Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 17:30   #1
Pisanje diplomskih radova-numeriranje,prilozi,konvertiranje u pdf i ostali "tehnički"detalji

otvaram ovu temu jer vjerujem da će mnogima biti korisna...

naime, voljela bih da postoji jedna tema gdje će se studentima koji i nisu tako vični u infomatici pomoći da taj "tehnički" dio diplomskog rada srede bez većih problema... dakle, prijelomi stranica, uređenje sadržaja rada, obrojčavanje, tablice, konvertiranje u pdf i sve ostalo - PIŠITEEEEEEE i pomažite vi malo iskusniji u tome....na obostrano zadovoljstvo svih.


mene evo konkretno zanima -ako mi sažetak i sadržaj moraju biti označeni rimskim brojkama a ostalo sve arapskim - kako da to napravim ??? da napišem SLOVIMA "I" i "II", kao rimske brojke 1 i 2...ne kontam....

a redoslijed je sažetak,sadržaj, uvod, tekst rada, zaključak,...
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:01   #2
da, i još nešto.....

ako npr. na istoj stranici od iste knjige i istog autora nešto citiram, onda nakon toga napišem nešto svoje (necitirano dakle) pa onda opet s te iste stranice citiram tog autora te knjige- moram to stavljati kao posebnu fus notu??

dakle, na dnu stranice mi pišu dvije fus note iako je isti autor i ista knjiga i ista stranica te knjige koja je citirana? to je ok?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 21:53   #3
Pod pretpostavkom da radis u Wordu (engleska verzija).
Da bi imala vise razlicitih nacina numeriranja (ili pojedine stranice bez numeriranja) moras napraviti sekcije.
Na kraju svakog poglavlja odes na Page Layout - Breaks - Insert Section Break - Next page.
Time je napravljena nova sekcija. Sekcija ce time uvijek poceti na novoj stranici. To moze biti recimo sekcija Sadrzaj, Uvod, Teorijski dio...
Kad dvokliknes na header/footer (zaglavlje ili kako god se zvalo) odredjene sekcije onda na toolbaru iskljucis gumb "Link to Previous".
Sad jednostavno stavis za svaku sekciju numeriranje po zelji. Recimo za Sazetak i Sadrzaj kliknes na Insert - Page Number - Format Page Numbers i izaberes rimske brojeve. Tu je jos i opcija "Continue from previous section" koju ces vjerojatno pozeljeti iskljuciti.
Kad su sekcije slozene i iskljucen "Link to Previous" u zaglavlje i podnozje mozes dodati stogod jos hoces osim brojeva a da je vezano bas za tu sekciju, recimo naziv svakog pojedinog poglavlja (npr. "Diplomski rad - Uvod").
Tako je obicno prva sekcija naslovnica i sve nenumerirane stranice (eng. verzija, zahvale,...), druga sekcija su sadrzaj i sazetak, treca uvod, itd.

Faks je vjerojatno drustvenog/humanistickog smjera s obzirom na citiranje u fusnoti? Ali nema potrebe dva puta citirati. No to ionako Word radi automatski (References - Insert Footnote, odnosno Citation), pa se ne treba previse oko toga opterecivati.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:35   #4
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Pod pretpostavkom da radis u Wordu (engleska verzija).
Da bi imala vise razlicitih nacina numeriranja (ili pojedine stranice bez numeriranja) moras napraviti sekcije.
Na kraju svakog poglavlja odes na Page Layout - Breaks - Insert Section Break - Next page.
Time je napravljena nova sekcija. Sekcija ce time uvijek poceti na novoj stranici. To moze biti recimo sekcija Sadrzaj, Uvod, Teorijski dio...
Kad dvokliknes na header/footer (zaglavlje ili kako god se zvalo) odredjene sekcije onda na toolbaru iskljucis gumb "Link to Previous".
Sad jednostavno stavis za svaku sekciju numeriranje po zelji. Recimo za Sazetak i Sadrzaj kliknes na Insert - Page Number - Format Page Numbers i izaberes rimske brojeve. Tu je jos i opcija "Continue from previous section" koju ces vjerojatno pozeljeti iskljuciti.
Kad su sekcije slozene i iskljucen "Link to Previous" u zaglavlje i podnozje mozes dodati stogod jos hoces osim brojeva a da je vezano bas za tu sekciju, recimo naziv svakog pojedinog poglavlja (npr. "Diplomski rad - Uvod").
Tako je obicno prva sekcija naslovnica i sve nenumerirane stranice (eng. verzija, zahvale,...), druga sekcija su sadrzaj i sazetak, treca uvod, itd.

Faks je vjerojatno drustvenog/humanistickog smjera s obzirom na citiranje u fusnoti? Ali nema potrebe dva puta citirati. No to ionako Word radi automatski (References - Insert Footnote, odnosno Citation), pa se ne treba previse oko toga opterecivati.
valjat će ovo proučit . Na prvu mi djeluje dosta komplicirano....no, svejedno puuuuno hvala.
Je, fakultet je društvenog smjera
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 20:06   #5
Pozdrav, pridruzujem se zbunjenim studentima.
Naime, trenutno pisem zavrsni rad (3. godina filozofskog fakulteta), no jos nisam poceo tehnicke stvari, za sad samo pisem i pisem pa cu kasnije uredjivat, uglavnom kad nesto citiram stavim u zagradu da kasnije mogu to pravilno napisat kako kasnije ne bi trazio gdje se taj citat nalazi
Uglavnom zanima me:
1. kada hocu napisat neku ideju koju je neko drugi vec upotrijebio jeli trebam staviti fus notu ili jednostavno ne moram nista stavljat jer nista ne citiram, samo pisem sazetak nekog dijela neke knjige, uglavnom ne citiram izravno nego uz moje misljenje pomjesam i tudje (nadam se da me kontate)
2. jel svaki citat koji oznacim moram koristiti fus note ili npr. vidio sam da neki pored citata napisu samo npr. (Prezime autora, godina 2003: str.58)
3. kada u nekom djelu iz kojeg crpim sadrzaj za moj rad neko vec citira nekog i stavi npr. (Jefferson, 2001: p67) jeli ja moram i to citirat jer je taj autor vec citirao nekog drugog

Znam da su pitanja malo zbunjujuca, ali ako neko moze odgovoriti bio bi zahvalan
:cheers:
Melph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:47   #6
Quote:
Melph kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pridruzujem se zbunjenim studentima.
Naime, trenutno pisem zavrsni rad (3. godina filozofskog fakulteta), no jos nisam poceo tehnicke stvari, za sad samo pisem i pisem pa cu kasnije uredjivat, uglavnom kad nesto citiram stavim u zagradu da kasnije mogu to pravilno napisat kako kasnije ne bi trazio gdje se taj citat nalazi
Uglavnom zanima me:
1. kada hocu napisat neku ideju koju je neko drugi vec upotrijebio jeli trebam staviti fus notu ili jednostavno ne moram nista stavljat jer nista ne citiram, samo pisem sazetak nekog dijela neke knjige, uglavnom ne citiram izravno nego uz moje misljenje pomjesam i tudje (nadam se da me kontate)
2. jel svaki citat koji oznacim moram koristiti fus note ili npr. vidio sam da neki pored citata napisu samo npr. (Prezime autora, godina 2003: str.58)
3. kada u nekom djelu iz kojeg crpim sadrzaj za moj rad neko vec citira nekog i stavi npr. (Jefferson, 2001: p67) jeli ja moram i to citirat jer je taj autor vec citirao nekog drugog

Znam da su pitanja malo zbunjujuca, ali ako neko moze odgovoriti bio bi zahvalan
:cheers:
Mislim da su takve stvari utvrđene Pravilnikom o izradi završnih i diplomskih radova tvoga vele/sveučilišta. Naime postoji oxfordski i harvardski stil citiranja i svako sveučilište se prikloni jednome i odredi svoja pravila.

Nego, razrješite mi vječitu muku - kako da ne numerira mi se prva (naslovna) stranica seminara???
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 24.04.2015. at 09:14. Reason: spajanje postova
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:05   #7
Čuvanjem naslovne stranice u drugom folderu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:54   #8
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Čuvanjem naslovne stranice u drugom folderu.
Eh To i radim. Ali problem nastaje kada me prof trazi da posaljem jedinstveni dokument, a hoce i da je numeracija riješena
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:45   #9
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Nego, razrješite mi vječitu muku - kako da ne numerira mi se prva (naslovna) stranica seminara???
Gdje je problem? Different firste page - Nema numeriranja prve stranice.
Breaks - Nema istog broja za sljedeću stranicu.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:27   #10
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Gdje je problem? Different firste page - Nema numeriranja prve stranice.
Breaks - Nema istog broja za sljedeću stranicu.
Meni je problem

Mogu neke upute za idiote kako točno to odraditi
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:53   #11
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Meni je problem

Mogu neke upute za idiote kako točno to odraditi
Imam jednog dana u planu napraviti puno takvih sličnih tutorijala o cijelom informatičkom znanju - no sad nemam vremena da ti radim tutorijal ili štagod.

Upute su jednostavne, igraš se sa opcijama dok ne skuzis, ako ne znaš engleski onda ti neće ništa pomoć.

Ovdje možes naći ovo, a za sve ostalo google - https://support.microsoft.com/en-us/kb/326536

Isto tako jako dobar izvor informacija su video tutorijali ili ti ga youtube. Tamo ni ne moraš znati engleski ako je tutorijal dobro napravljen da se sve vidi što se klika.

Stingray je gore objasnio većinu tog posla.

Zadnje uređivanje Komediruzecki : 05.05.2015. at 16:08.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 09:36   #12
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Imam jednog dana u planu napraviti puno takvih sličnih tutorijala o cijelom informatičkom znanju - no sad nemam vremena da ti radim tutorijal ili štagod.

Upute su jednostavne, igraš se sa opcijama dok ne skuzis, ako ne znaš engleski onda ti neće ništa pomoć.

Ovdje možes naći ovo, a za sve ostalo google - https://support.microsoft.com/en-us/kb/326536

Isto tako jako dobar izvor informacija su video tutorijali ili ti ga youtube. Tamo ni ne moraš znati engleski ako je tutorijal dobro napravljen da se sve vidi što se klika.

Stingray je gore objasnio većinu tog posla.
Engleski znam, probala sam sve ali ocito j eproblem bio sto nisam birala sekcije.
Nisam vidjela stingrayev post, sada mi je sve jasnije i napravila sam.

hvala.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 13:47   #13
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Engleski znam, probala sam sve ali ocito j eproblem bio sto nisam birala sekcije.
Nisam vidjela stingrayev post, sada mi je sve jasnije i napravila sam.

hvala.
Np,

P.S - ako tražiš pomoć valja i pročitati tuđe postove.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 14:50   #14
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Np,

P.S - ako tražiš pomoć valja i pročitati tuđe postove.


Čitala jesam, i pretraživala forum, i tako me je i dovelo na ovu temu.
No čitanjem posta shvatila sam najprije da se to odnosi samo na izmjenu na rimske brojeve s arapskih...

Tako da, eto, moj grijeh, ispričavam se što sam Ti potrošila vrijeme
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 15:07   #15
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Čitala jesam, i pretraživala forum, i tako me je i dovelo na ovu temu.
No čitanjem posta shvatila sam najprije da se to odnosi samo na izmjenu na rimske brojeve s arapskih...

Tako da, eto, moj grijeh, ispričavam se što sam Ti potrošila vrijeme
Ne brini rado trošim vrijeme na druge

Eo ovdje ima za literaturu, pod bibliografske jedinice, i ostalo ako zatreba.


dakle kako napisati lit. http://pravopis.hr/
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:39   #16
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Ne brini rado trošim vrijeme na druge

Eo ovdje ima za literaturu, pod bibliografske jedinice, i ostalo ako zatreba.


dakle kako napisati lit. http://pravopis.hr/

imam ga, hvala

ali kako studiram na informacijskim znanostima, nase citiranje i navođenje literature je strogo kontrolirano i po uputama faksa
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:36   #17
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
imam ga, hvala

ali kako studiram na informacijskim znanostima, nase citiranje i navođenje literature je strogo kontrolirano i po uputama faksa
Što fakultet ne zna pravopis pa se prave pametni?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 13:03   #18
Super tema.
Dizem ju iz mrtvih.
Mozda mi tu netko pomogne.
Kako ubaciti priloge u zavrsni rad ?
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 01:41   #19
Ovisi... kakvi su, koji softver koristiš (pretpostavljam Word, ali to nije u teoriji jedino rješenje)... što točno misliš pod "ubaciti"...?

Kao, ubaciti u smislu Insert pa onda Picture, Shape, Chart, Graph... ?
Ili u smislu kako označiti prilog, u koji dio teksta ga staviti, kako numerirati i to?

Nije mi baš najjasnije pitanje...
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:05   #20
Quote:
Protean kaže: Pogledaj post
Ovisi... kakvi su, koji softver koristiš (pretpostavljam Word, ali to nije u teoriji jedino rješenje)... što točno misliš pod "ubaciti"...?

Kao, ubaciti u smislu Insert pa onda Picture, Shape, Chart, Graph... ?
Ili u smislu kako označiti prilog, u koji dio teksta ga staviti, kako numerirati i to?

Nije mi baš najjasnije pitanje...
Evo, sada sam vidjela odgovor, tj pitanje.

Pod prilog mislim posebnu stranicu koju treba ubaciti na pocetku, u sredini ili na kraju nekog rad tj.zavrsnog u ovom slucaju.

One obrasce koje je objavio faks, sa njihovim zigom i gdje moramo ispuniti podatke o mentoru i temi itd..
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.