Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 10:24   #1761
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Niko se nije ogrišio o pravila. Nit ti oni imaju obvezu izdat zapisnik, nit ti imaš obvezu potpisat išta.

Ne znam baš kako se možeš iščupat iz ovoga. Jedino je lipa stvar u svemu tome to što nisi kažnjavan dugo vrimena. To bi ti moglo ublažit kaznu. Ipak je 4500 kuna prepreviše. Virujem da će i sudac to razumit. Također i to da nije bilo nikakve namjere, već samo nesporazum.
Racunam na to, no nikad neznas kakv sudac bude...

Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ne kontam kako si ti zna da svi oni desno skreću? Jel dvotračna cesta u jednom smjeru? Ako je, onda ih nisi pristiza, al po kazni sve mi se čini da nije.
Za semafor te može opravdat to što ga nisi vidio od kombija pa da nisi zna zašto svi tu stoje. Al ako su radovi, semafor je za očekivat..uglavnom..situacija komplicirana.
ovo je ubiti malo raskrisje u selu (brzine su tu bile svih oko 20 km/h) te u smjeru desno je cesta i dalje bila u radovima dok su u smjeru ravno vec popravili asfalt. Policajac nije htio niti cut obrazlozenje niti je imao uvid u cijelu situaciju jer nije znao da sam skrenuo iz zavoja a ne iz smjera ravno. Uz sve to uska cesta iz koje sam ja dolazio vrlo je uska te ja jakoj nizbrdici te je preglednost vrlo loša.

Ugl. probat cu jos vjernije nacrtat situaciju.

Kome i koliko primjeraka treba poslati? Neki mi govore tri primjerka (min. finacija, prekrsajnom sudu te mupu?)

Zasad hvala na pomoci.
__________________
In the ghetto...
elvis again is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:49   #1762
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Il će bit ovrha ili zatvor. Probaj otić u postaju i razgovarat. Ne vidim drugo rješenje.
Uf, ovrhu ne zelim, sto ako mi uzmu komp, vjerojatno mogu birat? xD

I da, jeste sve je tako bilo kako sam opisao, ali sam nakdnadno saznao da je taj dan bio "dan sigurnosti pjesaka" ili tako nesto.

A da vidis situaiju, presmijesno, ja i ona prijedemo preko crvenog, nigdje zive duse, kad se ono policajac s upaljenom rotirkom (kako god se zove ta svjetla sto se vrte) pojavi kraj nas iza neke vece kante za smece, ispituje nas (rotirka stalno upaljena), nesto 15 minuta cacka u autu, pozove pojacanje, dodu jos 2 policajca (isto rotirke upaljene), kaze nacelnik "Evo kolege ce sad preuzeti slucaj" (slucaj!! lol), onda oni nesto cackaju - s tim da su ta dva bila super, kazu da niko ne voli tog nacelnika policije, da nema zenu pa da je frustriran xD
Kazu nam oni da napisemo zamolbu (zato sam zamolbu i pisao) i da ce nam se 99% oprostit.

Kao da sam ubio nekoga covjece.


Uglavnom.. razmisljao sam mozda poslat jos jedan PRIGOVOR ovaj puta al mi je malo retardirano jer sam priznao da sam presao preko crvenog onim potpisom na licu mjesta.. jedino nekako formulirat prigovor da lici na zamolbu.


Haha.. neznam.. vjerojatno cu jednostavno platit
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:19   #1763
potpisom prekrsajnog naloga se ne priznaje prekrsaj.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 20:11   #1764
Danas mi je prijatelj rekao da oni nemaju pravo ovrhu izvrsit, tj ne mogu mi nista uzeti. Takoder mi je rekao da njegov frend koji je trebao ici u zatvor za posjedovanje droge nije otisao jer nema mjesta pa sad neznam da li postoji zastara tj. da li ce to otici u zastaru, po tome je moje nista...

Ma.. vjerojatno cu jednostavno pljunuti tih 300kn... =/
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 20:15   #1765
Quote:
Ryuu kaže: Pogledaj post
Danas mi je prijatelj rekao da oni nemaju pravo ovrhu izvrsit, tj ne mogu mi nista uzeti.
Ne mogu, još jer ti ni nemaju šta uzet koliko sam popratio slučaj Al zastara na to je 10 godina i mislim da idu i nekakve kamate, tako je meni bar bilo objašnjeno, pa san ipak odlučija platit i ne zajebavat se s tin...
Imho ili plati odma ili čekaj da dođe od porezne zahtjev za pokretanjem ovrhe pa onda plati, možda ti dopuste i u 2 rate
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 20:21   #1766
Ma platit cu sutra, bem im, ko da nemaju boljeg posla, kako im se isplati oko prijelaza pjesaka preko crvenog toliko drkat xD

Hvala svima na pomoci ^^
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:32   #1767
Quote:
elvis again kaže: Pogledaj post
Kome i koliko primjeraka treba poslati? Neki mi govore tri primjerka (min. finacija, prekrsajnom sudu te mupu?)
Govore ti gluposti. Sve nosiš u postaju koja te kažnjava. Dva primjerka njima idu, a jedan tebi ko dokaz da si se žalio u za to predviđenom roku. Pogledaj tu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1587

Situacija nije klasična situacija na normalnoj cesti pa probaj na osnovu toga prilikom suočenja (koje će uslijedit na sudu nakon žalbe) objasnit sucu svoju poziciju i što si i kako radio. Virujem da neće bit tako rigorozno. U današnje vrime nije mala stvar nekome iz džepa iščupat 4500 kuna.

Sritno!


Quote:
Ryuu kaže: Pogledaj post
A da vidis situaiju, presmijesno...kaze nacelnik "Evo kolege ce sad preuzeti slucaj" (slucaj!! lol)
Čudi me da specijalce nisu pozvali

Quote:
Ryuu kaže: Pogledaj post
Uglavnom.. razmisljao sam mozda poslat jos jedan PRIGOVOR ovaj puta al mi je malo retardirano jer sam priznao da sam presao preko crvenog onim potpisom na licu mjesta.. jedino nekako formulirat prigovor da lici na zamolbu.
Ko što Katrin kaže, potpisom ništa nisi priznao.
Uostalom da se ja žalim, opisao bi cilu situaciju kakva je i bila - prelazak ceste pod crvenim, nigdi nikoga, ne ugrožavanje nikoga, al mislim da je sad već kasno za prigovor. Šteta.
Sam odluči što ćeš.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:54   #1768
Evo nesto bolja skica moje situacije:

http://www.imagesforme.com/upload/c9febd55.jpg
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Prigovor_v01.jpg‎
Views:	80
Size:	9.3 KB
ID:	8590  
__________________
In the ghetto...
elvis again is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:01   #1769
kolko se dobije ako se napuše 1,74 promila

zanima me novčana kazna i na koliko se ostaje bez vozačke?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:12   #1770
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post

Kad dođe do neslaganja tužitelja i optuženog, traži suočavanje, a i sudac će, virujem, sam zatražit pa se onda tucite argumentima
sutkinja saslušala i predlozila da tražim suocavanje s policajcem pa sam to i napravila.

Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Je, sad se žališ na optužni prijedlog putem policijske postaje. Da sad ne pišem sve, evo ti link di je sve pojašnjeno.
prošo voz. u vezi tog optuznog prijedloga sam bila kod suca za prekrsaje i sad trazim suočavanje s policajcem..a nakon toga cu trazit da na sud dođe i njegov šef s kojima sam pričala u vezi prigovora na tog policajca.

skroz mi je nejasno kad sam se ja to treba zaliti u policijskoj postaji po potuzngo prijedlogu, s obzirom da je ovo PRVI papir koji sam dobila (poziv na sud), jer od policajca nisam dobila nista.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:39   #1771
Bok ljudi, molil bi vas za malu pomoć
Znači situacija je ovakva.
Skretal sam iz sporedne na glavnu ulicu, i uredno stanem na znak stop. Lijevo nikoga nema, nema desno, i naravno krenem, i odjedom se iza mene stvoril motor. E sad, meni se učinilo ko da je tek upalil svjetla onda (bilo je 21:30), jer jednostavno sam lijepo pogledal i nisam ga prije videl. Znači on je dolazil po glavnoj ulici u istom smjeru u koji sam ja skretal. U tom trenutku kad sam ga primjetil pitam curu koja je bila s menom u autu dal ga je možda vidla, ona je rekla da joj se isto čini ko da je tek svjetla upalil. Najbolje od svega, da je to bil policajac na motoru, i odma upalil rotirke i zaustavljanje sa strane. Napisal mi je kaznu od 2000 kn Naravno, pital sam da li može neka opomena pošto mi je to prvi prometni prekršaj, ali je rekel da za takav slučaj nema opomene.

Sad me zanima ako neko zna otprilike kak bi trebala ta žalba izgledat. Mislim unutra napisat da sam redovni student, dajem redovito ispite, nemam vlastitih primanja, prvi prometni prekršaj mi je to itd.

Kakve su šanse ako znate da ja to nebudem moral platit ?

I još da napomenem, da je tamo ograničenje brzine 40 km/h, tak da mogu možda i to iskoristit, tj. da je prebrzo vozil on?
Plemeniti dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:37   #1772
Quote:
elvis again kaže: Pogledaj post
Evo nesto bolja skica moje situacije:

http://www.imagesforme.com/upload/c9febd55.jpg
Isti savjet. Na suočenju istjeruj pravdu.

Napiši prigovor i to će doć do suca. Onda sve ostalo ide samo od sebe. Ne slažeš se s presudom...bilo nepregledno..izlažeš svoje viđenje cile situacije..tražiš suočenje....odužit će se to.


Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
kolko se dobije ako se napuše 1,74 promila

zanima me novčana kazna i na koliko se ostaje bez vozačke?
Stari, u najjačoj si kategoriji...

Članak 199., stavak 10.
Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana kaznit će se za prekršaj vozač ako u organizmu ima alkohola iznad 1,50 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka ili ako u organizmu ima opojnih droga.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:45   #1773
Nakon koliko dana od slanja prigovora, stize odgovor dal je prigovor uvažen il odbijen? u kakvoj kuverti to stize?

i jos nekaj. ako me odbiju prvi put, dal smijem opet pisat prigovor ili ?? ako ne ,onda pisem zalbu ili sta??
mala_zg23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:49   #1774
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
skroz mi je nejasno kad sam se ja to treba zaliti u policijskoj postaji po potuzngo prijedlogu, s obzirom da je ovo PRVI papir koji sam dobila (poziv na sud), jer od policajca nisam dobila nista.
Sve ok. Ko ti je to reka da si se tribala žalit prije? I na osnovu čega?

BTW, policajac često zna ne doći na suočenje. Ima sam jedan slučaj kad sam 2x bio na sudu, a on nije doša nijednom. Nakon toga me više nije zvalo. Mislim da je već nastupila i zastara.

Quote:
Plemeniti dabar kaže: Pogledaj post
...
Dabre, napisa si sve, a ništa nisi napisa. Ne postoji kazna za skretanje sa sporedne na glavnu
Zašto te je kaznio policajac?

Quote:
dajem redovito ispite
nasmija si me
Ne tribaš u žalbi to sve pisati..to ćeš reći sucu na saslušanju. Samo podneseš prigovor.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:46   #1775
Quote:
mala_zg23 kaže: Pogledaj post
Nakon koliko dana od slanja prigovora, stize odgovor dal je prigovor uvažen il odbijen? u kakvoj kuverti to stize?

i jos nekaj. ako me odbiju prvi put, dal smijem opet pisat prigovor ili ?? ako ne ,onda pisem zalbu ili sta??
Možeš dobiti i nakon 5 miseci. Kuverta plava..a nego?

Ako te odbiju pisat će ti sve u prigovoru, al ne brini - možeš pisati prigovor na rješenje suda.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:22   #1776
Quote:
spyker22 kaže:
Dabre, napisa si sve, a ništa nisi napisa. Ne postoji kazna za skretanje sa sporedne na glavnu
Zašto te je kaznio policajac?
Oduzimanje prednosti policajcu koji se na glavnoj stvoril neznam ni ja od kud
Plemeniti dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:50   #1777
Quote:
grdobina031 kaže: Pogledaj post
dobio sam 6000 kn kazne,imam rok od 4 mjeseca za platit...cuo sm od ljudi da je bitno samo da uplacujes nesto(ne moras sve) tek toliko da na racun sjeda nesto....e sad me zanima jel to istina,i jel postoji mogucnost da bilo kako produzim ta 4 mjeseca na vise??hvala
jel zna netko jel ovo istina,dal oni provjeravaju svaku uplatu
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:56   #1778
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
jel zna netko jel ovo istina,dal oni provjeravaju svaku uplatu
policajac koliko je pametan krivo mi je upisao ime,jel ima kakve pomoci vezano uz to.ivica umjesto ivan
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 23:20   #1779
Quote:
Plemeniti dabar kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse ako znate da ja to nebudem moral platit ?
Nažalost, male su šanse da ćeš proć lišo.

Ipak, možda bi se nekako moga izvuć, barem smanjit iznos kazne ako je tako ko što tvrdiš...sumrak, motor s ugašenim svitlima. To ti sve može ići u prilog, al sve to triba i potvrditi nekako.

Svakako je važno i to da ti je prvi prekršaj i da nikog svojom radnjom nisi ugrozio. Nije sad policajac bjesomučno kočio i jedva se zaustavio..jel da?

Na sudu je tvoja rič protiv njegove pa sad...moraš bit uvjerljiv.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 23:27   #1780
Quote:
spyker22 kaže:
Nažalost, male su šanse da ćeš proć lišo.

Ipak, možda bi se nekako moga izvuć, barem smanjit iznos kazne ako je tako ko što tvrdiš...sumrak, motor s ugašenim svitlima. To ti sve može ići u prilog, al sve to triba i potvrditi nekako.

Svakako je važno i to da ti je prvi prekršaj i da nikog svojom radnjom nisi ugrozio. Nije sad policajac bjesomučno kočio i jedva se zaustavio..jel da?

Na sudu je tvoja rič protiv njegove pa sad...moraš bit uvjerljiv.
Pa ovak. Definitivno je on prebrzo vozil jer je ograničenje na toj ulici 40 km/h pošto je željeznički kolodvor tam. Prvi mi je to prometni prekršaj, uz to sam student i nemam vlastita primanja. I još pored svega, cura je bila sa menom u autu, znači, može i ona potvrdit to.
Plemeniti dabar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.