Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 09:28   #1
David Youngren

a call to everyone who wants to know Jesus personaly

http://rijeczivota.hr/index.php?id=1...=1&tt_news=275
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 09:33   #2
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
a call to everyone who wants to know Jesus personaly

http://rijeczivota.hr/index.php?id=1...=1&tt_news=275
trebalo bi pisat mjesto gdje dolazi (valjda Zg) buduci kolko vidim imaju adrese u vise gradova u hrv
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 09:36   #3
Quote:
Isus na njegovim službama čini velika čuda; slijepi vide, gluhi čuju, hromi hodaju…
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:09   #4
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
a call to everyone who wants to know Jesus personaly

http://rijeczivota.hr/index.php?id=1...=1&tt_news=275

Isus na njegovim službama čini velika čuda; slijepi vide, gluhi čuju, hromi hodaju… Božja prisutnost uzrokuje nebrojena čudesa. Tisuće ljudi trče do pozornice da predadu život Isusu


Neću komentirati osobno prisustvo Isusa na službama u ovoj Crkvi.

Ali, Isus nije lažac niti nemoralan.

Zar vam se ne čini nemoralnim i suprotnim kršćanskom nauku da Isus dodje pomoći baš na priredbe Crkve koja misonari slijedeće (citiram):

Quote:
No Arapi nisu jedini koji se protive postojanju Izraela. Antagonizam prema toj zemlji, poznat pod imenom anticionizam (što je često tek politički korektan oblik antisemitizma), sasvim je uobičajena pojava i u Europi, a ima ga i u Hrvatskoj. Velika je tragedija i ironija to što ga se može naći i među dobronamjernim ali neupućenim kršćanima. Biblija nam na mnogo mjesta kaže da je Izraelovo ponovno okupljanje Božje djelo. “Onaj koji rasprši Izraela, opet ga sabire” (Jeremija 31:10). Cionizam je zapravo ime za to ponovno okupljanje, povratak na Cion. Boriti se protiv Izraela znači boriti se protiv Boga. Kritizirati postojanje Izraela znači kritizirati Božje djelovanje.
Nisu li židovi razapeli Krista?

On sada hoće pomagati baš one koji su ga razapeli?

On hoće pomagati cioniste da osvoje brdo Cion sa kojeg ON (prema Kršćanskom nauku) treba da kraljevstvo "pomazanih" uspostavi?

Da ga još jednom ubiju kada se (prema Kršćanskom nauku) vrati?

Ako bi se Isus odlučio doči osobno, da ga upozna bilo tko "who wants to know Jesus personaly" zar bi on bio tek puki promotor i pajac nekom David Youngren-u?

On ne bi znao bolje organizirati?

Da li ima kršćana koji ovo doživljavaju kao ruganje Isusu?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:15   #5
Očito da Isus voli cionizam.
Možda nešto sa tvojim stavovima u vezi Izraela nije dobro?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:29   #6
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Očito da Isus voli cionizam.
Možda nešto sa tvojim stavovima u vezi Izraela nije dobro?
Pa da li Isus voli cionizam? To nije teško pitanje...

I voli promovirat ovog Davida Youngren - a ?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:41   #7
Quote:
Pa da li Isus voli cionizam? To nije teško pitanje...
I voli promovirat ovog Davida Youngren - a ?
Pa izgleda tako.
I njega, i Banny Hina i ostale šarlatane.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:59   #8
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa izgleda tako.
I njega, i Banny Hina i ostale šarlatane.
Šarlatani?

Gledaj, ljudi koji prave takvu priredbu na kojoj će pasti brda keša, reklamiraju se na forumu upisom forumaša....

Nisu, naravno, ni reklamu platili Anderlonu.

Logično, oni dolaze u Hrvatsku da odnesu lovu, ne da donesu...

Nisu to šarlatani. To je show must go on sistem....
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 15:58   #9
Quote:
Nisu li židovi razapeli Krista?
ne...
ti tvrdis da, jer inace ne bi postavio ovo pitanje:
Quote:
On sada hoće pomagati baš one koji su ga razapeli?
i onda cemo se raspravljati...
trazices da objasnim kako nisu, a tvrdices u drugim prilikama, da nisu muslimani teroristi, nego sacica nekih tamo...po istom scenariju itd itd.


lova nije obavezna.
ako neko i ko je umisljeni bogalj ili sljepac ozdravi...ok.
zasto ne?

zivio
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 16:45   #10
Quote:
Krkan kaže: Pogledaj post
ne...
ti tvrdis da, jer inace ne bi postavio ovo pitanje:

i onda cemo se raspravljati...
trazices da objasnim kako nisu, a tvrdices u drugim prilikama, da nisu muslimani teroristi, nego sacica nekih tamo...po istom scenariju itd itd.


lova nije obavezna.
ako neko i ko je umisljeni bogalj ili sljepac ozdravi...ok.
zasto ne?

zivio
A tko je razapeo Isusa?

Problem židova je što tada nije bilo muslimana...

A Rimljani se nisu dali baš lako manipulirat.

Nego, pogrešno tumačiš moj upis. Ja nemam niš protiv te manifestacije, niti iscjeljenja, ja tek zapitah ne osjećaju li Kršćani da je ovo ruganje Isusu. Bez da priželjkujem ovakav ili onakav odgovor, tek da znam kakvo je kršćansko raspoloženje danas.

Inače, moja osobna procjena je da je inkriminirana crkva (barem sa ovakvim tipom programa) bez šanse da preživi ili se omasovi u Hrvatskoj, prije svega što puk na tim prostorima business namiriše na kilometre. Pa mi je smiješno kad ovakvi zubati tipovi pokušavaju valjat kao da se radi o naivnim amerima. Ogradjujem se, naravno, kako rekoh, samo osobna procjena.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 17:15   #11
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
A tko je razapeo Isusa?

Problem židova je što tada nije bilo muslimana...

A Rimljani se nisu dali baš lako manipulirat.

Nego, pogrešno tumačiš moj upis. Ja nemam niš protiv te manifestacije, niti iscjeljenja, ja tek zapitah ne osjećaju li Kršćani da je ovo ruganje Isusu. Bez da priželjkujem ovakav ili onakav odgovor, tek da znam kakvo je kršćansko raspoloženje danas.

Inače, moja osobna procjena je da je inkriminirana crkva (barem sa ovakvim tipom programa) bez šanse da preživi ili se omasovi u Hrvatskoj, prije svega što puk na tim prostorima business namiriše na kilometre. Pa mi je smiješno kad ovakvi zubati tipovi pokušavaju valjat kao da se radi o naivnim amerima. Ogradjujem se, naravno, kako rekoh, samo osobna procjena.
ja znam samo da katolicka crkva ne uci to...da su ga razapeli zidovi.
to uce neki novi proroci, a et i i ti izgleda slusas njih.
mogao bi ti ja to objasniti, ali meni muka ako pisem normalno sa muslimanima koji u svakom zlu vide zidova
mislim, moze se naci neka grupica krscana koji tumace to isto
zajebane su grupice...kazem ti ja.
inace, ne mogu te napasti sad za to misljenje, jer i ja sam nekad bio slicnog.
mozda isus tu i ne navraca, ali sto ja znam...neki ozdrave na tim okupljanjima.
cak jedna i meni bliska osoba ozdravila kod onog indijskog svecenika ( zaboravio sam kako se zove...dzo ili slicno).
ako ima neke koristi...sto da ne.
bolje i to nego da idu slusat politicare.
tamo se vecinom razbole ili pobiju.


znas li ko je plakao za isusom kad su ga razapeli?
neces vjerovat...zidovi.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:15   #12
Quote:
Krkan kaže: Pogledaj post
mozda isus tu i ne navraca, ali sto ja znam...neki ozdrave na tim okupljanjima.
cak jedna i meni bliska osoba ozdravila kod onog indijskog svecenika ( zaboravio sam kako se zove...dzo ili slicno).
ako ima neke koristi...sto da ne.
bolje i to nego da idu slusat politicare.
tamo se vecinom razbole ili pobiju.
Često to znaju biti samoiscjeljenja, da tako kažem. Jaka želja svačim urodi, a džo može biti samo objekt kojeg vizualizira oboljeli da bi mu bilo lakše usmjeriti želju.

Nadalje, potreba ljudi za nekim ili nečim tko/što će ih odmah ozdraviti često je jača od toga da svoj život sami preokrenu u pozitivu i tako se izlječe. A i lakše je baviti se drugim no sobom
Koliko su dugotrajna ovakva ad hoc izlječenja - individualno je. Nekome upali, nekome se vrati, nekome preskoči sa želuca na nogu...

Bolesti su (uglavnom) manifestacije unutrašnjeg života. Da slušamo dušu što nam govori, do oboljenja ne bi ni došlo.

Pa sad - tko voli, nek' izvoli.

Tako ja to vidim.
__________________
«U rukama ljubavi ključi su

Što sva vrata otvaraju»
Tama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:13   #13
Quote:
Tama kaže: Pogledaj post
Često to znaju biti samoiscjeljenja, da tako kažem. Jaka želja svačim urodi, a džo može biti samo objekt kojeg vizualizira oboljeli da bi mu bilo lakše usmjeriti želju.

Nadalje, potreba ljudi za nekim ili nečim tko/što će ih odmah ozdraviti često je jača od toga da svoj život sami preokrenu u pozitivu i tako se izlječe. A i lakše je baviti se drugim no sobom
Koliko su dugotrajna ovakva ad hoc izlječenja - individualno je. Nekome upali, nekome se vrati, nekome preskoči sa želuca na nogu...

Bolesti su (uglavnom) manifestacije unutrašnjeg života. Da slušamo dušu što nam govori, do oboljenja ne bi ni došlo.

Pa sad - tko voli, nek' izvoli.

Tako ja to vidim.
to su nijanse.
rezultat je vazan.
u svakom slucaju pozitivan.
taman ozdravili na koncertu halida beslica.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.