Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 22:55   #81
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
život je sam po sebi smisao, tj. u njemu treba živjeti, to je njegov smisao. mislim da je marijeta gore krivo postavila pitanje. mislim da je ciljala na to da li život ima smisla u onomu što dolazi poslije života. ja ne vjerujem u to, ali da mi život ima smisla, ima

Smisao mog života (i velike većine mojih prijatelja) usko je povezan sa Bogom pa me samo zanimalo drugačije mišljenje o tome.
m.a.r.i.j.e.t.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 07:22   #82
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
život je sam po sebi smisao, tj. u njemu treba živjeti, to je njegov smisao. mislim da je marijeta gore krivo postavila pitanje. mislim da je ciljala na to da li život ima smisla u onomu što dolazi poslije života. ja ne vjerujem u to, ali da mi život ima smisla, ima
Svatko sam daje smisao svom životu i sam bira što će odabrati kao, ajmo reći, izvor tog smisla.

Neki trebaju bogove. Neki smisao izvlače iz voljene osobe. Neki ga nalaze u djeci.

Ali to su detalji.

Smisao je života tamo gdje ga nađeš.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:27   #83
Quote:
m.a.r.i.j.e.t.a. kaže: Pogledaj post
Smisao mog života (i velike većine mojih prijatelja) usko je povezan sa Bogom pa me samo zanimalo drugačije mišljenje o tome.

Ovo sam napisao već deset puta, i glupo mi je ponavljati, ali ova prozivanja agnostičkog besmisla me stvarno živciraju. Znaš zašto tebi treba Bog? Jer imaš um, i svjesna si da te jednoga dana neće biti, a to ne možeš prihvatiti. Vi kršćani vjerujete da postoji drugi život pored ovoga ovdje, pa zašto onda glavna kršćanska molitva ne glasi: Molim Te Svemogući Bože, da sam čim prije mrtav, da sam što prije s tobom, da se riješim ovog trulog života!
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:36   #84
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
pa zašto onda glavna kršćanska molitva ne glasi: Molim Te Svemogući Bože, da sam čim prije mrtav, da sam što prije s tobom, da se riješim ovog trulog života!

Zato što volim svoj život.
m.a.r.i.j.e.t.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:44   #85
Quote:
Zato što volim svoj život.
Da, ali valjda voliš boga više.
Opet bi trebala moliti da što prije budeš sa bogom.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:57   #86
Quote:
m.a.r.i.j.e.t.a. kaže: Pogledaj post
Zato što volim svoj život.
Ali, zar ne vjeruješ da je ovaj svijet prolazan, da postoji drugi svijet i da samo u tom drugom svijetu možeš naći ispunjenje? Ma zapravo, nisamo ni mislio da u to vjeruješ! Svi već jesu ateisti, samo to ne priznaju!
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:00   #87
Quote:
Svi već jesu ateisti, samo to ne priznaju!
Nije točno.
Postoje ljudi tj. kulture koje baš slave smrt jer imaju jaku vjeru i zaista vjeruju u zagrobni život. No, to kod kršćana nije slučaj. To se može vidjeti kod pogreba i kod bolesti.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:02   #88
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Nije točno.
Postoje ljudi tj. kulture koje baš slave smrt jer imaju jaku vjeru i zaista vjeruju u zagrobni život. No, to kod kršćana nije slučaj. To se može vidjeti kod pogreba i kod bolesti.

Ja živim u kršćanskoj civilizaciji i gledam kroz tu optiku, sa ostalim vjerama i kulturama baš i nemam iskustva
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:10   #89
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ali, zar ne vjeruješ da je ovaj svijet prolazan, da postoji drugi svijet i da samo u tom drugom svijetu možeš naći ispunjenje? Ma zapravo, nisamo ni mislio da u to vjeruješ! Svi već jesu ateisti, samo to ne priznaju!


Ne vjerujem da samo u drugom svijetu mogu naći smirenje.
m.a.r.i.j.e.t.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:33   #90
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ali, zar ne vjeruješ da je ovaj svijet prolazan, da postoji drugi svijet i da samo u tom drugom svijetu možeš naći ispunjenje? Ma zapravo, nisamo ni mislio da u to vjeruješ! Svi već jesu ateisti, samo to ne priznaju!
Istinski vjerujem da postoji život nakon ovoga. To zapravo nije vjerovanje, već spoznaja. Kad to jednom spoznaš i prihvatiš kao određenu vlastitu istinu, tada ovaj život stvarno postaje jedna prolaznost. No, niti taj život nakon smrti nije besplatan.

Što se teme tiče, stvarno ne vidim niti jedan razlog zašto bi vjerniku bilo lakše u životu nego ostalim ljudima. Nisam nigdje, niti u jednom slučaju bio privilegiran zato jer sam kršćanin. Čak štoviše, rekao bih da je vjernicima teže jer moraju paziti na ponašanje i stil života. Pravom vjerniku to neće teško pasti jer ima cilj pred sobom. A taj cilj nije samo puko postizanje vječnosti.
Golan Trevize is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:09   #91
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi tj. kulture koje baš slave smrt jer imaju jaku vjeru i zaista vjeruju u zagrobni život. No, to kod kršćana nije slučaj. To se može vidjeti kod pogreba i kod bolesti.
u krščanstvu se nebi trebalo tugovat ali niti slavit, več činit svoje, kako i Isus kaže "neka mrtvi pokapaju mrtve"
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:33   #92
Quote:
u krščanstvu se nebi trebalo tugovat ali niti slavit
Ti si sav u teoriji.
Reci mi gdje u realnom životu vidiš ovo što vam je Isus rekao?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:44   #93
Quote:
Golan Trevize kaže: Pogledaj post
Istinski vjerujem da postoji život nakon ovoga. To zapravo nije vjerovanje, već spoznaja. Kad to jednom spoznaš i prihvatiš kao određenu vlastitu istinu, tada ovaj život stvarno postaje jedna prolaznost. No, niti taj život nakon smrti nije besplatan.

Što se teme tiče, stvarno ne vidim niti jedan razlog zašto bi vjerniku bilo lakše u životu nego ostalim ljudima. Nisam nigdje, niti u jednom slučaju bio privilegiran zato jer sam kršćanin. Čak štoviše, rekao bih da je vjernicima teže jer moraju paziti na ponašanje i stil života. Pravom vjerniku to neće teško pasti jer ima cilj pred sobom. A taj cilj nije samo puko postizanje vječnosti.
Reci mi, da li vjeruješ da pas kada ugine ide u bolji svijet? Ako kažeš da, onda nisi kršćanin, ako pak kažeš ne onda si antopocentrik koji samog sebe veoma skromno vidi kao najviše biće na ovoj usranoj planeti. Vjernici trebaju Boga, oh, opet se ponavljam, jer ne mogu prihvatiti svoju prolaznost, jer ne mogu prihvatiti da im majka umire od raka, da ih žena vara s najboljim prijateljem, da im šef daje besmislene zadatke začinjene goropadnom dernjavom. Ne radi se tu o Bogu, jer vjeruj mi, Bog stvarno ne treba čovječanstvo, malo manje homocentrizma molim! Nisam primijetio da su oni koji vjeruju bolji ljudi od nevjernika! Vjernici uopće ne paze na stil ponašanja, oni o njemu samo teoretiziraju! Teže je živjeti kao autentičan čovjek, a lakše je klanjati se božanstvu, i to ne zbog nekakve apstraktne dobrote, već isključivo iz male sebične potrebe da se sebe vidi kao smisao postojanja svemira, kao onog koji vječno biva! On što ti zoveš spoznajom, ja nazivam egoizmom.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:45   #94
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
kako i Isus kaže "neka mrtvi pokapaju mrtve"
Ako mrtvi pokapaju mrtve, pa tko onda uopće živi?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:59   #95
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Reci mi, da li vjeruješ da pas kada ugine ide u bolji svijet? Ako kažeš da, onda nisi kršćanin, ako pak kažeš ne onda si antopocentrik koji samog sebe veoma skromno vidi kao najviše biće na ovoj usranoj planeti. Vjernici trebaju Boga, oh, opet se ponavljam, jer ne mogu prihvatiti svoju prolaznost, jer ne mogu prihvatiti da im majka umire od raka, da ih žena vara s najboljim prijateljem, da im šef daje besmislene zadatke začinjene goropadnom dernjavom. Ne radi se tu o Bogu, jer vjeruj mi, Bog stvarno ne treba čovječanstvo, malo manje homocentrizma molim! Nisam primijetio da su oni koji vjeruju bolji ljudi od nevjernika! Vjernici uopće ne paze na stil ponašanja, oni o njemu samo teoretiziraju! Teže je živjeti kao autentičan čovjek, a lakše je klanjati se božanstvu, i to ne zbog nekakve apstraktne dobrote, već isključivo iz male sebične potrebe da se sebe vidi kao smisao postojanja svemira, kao onog koji vječno biva! On što ti zoveš spoznajom, ja nazivam egoizmom.
Čemu ovaj napad? Jesam li ti što skrivio? Da li ti je koji od kršćana nešto skrivio? Da li ti je kršćanstvo kao vjera nešto skrivila?
Golan Trevize is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:37   #96
Quote:
Golan Trevize kaže: Pogledaj post
Čemu ovaj napad? Jesam li ti što skrivio? Da li ti je koji od kršćana nešto skrivio? Da li ti je kršćanstvo kao vjera nešto skrivila?

Zar je to napad? Zar sam vrijeđao, klevetao? Ja mislim da nisam, ako jesam ili si ti to tako doživio, ispričavam se! Ipak, primijetio sam da se upravo suprotno, na ovome forumu, doživljava bandu nevjerničku kao izrod, kao manje inteligentne, kao trovače besmisla. Što sve samo papa u zadnje vrijeme ne govori.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:39   #97
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Zar je to napad? Zar sam vrijeđao, klevetao? Ja mislim da nisam, ako jesam ili si ti to tako doživio, ispričavam se! Ipak, primijetio sam da se upravo suprotno, na ovome forumu, doživljava bandu nevjerničku kao izrod, kao manje inteligentne, kao trovače besmisla. Što sve samo papa u zadnje vrijeme ne govori.
Nisi vrijeđao niti klevetao. Ne bih ja to tako nazvao. Ali generaliziraš i trpaš kršćane u isti koš. Nisu svi isti. Ima onih koje se ne primijeti i koji se time ne busaju u prsa, a ima i onih kojih su puna usta hvale. Ima onih koji se trude i stalno preispituju, a ima i onih koji su sigurni da su bezgrešni. I jedni i drugi griješe, kao i svi drugi ljudi na ovom planetu.

Greška je kad napraviš nešto nesvjesno, ali kad to radiš svijesno onda je to grijeh. Baš u tom smislu, kršćaninu je to grijeh jer je prihvatio Radosnu vijest, a ne drži je se. Njemu na dušu. Sve će se to obračunati na kraju. Nemoj se ti brinuti o tome i biti dušebrižnik za nekoga drugoga jer za to nema nikakve potrebe.

A što se pape tiče, on je čovjek isto kao i ti i ja. Nije uopće normalno očekivati da mu se neće dešavati gafovi. Isto tako, jedan papa može biti bolji, drugi lošiji. Ko i svaki drugi čovjek na određenom položaju. Meni se osobno više sviđao Ivan Pavao II.
Golan Trevize is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:32   #98
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ti si sav u teoriji.
Reci mi gdje u realnom životu vidiš ovo što vam je Isus rekao?
Postoji ispravno i neispravno, onako kako treba i kako ne treba itd.
Nisam ja sav u teoriji, nego to što rijetki slijede Krista to je znak kako je malo istinitih krščana.

Pa zna se da rijetki idu pravim putem tako da i u životu rijetko nailazim na takve.
(ne osuđujem one koji tuguju več samo pišem da je ovako ispravno)
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:34   #99
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako mrtvi pokapaju mrtve, pa tko onda uopće živi?
ne shvačaju se lako ove Isusove riječi, niti se lako objašnjavaju pa ću završit odma u korijenu.

Ali načelno mogu reć da večina ide krivim putem.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 21:54   #100
da li sam ja vjernik, iako ne vjerujem u Alaha, kršćanskog Boga... nisam budista, nisam hinduista... ali nemogu za sebe reći da sam ateista, jer vjerujem u Više Sile...da li vi forumaši mene priznajete kao vjernika... ili je vjernik samo onaj koji vjeruje u jednoga boga...dakle monoteist????
__________________
"Svatko od nas ima svoj poseban dar i ti znaš da je to istina. Ne podcjenjuj me, a ja neću podcjenjivati tebe."
Ethel_Drown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.