Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 16:21   #1
Prijava početka gradnje

Bok ekipo!

Kakva su Vam iskustva s prijavom početka građenja? Jeste li napravili prijavu 8 dana prije početka radova? Kako ste je napravili? Na koje sve adrese? Jel Vam nakon prijave došla inspekcija? Ili, ako niste prijavili a došla je inspekcija, koje su bile posljedice?

Tnx!
ICON is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:52   #2
Prekršaji investitora
Članak 311.
(3) Novčanom kaznom od 15.000,00 kuna kaznit će se investitor fizička osoba za prekršaje iz stavka 1. i 2. ovoga članka.
tj.
– ne prijavi početak, odnosno nastavak građenja u propisanom roku (članak 249. stavak 1.),

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2395.htm
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:59   #3
Quote:
ICON kaže: Pogledaj post
Bok ekipo!

Kakva su Vam iskustva s prijavom početka građenja? Jeste li napravili prijavu 8 dana prije početka radova? Kako ste je napravili? Na koje sve adrese? Jel Vam nakon prijave došla inspekcija? Ili, ako niste prijavili a došla je inspekcija, koje su bile posljedice?

Tnx!
Da, uredu koji je izdao građevnu dozvolu, građevinskoj inspekciji i inspekciji rada. Nitko nije došao, to je samo formalnost. Ali čak i da ne dođe inspekcija, bez prijave početka građenja možeš imati problema na tehničkom pregledu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 22:47   #4
Kaže mi moj referent u Samoboru, fućkaš rok i slično, samo odeš do pisarnice i vlastoručno napišeš papir da počinješ sa gradnjom i to urudžbiraš. Možeš počet taj dan....bitna je pravomoćna građevinska!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 08:16   #5
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kaže mi moj referent u Samoboru, fućkaš rok i slično, samo odeš do pisarnice i vlastoručno napišeš papir da počinješ sa gradnjom i to urudžbiraš. Možeš počet taj dan....bitna je pravomoćna građevinska!

ma daj nemoj se zaj.....,odes u grad.inspekciju i prijavis pocetak gradnje na dan kad ti gradevinska dozvola postaje pravomocna,ispunis 2 formulara(jedan primjerak tebi jedan njima) i bez brige si.... 10min posla...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 10:13   #6
Rekla nam je na kraju referentica da samo napišemo kratki dopis i pošaljemo poštom na:

1. Građ. inspekciju
2. Inspekciju rada
3. Gradski ured za graditeljstvo

I tak smo i napravili.
ICON is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 12:28   #7
Quote:
ICON kaže: Pogledaj post
Rekla nam je na kraju referentica da samo napišemo kratki dopis i pošaljemo poštom na:

1. Građ. inspekciju
2. Inspekciju rada
3. Gradski ured za graditeljstvo

I tak smo i napravili.
da, ali ako tako šalješ, ne urudžbiraš, pa moraš slati preporučeno, da bi imao dokaz da si poslao
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:25   #8
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kaže mi moj referent u Samoboru, fućkaš rok i slično, samo odeš do pisarnice i vlastoručno napišeš papir da počinješ sa gradnjom i to urudžbiraš. Možeš počet taj dan....bitna je pravomoćna građevinska!
Očito ti i ja imamo istog referenta u Samoboru, juče sam bio, rješavao nešto oko građevinske dozvole, i usput sam pitao za početak gradnje, dao mi je identičan odgovor kao i tebi "bitna ti je pravomoćna građevinska dozvola", a prijavu predaj na uružbenom ili pošalji preporučeno na komadu papira. (savjetovao mi je preporučeno).
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:49   #9
Pozdrav svima, dugo već pratim ovaj forum pa se i ja sada uključujem u raspravu, a zanima me da li je u prijavi gradnje potrebno navesti izvođaća radova i nadzornog inžinjera. Naime građevinska mi je postala pravomoćna prije 20 tak dana i već sam zapoćeo sa radovima bez prijave a radim sam jer znam sve raditi (grubi radovi) i nije mi na kraj pameti davati puste novce za nekakve nadzorne inžinjere.Kuću inaće radim za svoju obitelj a građevinsku sam čekao 3. god. jer mi se čestica nalazi u ZOP-u.
lirofila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:19   #10
Quote:
lirofila kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, dugo već pratim ovaj forum pa se i ja sada uključujem u raspravu, a zanima me da li je u prijavi gradnje potrebno navesti izvođaća radova i nadzornog inžinjera. Naime građevinska mi je postala pravomoćna prije 20 tak dana i već sam zapoćeo sa radovima bez prijave a radim sam jer znam sve raditi (grubi radovi) i nije mi na kraj pameti davati puste novce za nekakve nadzorne inžinjere.Kuću inaće radim za svoju obitelj a građevinsku sam čekao 3. god. jer mi se čestica nalazi u ZOP-u.
Ne trebaš napisati tko ti je izvođač ni nadzorni, ali će te to pitati ako ti dođu u provjeru. Budući kažeš da sam gradiš možda bi ti bolje bilo da se ne "otkrivaš", već da radiš dalje bez prijave početka gradnje.
Ovako samo zazivaš vraga
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:23   #11
Mislim da je to dobar savijet i vjerojatno ću tako napraviti.
Hvala!
lirofila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:00   #12
Quote:
lirofila kaže: Pogledaj post
Mislim da je to dobar savijet i vjerojatno ću tako napraviti.
Hvala!
Ako ti ih netko od susjeda pošalje, napravi se blesav, da si zaboravio poslati prijavu, a susjedima kasnije porazbijaj prozore.
Zezam se, ma obično ne izlaze osim ako netko pošalje prijavu od susjeda.Osobno ne vjerujem d aizlaze na teren ako netko prijavi gradnju, jer znaju d aje onda sve čisto, pa im to nije zanimljivo. Oni love ove koji nemaju građevinske a grade.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:04   #13
Quote:
davor_sk kaže: Pogledaj post
Ne trebaš napisati tko ti je izvođač ni nadzorni, ali će te to pitati ako ti dođu u provjeru. Budući kažeš da sam gradiš možda bi ti bolje bilo da se ne "otkrivaš", već da radiš dalje bez prijave početka gradnje.
Ovako samo zazivaš vraga
Kako opće dokažeš da imaš nadzornog ? Moraš li imati ugovor s njim ili je dovoljno reći da je "Nadzor taj i taj..." ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 09:43   #14
Prvi mi je susjed na 100m pa oko toga nemam nikakvih problema.
lirofila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:28   #15
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kako opće dokažeš da imaš nadzornog ? Moraš li imati ugovor s njim ili je dovoljno reći da je "Nadzor taj i taj..." ?
najvjerojatnije ugovor, dokaz na papiru, no kod sklapanja ugovora s izvođačem postoji članak u kojem se navodi ime nadzora gradnje

usmeni dogovori su rekla-kazala
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:36   #16
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kako opće dokažeš da imaš nadzornog ? Moraš li imati ugovor s njim ili je dovoljno reći da je "Nadzor taj i taj..." ?
Da, od firme koja ti radi nadzor dobiješ rješenje o nadzoru u kojem ti napišu da će nadzorni inženjer [ime i prezime] vršiti nadzor gradnje za tog i tog investitora , na čestici br. xyz. To rješenje moraš imati na gradilištu ako dođe građevinska inspekcija.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:44   #17
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ako ti ih netko od susjeda pošalje, napravi se blesav, da si zaboravio poslati prijavu, a susjedima kasnije porazbijaj prozore.
Zezam se, ma obično ne izlaze osim ako netko pošalje prijavu od susjeda.Osobno ne vjerujem d aizlaze na teren ako netko prijavi gradnju, jer znaju d aje onda sve čisto, pa im to nije zanimljivo. Oni love ove koji nemaju građevinske a grade.
Ja imam drugačija iskustva ... izgleda da su ovi u S-M županiji najažurniji u državi. Kada sam predao zahtjev za lokacijsku dozvolu prije skoro 2 godine odmah su mi izašli na teren vidjeti da li sam već nešto počeo graditi. Nakon toga sam prošle godine u ovo vrijeme, nakon dobivene građevinske, prijavio početak gradnje misleći da ću nešto početi graditi (nažalost nisam). U proljeće ove godine sam ponovo prijavio nastavak gradnje i izašli su mi opet na teren nakon mjesec dana. Baš sam na gradilištu istovariovao materijal kada su došle dvije gospođe, zatražile me elaborat o iskolčenju, građevinsku i glavni projekat, rješenje o nadzoru, građevinski dnevnik te su pogledale natpis na gradilištu (investitor, izvođač, nadzor, ..).

Svu dokumentaciju su uzele sa sobom u Sisak i rekle mi da za 2 dana dođem u ured za graditeljstvo potpisati zapisnik. Došao sam u ured, rekle mi da je sve u redu, potpisao sam zapisnik i uzeo natrag dokumentaciju.

Eto to je moje iskustvo iz prakse
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:51   #18
Quote:
davor_sk kaže: Pogledaj post
Ja imam drugačija iskustva ... izgleda da su ovi u S-M županiji najažurniji u državi. Kada sam predao zahtjev za lokacijsku dozvolu prije skoro 2 godine odmah su mi izašli na teren vidjeti da li sam već nešto počeo graditi. Nakon toga sam prošle godine u ovo vrijeme, nakon dobivene građevinske, prijavio početak gradnje misleći da ću nešto početi graditi (nažalost nisam). U proljeće ove godine sam ponovo prijavio nastavak gradnje i izašli su mi opet na teren nakon mjesec dana. Baš sam na gradilištu istovariovao materijal kada su došle dvije gospođe, zatražile me elaborat o iskolčenju, građevinsku i glavni projekat, rješenje o nadzoru, građevinski dnevnik te su pogledale natpis na gradilištu (investitor, izvođač, nadzor, ..).

Svu dokumentaciju su uzele sa sobom u Sisak i rekle mi da za 2 dana dođem u ured za graditeljstvo potpisati zapisnik. Došao sam u ured, rekle mi da je sve u redu, potpisao sam zapisnik i uzeo natrag dokumentaciju.

Eto to je moje iskustvo iz prakse
Ovo je koristan post za sve nas koji počinjemo graditi, ovo je informacija iz prve ruke, stara 5 mjeseci............i zlata vrijedna (tj. par tisuća kn)

thanks.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 14:12   #19
Molim savjet

Molim vas za savjet: imam potvrdu gl. projekta i elaborat iskolčenja. Odradio sam grube radove (temelje) bez prijave početka gradnje. Kuću ću početi raditi u 4. mj 2009, dakle za oko 8 mjeseci. Da li da prijavim gradnju sada, pa sam miran, ili moram čekati 4. mj kad kreću akcije? Treba li platiti nešto u toj priči sa priajvom gradnje? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 00:40   #20
Quote:
lirofila kaže: Pogledaj post
... i nije mi na kraj pameti davati puste novce za nekakve nadzorne inžinjere.Kuću inaće radim za svoju obitelj a građevinsku sam čekao 3. god. jer mi se čestica nalazi u ZOP-u.
Znao ti raditi ili ne, raspitaj se sada radije detaljnije za što će ti sve trebati uporabna dozvola (za koju trebaš izvješća nadzornog inženjera). Zakoni se u određenim segmentima pooštravaju i pitanje je da li ćeš danas sutra moći dobiti kućni broj, ili upisati kuću u katastar i slično.
Bolje platiti sada iznos inženjeru, nego naknadno plačati trostruku kaznu da bi dobio najnužnije papire za kuću. Poslije te mogu naknadno prcat za svaku sitnicu koju nisi napravio prema projektu.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.