Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2005., 22:49   #1
Grill tava

Sto s njom?

Kako se to cudo koristi? Treba li stavljat ulja? Koliko? Peci poklopljeno ili otklopljeno? Na maloj ili velikoj vatri? Koliko dugo? Stavljat meso u neki pac prije toga? Povrce dodat prije ili kasnije? Aj pomagajte


E da, od inoxa je, ako vam to ista znaci.
__________________
Pearls before swine

Zadnje uređivanje Mrtva mrkva : 28.05.2005. at 23:31.
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 17:00   #2
Gril tavi nije zakonski propisana uporaba.

Ovisno da li je od lijevanog zeljeza ili nekog "teflonskog" materijala, mozes i ne moras staviti mrvicu ulja.

Marinirati mozes i ne moras. (Kao i za obican gril) NAravno, cesto ljudi vise vole marinirano, nadjes sama svoju kombinaciju za marinadu. Osim toga, sve grilano, manje je kancerogeno ako je marinirano (kancerogeni su izgoreni dijelovi mesa, oni pocrnjeli).

Povrce je mozda bolje grilat posebno, jer pusta vodu, pa neces dobiti lijepi efekt gril tave (da odigne meso od dna, tako da se meso ne namace u sokovima, sokovi cure u utore, meso ostaje lijepo zapeceno. Iz istog razloga ne zelis poklopiti, jer bi se dogodila kondenzacija.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 21:56   #3
uljiti meso i namirnice, a ne tavu! nema svrhe da se dimi sve
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 10:26   #4
obozavam sampinjone pecene na grill tavi
ocistim ih, odvojim noge od kape, u svaku kapu stavim mrvicu marga i pecem. i noge pecem sam tak. kratko im treba, da malo dobiju boju i omekane. otklopljeno, na nekoj srednjoj vatri. poslije ih posolim i
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 23:45   #5
A zasto margo? Zasto ne kap ulja?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 11:13   #6
zato jer su se tek danas pojavili odgovori, tko i sto je margarin
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 20:00   #7
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 13:42   #8
dajte mi molim vas odgovorite: po čemu je ta grill tava tak posebna? Zašto sve to ne bih ja mogao na recimo običnoj tavi s teflonskim slojem?
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 14:09   #9
pa grill tava ima izbochena 'rebra' na kojima lezhe namirnice dok se peku, a sok/masnoca otiche u donji dio.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 17:21   #10
je, samo to...

hm, brijem si ja nekak simulirati grill tavu doma na onoj velikoj teflonki...

thx.!
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 19:46   #11
Haha, ja sam nekad gril tavu simulirala naboranom alu folijom. Nije bas uspjelo.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 22:59   #12
Quote:
Shtefitza kaže:
A zasto margo? Zasto ne kap ulja?
ma svejedno, mozes i ulje. ja sam napisala kak ja radim; al mozes pustit masti na volju
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:38   #13
Ajd, kad mogu, onda dobro.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:06   #14
K home

Je li bi ova za 99kn u Konzumu bila OK za pokoje prženje?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:25   #15
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Je li bi ova ] za 99kn u Konzumu bila OK za pokoje prženje?
Zapravo grill tava nije za prženje.
Ali da procijeniš valja li moraš je uzeti u ruku i provjeriti kvalitetu metala.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:30   #16
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Zapravo grill tava nije za prženje.
Ali da procijeniš valja li moraš je uzeti u ruku i provjeriti kvalitetu metala.
Hvala. Bojim se da ne bi znao procijeniti kad nisam imao ni jednu grill. Koristim veliku tešku tavu s debelim dnom i glatkom površinom od željeza/čelika valda iz jednog seta.
Čnilo mi se zbog materijala i drvene drške da ova vrijedi 99kn, a imaš kakve upute kaj da geldam, površinu i završnu obradu možda?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:42   #17
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Hvala. Bojim se da ne bi znao procijeniti kad nisam imao ni jednu grill. Koristim veliku tešku tavu s debelim dnom i glatkom površinom od željeza/čelika valda iz jednog seta.
Čnilo mi se zbog materijala i drvene drške da ova vrijedi 99kn, a imaš kakve upute kaj da geldam, površinu i završnu obradu možda?
Površina bi trebala biti blago hrapava,a metalna ploča kompaktna i jako teška - onak da ti povuče ruku.
Trebalo bi pogledati i kvalitetu željeza.
Nekak mi se čini da za 99 kuna to neces dobiti.
Ja imam neku no name već godinama,ali sam je platila u Austriji oko 60eura.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:54   #18
moja je teška kao sam vrag, crna, rebrasta, hrapava kak veli dlapekova i ima pomičnu drvenu ručku.. jako se zagrije pa je prva upotreba završila pougljenjenim tikvicama

sad ju dobro (ali kratko) zagrijem, smanjim temperaturu na polovicu, malo zamastim (baš kao i pravu grill rešetku) i udri - to mi je osnova za prehranu cijelog ljeta.

grilano meso, povrće i gljive + puno salate

ponekad čak i kakva ribica..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 29.05.2013. at 14:00.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 20:35   #19
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
moja je teška kao sam vrag, crna, rebrasta, hrapava kak veli dlapekova i ima pomičnu drvenu ručku.. jako se zagrije pa je prva upotreba završila pougljenjenim tikvicama

sad ju dobro (ali kratko) zagrijem, smanjim temperaturu na polovicu, malo zamastim (baš kao i pravu grill rešetku) i udri - to mi je osnova za prehranu cijelog ljeta.

grilano meso, povrće i gljive + puno salate

ponekad čak i kakva ribica..
Meni na toj grill tavi meso ne ispada kako treba. Imam odlicnu grill tavu(onu neku staru sa drvenom rucicom i jako tesku) ali ne znam sto radim krivo. Rijetko je i koristim bas zato jer mi ne ide kako treba.

Koliko joj treba cekati da se dovoljno zagrije? Ja ju zagrijem i bacim meso pa smanjim ali nije to to. Ako stavim bez ulja onda mi pocne izgarati meso a ako stavim ulja onda to nije grillanje nego przenje. Stvara mi se onaj sloj po mesu, hrdjave boje

Daj neki savjet kad si vec toliko iskusan s tim..
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 08:25   #20
Ako ti meso izgara moras jos smanjiti temperaturu - da se fino i lagano cvrlji kao na rostilju. Tava se jako brzo zagrije.
Ja samo nauljim tavu kistom, meso stavljam marinirano.. trebalo mi je nekoliko pokusaja i promasaja da skuzim princip i nadjem pravu temperaturu koja nece skuriti ili posusiti meso.
Ako ti pomaze - imam staklokeramicku plocu, temperatura se regulira od 1 do 6, a meso pecem na 3, cak nekad smanjim i na 2 (pileci file ili sampinjoni).
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 30.05.2013. at 08:30.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.