Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2010., 21:07   #21
Quote:
bubaspara kaže: Pogledaj post
Imam nešto "free" love, pa molim savjet, jel da uzmem nešto t-comovih dionica? Ne pratim baš u zadnje vrijeme te "stvari" pa ovdje upadam s ovim pitanjem....ako dozvolite
otvori račun u USA i peglaj

kloni se financijskog inženjeringa na crobexu
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 21:14   #22
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Je, ja isto ne bih više, možda si malo zakasnila za ovu dividendu. Dapače razmišljam da prodam
Iako, kako je krenulo, do 19.4. moglo bi debelo iznad 330

Zasto mislis da je zakasnila na dividendu HT-a? Zadnji dan kupnje da bi se ostvarilo pravo na isplatu dividende je 16. travnja.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:52   #23
Zato što će 19.4. vjerojatno pasti 10% ili više. Možeš zaraditi oko 10% ako kupiš danas pa ako prodaš 16.4., ili dobiti 10% dividendom, isto je
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:38   #24
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Zato što će 19.4. vjerojatno pasti 10% ili više. Možeš zaraditi oko 10% ako kupiš danas pa ako prodaš 16.4., ili dobiti 10% dividendom, isto je
Nije isto.
Vremenska vrijednost novca.
Još nešto...ovako sigurno razmišlja na stotine i stotine njih..
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:55   #25
Ajde da čujem tvoju logiku
BTW posjedujem hrpu HT-a i diskusija me zanima samo intelektualno
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 10:14   #26
Možda u rudnike u Srbiji:
http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-rob...sti,70520.html
New York Times: U Srbiji ima jadarita - ključnog za automobile budućnosti

BTW, o tome sam već pisao /Šef će se sjetiti/ kada je Rio Tinto ušao u Srbiju.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:06   #27
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Možda u rudnike u Srbiji:
http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-rob...sti,70520.html
New York Times: U Srbiji ima jadarita - ključnog za automobile budućnosti

BTW, o tome sam već pisao /Šef će se sjetiti/ kada je Rio Tinto ušao u Srbiju.
U donjoj jadaritskoj zoni ležišta „Jadar”, kako se procenjuje, nalazi se oko 114,6 miliona tona rude sa prosečnim sadržajem korisnih komponenti od 1,8 odsto litijum-oksida i 13,1 odsto bor-oksida, kaže Grubin i dodaje da je Jadarski basen i dalje jedino mesto na svetu na kome je nađen jadarit.

Inače, jadarit je hidratisani natrijsko-litijski borosilikat i po sastavu fascinantno je sličan fiktivnom kriptonitu koji u istoimenom stripu i filmu Supermenu slabi snagu.

nema šta nema u srbiju

već se vidim u stojadinu na kriptonit
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 15:16   #28
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ajde da čujem tvoju logiku
BTW posjedujem hrpu HT-a i diskusija me zanima samo intelektualno
Jednostavno..
Dividenda u iznosu od 34,05 kuna
po dionici bit će isplaćena 17. svibnja 2010. godine.
Dividenda će biti isplaćena dioničarima upisanim u Središnje klirinško depozitarno društvo (SKDD) na dan Glavne skupštine, planirane za 21. travnja 2010. Dividenda će biti isplaćena 17. svibnja 2010.

Znači ovako..i da prodaš dan prije zadnjeg dana za dividendu nisi izgubila puno ( ne vjerujem da će biti nekih divljih skokova ), a dobila si novac mjesec dana prije u odnosu da čekaš dividendu. Zarađeni novac ( u iznosu očekivane dividende koji već imaš. Tu mislim na razliku prodajne cijene i cijene koja je bila na dan objave o dividendi) reinvestiraš u neku drugu 'prosperitetnu dionicu' ili kad već imaš hrpu HT-a dokupiš još i to kad cijena padne,po meni za iznos veći od dividende.
Novac danas vrijedi više nego par tjedana kasnije,zar ne?
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:58   #29
Niti 2008, niti 2009 nije pala vrijednost za puni iznos dividende, neće ni ove. U ovo bedasto vrijeme u Hrvatskoj koja je prosperitetnija dionica od HT? igrati se sa Đakovštinom ili IGH-om?Možda se nešto i dogodi u drugoj polovici godine.
m43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 23:02   #30
Hajde nebudi ljen i skokni na www.zse.hr ili na Moje dionice i pogledaj sto se desilo prosle dvije godine s dionicama HTa...Odmah dan nakon zadnjeg dana kada se trebalo imati dionicu u SKDD dionica je potonula...Upraov zato prosle godine je dividenda i isplacivana u 2 rate kak bi se izbjeglo ovakvo ponasanje, koje se ipak opet dogodilo...Prati malo burzu ovih dana i vidjet ces kako se brani porast cjene ove dionice , to je bilo ocigledno jucer kada ju je netko tako ljepo zastopao na 320 da je to bila milina gledati....HT ce sada MOZDA rasti do 330-340 ali za to je sansa tek 50% mislim da ce doc max do 330 , i odma dan nakon dividende ide nazad na 300 a uskoro i na 280-290 zivi bili pa vidjeli

BIlo kako bilo sada nije vrjeme za ulaziti u HT nikako, vec tek nakon isplate dividende, osim ako ne ciljas samo na dividendu a kasnije zelis ostaviti dionice da ti stoje no opet smatram da je bolje uci u HT nakon sto padne cjena 19.4 i kupiti 10% dionica vise ukoliko si dugorocan ulagac.

Jedna kriva Sukerova rjec dovoljna je da ova dioncia se opet vrati na cjene od 220kn..IMHO trenutno je optimalna cjena za uc u HT 280, a "dovoljno dobra" 290-300

No tvoji su novci ti odlucujes

Zadnje uređivanje Photonic : 11.03.2010. at 23:08.
Photonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 23:20   #31
Nađi nekog tko se razumije u sport pa igraj live kladionicu, ulaži 200 eura da dobiješ 100 tj 300 s ulogom, samo sigurne tekme,5-6 tjedno i to ti je oko 2000 eura zarada mjesečno. Po meni bolje od bilo kakvih dionica.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 23:24   #32
Nema sto nego pasti za otprilike iznos dividende. Sve drugo je cudo. Ali dobro, kakvi su domaci ulagaci i cuda su moguca.
Pojava kad svi zure kupit zadnji dan da dobe dividendu je meni fascinantna... Ti dajes novac odmah, da bi dobio isti novac kasnije.

16.04.2008. zadnja 315 kn
17.04.2008. zadnja 285,12 kn

razlika 29,88 kn, dividenda: 29,56 kn.

za 2009. mi se neda gledat.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:35   #33
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Nema sto nego pasti za otprilike iznos dividende. Sve drugo je cudo. Ali dobro, kakvi su domaci ulagaci i cuda su moguca.
Pojava kad svi zure kupit zadnji dan da dobe dividendu je meni fascinantna... Ti dajes novac odmah, da bi dobio isti novac kasnije.

16.04.2008. zadnja 315 kn
17.04.2008. zadnja 285,12 kn

razlika 29,88 kn, dividenda: 29,56 kn.

za 2009. mi se neda gledat.
I eto...dogodilo se čudo
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:41   #34
'Čudo' zvano Šuker efekt.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.