Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 02:03   #941
okej, hvala
Infection is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 04:37   #942
Najveća trauma

Umnjaci...

S obzirom da sam prije operacije provela dane čitajući razna iskustva, odlučila sam s vama podijeliti svoje. Onako, da vratim i to xD

Pola godine prije zakazane operacije su me počeli boljeti, odnosno hrabro me maltretirati u obavljanju svakodnevnih aktivnosti.
Bol je prestala, zaboravila sam koji mjesec da umnjaci postoje, pa se pojavila opet. Uskoro sam počela doslovno gristi obraze, a to je iz dana u dan postajala nepodnošljiva bol, tako da je slijedeća postaja bila- stomatologu.

Nakon što su u ordinaciji čavrljali da li mi rezati to nagriženo 'tkivo' ili vaditi zub , rekli su da dođem za tjedan dana kad radi drugi zubar da on izrazi svoje mišljenje.

Odluka je donesena- čupa se.
Nakon plaćenih 40 kn za sliku čeljusti i zuba (jer gle čuda, pola Zagreba je ostalo bez određenih sredstava potrebnih za rad rendgena) - vraćaj se u ordinaciju, slušaj komentare, nosi uputnicu doma, plači i čitaj forum
nadajući se nekom savjetu.

Uputnica me dovela u Dubravu, mjesto koje mi se zgadilo. Prvo, ubacuju se preko reda, opet plaćaš pregled, dođeš u ordinaciju gdje se ne zna tko, koga, gdje, što.. jer ti ljudi stvarno ginu od posla (naime, svakakvi dolaze).

Nakon pojedinih komentara iznimno bezobraznog 'zubara' sam potišteno otišla kući s papirom na kojem je stajao datum operacije.

Do tada su prošle razne situacije sa stomatologom, ponovna slikanja..

I došao je taj dan. Zakazano je bilo u 12:00, došla sam na red u 13:30, a naravno, došla sam ranije tako da mi je bila muka od tih 2 sata jeb.. čekanja
Napokon uđem i sestra kaže da će ipak ispred mene neka p.. od ravnatelja bolnice. Naravno da sam se osjećala kao zadnje govno.

Napokon je slijedilo oblačenje, točnije, navlačenje nekih vrećica na tenisice i na odjeću. Kad sam sjela, došlo je 8 (pretpostavljam praktikantica s faksa).
Odjednom mi se smučilo.

Doktorica je rekla jednoj da zna da joj je to jedna od prvih anestezija, al da se ne boji. Muka broj 2.
Zabila mi je iglu u čeljust, a ruka joj se tresla od straha. Mislila sam da će mi glava eksplodirati, jerbo, 'korijenje' tog umnjaka se zaplelo u kost, zato sam i išla na operaciju.

Nakon te p... napokon je pikala doktorica.. Moglo bi se reći da je bila manja bol, ali je boljelo, jer jedna ide kraj jezika, druga u zubno meso, a treća u obraz.

Uglavnom, nisam se osjećala zabetonirano, osjetila sam lupanje po kosti, svaki od 10 šavova i sve što je radila. Jedva sam čekala da odem jer sam osjećala prepuna usta krvi.

Napokon je bilo gotovo, a moj odbor za doček je prokomentirao da izgledam kao da sam iz nekog rata.

Prepisali su mi NEOFEN?!?! Koji nije k.. djelovao. Putem do doma sam doslovce pljuvala krv, što je slijedilo i ostatak dana.
Cijeli dan se ne smije piti ni jesti, ali već kasno navečer mi je bilo slabo pa sam slamčicu ugurala u grlo

Najgore od svega je odvratan okus krvi u ustima jer smiješ prati zube, ispirati ni ništa sličnoga. A uostalom, nisam ni mogla otvoriti usta, tako da nisam komunicirala cijeli dan.

U toku dana sam vrištala od bolova, pa shvatila da mi jedino, onako malo više pomaže Voltaren. U procesu oporavka (10-ak dana) sam popila 40 komada.

Na vađenju konaca je bilo ok, samo što je došao tutlek koji me uspio probosti škarama. Super! Novih tjedan dana oporavka.


Prvi put u životu sam se ovoliko raspisala, s obzirom da mi je to zaista jedna od najvećih trauma (po pitanju vlastitog zdravlja), odlučila sam je podijeliti s vama

Iskreno se nadam da će poneki savjet pomoći te da ćete svi koji ste 'osuđeni' na to iskustvo imati puno više sreće i manje boli od mene.
idealno--losa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 10:30   #943
Quote:
idealno--losa kaže: Pogledaj post
Nakon što su u ordinaciji čavrljali da li mi rezati to nagriženo 'tkivo' ili vaditi zub ,

Napokon uđem i sestra kaže da će ipak ispred mene neka p.. od ravnatelja bolnice. Naravno da sam se osjećala kao zadnje govno.

Napokon je slijedilo oblačenje, točnije, navlačenje nekih vrećica na tenisice i na odjeću. Kad sam sjela, došlo je 8 (pretpostavljam praktikantica s faksa).
Odjednom mi se smučilo.

Doktorica je rekla jednoj da zna da joj je to jedna od prvih anestezija, al da se ne boji. Muka broj 2.
Zabila mi je iglu u čeljust, a ruka joj se tresla od straha. Mislila sam da će mi glava eksplodirati, jerbo, 'korijenje' tog umnjaka se zaplelo u kost, zato sam i išla na operaciju.


Uglavnom, nisam se osjećala zabetonirano, osjetila sam lupanje po kosti, svaki od 10 šavova i sve što je radila. Jedva sam čekala da odem jer sam osjećala prepuna usta krvi.

Napokon je bilo gotovo, a moj odbor za doček je prokomentirao da izgledam kao da sam iz nekog rata.

Prepisali su mi NEOFEN?!?! Koji nije k.. djelovao. Putem do doma sam doslovce pljuvala krv, što je slijedilo i ostatak dana.
Cijeli dan se ne smije piti ni jesti, ali već kasno navečer mi je bilo slabo pa sam slamčicu ugurala u grlo


U toku dana sam vrištala od bolova, pa shvatila da mi jedino, onako malo više pomaže Voltaren. U procesu oporavka (10-ak dana) sam popila 40 komada.

Na vađenju konaca je bilo ok, samo što je došao tutlek koji me uspio probosti škarama. Super! Novih tjedan dana oporavka.

meni je zao ako je to bilo toliko traumaticno...ali ne pretjeruj!
kad citam,kao da gledam najgori hororac...

nije bas tako kako pises...nemoj strasiti ljude
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 11:10   #944
Nije uopće istina. U Dubravi daju Ketonal, a ne Neofen. Meni su ga barem dali još prije devet godina kada sam bila tamo na drugoj alveotomiji umnjaka i meni je Ketonal puno bolje djelovao nego Voltaren. Ketonal baš djeluje na bolove u kostima. Osim toga meni su u KB Dubrava stavili šavove koji sami otpadaju nakon desetak dana. Nisam trebala ići na vađenje šavova, za razliku od Stomatološkog fakulteta kada su mi nakon prve alveotomije stavili debele crne šavove koji su mi se urezivali u zubno meso i morala sam doći na vađenje šavova za tjedan dana. Samo pozitivno iskustva imam sa KB Dubrava. Ovaj opis alveotomije kao ovaj gore meni je više sličio mojem negativnom iskustvu sa prvom alveotomijom umanjaka na Stomatološkom faksu u Gundulićevoj. To je bilo pravo masakriranje. Dubrava je ipak nešto puno bolje, ipak je to bolnica.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:28   #945
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Nije uopće istina. U Dubravi daju Ketonal, a ne Neofen. Meni su ga barem dali još prije devet godina kada sam bila tamo na drugoj alveotomiji umnjaka i meni je Ketonal puno bolje djelovao nego Voltaren. Ketonal baš djeluje na bolove u kostima. Osim toga meni su u KB Dubrava stavili šavove koji sami otpadaju nakon desetak dana. Nisam trebala ići na vađenje šavova, za razliku od Stomatološkog fakulteta kada su mi nakon prve alveotomije stavili debele crne šavove koji su mi se urezivali u zubno meso i morala sam doći na vađenje šavova za tjedan dana. Samo pozitivno iskustva imam sa KB Dubrava. Ovaj opis alveotomije kao ovaj gore meni je više sličio mojem negativnom iskustvu sa prvom alveotomijom umanjaka na Stomatološkom faksu u Gundulićevoj. To je bilo pravo masakriranje. Dubrava je ipak nešto puno bolje, ipak je to bolnica.
Meni su u dubravi dali neofen oba dva puta . Zekej su tebi dali te šavove kaj sami otpadaju a meni ne? još sam ih tražila, ali nisu mi htjeli dati nego sam morala doći nakon tjedan dana na vađenje šavova...
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:59   #946
Quote:
Vesela Gljiva kaže: Pogledaj post
Meni su u dubravi dali neofen oba dva puta . Zekej su tebi dali te šavove kaj sami otpadaju a meni ne? još sam ih tražila, ali nisu mi htjeli dati nego sam morala doći nakon tjedan dana na vađenje šavova...
Tako je i meni bilo..
idealno--losa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 16:06   #947
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
meni je zao ako je to bilo toliko traumaticno...ali ne pretjeruj!
kad citam,kao da gledam najgori hororac...

nije bas tako kako pises...nemoj strasiti ljude
Znaš kako kažu; Ne osuđuj onoga u čijim mokasinkama nisi hodao.
Napisala sam kako je kod mene prošlo vađenje umnjaka te kako je bilo bolnije jer sam pritom imala i upaljenu čeljust.

Nikome, ali nikome ne želim takvo iskustvo, a zato što sam ja nadrapala, ne znači da će svi, a pritom mi je najmanje u interesu "strašiti ljude".
Btw. Moj suprug je vadio dva umnjaka odjednom (i to u ordinaciji) te nakon dva dana nije ni znao za bol, a kamoli nešto poput ovoga što sam ja prošla.

I da se razumijemo, svi smo svjesni da imamo drugačiju konstrukciju, građu (anatomiju općenito), što nas dovodi do zaključka da bol ili upalne procese ne reagiraju svi jednako.
idealno--losa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 20:05   #948
danas i ja izvadila gornji umnjak i bolilo je odmah nakon vađenja iako je injekcija radila. Kak sam zadnjih par mjeseci imala uhobolju, sad me uz zub u čeljust i uho boli. I to ne baš slabo....
Presmiješno, prvo sam mislila da je upala uha prošla na zub da bi na kraju bilo da je zub od kosti dobio upalu koja se onda krenula širiti i na uho.

Iskreno se nadam da je ovo sad kraj.

Nego, koliko sam skužila par dana sam na mlakoj juhi ili? Vodu mogu samo na slamčicu? Nisam se sjetila pitati-a što s pranjem zubi?
Vidim da vam lijekovi protiv bolova baš ne pomažu.... tako da ću morati bez toga biti :-(
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:52   #949
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
danas i ja izvadila gornji umnjak i bolilo je odmah nakon vađenja iako je injekcija radila. Kak sam zadnjih par mjeseci imala uhobolju, sad me uz zub u čeljust i uho boli. I to ne baš slabo....
Presmiješno, prvo sam mislila da je upala uha prošla na zub da bi na kraju bilo da je zub od kosti dobio upalu koja se onda krenula širiti i na uho.

Iskreno se nadam da je ovo sad kraj.

Nego, koliko sam skužila par dana sam na mlakoj juhi ili? Vodu mogu samo na slamčicu? Nisam se sjetila pitati-a što s pranjem zubi?
Vidim da vam lijekovi protiv bolova baš ne pomažu.... tako da ću morati bez toga biti :-(
A mene nije niš boljelo
ja sam ti prvih par dana jela samo juhu od gljiva, i sladoled sa čokoladnim preljevom, tako da nije ni bilo tako loše
vodu možeš piti normalno, ne trebaš koristiti slamku. čak sam negdje pročitala da nije dobro koristit slamke, ne znam više zašto.
zube isto pereš normalno. to ni meni nije bilo jasno- pitala sam doktora dali mi pasta za zube može doći u kontakt s ranom, a on mi je rekao da može jer u ustima ionako ima svakakvih bakterija i važno ti je da pereš zube, posebno sada
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:41   #950
Meni nisu bili važni toliko šavovi nakon alveotomije. Naravno puno su bolji i ugodniji oni koji sami otpadaju. Najveći problem mi je bio što sam nakon prve operacije vađenja umnjaka na Stomatološkom fakultetu dobila tešku neuralgiju trigeminusa. Oni su mi tamo tvrdili da me tu nema što boliti. To su takvi neizdrživi bolovi koji su trajali nekoliko mjeseci, ne znam uopće kako sam to izdržala. Kada sam išla na drugu operaciju drugog umnjaka u KB Dubrava, rekla sam za probleme koje sam imala nakon prve alveotomije. Možda su i zato bili posebno pažljivi prema meni, a i došla sam tamo prema preporuci.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:16   #951
Pozdrav društvo! Evo da se i ja javim s mojim iskustvom alveotomije odnosno vađenja donjeg desnog umnjaka.
Vadila sam ga jučer u KBC Rijeka kod dr. Kocjana za kojeg imam same riječi hvale! Bila sam u laganoj panici obzirom da se tim umnjakom borim već godinu i pol. Naime, obzirom da mi umnjak nije bio do kraja izašao pa sam ponekad osjećala kao lagani pritisak, moj mu je zubar "napravio malo mjesta" tj. skinuo malo zubnog mesa i izbrusio kost. I tu nastaju problemi. Prvo grč čeljusti tj. trzimus skoro 2 mjeseca sam otvarala usta jedva 1 cm, drugo - najvjerojatnije sa inekcijom mi je povrijedio neki živac tako da su mi dio jezika i desni oko umnjaka ostali lagano utrnuti, ali najgore je bilo PROBADANJE U JEZIKU! Taknem zubno meso (jezikom dok pričam, ili dok žvačem hranu) a probaca me i sijeva u vrhu jezika! Luda sam bila od svega, zubar nema pojma, neurolog nema pojama - zaključak je bad luck, zna biti komplikacija i eto tebe je strefilo! Uglavnom tek nakon godinu dana se to probadanje u jeziku počelo smirivati, iako utrnotost i dalje traje. Obzirom da mi se zubno meso, nakon tog zahvata, znalo lagano upaliti, mišljenje je bilo da ga trebam vaditi. A tu je pak problem jer je KORIJEN FUL ZAKRIVLJEN, zub ogroman, nije uopće vani (u ravnini sa zubnim mesom), i još se kakti naslanja na živčani kanal (šta god to značilo, ali nije bilo umirujuće) da se privatnik kod kojeg sam bila baš i nije htio time baviti, pa sam završila kod dr. Kocjana u KBC.
Odmah mi se svidio (to što je prvi dojam dobar već je ohrabrujuće - djeluje bi stvarno stručno i pouzdano i možeš normalno s njim razgovarati... čak smo se na kraju i zafrkavali (valjda je skužio da sam u transu zbog prijašnjih komplikacija pa da me malo ohrabri . Sestra Željka također za sve pohvale, najradije bi je bila zagrlila na kraju - kao što je netko prije rekao - oličenje empatije. Kad bi barem više njih bilo takvo...
Uglavnom jučer ujutro sam ga vadila. Gad nikako nije htio van. Nikako pa nikako. Pa još reži pa još brusi kost. Pa neće i dalje. Pa još reži još brusi. I dalje ne mrda. Činilo mi se da je idoktoru već dozlogrdilo Na kraju je puknuo pa je trebalo posebno korijen izvaditi, ali to je i rekao da će se najvjerojatnije desiti obzirom da je zakrivljen. Uglavnom, dok se sve to radilo bolovi gotovo ništa, i on i sestra su me stalno ispitivali da li sam ok (nekih sat vremena je sve skupa trajalo). Rekli su mi da stavljam hladne obloge i da se ne bojim jer ću sigurno dosta nateknuti obzirom na traumu. Eto dan nakon operacije malo jesam natekla, ali gotovo neprimjetno, dok sam na voltarenu bolova gotovo da i nema, normalno cijelu noć prespavala, mogu jesti, piti... ma oduševljena sam! Obzirom da je sam doktor rekao da je dosta kompliciran zahvat mislim da je on to super odradio. Stvarno se trudio da, kao bih rekla, nešto ne zezne... dok neki zubari odrade svoje da tako kažem "mesarski" i onda zub je vani, a sa poljedicama se snađi, tko ti je kriv ako nemaš sreće... mislim da ta "sreća" puno ovisi upravo o tome koliko si oni daju truda tijekom zahvata ili to odrade rutinski bez prevevelikog razmišljnja o eventualnim posljedicama. Eto toliko s moje strane. Nadam se da sam bar malo umirila i ohrabrile one koje vađenje tek čeka a imaju i neke "kompliciranije slučajeve"!
emi77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:17   #952
Ajme meni koji ogroman post! I to, nota bene, prvi
emi77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:37   #953
Quote:
idealno--losa kaže: Pogledaj post
Umnjaci...

S obzirom da sam prije operacije provela dane čitajući razna iskustva, odlučila sam s vama podijeliti svoje. Onako, da vratim i to xD

Pola godine prije zakazane operacije su me počeli boljeti, odnosno hrabro me maltretirati u obavljanju svakodnevnih aktivnosti.
Bol je prestala, zaboravila sam koji mjesec da umnjaci postoje, pa se pojavila opet. Uskoro sam počela doslovno gristi obraze, a to je iz dana u dan postajala nepodnošljiva bol, tako da je slijedeća postaja bila- stomatologu.

Nakon što su u ordinaciji čavrljali da li mi rezati to nagriženo 'tkivo' ili vaditi zub , rekli su da dođem za tjedan dana kad radi drugi zubar da on izrazi svoje mišljenje.

Odluka je donesena- čupa se.
Nakon plaćenih 40 kn za sliku čeljusti i zuba (jer gle čuda, pola Zagreba je ostalo bez određenih sredstava potrebnih za rad rendgena) - vraćaj se u ordinaciju, slušaj komentare, nosi uputnicu doma, plači i čitaj forum
nadajući se nekom savjetu.

Uputnica me dovela u Dubravu, mjesto koje mi se zgadilo. Prvo, ubacuju se preko reda, opet plaćaš pregled, dođeš u ordinaciju gdje se ne zna tko, koga, gdje, što.. jer ti ljudi stvarno ginu od posla (naime, svakakvi dolaze).

Nakon pojedinih komentara iznimno bezobraznog 'zubara' sam potišteno otišla kući s papirom na kojem je stajao datum operacije.

Do tada su prošle razne situacije sa stomatologom, ponovna slikanja..

I došao je taj dan. Zakazano je bilo u 12:00, došla sam na red u 13:30, a naravno, došla sam ranije tako da mi je bila muka od tih 2 sata jeb.. čekanja
Napokon uđem i sestra kaže da će ipak ispred mene neka p.. od ravnatelja bolnice. Naravno da sam se osjećala kao zadnje govno.

Napokon je slijedilo oblačenje, točnije, navlačenje nekih vrećica na tenisice i na odjeću. Kad sam sjela, došlo je 8 (pretpostavljam praktikantica s faksa).
Odjednom mi se smučilo.

Doktorica je rekla jednoj da zna da joj je to jedna od prvih anestezija, al da se ne boji. Muka broj 2.
Zabila mi je iglu u čeljust, a ruka joj se tresla od straha. Mislila sam da će mi glava eksplodirati, jerbo, 'korijenje' tog umnjaka se zaplelo u kost, zato sam i išla na operaciju.

Nakon te p... napokon je pikala doktorica.. Moglo bi se reći da je bila manja bol, ali je boljelo, jer jedna ide kraj jezika, druga u zubno meso, a treća u obraz.

Uglavnom, nisam se osjećala zabetonirano, osjetila sam lupanje po kosti, svaki od 10 šavova i sve što je radila. Jedva sam čekala da odem jer sam osjećala prepuna usta krvi.

Napokon je bilo gotovo, a moj odbor za doček je prokomentirao da izgledam kao da sam iz nekog rata.

Prepisali su mi NEOFEN?!?! Koji nije k.. djelovao. Putem do doma sam doslovce pljuvala krv, što je slijedilo i ostatak dana.
Cijeli dan se ne smije piti ni jesti, ali već kasno navečer mi je bilo slabo pa sam slamčicu ugurala u grlo

Najgore od svega je odvratan okus krvi u ustima jer smiješ prati zube, ispirati ni ništa sličnoga. A uostalom, nisam ni mogla otvoriti usta, tako da nisam komunicirala cijeli dan.

U toku dana sam vrištala od bolova, pa shvatila da mi jedino, onako malo više pomaže Voltaren. U procesu oporavka (10-ak dana) sam popila 40 komada.
Taj okus krvi mi je najodvratniji od svega skupa.
Evo ja pred neki dan izvadila drugi umnjak u Dubravi. Isto su mi rekli neofen forte. Friška figa. Popila sam kutiju i pol ovaj put, pomaže minimalno.
Ali meni je bio muški doktor oba puta, bio je sasvim ok. Prvi put je prošlo relativno dobro, iako me još boli čeljust od svega toga (vađenje mi je trajalo oko sat vremena ) Međutim sad mi se zakompliciralo sa drugim vađenjem, naoteklo je jako, a hematom je mješavina boja u luku od 1 cm Bol mi je ista 4 dana nakon vađenja kao što je bila na sam dan.
U sobi mi je također bilo dosta ljudi, jedno 5-6. Hvala bogu pa sam imala tu plahtu preko glave
2 šava su mi preko vikenda ispala, a nisu oni koji sami ispadaju.
Samo da mi prođe što prije da mogu u Rubelj na ćevape
Tina: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:50   #954
Ma kakav Neofen, da nije bilo Ketonala mislim da bi se udarila čekićem po glavi samo da padnem u nesvijest i ne osjetim bolove.
Meni su konci napokon izvađeni, jedem, spavam i pričam normalno, jedino me malo živcira rupa i ožiljci na obrazu koje osjetim s jezikom
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 03:45   #955
meni je pomogao Nalgesin
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 16:26   #956
bila sam danas u pol 12 na vađenju umnjaka, oko 11 sam dobila injekciju i sad je vec prestala djelovati, nist me ne boli bas, ova povrsinska rana samo.. tolko su me svi poplašili sa pričama o neizdrživoj boli.. vec sam i jela bez problema, samo ne žvačem na tu stranu, ne pijem nikakve tablete samo ispirem čajem od kadulje..
atrocity is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 01:37   #957
Quote:
atrocity kaže: Pogledaj post
bila sam danas u pol 12 na vađenju umnjaka, oko 11 sam dobila injekciju i sad je vec prestala djelovati, nist me ne boli bas, ova povrsinska rana samo.. tolko su me svi poplašili sa pričama o neizdrživoj boli.. vec sam i jela bez problema, samo ne žvačem na tu stranu, ne pijem nikakve tablete samo ispirem čajem od kadulje..
pa ovisi od osobe do osobe i na kojoj lokaciji je umnjak bio
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 01:51   #958
Meni je napola istrunul gornji ljevi, jos prije godinu dana mi je stomatolog rekao da moram na kirurgiju da se izvadi taj umnjak, al eto malo nemara i oduzilo se... sad me pocinje lagano boliti kad ga dirnem pa izgleda da ce ovaj tjedan van, jer nako boli kad se vadi taj umnjak?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 20:34   #959
Ja sam jutros vadila....bilo me ful strah od silnih prica..nisam mogla spavat nocas

a zapravo nista strasno...dok je vadila nisam osjetila apsolutno ništa...nisam ni znala kad je bio vani a vec je pocela sivat... popila sam neofen i skroz normalno funkcioniram..jela sam 2h nakon operacije..naravno na drugu stranu i nisam bas mogla grist..al snasla sam se...naravno da boli malo..al stvarno nista tak grozno ocekivala sam puno puno gore
*Julia* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:14   #960
Nakon bolova u lijevoj strani usne šupljine tijekomo jela i pila odemo danas kod stomatologa i "jupi" moram vadit umnjak poslije Nove godine.

E sad, jel bolje vaditi u Perkovčevoj ili privatno? Čuo sam za neka iskustva iz Perkovčeve i nisu baš pozitivna. Imam dojam da je tim doktorima sve to već naporno i da su im pacijenti samo jedna stavka koju moraju obaviti da dobiju plaću, a ne žive osobe. A opet mislim da su možda stručniji u svome poslu. S druge strane, mislim da će se privatnik više truditi jer ipak drži do svog glasa i statusa jer se znatan dio klijenata stekne preporukom, tako da oni ne bi smjeli toliko mesarit i bit hladni.

Hmm, da. Trebam vaditi donji umnjak na lijevoj strani. Čuo sam također da su zahvati za donje umnjake uglavnom lakše naravi te jednostavniji za izvest. Napomene radi, moj umnjak još nije izrastao nego je pod mesom i nagnut je prema sedmici.

Jel imao netko slična iskustva i kako je prošlo?
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.