Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2011., 23:40   #41
...

Fobije nećete zaliječiti razmišljajući o njima i govoreći ''Ja to mogu!''
Neke stvari su jednostavno previše urezane u PODSVIJEST, na to se trebate koncentrirati. Kako, vaš izbor. Meditacija, razne autosugestije, hipnoterapija, you choose. Al podsvijest morate reprogramirati, i kada se riješite straha, tek onda će te znati šta znači SLOBODA.
jonlajoie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:22   #42
Quote:
jonlajoie kaže: Pogledaj post
Fobije nećete zaliječiti razmišljajući o njima i govoreći ''Ja to mogu!''
Neke stvari su jednostavno previše urezane u PODSVIJEST, na to se trebate koncentrirati. Kako, vaš izbor. Meditacija, razne autosugestije, hipnoterapija, you choose. Al podsvijest morate reprogramirati, i kada se riješite straha, tek onda će te znati šta znači SLOBODA.
Molim te,možeš li definirati tu slobodu o kojoj govoriš u širemu smislu riječi?


hvala!
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 23:35   #43
Ah tko mi temu otvori,sunce ga pokvarcalo

Ali tute,nemojte molim brkati socijalnu fobiju-koristi se i naziv socijalni anksiozni poremečaj,..koji je strahovito ustrajan i iracionalan strah,opčenito povezan s prisutnošču drugih nepoznatih ljudi.To može postati takovo grozomorno stanje,gdje osoba postaje nesamostalna i totalno onesposobljena za svakodnevne aktivnosti.Pošto osoba želi izbjeći neku određenu ili konfrotiranu situaciju gdje bi mogla postati predmetom sprdnje oli nekakoga ocjenjivanja i procjenjivanja i tu ona već počinje pokazivati znakove anksioznosti ili sde počne nedolično ponašati.Iako ne sad,u kliničkim razmjerima,mnoštvo ljudi osječaju znatnu nelagodu u određenim situacijama,kao da im druga osoba šalje negativne impulse,vibracije.(klinički opisi su-stidljiv,povučen,ovisan..)
Freud bi rekao nešto u stilu,kako je fobija način na koji ego izbjegava suočavanje sa stvarnim problemom,potisnutim konfliktom iz djetinjstva.Potiskuje se određeni interpersonalni problem nastao u djetinjstvu,dok Arieti smatra kako su osaobe u mladim nezaštičenim danima tražili oslonac u starijoj osobi od povjerenja te se duboko u tome razočarali.To,nepovijerenje oli strah od drugih,postalo je za njih nepodnošljivo sa čime je bilo uistinu otežano živjeti,i kako bi ponovno mogle te osobe vjerovati ljudima,one su sasma podsvjesno preoblikovale svoj strah od drugih ili u strah od predmeta ili situacija.Fobija izbija na površinu ,u odrasloj dobi,kada takova osoba doživi neku vrstu stresa.
Tipičan pr.-Kada bolesnica dolazi,na poticaj,kada se prvi puta počela bojati ptica(kako je to ona doživjela)-Bila je sama ,mala zaokupljena igrom kod svojih roditelja na trijemu,gdje ju je naglo prenulo režanje mačke,koja je najednom zgrabila goluba,Ranjeni golub je uspjeo pobječi mački i počeo se naglo zaletavat u prozor gdje je bila djevojčica,ona nije mogla shvatiti zašto se dezorijentirani golub permanentno zalijetava u staklo,što je malu više isprepadavalo te je dodatno još kričala od straha, što je goluba izuzetno preplašilo,ptica je konačno onemočalo i bespomočno pala na tlo,gdje ju je mačak opet zaskočio i pojeo,što je dodatno preplašilo na smrt več zgroženo-viđenom scenom,malo dijete.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:44   #44
Nisu li ljubav i strah dvije strane istog novcica? Kad volimo X onda se bojimo suprotnosti od X: ako volimo zivot, bojimo se smrti, ako volimo drugu osobu bojimo se da je ne izgubimo itd.

Mozemo li se (i kako) rijesiti te povezanosti, da uzivamo u ljubavi bez sjene straha u pozadini?
Melnorme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 05:49   #45
Isto tak,npr.kada čovijek plače zbog izgubljene mrtve osobe,da li plače uistinu poradi nje ili zbog sebe,odnosno dali on to sebe žali?
Specifične fobje nerijetko u sebi čovijek sam sebi sintetizira,jer su oni neutemeljeni strahovi uzrokovani nazočnošču specifična objekta oli situacije.
Večina se takovih fobija javlja u žena gledano statistički,a nerijetko one započinju u ranome djetinjstvu.Međutim speifične fobije ne moraju biti kategorija strogo homogena.Ost je ustrdio kako se dob prvoga pojavljivanja,razlikovala u četiri važne podskupine fobija.:fobije vezane uz životinje pojavljuju se najranije u djetinjstvu.,oko sedme god. života.,fobije vezane uz krv pojavljuju se oko devete god života,kao kod moje tetke Katice,,fobije vezane uz zubala ili zube oko 12-te god,dok fobije oko prostora kao klaustrofobije-oko 20-ete godine života se pojavljuju.
Joj imam još o Frojdu podosta toga za reći,ali sam u vretenastom škripcu,pa nek ostane ovako.


Pozdrav!
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:27   #46
Eto,sami pogled teme je odozgo,a svi ti elementi dolaze odozdo iz dubine duše,insuficijentnosti ,okrnjenosti iste,koju polako kao rak,koji polako al sigurno ždere ,poput paukove žrtve sapletenu u njegovu mrežu.
Šti i kako kome znači,.imati zdravi duh? Gimanstika svakojutarnja,joging?
Mislim da tu spada mnogo esencijalnih elemenata koji se neprestano izmjenjuju i nadopunjuju,...eto,kao pumpa za vodu što radi,oli srce sa svojim srčanim zalistcima.(bikuspidalni,trikuspidalni i semilunarni).
Trebaju kao prvo temelji biti čvvrsti ,stabilni, sazdani ka u stijeni,kao višekatnicu kad stvaraš,pa se sekiraš ali ju ipak dovršiš.
Ako je duh staložen i smiren,biti če i tijelo kao i psiha smirena i kapacitirana.
Ali,koliko vidjeh mnoge ljude guše preveliki apetiti,pa se olako pogube u svemu tome...no,ja nekako bez obzira na vjeru,sam vrlo uvjeren u neku kažimo,...stanovitu svemirsku ravnotežu,jer jednostavno tako mora funkcionirati sustav,i zlo se vrača zlim,kad-tada,kao i dobro.
Primjera imam na stotine,da se ne razvodnjavam kroza tremu. ...a i slabo vidim čitat,pa nek ostane ovako.

Pozdrav!
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.