Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 14:30   #201
Moze li netko preporuciti povoljan smjestaj u Jablanici ili Konjicu? Ide nas cetvero.
folksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:47   #202
nisam bio ali evo ovo ne izgleda loše..iako sigurno se može naći još ponešto..jedino što je zajednički wc.. Guest Hpuse Konjic imas na booking com..nadan se da je bolje nego na Ohridu..osim Borackog i Jablaničkog jezera i raftinga dobro je i posjetiti slavni bunker..samo se zato moraš najavit prije..ministarstvu obrane BiH..uživaj ...i ja bi tamo..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 17:05   #203
kako se naplaćuje cestarina u bih zanima me dio od granice do banja luke za cestarinu tj ići autocestom?
gdje se naplaćuje i kako, keš i u kunama ili u markama i na kartice maestro ili amex?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:00   #204
Fala Ciri, vridis suvoga zlata!!! Kako se moze najavit ministarstvu za taj bunker i koliko ranije? Aj preporuci nesto i za Jajce ako znas, ici cemo i tamo. Vec sam procitala dosta na netu ali mozda ti imas jos kakva dodatna saznanja unutar tvoje struke
folksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:30   #205
Nmt, nikakva cestarina se ne plaća od granice do Banja Luke,, besplatna je autocesta.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 24.06.2015. at 13:21.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:46   #206
Nije više, uveli su naplatu sredinom 3. mjeseca i ako sam dobro shvatio, košta 2KM.

http://www.autoputevirs.com/aprs/Doc...ng=cir&txt=228
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:20   #207
Folksy, u Jajcu pogledati veliki kaštel, katakombe, franjevački samostan (ostaci posljednjeg bosanskog kralja Kotromanića), vodopad itd.

U okolici u Podmilacju je stara rkt crkva. A vožnja od Jajca uz kanjon Vrbasa je mrak zbog krajolika.
Par km od Jajca su ti mlinovi na Plivi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:39   #208
Quote:
folksy kaže: Pogledaj post
Moze li netko preporuciti povoljan smjestaj u Jablanici ili Konjicu? Ide nas cetvero.
Mi smo bili u hotelu Konak u Konjicu, ne sjećam se cijene ali je usluga sjajna, i divna lokacija odmah pored mosta, preporučujem.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 16:53   #209
Super, fala veliko svima!!!!!
folksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 18:51   #210
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Nije više, uveli su naplatu sredinom 3. mjeseca i ako sam dobro shvatio, košta 2KM.

http://www.autoputevirs.com/aprs/Doc...ng=cir&txt=228
točno
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:28   #211
Au, a ja taman onuda prošla u veljači. . A dobro, nije visoka cijena cestarine. Jeftinije nego ista relacija po Hr.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 13:32   #212
kad ste u Jajcu možete posjetiti i muzej Avnoja mjesto gdje je nastala Jugoslavija 29.11..a kad idete posjetiti katakombe onda je tu blizu Stari grad..u jajcu smo jeli u njihovom tradicionalnom restoranu sad se ne mogu sjtiti imena uglavnom znam da je bio u sred mjeta i da smo se penjali drvenim stepenicama uzbrdo..lokalni tradicionalni restoran..preporucili su nam ga ljudi na ulici..pogledaj moje postove na ovoj temi lani u svibnju mozda sam napisao..a za bunker vise ces pronaci o njemu na netu..gradio ga je Tito nekih 20 godina a gradnja je kostala 4 miljarde dolara bar tako kazu..danas je to neka vrsta muzeja..umjetnici su ostavili svoja dijela unutra..najbolje da pošalješ mail ministarstvu obrane BiH pitaš jel se može posjetiti i kažeš dan kad bi došli..ili ih nazovi..hvala ali ipak je Nebo ekspert za unutrašnje destinacije..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 16:44   #213
Ja u tom Titovom bunkeru nisam bila , pa ne znam ništa reći o tome. Sokirala sam se sada čitajući o cijeni izgradnje tog bunkera
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 19:46   #214
Nisan ni ja jos bia nikako da odem..mislim da se nalazi duboko u zemlji i da na površini se nalaze kamuflažne kućice nalazi se podno planine Prenj..i tamo su mogli ljudi preživjeti do 6 mjeseci...vjerojatno je ta građevina jednistvena i u Europi mislim da u Stockolhomu ima nešto slično ali ne znam jesu li dimenzije iste..znam da su zadnje dvi,tri godine umjetnici radili djela i to je ostalo u bunkeru...i tad se mogao posjetiti..što ga je činilo najskupljim prostorom na svijetu u kojem se nalazi muzej...bunker je uz ratnu luku Lora i aerdrom Željava kraj Bihaća bio najveća investicija JNA u Jugoslaviji..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:18   #215
Taj restoran u Jajcu je vjerojatno Kod Asima, i nama su ga preporucili ljudi u gradu, dobar je skroz. A sta se tice bunkera, nisam ni ja dospjela do njega, ali palo mi je napamet da se Titov bunker moze vidit i na otoku Visu, kazu da je cijeli Vis izbusen i da su u podzemlju otoka ogromni podzemni hodnici. Ima jedan bunker i povise Zrnovnice u Mosoru, nije sigurni velik kao u Konjicu, ali ima tih bunkera zapravo posvuda po bivsoj Jugi...
folksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:30   #216
Gdje je taj bunker o kojem pticate? Blizu Jajca? Jajce me ugodno iznenadilo proslo ljeto, planiram kroz mjesec dana opet tamo na jednodnevni izlet, pa da skupim natuknice za obilazak za stvari koje nisam uspila vidit prvi put.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:18   #217
Ruralna, bunker je u Konjicu, ne u Jajcu. Procitaj par prethodnih postova od Ciribimbasa, tu imas sve informacije.
folksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 18:19   #218
http://www.24sata.hr/zanimljivosti/t...covjeka-287057 evo o bunkeru , ima toga jos po netu..do prirje 10 tak godina malo je tko znao za ovo..ima bunekera po Hrvatskoj,ali mislim da ovakvih ipak ne..ima na Visu i Velebit je uvelike prokopan..a to kraj Zrnovnice je raketna baza koj pripada ratnoj luci Lora

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska...1/Default.aspx
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:53   #219
Ma po Bosni takvih bunkera koliko hoćeš..a tek tajnih Titovih vila..od Plitvica, pa poznata njegovavilai kod Bugojna koju sam uspjela vidjeti kasnih 90tih ...i onu kod Paklenice isto uspjela vidjeti.
A sigurni je jos puno tog neotkriveno, jer svako malo ispliva tajni objekt na javu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 11:34   #220
U Konjicu jos imate Hotel Oaza i Garden City Hotel Konjic...
Samo Sa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.