Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 17:41   #21
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a psoto ljud na ZEmlji nemaju pojma kakve sve tehnologije pracenja psotoje,te neshvacaju da "alieni" kontroliraju Zemlju vec tisucljecima,onda ti je jasnos to sve postoji,bilo ljudskim rukama rađeno ili mozda Mocima,demona dakle palih anđela
đ
biti ce buđenje slicnog efekta kao u matrixu,samo ovo nece biti film nego tesko otreznjenje
Budspencerski jes to ti ?
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 18:59   #22
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a psoto ljud na ZEmlji nemaju pojma kakve sve tehnologije pracenja psotoje,te neshvacaju da "alieni" kontroliraju Zemlju vec tisucljecima,onda ti je jasnos to sve postoji,bilo ljudskim rukama rađeno ili mozda Mocima,demona dakle palih anđela
đ
biti ce buđenje slicnog efekta kao u matrixu,samo ovo nece biti film nego tesko otreznjenje
Dvostruko teško mi je dekodirati tvoj post, i logički i gramatički. Ali vidim o čemu je riječ pa se povlačim iz rasprave s tobom.
Galois is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:22   #23
Quote:
Schlitzie kaže: Pogledaj post
Budspencerski jes to ti ?
ja sam Iknar,nista drugo sa ovoga foruma,jel jasno,a tko je taj inace psoto si me sa nekim zamijenio,objasni
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:23   #24
Quote:
Galois kaže: Pogledaj post
Dvostruko teško mi je dekodirati tvoj post, i logički i gramatički. Ali vidim o čemu je riječ pa se povlačim iz rasprave s tobom.
nije tesko dekodirati gramaticke pogreske ako imas razum i malo mudrosti

ako ti nesto nije jasno pitaj,ali da se nekoga moze naci bilo gdje je jasno,niti zeljezo ne salje signale previse ali se moze nacis a magnetima i skenerima,slicno ti je sa cipovima
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:27   #25
Quote:
Schlitzie kaže: Pogledaj post
Znači trebaju ugradit jedan potkožni mikročip koji treba potvrdit onaj mikročip za praćenje na ličnoj karti ? Zaš nebi mikročip za praćenje bio odma ugrađen pod kožu ?



Svatio sam, razmislio, i kažem da je to glupost na kubik. Kakav je to "trag energetskog bića"?
joj kako si .............


ajmo reci ovako imas zeljezo pod zemljom,jel tako to je sirovina,nema odasiljaca ali zraci,nađes ga uz pomoc skenera,magneta itd,slicno je i sa ostalim,cipovima,a i sa energetskim tragovima,zamisli si da svaki covjek ima neki energetski trag,a ako imas"uređaj" za to lako ga nađes i izvan planeta Zemlje,ali to je malo dalje sire,dovoljno ti je ovo sa zeljeznim predmetom-magnet ,skener,kuzis
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:28   #26
Quote:
Galois kaže: Pogledaj post
Greenov zakon o raspravi: Sve je moguće ukoliko nemate pojma o čemu pričate.
ljudska izjava-ljudska glupost najveca glupost

dakle sve izajve imaju svoje limite,kuzis
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:57   #27
Quote:
Cube777 kaže: Pogledaj post
Dakle, pitanje o ovim novim osobnim iskaznicama koje smo svi dužni imati.
Da li nas policija može locirati putem te iskaznice obzirom da sadrži čip (pretpostavljam da se ovdje radi o RFID čipu, jer se takav koristi u našim biometrijskim putovnicama) ?
Niti u osobnim iskaznicama, niti u putovnicama nije RFID čip, tj. nisu beskontaktne. Pasivni RFID čipovi ne sadrže nikakve podatke, već služe samo kao identifikatori, dok se na dokumentima čipovi koriste kako bi se u njih u digitalnom obliku pohranile neke informacije s putovnice: ime, prezime, adresa, fotografija, itd. Pasivni RFID čipovi ne mogu pohranjivati toliko informacija.

RFID čipovi se, međutim, koriste u novijim kreditnim karticama - to su kartice za beskontaktno plaćanje.

A što se detektiranja RFID čipova tiče, njih se može detektirati na izuzetno malim udaljenostima, reda veličine do decimetara udaljenosti. Za neke veće udaljenosti potrebni su aktivni uređaji, koji imaju vlastiti izvor napajanja. Kada bi postojala tehnologija za pasivnu detekciju na udaljenostima makar više stotina metara, to bi revolucinaliziralo mnoge usluge, između ostalog i poštanske i vrlo brzo bi ušlo u komercijalnu upotrebu.

Ako se brineš, možeš - koliko sam čitao - nabaviti košuljice koje onemogućuju skeniranje RFID čipova, prilagođene za odgovarajuće frekvencije na kojima antena čipa rezonira i očitava se (postoje različita frekvencijska područja koja se koriste, ovisno o standardu izvedbe).
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:47   #28
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
A što se detektiranja RFID čipova tiče, njih se može detektirati na izuzetno malim udaljenostima, reda veličine do decimetara udaljenosti.
Osim ako se koristi laser - onda se može očitavati i sa 10-15 metara.
http://www.google.com/patents/US8205800

Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Ako se brineš, možeš - koliko sam čitao - nabaviti košuljice koje onemogućuju skeniranje RFID čipova, prilagođene za odgovarajuće frekvencije na kojima antena čipa rezonira i očitava se (postoje različita frekvencijska područja koja se koriste, ovisno o standardu izvedbe).
Ja bi svima koji brinu preporučio aluminijske kapice.
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:37   #29
Quote:
Schlitzie kaže: Pogledaj post
Osim ako se koristi laser - onda se može očitavati i sa 10-15 metara.
http://www.google.com/patents/US8205800
Na početku teksta patenta pojašnjava se da laser služi aktiviranju očitavanja, dakle ako RFID čip ne detektira laser, onda neće niti odgovoriti na radio-signal normalnog čitača. Tek ako laser detektira, odgovorit će. Drugim riječima, ovo je sigurnosni mehanizam u RFID čipu koji osigurava da se čip neće oglasiti čitaču, osim ako istovremeno nije obasjan ručnim laserom, time upravo sprječavajući (namjerno ili nenamjerno) očitavanje na daljinu.

Udaljenost od 10-15 m nisam našao da se spominje, ali patent se odnosi kako na pasivne, tako i na aktivne čitače. Laser ovdje nije nikakav izvor napajanja, već sigurnosni mehanizam koji čipu indicira da li da odgovori na signal čitača ili ne. Očitavanje pasivnog čipa se i dalje provodi pobudom radio-valom s čitača.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 01:17   #30
Znaci ovako: negdje sam citao, cini mi se da je to negdje rekao Edward Snowden, da je tehnologija pracenja toliko razvijena da je recimo moguce sa visine satelita pratiti svaku osobu i to po identifikaciji lica. Dalje, npr. ovo se ne odnosi direktno na temu, ali spada u pracenje: router za internet koji na sebi uopce nema wireless moguce je pomocu posebnog uredjaja locirati i spojiti se na njega na daljini od nekoliko kilometara. Isto tako, postoje LAN kablovi za spajanje izmedju routera i PC-a koji u sebi imaju cipove koji odasilju sve podatke "nekome tamo". Pisalo je u tom clanku jos masu stvari ali sam zaboravio. Znaci ne trebaju im nikakvi cipovi u biti.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 07:27   #31
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Na početku teksta patenta pojašnjava se da laser služi aktiviranju očitavanja, dakle ako RFID čip ne detektira laser, onda neće niti odgovoriti na radio-signal normalnog čitača. Tek ako laser detektira, odgovorit će. Drugim riječima, ovo je sigurnosni mehanizam u RFID čipu koji osigurava da se čip neće oglasiti čitaču, osim ako istovremeno nije obasjan ručnim laserom, time upravo sprječavajući (namjerno ili nenamjerno) očitavanje na daljinu.

Udaljenost od 10-15 m nisam našao da se spominje, ali patent se odnosi kako na pasivne, tako i na aktivne čitače. Laser ovdje nije nikakav izvor napajanja, već sigurnosni mehanizam koji čipu indicira da li da odgovori na signal čitača ili ne. Očitavanje pasivnog čipa se i dalje provodi pobudom radio-valom s čitača.
glušost
ajde si zamisli zeljezo ispod zemlje,a onda jedan veliki magnet iznad i ocitati ce zeljezo,slicno ti je sa cipovima,ti gledas prvo sto je sada i to dio koji je pusten u javnost,akos ada se moze ocitati sa desetke metarqa,budi uvjeren da psotoji nesto sto ocitava i sa puno kilometara,samo ti nije danao da to znas,nije sluzbeno,tajna je,kuzis

ne vjeruj svemus to ti novine,net,pisu,ako je recimo neka zaraza za koju kao"nema lijeka" lijeka ima samo ti za njega neznas,upotrijebi logiku malo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 01:43   #32
Tek ovo će biti pravo sranje:

http://www.dnevno.hr/novac/rat-proti...g-novca-894034
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:51   #33
Ima danas vec malih potkoznih GPS lokatora sa jako dugim vijekom trajanja. Kad bum imao klinca, to mu prvo ide!
Ljudi si zabrijavaju da neku tam vladu boli djon u kojem su ducanu oni bili jucer popodne, ajde bezi, tak imas interesantan zivot da imas i svog osobnog sluzbenika koji ti biljezi svaku sekundu zivota, jelda.
Opce ne vide OGROMNU kolicinu pozitivnih stvari koje to donosi sa sobom, od lakseg lociranja ljudi u nesrecama, otmica, nalazenja kriminalaca i sl.
Kolko Ceha bi sam ostalo zivo da su imali tak nes na Velebitu?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:18   #34
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ima danas vec malih potkoznih GPS lokatora sa jako dugim vijekom trajanja. Kad bum imao klinca, to mu prvo ide!
Ljudi si zabrijavaju da neku tam vladu boli djon u kojem su ducanu oni bili jucer popodne, ajde bezi, tak imas interesantan zivot da imas i svog osobnog sluzbenika koji ti biljezi svaku sekundu zivota, jelda.
Opce ne vide OGROMNU kolicinu pozitivnih stvari koje to donosi sa sobom, od lakseg lociranja ljudi u nesrecama, otmica, nalazenja kriminalaca i sl.
Kolko Ceha bi sam ostalo zivo da su imali tak nes na Velebitu?
Kad su uvodili OIB, ljude su uvjeravali da će se polovit kriminalci, kao sad tobože neznamo tko je pokrao Hrvatsku, i što se dogodilo nakon OIBA???

Dogodile su se ovrhe, deložacije, blokade... naravno prema sirotinji, dok bogati pljačkaši imaju institut jamčevine, pa dio pokradenog im služi da budu pušteni...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 03:04   #35
Interesantan je uvodni dio videa:

https://www.youtube.com/watch?v=usCCZKXo3wc
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 20:31   #36
pukovnik z

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sad cisto amaterska retpostavka, ali pretpostavljam da bilo koji "lokator" mora prvo odasiljati signal da bi se isti moglo detektirati. Buduci iskaznica nema izbor energije (bateriju) koji bi mogao omoguciti odasiljanje signala ne znam kako bi se moglo detektirati sa trenutno poznatom tehnologijom
vrlo jednostavno poznato godinama. Imaš prijemnu antenu koja generira dovoljni napon za rad rfid čipa i odašiljača. Bežično napajanje kada si u dometu terminala.
Ovisno o obliku i izvedbi uobičajni efektivni domet do 13 metara. Baš zgodno ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 20:58   #37
..za umotati u alu foliju.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:49   #38
Da, ali ne nosiš samo nju sa sobom
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:02   #39
Ima i novcanika i etui-a za kartice s vec ugradenom zastitom ali ne vjerujem da to ljude zanima jer ionako svojim mobitelima (dobrovoljno) dozvoljavaju pristup puno vaznijim informacijama o sebi,u svako vrijeme i na (gotovo) svakom mjestu.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 08:39   #40
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Ajoj, oprosti, mislio sam da je rijec samo o identifikaciji.
Ali sigurno nije problem razviti cip sa izvorom energije. Oni uredjaji koje ugradjuju ljudima sa problemima srca, kako se zovu...pacemaker ili tak nekak...mislim da imaju izvor energije, a drze dosta dugo. A i postoje satovi, kojima se baterija dopuni samo pokretima ruke.
Ako cijeli racunar stane u danasnji smartphone, sigurno je najmanji problem razviti cip velicine zrna rize, preko kojega te mogu locirati.

Onako usput, mislim da je nedavno negdje u sjevernoj evropi po prvi put covjek sa ugradjenim cipom prosao kroz kontrolu na aerodromu bez potrebe kontroliranja dokumenata.
pacemaker je baterija ugrađena ispod kože iz koje idu elektrode do srca....
a, ti satovi na pomak ruke ti rade na sasvim drugom principu, nema tu elektronike vec cista mehanika.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.