bojler gubi toplu vodu

Prije 2-3 mjeseca prilikom preuređivanja stana kupio sam i novi kupaonski bojler - Gorenje 80 l. Prije nekih mjesec dana primjetio sam da bojler stalo grije pa kad bi ga ugasio nakon pola sata u bojleru nebi bilo niti kapi tople vode. Nestane. Zvao sam servis, mešri došli, nešto odvidavali, zavidavali i na kraju rekli da se to nebi trebalo događati, ako se bude događalo da promjenim onaj sigurnosni ventil ispod bojlera (otkidaše jedan kupon od garancije). Naravno, događalo se i dalje. Kupim novi ventil, promjenim, ali i dalje mi bojler stalno gubi toplu vodu. Ne znam što dalje da radim. Gdje nestaje topla voda? Zašto nestaje? S obzirom da od ovih iz servisa nisam imao neke koristi kome da se obratim?
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:46   #202
Negdje curi... zatvori sve potrošace i gledaj dali se vrti brojilo
Na toplu vodu je spojena školjka ...
Žena je vječito ispred sudopera kao i moja ...
Susjed se tušira na tvoj boljer...
Provjeri dali je dobro spojen toplo/hladni priključak ..
Loša izolacija boljera a i sam je u hladnom prostoru
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 18:15   #203
Da to se dešava. Neki sam dan koristio wc u jednoj javnoj ustanovi (lijep, čist, uredan) i slučajno dotaknup dovod u kotlić. Prenerazio sam se kad sam shvatio da se taj wc ispire toplom vodom! Toliko o majstorima. A ni ovi koji su preporučili izmjenu sigurnosnog ventila nisu bolji.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:02   #204
Quote:
bili2 kaže: Pogledaj post
Prije nekih mjesec dana primjetio sam da bojler stalo grije pa kad bi ga ugasio nakon pola sata u bojleru nebi bilo niti kapi tople vode. Nestane.
Kupim novi ventil, promjenim, ali i dalje mi bojler stalno gubi toplu vodu. Ne znam što dalje da radim. Gdje nestaje topla voda? Zašto nestaje?
učinjeno
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 01:34   #205
Hvala na odgovoru "good angel"

to sam si i mislio da to nemože biti dobro. Suđericu imamo ali nam se prije 2mj. pokvarila te još nismo kupili novu. Ti problemi bi se trebali umanjiti. Novi plinski Vailant bojler se nalazi na mjestu gdje smo prije imali 20god. protočni bojler isto od "Vailanta" koji se koristio do ugradnje novog plinskog bojlera za grijanje vode za kuhinjhu i kupatilo. Taj protočni bojler smo dali mojoj sestri.
Važno pitanje: dali je Vaš plinski bojler glasan/bučan ?

srdaćan pozdrav
Weba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:05   #206
I sta je bilo?
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:36   #207
Quote:
Weba kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru "good angel"

to sam si i mislio da to nemože biti dobro. Suđericu imamo ali nam se prije 2mj. pokvarila te još nismo kupili novu. Ti problemi bi se trebali umanjiti. Novi plinski Vailant bojler se nalazi na mjestu gdje smo prije imali 20god. protočni bojler isto od "Vailanta" koji se koristio do ugradnje novog plinskog bojlera za grijanje vode za kuhinjhu i kupatilo. Taj protočni bojler smo dali mojoj sestri.
Važno pitanje: dali je Vaš plinski bojler glasan/bučan ?

srdaćan pozdrav
Nema problema Weba,
osobno vjerujem da će vam se ti problemiti smanjiti i najvjerojatnije nes-
tati kad stigne nova suđerica i to sve odvojite.
Ne, na sreću, nije nam plinski bojler bučan. Mislim, normalno da ga čujem
kad se upali i radi, ali to je ok.
Sad mi je "palo" na pamet, kada ste zadnji puta zvali dimnjačara za čiš-
ćenje ložišta bojlera?

Poštovanje i pozdrav,
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:00   #208
Ha, šta je bilo. Još uvjek ništa.
U međuvremenu je serviser bio još jednom, odvidava, zavidava i sve po starom. Kaže on i Gorenjeva tehnička služba da je sigurno problem u sistemu, da se negdi priko cjevi od bojlera do špine gubi topla voda. Međutim, nigdi se ta voda ne pokazuje, a trebala bi jer ipak ta količina vode ne može nestat pogotovo šta cjevi nisu u zemlji nego je ispopd njih tvrda podloga tj. stare pločice priko kojih su išle nove, a između njih su postavljene nove vodovodne instalcije i to u pod i onda od poda okonica prema špinama.
I serviser i vodoinstalater kažu da se još ni oni ni oni s kojima su se savjetovali nisu naišli na ovakav slučaj.
Šta se tiče spajanja s vodokotlićem i sl. baze, nema smisla jer je bojler radija nekih misec-dva normalno i nakon toga problemi. Gurnija bi ja ruku i u vodokotlić i u školjku samo da nebude tribalo kopat pločice jer je cili banj preuređen u VIII. misecu.
Dogovaram sastanak konzilija (serviser, vodoinstalater i ja) pa s obzirom da ni ovde nisam dobio konkretan odgovor javim se sa ishodom.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:10   #209
jedno pitanje a mozda je to i kvar
jel ti bojler pokazuje da je u njemu tople vode
jel serviser otvorio bojler
ako nije postoji mogucnost da je cijev sa koje se uzima topla voda il savinuta (jel u nekima je plasticni produzetak )ili se je otpojila na samom spoju unutar bojlera i kad otpres vodu se hladna voda samo pretace posto se u bojleru voda radi topline raslojava
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:39   #210
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
jedno pitanje a mozda je to i kvar
jel ti bojler pokazuje da je u njemu tople vode
jel serviser otvorio bojler
ako nije postoji mogucnost da je cijev sa koje se uzima topla voda il savinuta (jel u nekima je plasticni produzetak )ili se je otpojila na samom spoju unutar bojlera i kad otpres vodu se hladna voda samo pretace posto se u bojleru voda radi topline raslojava
na to sam i ja pomislio jer naisao sam na slucaj da je ta cijev bila probusena, ali to je bilo na starom bojleru, a ne novom 2-3mjeseca. Mozda se odspojila kako ti kazes... bas me zanima u cemu je kvar...
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:13   #211
Je u ovom bojleru je plastična ta cjev. Serviser je prilikom prvog posjeta pregledao i utvrdio da je uredu, a kako taj prvi put problem nije riješen prilikom drugog posjeta ju je i malo skratio. Nažalost, problem i dalje nije rješen.
U svakom slučaju epilog ću javiti i objaviti.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:21   #212
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
jedno pitanje a mozda je to i kvar
jel ti bojler pokazuje da je u njemu tople vode
jel serviser otvorio bojler
ako nije postoji mogucnost da je cijev sa koje se uzima topla voda il savinuta (jel u nekima je plasticni produzetak )ili se je otpojila na samom spoju unutar bojlera i kad otpres vodu se hladna voda samo pretace posto se u bojleru voda radi topline raslojava
E da, na ovo sam zaboravio odgovorit. Bojler se zagrije do pola one skale, malo sporije ali se zagrije i nakon toga nema napretka i ne može uopće doći do točke di bi ga termostat isključija. Može bojler radit cilu noć indikator će bit otprilike stalno u istom položaju i radit će grijač. Zato mi je logično objašnjenje da je stalan pritok hladne vode koja rashlađuje zagrijanu. Ali di i zašto nestaje topla voda
Kad je na skali voda zagrijana do pola na špini imam tople vode i uspijem se uredno otuširati.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:34   #213
Quote:
bili2 kaže: Pogledaj post
E da, na ovo sam zaboravio odgovorit. Bojler se zagrije do pola one skale, malo sporije ali se zagrije i nakon toga nema napretka i ne može uopće doći do točke di bi ga termostat isključija. Može bojler radit cilu noć indikator će bit otprilike stalno u istom položaju i radit će grijač. Zato mi je logično objašnjenje da je stalan pritok hladne vode koja rashlađuje zagrijanu. Ali di i zašto nestaje topla voda
Kad je na skali voda zagrijana do pola na špini imam tople vode i uspijem se uredno otuširati.
neka ti vodoinstalater pregleda instalaciju tople vode , neka proba tlačnom pumpom ispitati nepropusnost , samo odvoji onu cijev za toplu vodu iz bojlera i tamo spoji pumpu i napumpa , pa prati ponašanje na manometru .
igor266 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:48   #214
evo pitao sam starog , on je vodoinstalater, kaže da je to tipična greška kod gorenje bojlera , i da se često događa , u "rezervoaru" bojlera su dvije cijevi jedna je dugačka , kroz cijeli rezervoar , a druga je kratka .Ta duga cijev je plastična i istopila se na sredini ili se savinula zbog promjene toplo hladno i sad ti kad pustiš vodu tebi hladna voda odmah uđe u rezervoar i izađe kroz tu dugu cijev koja ti je za toplu vodu
igor266 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:45   #215
Quote:
igor266 kaže: Pogledaj post
evo pitao sam starog , on je vodoinstalater, kaže da je to tipična greška kod gorenje bojlera , i da se često događa , u "rezervoaru" bojlera su dvije cijevi jedna je dugačka , kroz cijeli rezervoar , a druga je kratka .Ta duga cijev je plastična i istopila se na sredini ili se savinula zbog promjene toplo hladno i sad ti kad pustiš vodu tebi hladna voda odmah uđe u rezervoar i izađe kroz tu dugu cijev koja ti je za toplu vodu
to je moguc kvar al bili 2 prica da bojler nemoze dostignut visu temperaturu makar cjelu noc radi trebo bi provjerit dal grijac radi i dal termostat radi ispravno


provjera dal voda ne odlazi kam iz bojlera :
1 zatvori glavni ventil u kuci stanu ak bojler dostigne vecu temperaturu onda imas potvrdu da voda stalno odlazi
2 odsrafi cjev od tople vode koja ide iz bojlera i nju sa cepom zatvori upali bojler on mora bobu bob za tri sata dostignut kranju vrednost na skali ak dosegne onda ti voda negde probija
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:50   #216
Quote:
bili2 kaže: Pogledaj post
E da, na ovo sam zaboravio odgovorit. Bojler se zagrije do pola one skale, malo sporije ali se zagrije i nakon toga nema napretka i ne može uopće doći do točke di bi ga termostat isključija. Može bojler radit cilu noć indikator će bit otprilike stalno u istom položaju i radit će grijač. Zato mi je logično objašnjenje da je stalan pritok hladne vode koja rashlađuje zagrijanu. Ali di i zašto nestaje topla voda
Kad je na skali voda zagrijana do pola na špini imam tople vode i uspijem se uredno otuširati.
A kako znaš da radi grijač ? Možda onaj sigurnosni termostat iskljuci prije onog kojeg možeš regulirati ..
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 18:17   #217
Da li ti se čuje nekakvo šištanje iz bojlera kad radi grijač??ako da onda:

Moguće da je grijač u prekidu i da struja teče od one stezaljke grijača gdje je spojena faza do mjesta gdje je prekid pa dalje kroz vodu pa prema drugom dijelu grijača ili uzemljenju (ovo drugo samo ako nemas FID sklopku jer u protivnom izbacuje) i istovremeno radi elektrolizu vode(šištanje) i malo grije vodu

Zadnje uređivanje kiko1 : 18.12.2008. at 18:18. Reason: dodan tekst
kiko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:44   #218
Što kažete na ovo ?

- Pregrijao se bojler Gorenje 80 l na struju, iskopčao ga termoprekidač sigurnosni.
- Postaviš termostat (ugrađen tvornički talijanski) na minimum, termometar pokazuje negdje 75 % zagrijanosti vode.
- Kupim novi termostat Gorenje (140 kuna). Ugradim ga i postavim na ECO. Termometar pokazuje oko 75% zagrijanosti vode.
- Nakon samo 10-a dana termometar pokazuje oko 40% zagrijanosti vode.
- Postavim na maksimum termostat i termometar pokazuje 50% zagrijanosti vode.
- Kupim još jedan termostat i stanje ostane nepromjenjeno, je li moguće da je termometar prolupao ?

WTF ?!
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:25   #219
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post

je li moguće da je termometar prolupao ?

WTF ?!
moguće je
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 08:59   #220
Ventil dovoda za bojler

Pozdrav svima,

Molim mali savjet. U stanu ispod bojlera imam podžbukno postavljeno kučište za ventil kojim se zatvara dovod vode u bojler, ali bez glave ventila, umjesto glave nalazi se čep. Želim kupiti glavu ventila, ali ne znam koje veličine 1/2 ili 3/4. Hvala
naughty_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.