Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2015., 10:16   #161
Jučer na štandu Rougemarina uzeo jedan Gourmet dog (teleća hrenovka, pržene kockice pancete, prženi luk s crnim vinom i Carolina senf umak) kojeg mi je spremio glavom i bradom Renman. Nije loše, u svakom slučaju bolje od one kobasice s chilli con carneom. Slatkasto, hrenovka ukusna. Onda sam otišao do Adventne 10-ke na jedne bolitas de coco. Deep fried Raffaello bi bio najbliži opis. Meni jako jako fino. Za 20 kn dobije se 6 kuglica, pristojno. 10-ka mi je definitivno pobjednik ovog Adventa. I po kvaliteti hrane i po cijenama.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 11:18   #162
Meni je isto odličan taj hot dog kod Renmena, i još da ga pohvalim jer se baš potrudio složiti mom djetetu (koje ne voli nikakve dodatke tipa senfa, luka i sl.) hot dog sa svime što je htjela.

Do kad su uopće štandovi po gradu, do NG ili do Tri kralja, ne sjećam se kako je bilo lani? Ništa nisam stigla probati
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 13:16   #163
Mislim da su ove godine cak do 10.01.? Ali ne znam otkud mi je ostala ta informacija u glavi .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 13:31   #164
Meni je ta hrenovka bas ono... bez karaktera. Iznimno bezukusna. Ok... karakter joj donose prilozi no nedovoljno buduci su hladni sto je normalno jer je sve vani i nemaju logistiku kao u kuhinji. Ic ok. Al pohvaljujem Renmana... zanimljiv lik. Uostalom ta ja sam ga ovdje i promovirao pocetkom adventa. Lol
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 14:24   #165
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Mislim da su ove godine cak do 10.01.? Ali ne znam otkud mi je ostala ta informacija u glavi .
Koliko se da pročitati, u pravu si, do 10.1.

To, naravno, ne znači da neki neće svoje kućice isprazniti i prije.

Kobasica sam se manje više zasitio, ružmarin mi je naj. Kod kralja kobasa nisam probao. Zadnje - lička kuća, kobasica u lepinji sa zeljem i senfom - dobre kobasice i lepinje, bezokusan senf i zelje. Pik vrbovec - žalosno loše debrecinke.

U planu je za probati buncek u ličkoj kući i adventsku desetku s pulled pork. Summa summarum to mi se po upisima ovdje čini najbolje.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 14:30   #166
Rougemarinci tj. Renmen sad imaju drugačije hrenovke nego ono na početku Adventa kad su davali dvije u pecivu, one su mi bile kao iz dućana, a sad mi vuku na nekakve 'domaće' hrenovke ali što jest jest hrenovka je većini ljudi valjda beskarakterna kobasica (a meni pak jedina koju jedem).
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 15:50   #167
Ja probah onu prvu koja je bila bas u kcu
Mozda je recentna bolja kako kazes... nisam probao a ni nemam zelju.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 16:39   #168
Na Ruzmarinovom je standu janjeca kobasica s koromacem fantasticna.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 09:54   #169
Pulled pork

Pulled pork u 10tki odličan. Hvala svima koji su postali recenzije.
blarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 10:52   #170
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Maximilian - u buncek ficleku jako malo ficleka
Mi sinoc na tom standu uzeli 2 kobase... bratvurst i karivurst.... obje vrlo okej. Prva ogromna. Curi senf na sve strane. Brisao na kraju od senfa zemlju... po kojoj hodam. Jer ona mi nije nista kriiiiivaaaaa. :rukauzraku:
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 18:41   #171
Ajmo ljudi, sad će ovo opet biti aktualno;

što obavezno probati a što izbjegavati
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 00:53   #172
Lički štand je probatorno bio korektan (za ovu vrstu manifestacije).

I najveći red popodne.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 02:13   #173
Baby Dooks i Bolesna braca imaju stand cuge i kobasa blizu kina Europe. Vrlo korektna debrecinka, uz nju i neka dimljena, zatim neka koja ima malo cimeta u sebi i erm... kranjska.
Ostale tri navedene nisam probao. Imaju i kis.zelje kao prilog (fino dinstano). Ic okej. To i medicu za damu sam platio 30 kn.
Imaju i stage gdje ce nastupati Dj. I live nastupi tkdjr (stage se izvlaci po potrebi). Urbana spika pa ko voli...
Danas se na standu moglo uzivati i u drustvu Janice Kostelic.
Kucica se zove Cudna suma (i ispod toga sitno pose Bolesna braca)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 12:38   #174
Submarine i Rougemarin imaju kućice kao i lani kraj Europskog trga. Submarineova ponuda je ista kao i lani - tri burgera, dva standardna, jedan božićni (isti kao prošle godine sa suhim šljivama mariniranim u Portu ).

Rougemarin ima tri vrste kobasica sa zanimljivim prilozima i teleću hrenovku.
Jeli smo nekakvu poljsku kobaju (odlična ali skroz blaga pa tko ne voli ljuto ni u tragovima, jako dobar izbor) s prilozima: hren s vrhnjem, senf umak i kiselo zelje s jabukom. Odlična kombinacija, pecivo fino i mekano.

Uzeli smo i jednu teleću hrenovku koja od priloga (uz kečap i senf) ima, pazi sad - sir i šunku. I to poprilično bezvezan sir i šunku. Dakle, to je topli sendvič s hrenovkom. Nije baš najsretnija kombinacija.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:35   #175
http://www.telegram.hr/price/danas-s...sih-reportera/

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:34   #176
Načinio sam kardinalnu grešku išavši na kurčevi Advenat po najvećoj gužvi, a nijesam pročito forum.hr da znam di treba ići

Fala ti forume što postojiš
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:46   #177
Fritule na Trgu kod sata = sirovi suhi grumeni
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 19:08   #178
Upravo stojim na Trgu, sve sam obisao i nema nista osim malih hamburgera po 45 kuna u Subu, nekakvih bezveznih hot dogova u Ruzmarinu, i kobasica na ostalih 50 standova.
A ova Mundoaka ne znam kak se uopce to zove restoran, to je onak ultra mali kafic a ne restoran..nutra ima mjesta za 6 ljudi..
Zima je ko pas i ne da mi se vise..idem na kvartovsku jumbo pizzu..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 19:37   #179
A kaj bi ti?
Jel licka kuca otvorena?

Nisam jos stigao obici pa ne znam kaj sve radi, ali Ruzmarinovi hotdogovi su jako dobri. A da na adventu nema nis dobrog, na pljunometu ti je kralj kobasa, ginger sushi, submarine, burgeraj, zero zero, zac, one zidovske kosher lezbe, bistro pod zidom, kaptolska klet, bracera, plac burger, lari i penati.. i jos sam pol toga zaboravil.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 19:43   #180
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
A kaj bi ti?
Jel licka kuca otvorena?

Nisam jos stigao obici pa ne znam kaj sve radi, ali Ruzmarinovi hotdogovi su jako dobri. A da na adventu nema nis dobrog, na pljunometu ti je kralj kobasa, ginger sushi, submarine, burgeraj, zero zero, zac, one zidovske kosher lezbe, bistro pod zidom, kaptolska klet, bracera, plac burger, lari i penati.. i jos sam pol toga zaboravil.
nemoj zaboraviti da je to pinz
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.