Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 02:57   #41
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Ili npr., moja mama je jednom igrala nagradnu igru (200 000 ostalih sudionika). Nikad prije ni kasnije nije toliko jasno izrazila želju za nagradom, dapače, postalo nam je smiješno kako je ona već tu nagradu nazivala svojom. (Gle, eno moj auto!) Mi smo se smijali, ali auto je došao njoj. Jer je uspjela sebe uvjeriti da će tako biti.
isti slučaj s mojom mamom!
katarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:09   #42
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
nije, ni najmanje ...
Takav stav ovisi o tvom pogledu na svijet. Samo o tome i nicemu vise. Novac je oblik energije stoga o tebi ovisi da li ces ga promatrati kao nuzno zlo, potencijal ili nesto trece.
Sony-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 03:31   #43
Ako taj Zakon privlačnosti zaista djeluje, znači li to da može biti i zloupotrebljen,da naštešiš nekome.
Isto tako,želje jedne osobe mogu biti u suprotnosti,tj.suprostavljene želji druge osobe. U takvom slučaju,u čiju će korist djelovati Univerzum?
Zakon privlačnosti kaže i da si sve što ti se u životu događa sam privukao.To može biti istinito za neke događaje,ali ne za sve. Zar su djeca koja su zlostavljana,teško bolesna to sama privukla u svoj život,možeš li sam privući prirodne katastrofe,zle ljude? Na neke okolnosti jednostavno ne možeš utjecati.
Naravno,nikome ne šteti razmišljati pozitivno,biti optimist,ali koliko puta budeš optimist pa se na kraju razočaraš.
Ima mi u tom Secretu nekih nelogičnosti,teško mi je to probaviti.
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 15:16   #44
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
djelomično točno.

victor frankl radio je u ambulanti od početka svog "logorovanja", tako da njega ne bih uzeo za reprezentativan primjer, mada se bavio ljudskom psihom.

moć psihe je neopisiva jer ljudi uvijek govore: što čovjek može podnijeti, to ne može ni jedna životinja.

znači, koliko god nas svjesnost o samom sebi sputava, toliko nam i daje prednosti, tako da čovjek u ekstremnim situacijama može dati puno više no što misli i to je sve.

sigurno ne može podići kamen od 500 kg ma koliko god meditirao, bavio se duhovnim vježbama, bio prisan s bogom itd.

to je tako i fertig.
ono sto je fertig je da nemas pojma o cemu pricas ... po tebi je tip koji je
nedavno povukao zubima vlak tezak desetine tona iluzija ??? ma ne postajte
gluposti, prvo se informirajte i dobro razmislite o tome sto cete napisati ...

a kad smo vec kod tajni, mislim da one koje su iznesene u ovom filmu treba
mnogo ozbiljnije prihvatiti i poraditi na tome da ne ostanu tajne, jer nece
bas biti od koristi novi auto ili kuca ako situacija nastavi ici u trenutno
nametnutom smjeru:

www.zeitgeistmovie.com "I'm not gonna leave you alone. I want you to get mad!"
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 00:58   #45
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljivo ...
...
Baš si odlično napisao post (#61). Sviđa mi se kako si sve izrazio!
Slično to i ja tako vidim.

P.S. Moram te i malo ispraviti: nije višlje nego više. Zato što se kaže kiša a ne kišlja
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 01:47   #46
Hey ekipa!
Moram priznati da ste me totalno razuvjerili i da ima nešto u tome (inače, me hvata jeza od bilokakve vrste šarlatanstva, no ovo to nije i zapravo je poprilično logično)

Upočetku sam pljuvala po tome, ne shvaćajući "to" no uspjeli ste vas nekolicina razjasniti mi što ta Tajna zapravo znači.
Već dulje vremena, s time da je naglasak na zadnjih par mjeseci kada sam potonula, tonem u životu.Ostala sam bez frendova, saznala sranja o familiji i doslovno ostala sama(imala sam žešćih sranja zadnje 3 godine i kad god sam pokušala pozitivno, nešto negativno me nanovo sasjeklo..),a vjerujte da niti jedna fizička bol nemože nadomjestiti osjećaj beznađa i samoće, kad nemaš S KIME pričati, već dane provodiš sam sa sobom..
Do maloprije, osjećala sam samo tupu bol i beznađe, no nakon što sam pročitala par ovih postova, u meni kao da se javila nekakva nova energija, nekakva "nada" za bolje sutra.
Iskreno, namjeravam krenuti psihiću i stvarno želim probati to s pozitivnim razmišljanjem, no ne znam kako?
Što si govoriti, kako se potaknuti i potisnuti negativne misli?
Kako zapravo pozitivno razmišljati, kako se navesti na to?Što sam sebi trebaš reći?

Mislim, lako je napisati: moraš pozitivno razmišljati i stvarno to željeti, no kako kad mi se istodobno manta 100 drugih manje poz misli?
Help!
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 01:59   #47
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Hey ekipa!
Moram priznati da ste me totalno razuvjerili i da ima nešto u tome
...
Reći ću ti da ti sama želja nije dovoljna da išta promijeniš! Želja je tek izraz mašte i bez ikakve je namjere potpuno nesvrsishodna. Sama želja tek je trećina... Fale još dvije komponente.

Mislim da ti mogu, u najboljoj namjeri, dati dobre smjernice i savjet kako dalje. Ukoliko želiš, javi mi se na PM.

Sretno!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 02:16   #48
[QUOTE=sinkezg;11954781]Reći ću ti da ti sama želja nije dovoljna da išta promijeniš! Želja je tek izraz mašte i bez ikakve je namjere potpuno nesvrsishodna. Sama želja tek je trećina... Fale još dvije komponente.

Secret tvrdi da želja je dovoljna,da moraš jako željeti i osjećati se kao da si to što želiš već dobio,i da ne moraš poduzimati neke akcije,već će Univerzum pronaći način kako da ti želju ostvari. Super zvuči,ali mi je u to teško povjerovati.
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 02:22   #49
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Secret tvrdi da želja je dovoljna,da moraš jako željeti i osjećati se kao da si to što želiš već dobio,i da ne moraš poduzimati neke akcije,već će Univerzum pronaći način kako da ti želju ostvari. Super zvuči,ali mi je u to teško povjerovati.
Vjeruj mi, nije tako. A u ovoj kratkoj rečenici na neki način dao sam drugu trećinu odgovora.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 02:23   #50
Ja sam tebi poslala PM sinkezg.

Mislim da je druga trećina u namjeri, odnosno djelovanju, sad kakvom..hm.
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 02:33   #51
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Ja sam tebi poslala PM sinkezg.

Mislim da je druga trećina u namjeri, odnosno djelovanju, sad kakvom..hm.
Ne, to nije druga trećina
Namjera i djelovanje nisu te sastavnice.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 15:42   #52
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Hey ekipa!
Moram priznati da ste me totalno razuvjerili i da ima nešto u tome (inače, me hvata jeza od bilokakve vrste šarlatanstva, no ovo to nije i zapravo je poprilično logično)

Upočetku sam pljuvala po tome, ne shvaćajući "to" no uspjeli ste vas nekolicina razjasniti mi što ta Tajna zapravo znači.
Već dulje vremena, s time da je naglasak na zadnjih par mjeseci kada sam potonula, tonem u životu.Ostala sam bez frendova, saznala sranja o familiji i doslovno ostala sama(imala sam žešćih sranja zadnje 3 godine i kad god sam pokušala pozitivno, nešto negativno me nanovo sasjeklo..),a vjerujte da niti jedna fizička bol nemože nadomjestiti osjećaj beznađa i samoće, kad nemaš S KIME pričati, već dane provodiš sam sa sobom..
Do maloprije, osjećala sam samo tupu bol i beznađe, no nakon što sam pročitala par ovih postova, u meni kao da se javila nekakva nova energija, nekakva "nada" za bolje sutra.
Iskreno, namjeravam krenuti psihiću i stvarno želim probati to s pozitivnim razmišljanjem, no ne znam kako?
Što si govoriti, kako se potaknuti i potisnuti negativne misli?
Kako zapravo pozitivno razmišljati, kako se navesti na to?Što sam sebi trebaš reći?

Mislim, lako je napisati: moraš pozitivno razmišljati i stvarno to željeti, no kako kad mi se istodobno manta 100 drugih manje poz misli?
Help!
ne kod psihica, ne ne i ne !!! vjerojatno nisi svijesna kolika opasnost lezi u
tome da ti u duhovnim stvarima pomaze netko drugi ... neovisno o tome
radi li se o psihicu, guruima, crkvi ili ostalim "iscjeljiteljima duse" skoro uvijek je
rezultat taj da postajes ovisan o njima !!! svijesno gasis u sebi svoju
spostvenu moc i predajes "palicu" u ruke nekome drugome ... savrseni
scenario za manipulaciju !!! ne padaj u ruke drugih, barem po pitanju
duhovnih stvari ... jedno je procitati knjigu i razmisliti o svemu "sa daljine"
a sasvim drugo otici i prepustiti se sugestijama "in-live" ... milioni su vec
pali na foru da im treba netko drugi pomoci, i tome koliko vidim iz susreta
sa ljudima koji idu u crkvu ili kod psihica nema kraja !!! moj frend je sada u
situaciji da svaki puta kada se osjeca lose nazove svoga psihica ... umjesto
da ode u prirodu, odmakne se od hebene civilizacije i poprica sam sa sobom
on rijesenje svojih problema trazi na istom onom mjestu gdje ih je i "zaradio",
sto je van svake pameti ... a kada se to pretvori u naviku onda stvari idu
na losije, neovisno o tome koliko puta mjesecno "pohodis" psihica ili crkvu !!!
kada bi psihici, gurui i crkve zaista pomagale onda bi svakome bilo dovoljno
otici par puta, dobiti znanje i "olaksanje" i prestati odlaziti na ta mjesta !!!
ali ne, upravo je suprotno ... jedina situacija kada netko odluci prestati
odlaziti kod "iscjeljitelja duse" je kada se taj razocara u njih, bilo na nacin da
mu ne pomazu dovoljno ili da skonta da je prijevara u pitanju ... ali vecina
se ne uspije otrgnuti ... zato je bolje da se uopce ne dovodis u situaciju da
moras testirati svoju sposobnost "otrgnuca", na nacin da uopce ne ides kod
takove "ekipe" ...

kako poceti pozitivno razmisljati ? pa za pocetak je vise nego dovoljno da
prestanes negativno razmisljati !!!
kada osjetis da te obuzela negativna
"brija" jednostavno je izbaci iz sebe ... vrati se na nulu !!! skakanje iz
negative u pozitivu bez prolaska kroz nulu je jednako opasno kao i ostajanje
u negativi jer se desava to da ces razviti sposobnost brzoga mijenjanja
raspolozenja ... a to je lose ... ako izbjegnes nulto stanje onda ces si
"zabrijati" da je moguce jedino biti pozitivan ili negativan i posto neces
moci biti pozitivna 100% vremena rezultat ce biti katastrofalan !!! mnogo
je bolje "zabrijati" da mozes biti pozitivan ili na nuli, a negativno stanje
vremenom svesti na minimum ...
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 16:21   #53
Što se tiče prvog dijela posta o psihićima..
Vidi ja sam na rubu, od svih tih mojih tkz. prijatelja ne postoji nitko tko bi me mogao barem saslušati, a to puno znači, da imaš nekoga tko te može zagrliti kad ti je teško..
Stalno sam sama sa svojim mislima i izludit ću!
Ne pomaže i ne mogu se sama izvući jer sam prenisko...Dosta mi je više pričanja same sa sobom.

Što se tiče pozitive..
Ja sam pitala kako početi poz.razmišljati?Kako se stimulirati, na koji način?
Riječi:bit će dobro, smiri se-ne pomažu jer me non stop prati osjećaj beznađa i panike.
Dakle, tražim kako pozitivno razmišljati, odnosno natjerati se, znam da moram, no ne znam KAKO?
Također, stalno mjenjam raspoloženja, s time da je to zadnjih godinu dana manje izraženo jer sam non stop u negativi i jednostavno me ništa ne diže.
Sama sam i borim se s još tisuću stvari,a kad god si kažem:Ajmo mislit pozitivno i dalje je ona panika i strah i crnilo također prisutna..tako da ne kužim kako vi to mislite pozitivno!
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 16:41   #54
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Što se tiče prvog dijela posta o psihićima..
Vidi ja sam na rubu, od svih tih mojih tkz. prijatelja ne postoji nitko tko bi me mogao barem saslušati, a to puno znači, da imaš nekoga tko te može zagrliti kad ti je teško..
Stalno sam sama sa svojim mislima i izludit ću!
Ne pomaže i ne mogu se sama izvući jer sam prenisko...Dosta mi je više pričanja same sa sobom.

Što se tiče pozitive..
Ja sam pitala kako početi poz.razmišljati?Kako se stimulirati, na koji način?
Riječi:bit će dobro, smiri se-ne pomažu jer me non stop prati osjećaj beznađa i panike.
Dakle, tražim kako pozitivno razmišljati, odnosno natjerati se, znam da moram, no ne znam KAKO?
Također, stalno mjenjam raspoloženja, s time da je to zadnjih godinu dana manje izraženo jer sam non stop u negativi i jednostavno me ništa ne diže.
Sama sam i borim se s još tisuću stvari,a kad god si kažem:Ajmo mislit pozitivno i dalje je ona panika i strah i crnilo također prisutna..tako da ne kužim kako vi to mislite pozitivno!
razgovor sa ljudima ne pomaze uvijek ... posebice ako ga vodis sa onima koji
ti i ne znaju pomoci, koji te ne razumiju i fali im sposobnost suosjecanja !!!
iz ovoga kako si napisala ocito je da ti razgovor koristis kao nacin skidanja
sopstvenog tereta i prebacivanja tereta na druge ... jer razgovor je nista do
izmjena energije ... ali uoci da ti to ne pomaze na duge staze !!! maknes
teret, sve super ali teret se opet nagomila ... trebas maknuti uzroke stvaranja
tereta !!!
razmisli o tome sta je to sto stvara teret kojega se zelis rijesiti
pa ces uociti sta to trebas maknuti ili promjeniti u svome zivotu ... kod mene
je situacija takva da sam ja i razgovor sa vecinom ljudi uocio kao uzrok
stvaranja tereta !!! tko mi ne pase za razgovor, barem vise od 75%, sa njim
i ne zapocinjem razgovor ... ljudi nisu socijalna bica, ljudi su individue !!!
to je u tvojoj osnovi, i mojoj, i svacijoj ... gle samo situaciju danas, imas
gradove sa milionima stanovnika od kojih je vecina veoma nezadovoljna i
trazi pomoc kod psihica, gurua, crkve i gdje vec ... odi negdje na selo, gdje
su ljudi manje u doticaju jedni sa drugima pa ces se iznenaditi koliko ljudi
tamo sretnije zive !!! ili jos bolje, odi tamo gdje nema ljudi uopce i makni
fokus u svojoj glavi sa sebe na okolinu ... fokusiraj se na ono sto jeste
lijepo i to ce preci u tebe, garantirano !!! civilizacija stvara probleme kod
ljudi, nista drugo ... stoga ne trazi u njoj izlaz iz svoje situacije jer ga neces
naci, barem ne na duge staze !!!

a o raspolozenju i negativi sam ti vec pisao ... vidis i sama da ti ne ide
shiftanje iz negative u pozitivu ... naravno da ne ide, to je neprirodan
proces i za privremene "uspijehe" trazi veliku moc samokontrole ... do koje
se ne dolazi lako ... znaci ne smaraj se sa pozitivom, prvo se fokusiraj na
nulu ... od nule sve krece i mnogo je manje energije potrebno za put od
nule do pozitive nego za put od negative do pozitive

p.s. necu vise davati savjete jer se vec osjecam u ulozi psihica a to mi
nije cilj ... niti ih trebam, niti zelim postati jedan od njih ...
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 07:53   #55
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Informirala sam se o tome i mislim da je sve to jedno veliko sranje za izmust novce naivnim ljudima. Ne možeš ti mislima dobit auto,kuću itd.,za sve u životu se treba pomučit.Zanimljivo je da su s tim sranjima počeli a gdje drugdje nego u Americi.
Uz duzno postovanje, reci da je nesto veliko sranje a nije se razumjelo ono sto se sranjem etiketira je...sranje.

Nitko ti nije rekao da ces mislima materijalizirati kucu, stan, auto i slicno nego ti je reklo, pojednostavljeno receno - da ces razmisljajuci pozitivno o sebi, zivotu, drugima a napose o onome sto zelis sama sebe isprogramirati da ono sto zelis i ostvaris.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:44   #56
ej ljudi, imate film koj mozete besplatno downloadati s interneta i pogledati. traje oko sat vremena. ja sam ga pogledao i mogu reci svoje misljenje o "The Secret".


nisam progutao spiku da "ti trebas samo zazeljeti" a "kozmos ce sigurno odgovoriti". kako "za svakog ima dovoljno" i kako "kozmos zna".
ja ovo objasnjavam "optimisticnim gledistem" koje te prisiljava da gledas pozitivno na sve sta ti se desava. da uvidis pozitivne aspekte i da njih pamtis, a negativne zaboravis. sjetite se samo koliko ste puta "stvarno zeljeli nesto", koliko ste puta "stvarno vjerovali da cete uspjet", ali jednostavno niste zbog necega sto se zove zakon vjerojatnosti.
ako to "optimisticno glediste" kombinirate s cinjenicom da ako nesto stvarno zelite, onda cete se stvarno i truditi to postici. dakle, da je ponekad dovoljno samo vjerovati u svoj cilj da se potrudis malo jace i uspijes (primjer stariji decko vas lovi kao dijete jer vas zeli istuc. iako je daleko brzi tesko ce vas uhvatiti ako vas je STVARNO strah batina). evo, skombinirane ove dvije stvari imas The Secret. jedino me malo iritira sto su u film ubacili one "kvantne fizicare" koji objasnjavaju kako kvantna fizika dokazuje da postoji neka "visa sila" koja je relativna i koja "reagira" na misli. dan danas za svaku nedokazivu teoriju izvuku vani kvantnu fiziku.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:00   #57
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Što se tiče prvog dijela posta o psihićima..
Vidi ja sam na rubu, od svih tih mojih tkz. prijatelja ne postoji nitko tko bi me mogao barem saslušati,
Cuj, nikome se ne da slusati tvoje depresije i kuknjavu. Svatko ima svoje probleme i ne trebaju im jos i tvoji. Pogotovo ako si stalno takva, ljudi ce te na kraju poceti i izbjegavati.

Ako sumnjas da si kronicno depresivna, odi kod doktora, ucini nesto po tom pitanjju jer prije ce ti biti losije nego bolje ako se radi o tomu i tu slusanje i razgovor ne pomazu.

Quote:
Što se tiče pozitive..
Ja sam pitala kako početi poz.razmišljati?Kako se stimulirati, na koji način?
Riječi:bit će dobro, smiri se-ne pomažu jer me non stop prati osjećaj beznađa i panike.



Evo ti jedan mali primjer. Zbog niza okolnosti imao sam ceste manje ili vece konflikte s ljudima u svojem zivotu. Smatrao sam da mi nanose nepravdu, da nisu okej prema meni i da ne zasluzujem da se netko prema meni tako ponasa, bla bla. Onda sam slucajno procitao nesto o konceptu prastanja i snazi tog cina. Da skratim pricu, odlucio sam oprostiti svima. Nije bilo lako, jer misli o nekim osobama dolazile su same i nisu bile pozitivne. I dokle god su nailazile, znao sam da nisam oprostio niti njima niti sebi. Kako sam se natjerao? Tako sto sam svaki puta kada sam poceo negativno razmisljati o tim ljudima u mislima izgovarao:"Ja ti oprastam, oslobadjam te svake svoje negativne misi i zelim ti dobro." Pomalo, negativne misli su izasle iz moje glave i ja sam poceo na drugaciji nacin dozivljavati te ljude. Kada bi samo znala koliko se moj odnos s tim ljudima promijeno! I sam se ne mogu nekada nacuditi.

To ne znaci da su oni doista bili ekskluzivno krivi za nase lose odnose. Nego da sam jednostavno negativnu energiju medju nama pretvorio u pozitivnu. Cudesno ali istinito.


Ova tvoja gornja recenica sama sebe ponistava. Ako doista zelis biti pozitivna, tada ces se natjerati misliti ne da ce biti dobro, nego da je dobro. Bez onog dodatka kako si unatoc tome jadna i bijedna. Formuliraj si nekakvu pozitivnu afirmaciju i ponavljaj je u sebi. Stvar je samo u tome da steknes kontrolu nad svojim misilma. To je isti princip koji koristis kada izgovaras molitvu ako je izgovaras iz srca.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 20:42   #58
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Cuj, nikome se ne da slusati tvoje depresije i kuknjavu. Svatko ima svoje probleme i ne trebaju im jos i tvoji. Pogotovo ako si stalno takva, ljudi ce te na kraju poceti i izbjegavati.

Ako sumnjas da si kronicno depresivna, odi kod doktora, ucini nesto po tom pitanjju jer prije ce ti biti losije nego bolje ako se radi o tomu i tu slusanje i razgovor ne pomazu.




Evo ti jedan mali primjer. Zbog niza okolnosti imao sam ceste manje ili vece konflikte s ljudima u svojem zivotu. Smatrao sam da mi nanose nepravdu, da nisu okej prema meni i da ne zasluzujem da se netko prema meni tako ponasa, bla bla. Onda sam slucajno procitao nesto o konceptu prastanja i snazi tog cina. Da skratim pricu, odlucio sam oprostiti svima. Nije bilo lako, jer misli o nekim osobama dolazile su same i nisu bile pozitivne. I dokle god su nailazile, znao sam da nisam oprostio niti njima niti sebi. Kako sam se natjerao? Tako sto sam svaki puta kada sam poceo negativno razmisljati o tim ljudima u mislima izgovarao:"Ja ti oprastam, oslobadjam te svake svoje negativne misi i zelim ti dobro." Pomalo, negativne misli su izasle iz moje glave i ja sam poceo na drugaciji nacin dozivljavati te ljude. Kada bi samo znala koliko se moj odnos s tim ljudima promijeno! I sam se ne mogu nekada nacuditi.

To ne znaci da su oni doista bili ekskluzivno krivi za nase lose odnose. Nego da sam jednostavno negativnu energiju medju nama pretvorio u pozitivnu. Cudesno ali istinito.


Ova tvoja gornja recenica sama sebe ponistava. Ako doista zelis biti pozitivna, tada ces se natjerati misliti ne da ce biti dobro, nego da je dobro. Bez onog dodatka kako si unatoc tome jadna i bijedna. Formuliraj si nekakvu pozitivnu afirmaciju i ponavljaj je u sebi. Stvar je samo u tome da steknes kontrolu nad svojim misilma. To je isti princip koji koristis kada izgovaras molitvu ako je izgovaras iz srca.[/B]
preljepo receno svaka cast!!!! oprastajne je najaca stvar ali ja neznam kako ali volio bi mislim da bi mi pao kamen sa srca kad bi svima sve oprostio ,,,
ali probat cu osveta mi nije danjela nista dobro mislim je zadovoljstvo ali nije to to .. ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 20:58   #59
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Hey ekipa!
Moram priznati da ste me totalno razuvjerili i da ima nešto u tome (inače, me hvata jeza od bilokakve vrste šarlatanstva, no ovo to nije i zapravo je poprilično logično)

Upočetku sam pljuvala po tome, ne shvaćajući "to" no uspjeli ste vas nekolicina razjasniti mi što ta Tajna zapravo znači.
Već dulje vremena, s time da je naglasak na zadnjih par mjeseci kada sam potonula, tonem u životu.Ostala sam bez frendova, saznala sranja o familiji i doslovno ostala sama(imala sam žešćih sranja zadnje 3 godine i kad god sam pokušala pozitivno, nešto negativno me nanovo sasjeklo..),a vjerujte da niti jedna fizička bol nemože nadomjestiti osjećaj beznađa i samoće, kad nemaš S KIME pričati, već dane provodiš sam sa sobom..
Do maloprije, osjećala sam samo tupu bol i beznađe, no nakon što sam pročitala par ovih postova, u meni kao da se javila nekakva nova energija, nekakva "nada" za bolje sutra.
Iskreno, namjeravam krenuti psihiću i stvarno želim probati to s pozitivnim razmišljanjem, no ne znam kako?
Što si govoriti, kako se potaknuti i potisnuti negativne misli?
Kako zapravo pozitivno razmišljati, kako se navesti na to?Što sam sebi trebaš reći?

Mislim, lako je napisati: moraš pozitivno razmišljati i stvarno to željeti, no kako kad mi se istodobno manta 100 drugih manje poz misli?
Help!
jooj vidiš - kod tebe je na djelu kopernikanski obrat. zanimljivo je da ljudi tek kad dođu do zidova u vanjskom svijetu počinju otkrivati te "šarlatanske" sile na djelu. Mi se tu prepucavamo - kao skeptici-šarlatani, ali evo- baš krizne situacije i još neki faktori utječu na to da čovjek otkrije da je povezan s još nečim i da ima asa u rukavu,(trbuhu, srcu, mozgu) koji uopće ne ovisi o ničem izvana. Mislim da su baš krizne točke mjesta na kojima počinje real life i na kojima se budi ljudska suština i snaga.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:34   #60
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Što se tiče prvog dijela posta o psihićima..
Vidi ja sam na rubu, od svih tih mojih tkz. prijatelja ne postoji nitko tko bi me mogao barem saslušati, a to puno znači, da imaš nekoga tko te može zagrliti kad ti je teško..
Stalno sam sama sa svojim mislima i izludit ću!
Ne pomaže i ne mogu se sama izvući jer sam prenisko...Dosta mi je više pričanja same sa sobom.

Što se tiče pozitive..
Ja sam pitala kako početi poz.razmišljati?Kako se stimulirati, na koji način?
Riječi:bit će dobro, smiri se-ne pomažu jer me non stop prati osjećaj beznađa i panike.
Dakle, tražim kako pozitivno razmišljati, odnosno natjerati se, znam da moram, no ne znam KAKO?
Također, stalno mjenjam raspoloženja, s time da je to zadnjih godinu dana manje izraženo jer sam non stop u negativi i jednostavno me ništa ne diže.
Sama sam i borim se s još tisuću stvari,a kad god si kažem:Ajmo mislit pozitivno i dalje je ona panika i strah i crnilo također prisutna..tako da ne kužim kako vi to mislite pozitivno!
Što se tiče pozitive, ne postoji samo pozitiva. Postoje i negativa i pozitiva. Budući da si sad u stanju negativnosti, trebaš raditi nešto pozitivno da bi se "usrednjila".
Treba ti i snažnija hrana, jedi: meso, ribu, tvrdi sir, jaja. Izbaci kekse i umjetne kolače, bijeli šećer u cjelosti kao i čokoladu (osim tamne).
Ovisno o tvojoj životnoj situaciji, ne znam jesi li zaposlena i što točno radiš, ali zapravo nije bitno. Važno je da na sve ljude gledaš kao na prijatelje, ali postepeno, ne naglo, jer bi se mogla slomiti. Moraš razumijeti da svi oko tebe imaju neke svoje probleme, da nitko nije savršen i da svima nešto nedostaje, što oni cijelo vrijeme traže. Nekima više, nekima manje.
Dakle, svi smo tu u ovom finom "đumbusu" zajedno i bez obzira na to je li imaš ili nemaš nekih priijatelja, sigurno je da imaš poznanike koje povremeno susretneš i s kojima voliš popričati. Za pozitivan duh preporučam ti da upišeš učenje nekog jezika ili plesni tečaj. Ako nemaš dara za to, nema veze, barem ćeš progovoriti koju riječ s novim poznanicima. Važno je da ti barem malo bude dovoljno. A tu na forumu uvijek imaš nas da nam kažeš kako ti je i da nam se povjeriš.
Stoga, ne očajavaj, jer nikad nije sve crno.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.