Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 20:06   #21
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
jer čovjek je prije svega emocionalno, pa tek onda racionalno biće.
I to je dobro (gledano iz moje perspektive), jer da nije tako i da nema empatije, mogao bi hladno i racionalno izračunati kako su bolesni, starci, invalidi... 'balast' kojeg treba likvidirati kako bi društvo u ekonomskom i tehnološkom smislu brže napredovalo.

Inteligentan psihopat - to je najgora kombinacija. (koja u politici dobro prolazi)
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 21:00   #22
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
I to je dobro (gledano iz moje perspektive), jer da nije tako i da nema empatije, mogao bi hladno i racionalno izračunati kako su bolesni, starci, invalidi... 'balast' kojeg treba likvidirati kako bi društvo u ekonomskom i tehnološkom smislu brže napredovalo.

Inteligentan psihopat - to je najgora kombinacija. (koja u politici dobro prolazi)
Haha, temu je "veliki anitifašista" s Politika PDF-a original pokušao tamo progurati, sad vidim da već i tu pokušava

Samo još fali da i tu vas sve proglasi fašistima radi vaših stavova :klap:
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 21:15   #23
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
I to je dobro (gledano iz moje perspektive), jer da nije tako i da nema empatije, mogao bi hladno i racionalno izračunati kako su bolesni, starci, invalidi... 'balast' kojeg treba likvidirati kako bi društvo u ekonomskom i tehnološkom smislu brže napredovalo.

Inteligentan psihopat - to je najgora kombinacija. (koja u politici dobro prolazi)
Nasilje nad nemoćnima nije racionalno jer svatko od nas može postati takav, pa je bolje sebi uplatiti osiguranje kod takvih mogućnosti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 21:16   #24
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Haha, temu je "veliki anitifašista" s Politika PDF-a original pokušao tamo progurati, sad vidim da već i tu pokušava

Samo još fali da i tu vas sve proglasi fašistima radi vaših stavova :klap:
Kad si vidio da antifašisti bez razloga nekoga nazivaju fašistima

Ali ti bi volio da te se proglasi fašistom jer bi onda značilo da je moja borba uzaludna
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 22:37   #25
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ti ih isto vadiš...
Kada se već na sve strane galami o fašizmu, ovo podcrtano je školski primjer fašističke retorike. Ni najcrnjem Trumpu ne bi palo na pamet da se danas tako izražava u javnosti.
Da, danas bi bilo malo too hard ovakvo što javno izjaviti, pogotovo kada bi to izjavio političar.
No, ovo je iz romana s početka 20. stoljeća, razmišljanje 20godišnje učiteljice, i ne odnosi se ni na obranu fašizma ni "jednopartijskog sistema".

Stavila sam ovaj citat jer mi se čini da u njemu ima istine, no to ne znači da automatski zagovaram neku drugu suprotnu stranu, nego da naprosto ustanovljavam, ili se samo naglas pitam, nije li stanje stvari nažalost takvo, premda bolje od toga ne može biti.


(Ja nisam političar ni javna ličnost pa da moram paziti koje citate stavljam jer ću svojim riječima utjecati na mase pa da me krivo ne shvate i blabablabla)
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 22:59   #26
Ne vjerujem da je moguće da doslovno svi koji su napisali nešto u ovoj temi misle tako kako pišu. Je li moguće da su ljudi toliko slijepi? Svi gledaju na problem s političkog i/ili emotivnog stajališta. I jedno i drugo je potpuno krivo.

Ljudi ne shvaćaju da čovjek nije civilizirano biće. Svi vi koji pišete o ovome s emocionalnog i političkog gledišta, probudite se. Demokracija je izmišljen pojam, izmišljena elipsa restrikcija kao i zakoni. Ljudima se ne može vladati, stoga svi tipovi vlasti padaju u vodu. Sve restrikcije koje postoje su postavljene od strane čovjeka iako smo svi isti. Ljudi puštaju druge ljude da im oblikuju život. Zbog toga je svijet ovoliko disfunkcionalan, depresivan i nikakav. Demokracija je kao i svaki tip vlasti prerušen ''zakon jačeg''. Ljudi nisu civilizirana bića niti će ikad biti. U demokraciji zakon jačeg se manifestira na temelju izbora većine jer je većina ''jača'' od manjine. I sada primjer, 51% države glasa za jednu stranku, 49% glasa za drugu i ova prva je izabrana. Međutim, 49% države svejedno mora trpjeti nekog za koga nisu glasali. Isto je i kod predsjednika države. Ogroman dio ljudi htio ili ne htio mora trpjeti da ih netko koga oni ne podržavaju predstavlja u svijetu, ali apsurd je taj što istovremeno taj netko ne zastupa interese onog tko nije glasao za tog predsjednika.

Apsurd. Probudite se. Nitko ne želi da se njime vlada, a svejedno puštate da drugi ljudi vladaju vama. Nema od toga ništa. Svatko je za sebe. Niti jedna stranka neće zastupati vaše interese jer vaši interesi nisu bitni. Svatko je svoj čovjek. Ljudi su prihvatili da im šaka drugih ljudi diktira kako će živjeti, a vi govorite o ovome s političke i emocionalne strane. Jad i bijeda. Prestanite.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 01:03   #27
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je moguće da doslovno svi koji su napisali nešto u ovoj temi misle tako kako pišu. Je li moguće da su ljudi toliko slijepi? Svi gledaju na problem s političkog i/ili emotivnog stajališta. I jedno i drugo je potpuno krivo.

Ljudi ne shvaćaju da čovjek nije civilizirano biće. Svi vi koji pišete o ovome s emocionalnog i političkog gledišta, probudite se. Demokracija je izmišljen pojam, izmišljena elipsa restrikcija kao i zakoni. Ljudima se ne može vladati, stoga svi tipovi vlasti padaju u vodu. Sve restrikcije koje postoje su postavljene od strane čovjeka iako smo svi isti. Ljudi puštaju druge ljude da im oblikuju život. Zbog toga je svijet ovoliko disfunkcionalan, depresivan i nikakav. Demokracija je kao i svaki tip vlasti prerušen ''zakon jačeg''. Ljudi nisu civilizirana bića niti će ikad biti. U demokraciji zakon jačeg se manifestira na temelju izbora većine jer je većina ''jača'' od manjine. I sada primjer, 51% države glasa za jednu stranku, 49% glasa za drugu i ova prva je izabrana. Međutim, 49% države svejedno mora trpjeti nekog za koga nisu glasali. Isto je i kod predsjednika države. Ogroman dio ljudi htio ili ne htio mora trpjeti da ih netko koga oni ne podržavaju predstavlja u svijetu, ali apsurd je taj što istovremeno taj netko ne zastupa interese onog tko nije glasao za tog predsjednika.

Apsurd. Probudite se. Nitko ne želi da se njime vlada, a svejedno puštate da drugi ljudi vladaju vama. Nema od toga ništa. Svatko je za sebe. Niti jedna stranka neće zastupati vaše interese jer vaši interesi nisu bitni. Svatko je svoj čovjek. Ljudi su prihvatili da im šaka drugih ljudi diktira kako će živjeti, a vi govorite o ovome s političke i emocionalne strane. Jad i bijeda. Prestanite.
Filozofiras...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 01:18   #28
Vec je toliko davno krivo krenulo da se ni ne primecuje sto bi valjalo.

Davno pojavise se hinduizam, islamizam, budizam... pocela je podela.

Dotle je mislim najpametnije bilo da se slusa najstariji tj vise tih starijih sto se moderno ponekad i nazove vece mudraca.

Samo sto danas ode glava ako se ne slusa autoritet.

Tako da je najpametnije slusati jer se promeniti generalno mnogo ne moze.

Zamislite te ljude, okultiste, ezotericare.. koji imaju svo znanje iz piramida i od starih "paganskih" magicara i vestica i svo ostalo zapisano znanje koje je postojalo zapisano..neki to i danas imaju i to se prenosi samom sebi posto ima metoda da se dusa ponovo prepozna,priseti .. takvih ljudi nema mnogo... ali su postali jaci od sviju nas jer smo mi taj deo usput totalno zanemarili a i zapravo su bili u prevelikoj prednosti od pocetka.

Ta prednost dolazi iz "vana", ne sa ove planete.. neko na ovaj cudan nacin oce necemu da nas nauci ili oce sebe nesto da nauci tj smo u jebenom experimentu od samog pocetka a da demokratija je svakako farsa jedna j.....
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 07.03.2017. at 01:33.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 01:18   #29
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Filozofiras...
Pa na filozofiji sta ce
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:45   #30
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Da, danas bi bilo malo too hard ovakvo što javno izjaviti, pogotovo kada bi to izjavio političar.
No, ovo je iz romana s početka 20. stoljeća, razmišljanje 20godišnje učiteljice, i ne odnosi se ni na obranu fašizma ni "jednopartijskog sistema".

Stavila sam ovaj citat jer mi se čini da u njemu ima istine, no to ne znači da automatski zagovaram neku drugu suprotnu stranu, nego da naprosto ustanovljavam, ili se samo naglas pitam, nije li stanje stvari nažalost takvo, premda bolje od toga ne može biti.


(Ja nisam političar ni javna ličnost pa da moram paziti koje citate stavljam jer ću svojim riječima utjecati na mase pa da me krivo ne shvate i blabablabla)
Nadam se da neće doći vrijeme kada će se spomenute izjave sklanjati i brisati, radi se o romanu, umjetnosti, itd.
Osim toga postoje rečenice s kojima se suštinski ne slažemo, koje idu kontra našeg vlastitog bića a istovremeno ih vidimo izuzetnim... nisu banalne i beznačajne, jednostavno.

Uostalom, ako roman ne sadrži to, on je za mene poput manuala za servisiranje printera... ili nešto slično.

Moramo shvatiti razmišljanja autora, intelektualnu atmosferu tog doba... inače ne bi mogli shvatiti niti povijesna zbivanja.

Znam što je autor smatrao "demokracijom", tj. njezinim konkretnim ostvarenjem u Europi tog vremena. Imala je isto ofucano lice koje, nažalost, poprima ponovo danas... njezina revitalizacija nakon II. svjetskog rata bila je privremena... jer se stalo u samozadovoljstvu i "kraju povijesti".

Zato se ponovo čita Spengler i ekipa...

Demokracija nije pravo već kolektivno postignuće koje treba dalje razvijati i čemu svi trebamo dati koliko je moguće veći doprinos.

Nije samo šetnja do kutija i nazad svake četvrte godine...

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je moguće da doslovno svi koji su napisali nešto u ovoj temi misle tako kako pišu. Je li moguće da su ljudi toliko slijepi? Svi gledaju na problem s političkog i/ili emotivnog stajališta. I jedno i drugo je potpuno krivo.

Ljudi ne shvaćaju da čovjek nije civilizirano biće. Svi vi koji pišete o ovome s emocionalnog i političkog gledišta, probudite se. Demokracija je izmišljen pojam, izmišljena elipsa restrikcija kao i zakoni. Ljudima se ne može vladati, stoga svi tipovi vlasti padaju u vodu. Sve restrikcije koje postoje su postavljene od strane čovjeka iako smo svi isti. Ljudi puštaju druge ljude da im oblikuju život. Zbog toga je svijet ovoliko disfunkcionalan, depresivan i nikakav. Demokracija je kao i svaki tip vlasti prerušen ''zakon jačeg''. Ljudi nisu civilizirana bića niti će ikad biti.
Padaš u sličnu jamu kao i oni koji potpuno prihvaćaju društveni konformizam... nismo svi isti.

Neki su poput Tristana u "Legendi o jeseni", neki poput njegovog brata Alfreda, a neki poput Samuela...

Quote:
U demokraciji zakon jačeg se manifestira na temelju izbora većine jer je većina ''jača'' od manjine. I sada primjer, 51% države glasa za jednu stranku, 49% glasa za drugu i ova prva je izabrana. Međutim, 49% države svejedno mora trpjeti nekog za koga nisu glasali. Isto je i kod predsjednika države. Ogroman dio ljudi htio ili ne htio mora trpjeti da ih netko koga oni ne podržavaju predstavlja u svijetu, ali apsurd je taj što istovremeno taj netko ne zastupa interese onog tko nije glasao za tog predsjednika.
Taj netko ne zastupa danas niti interese većine od onih koji jesu glasali za njega... ... barem je to dosta problematično.
Na kraju dana broje se donacije.

Mala priča... (Paul Tabori, "Povijest ljudske gluposti")

Za vrijeme turskog upravljanja Kretom koja je imala autonomni status u okviru Osmanlijskog carstva (dobar dio Grčke je već bio nezavisan), održavali su se i izbori za lokalno vijeće.
Kako je otok bio politički (klanovski zapravo) oštro podijeljen, u slučaju tijesne pobjede jedne opcije (a pobijede su izgleda bile uvijek tijesne), oporba je pravila takvu opstrukciju da je upravljanje bilo nemoguće.
Turski guverner otoka bio je okrutan čovjek, ali ne i glup...
Mislio je, mislio... i domislio se.

Jednostavno, nakon pobjede jedne opcije strpao je cijelu oporbu i njezine glasače u zatvore (pola muškog stanovništva na otoku).
Oni koji su pobijedili mogli su mirno vladati, a ovi po zatvorima su znali da se samo moraju malo strpiti...

Quote:
Apsurd. Probudite se. Nitko ne želi da se njime vlada, a svejedno puštate da drugi ljudi vladaju vama. Nema od toga ništa. Svatko je za sebe. Niti jedna stranka neće zastupati vaše interese jer vaši interesi nisu bitni. Svatko je svoj čovjek. Ljudi su prihvatili da im šaka drugih ljudi diktira kako će živjeti, a vi govorite o ovome s političke i emocionalne strane. Jad i bijeda. Prestanite.
Misliš da si prvi otkrio to sa strankama ?

Svatko pravi nekakvu kalkulaciju balansirajući između slobode i sigurnosti.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 12:22   #31
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Padaš u sličnu jamu kao i oni koji potpuno prihvaćaju društveni konformizam... nismo svi isti.
Prvo, prestani sa svime što si nadrobio u cijelom postu. Upravo zato jer nismo svi isti, zakoni i oblici vladanja su nevažeći i apsurdni jer je njihova suština da se sve tretira isto. Idiotizam.

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Svatko pravi nekakvu kalkulaciju balansirajući između slobode i sigurnost.
Otkrio si toplu vodu. Naravno da to ljudi rade, a i zašto i ne bi? Nema apsolutnog. Svatko vuče na svoju stranu, iz tog razloga su sve te izmišljene restrikcije i ''putokazi'' bezvrijedni i apsurdni. Nitko se ne pita živimo li na potpuno krivi način. Svi rađaju nove ljude i odgajaju ih na način da budu blijede kopije svih oko sebe. Sve je danas osnovano na subjektivizmu koji za sobom povlači željeni ili neželjeni kompromis jer ljudi ne znaju niti će ikad znati što je apsolutno dobro, a što apsolutno loše. Ali da je apsurdno da čovjek vlada drugim čovjekom, itekako je i ljudi se trebaju probuditi.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:06   #32
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Prvo, prestani sa svime što si nadrobio u cijelom postu.
...

Nitko se ne pita živimo li na potpuno krivi način.
Ma je, samo ti se pitas.

Cestar kojem govoris da drobi vjerojatno ima najveci opus na forumu na tu temu i znam da je izucio hrpu materije na tu temu.

A ti se sad tek to pitao, mislis da si zato pametniji od drugih na temi i usudis se docirati, a zapravo daleko daleko daleko iza onog kojem govoris da drobi.

addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:15   #33
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ma je, samo ti se pitas.

Cestar kojem govoris da drobi vjerojatno ima najveci opus na forumu na tu temu i znam da je izucio hrpu materije na tu temu.

A ti se sad tek to pitao, mislis da si zato pametniji od drugih na temi i usudis se docirati, a zapravo daleko daleko daleko iza onog kojem govoris da drobi.

Aha, ti zaključuješ da sam se tek sad pitao nešto samo zato što si pročitao da sam to napisao tek jučer, odnosno danas? Logično, logično.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:31   #34
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Aha, ti zaključuješ da sam se tek sad pitao nešto samo zato što si pročitao da sam to napisao tek jučer, odnosno danas? Logično, logično.
Ne, zakljucujem to po budalastinama koje pises na temu. Ili ako bas hoces, ekstremno nezrelim i nerazradjenim stavovima koji se iznose s velikom kolicinom samouvjerenosti. Ta samouvjerenost je tek posljedica nezrelosti i nerazradjenosti tih stavova u tebi, da znas vise, znao bi da ne znas dovoljno da nesto tako odlucno tvrdis. Da si malo vise se bavio time, naso bi istinu negdje u sredini i pisao mirnijim tonom. Bas kao npr. cestar.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:08   #35
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ne, zakljucujem to po budalastinama koje pises na temu. Ili ako bas hoces, ekstremno nezrelim i nerazradjenim stavovima koji se iznose s velikom kolicinom samouvjerenosti. Ta samouvjerenost je tek posljedica nezrelosti i nerazradjenosti tih stavova u tebi, da znas vise, znao bi da ne znas dovoljno da nesto tako odlucno tvrdis. Da si malo vise se bavio time, naso bi istinu negdje u sredini i pisao mirnijim tonom. Bas kao npr. cestar.
Aha, znači to su budalaštine jer ti tako kažeš. Ajde ti lijepo meni argumentiraj i pobij ono što ja govorim (što nećeš) ili mi nemoj tratiti vrijeme jer pišeš stvari koje nemaju stanovitu osnovu.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:14   #36
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Aha, znači to su budalaštine jer ti tako kažeš. Ajde ti lijepo meni argumentiraj i pobij ono što ja govorim (što nećeš) ili mi nemoj tratiti vrijeme jer pišeš stvari koje nemaju stanovitu osnovu.
Ne znam di bi poceo..

Quote:
Ne vjerujem da je moguće da doslovno svi koji su napisali nešto u ovoj temi misle tako kako pišu. Je li moguće da su ljudi toliko slijepi? Svi gledaju na problem s političkog i/ili emotivnog stajališta. I jedno i drugo je potpuno krivo.

Ljudi ne shvaćaju da čovjek nije civilizirano biće.
Normalno da ne shvacaju: covjek je jedino bice na planeti koji je stvorio civilizaciju, odrzava ju, te crpi korist iz nje. Sta znaci reci da nije civilizirano onda? Sta onda jest civilizirano bice? To je onda suvisna rijec, jer nikog ne oznacuje? Ili oznacuje nekakvo tvoje razocaranje u ljude? Ti si mislio da su civilizirani, ali si se razocarao? U svakom slucaju, ta poanta da covjek nije civilizirano bice samo u tvom umu smisleno zvoni u kontekstu ove apsurdne teme. Nama ostalima koji citamo ti je to onako "koji kurac ovaj pise? "

Quote:
Svi vi koji pišete o ovome s emocionalnog i političkog gledišta, probudite se.
A sta tvoja budnica uopce zeli reci? Sta bi to ljudi trebali napraviti? Naoruzat se i ici rusiti demokraciju zarad nekakve anarhije ili cega? Uopce nije jasno sta ti tu hoces osim srati po demokraciji. Koje je rjesenje? Po onom sto pises se cini da zapravo ne nudis nista umjesto demokracije, zato je tvoj stav po meni nezreo.

Quote:
Demokracija je izmišljen pojam,
Sta ovo uopce znaci? Koji su to neizmisljeni pojmovi?

Quote:
izmišljena elipsa restrikcija kao i zakoni.
Demokracija nije nikakva restrikcija, to je pravo glasa.

Zakoni su dobrovoljna restrikcija.

Zasto se ne bi 100 ljudi dobre volje dogovorili da je kradja ili ubojstvo lose i ima se penalizirati ako se uspije uvatiti pocinitelje? Zasto se ne bi organizirali ka tome da hvataju takve pocinitelje?

Quote:
Ljudima se ne može vladati, stoga svi tipovi vlasti padaju u vodu.
Ljudima se vise ne vlada u nekom feudalnom ili robovskom smislu.

Osim toga ti cini se da ne dopustas mogucnost da su ljudi sposobni predati dio svoje autonomije visem cilju (poput sigurnosti u drzavi ili cak necem banalnom tipa da lijepo izgleda ulica svi moraju odrzavati dvoriste). Ljudi jesu za to sposobni, ako ti nisi, to si samo ti a ne svi ljudi. Problem je mozda u tebi.

Quote:
Sve restrikcije koje postoje su postavljene od strane čovjeka iako smo svi isti. Ljudi puštaju druge ljude da im oblikuju život.
Ma tko ti oblikuje zivot? Sve vazno u zivotu je zapravo tvoja odluka. Sta ces raditi, jesti, studirati, hobirati, s kim se druziti, kako provoditi vrijeme itd.

To sto ne mozes ubijati ljude po cesti je prednost civilizacije a ne mana. Tko osjeca da mu je time uskracena sloboda je psihopata.

Quote:
Zbog toga je svijet ovoliko disfunkcionalan, depresivan i nikakav.
Svijet je neutralan. Ovo sto si napisao za svijet je zapravo slika *tvojeg* psihickog stanja. Tzv. projekcija.

Iduci put kad pomislis tako nesto o svijetu, sjeti se da zapravo govoris o sebi. Ponekad je tesko razluciti da li projiciras nesto na neku osobu, ali kad pricas ovako generalno o "svijetu" to gotovo sigurno znaci da pricas o sebi, zapamti.

Umu je lakse/ugodnije projicirati negativnosti van sebe. Ako nosis takve negativnosti u sebi, onda ces nonstop traziti izvan sebe nekakve uzroke negativnom emotivnom stanju. Postat ces okupiran time, to te nekako tjesi (kao ti znas zasto je to tako pa si time pametniji od drugih sto je pozitivna misao unutar negativnog konteksta pa tjesi) ali zapravo produbljuje problem, izolaciju od drugih/svijeta itd.

Quote:
Demokracija je kao i svaki tip vlasti prerušen ''zakon jačeg''.
Sve se moze promatrati i kroz ovakav i kroz onakav okvir. Ali demokracija je elementaran princip. Imas valjda nekakve prijatelje? I sad idete u kino i koji cete film gledati? Hoce li odlucivati najjaci od vas kojeg se svi bojite ili cete glasovati ili kako?



Quote:
Ljudi nisu civilizirana bića niti će ikad biti.
Civilizacija koju smo stvorili oko nas govori suprotno. Zahvaljujuci njoj sad tipkas na kompjuteru, na forumu. Da nema kolektivnog duha covjeka (koji, nerijetko netko treba voditi a vodju nekako izbrati) nista od ovog sto danas imamo ne bi bilo moguce.

Evo bas gledam neki dan kako se ratari i poljoprivrednici u meksiku samoorganiziraju u drustva za zastitu da bi se oduprijeli kartelima (karteli ih reketare tj. "prodaju zastitu"). Upravo to ti je elementarni primjer kada se civilizacija (u nedostatku iste tj. meksickih vlasti) samoorganizira i tako ljudi dobre volje koji su realno slabi svak za sebe se odupiru nasilniku (kartelima). Toliko o tome da je svak za sebe i da nemamo u sebi kolektivni duh.

Ako vec mislis da nisi civiliziran, sto si ne kupis aviokartu za siriju, tamo uclanis u ISIL i budes to sto jesi. Ali nekako mi se cini da je ta tvoja izjava zapravo samo izraz ogorcenja i razocarenja u ljude.

Quote:
U demokraciji zakon jačeg se manifestira na temelju izbora većine jer je većina ''jača'' od manjine. I sada primjer, 51% države glasa za jednu stranku, 49% glasa za drugu i ova prva je izabrana. Međutim, 49% države svejedno mora trpjeti nekog za koga nisu glasali. Isto je i kod predsjednika države. Ogroman dio ljudi htio ili ne htio mora trpjeti da ih netko koga oni ne podržavaju predstavlja u svijetu, ali apsurd je taj što istovremeno taj netko ne zastupa interese onog tko nije glasao za tog predsjednika.
Mora ih trpjeti odredjeno vrijeme, po dogovoru. Ako je predsjednik bio los, lako ce se tih 2% razlike promijeniti na iducim izborima. Treba imati strpljenja/stalozenosti i vidjeti siru/duzu sliku, 4 godine nije tako puno. Nije kraj svijeta sto je netko drugi izabran na te 4 godine. Na kraju, taj predsjednik realno odlucuje o nekakvim pravilima drzave. Sto se tice mog osobnog zivota, to pravi jako malo ili nikakve razlike. Ok, jedan mandat trebam platiti malo vise poreza, jedan malo manje i to je to. Sta to meni tako vazno odredjuje Plenkovic a da bi se morao "probuditi" radi toga?

Quote:

Apsurd. Probudite se. Nitko ne želi da se njime vlada, a svejedno puštate da drugi ljudi vladaju vama.
Sa mnom nitko ne vlada. Sve vazne i manje vazne zivotne odluke u svom zivotu sam donio sam. Za neke mi je sad zao da nisam poslusao recimo roditelje, no eto.

Tko to tobom vlada i kako?

Quote:
Nema od toga ništa. Svatko je za sebe. Niti jedna stranka neće zastupati vaše interese jer vaši interesi nisu bitni. Svatko je svoj čovjek.
Kako bi danas civilizacija bila to sto je, da se ljudi nisu mogli organizirati u kolektive nego su bili svaki za sebe. Kako bi ista postigli? Kako bi ti sad tipkao na forumu, imao izgradjenu kucu, mobitel, hranu u ducanu za kupit, lijek itd..? Ti predlazes da izvrsimo regresiju u prvobitne zajednice, iako i tamo ljudi nisu bili svak za sebe - sto samo ime govori. Ljudi nikad nisu bili bas svak za sebe. To je zapravo patologija danasnjeg drustva -> individualizam i rastuci narcizam.

Quote:
Ljudi su prihvatili da im šaka drugih ljudi diktira kako će živjeti, a vi govorite o ovome s političke i emocionalne strane. Jad i bijeda. Prestanite.
Cijela tvoja objava je ocigledno vrlo emocionalna jer se iznosi vrlo dramaticno. Pa si valjda i tu emocionalnost kao takvu projicirao van (na nas). S koje strane ti govoris o ovoj temi? Cinjenicne strane? A cinjenice izmisljas po putu tipa da ljudi nisu civilizirani, da je demokracija izmisljen pojam i slicno, to su kakti nekakvi argumenti ili sta?

Zadnje uređivanje addx : 07.03.2017. at 19:04.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:54   #37
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Cijela tvoja objava je ocigledno vrlo emocionalna jer se iznosi vrlo dramaticno. Pa si valjda i tu emocionalnost kao takvu projicirao van (na nas). S koje strane ti govoris o ovoj temi? Cinjenicne strane? A cinjenice izmisljas po putu tipa da ljudi nisu civilizirani, da je demokracija izmisljen pojam i slicno, to su kakti nekakvi argumenti ili sta?


Kolega, hvala na zagovoru danas, pogotovo ovaj zadnji odgovor u kojem imate strpljenja iscrpno objašnjavati...

Ne spadam u one koji bi ljudima organizirali živote i određivali što je dobro za njih, a što ne...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:11   #38
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ali demokracija je elementaran princip.
Samo što u političkoj praksi dolazi u izobličenom obliku.

Novac - mediji (poluge manipulacije) - stranke (sustavi negativne selekcije)

To su ključni faktori.

"Demokracija" je u velikoj mjeri tek igrokaz za masu/ovce.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:59   #39
addx, kako sam i očekivao, nadrobio si svega i svačega, a ustvari ništa. Potratio sam vrijeme na čitanje tvojih ''argumenata'' na ono što sam ja rekao i ništa nisi pobio. Ja ću ti se osvrnuti samo na dvije stvari unutar apsurdistana kojeg si napisao.

Broj 1 - Dok ti i tebi slični ne shvatite da ljudi ne poštuju zakone, restrikcije i ne žive onako kako društvo unutar ''civilizacije'' dirigira dobrovoljno, nego zato jer se boje posljedica djelovanja ljudi (u biti smo životinje) ukoliko te zakone, restrikcije i dirigiranje ne poštuju, s vama ne treba voditi nikakav razgovor jer ste slijepi cijeli život i umrijet ćete takvi.

Broj 2 - Sve je bilo jasno kad si rekao da za 49% ljudi koji trebaju 4 godine prisilno trpjeti nešto za što nisu glasovali ''nije tako puno'', ja ću ti reći da ti je nedostatak logike nevjerojatan jer je u životu koji većini traje 65 godina ili manje 4 godine iznimno puno, pogotovo kada se te prisilne 4 godine ponavljaju više puta, a ne jednom tijekom života. Nemaš ti pojma što zagovaraš, a kamoli zašto. Zato i kažem da ne postoji apsolutno. Nitko se ne pita je li cilj života recimo možda što prije ga napustiti, a da civilizacija zagovara upravo suprotno. Nema ništa od ljudi koji razmišljaju unutar kutije zvane civilizacija.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:37   #40
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Broj 1 - Dok ti i tebi slični ne shvatite da ljudi ne poštuju zakone, restrikcije i ne žive onako kako društvo unutar ''civilizacije'' dirigira dobrovoljno, nego zato jer se boje posljedica djelovanja ljudi (u biti smo životinje) ukoliko te zakone, restrikcije i dirigiranje ne poštuju, s vama ne treba voditi nikakav razgovor jer ste slijepi cijeli život i umrijet ćete takvi.
Dakle, dok se netko ne složi 200% s tobom, tebi nema smisla voditi razgovor s njim... pa kad se složi 200%, čemu bi onda razgovor bio potreban ?

Lakše ti je ako kod svih vidiš ispunjenost strahom ? Izjednačavaš društvo sa državom, a državu sa tamnicom... iz koje treba pobjeći, svatko u svom smjeru, ali ipak "svi odjednom".

Quote:
Broj 2 - Sve je bilo jasno kad si rekao da za 49% ljudi koji trebaju 4 godine prisilno trpjeti nešto za što nisu glasovali ''nije tako puno'', ja ću ti reći da ti je nedostatak logike nevjerojatan jer je u životu koji većini traje 65 godina ili manje 4 godine iznimno puno, pogotovo kada se te prisilne 4 godine ponavljaju više puta, a ne jednom tijekom života. Nemaš ti pojma što zagovaraš, a kamoli zašto. Zato i kažem da ne postoji apsolutno. Nitko se ne pita je li cilj života recimo možda što prije ga napustiti, a da civilizacija zagovara upravo suprotno. Nema ništa od ljudi koji razmišljaju unutar kutije zvane civilizacija.
Da li su sadašnji izbori, izborna procedura, politički sustav, nešto najbolje što bi mogli imati ?
Ne, naravno, daleko od toga... ali ako želiš bolje, moraš naći način za promjenu i privoliti za nju dovoljan broj (utjecajnih) ljudi.

Govori o svojim ciljevima, ti ih postavljaš... izašao si iz kutije i sad slobodno možeš poći tamo gdje živi lik sa tvog avatara.

Poštujem svačiji izbor na vlastiti način života a koji ne povrijeđuje druge, mnogi su izabrali živjeti izolirano od ostalih ljudi, privremeno ili trajno... ali nisu prethodno gnjavili okolinu... "Gledajte, zar nisam u pravu ?"
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.