Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2007., 18:45   #21
Quote:
sad but true kaže: Pogledaj post
može li netko preimenovati topic u povijesni?
moze, ako mi objasnis kaj je historija, kaj istorija i kaj je povijest? zasto! zato jer nemas pojma o tome
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 21:21   #22
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
moze, ako mi objasnis kaj je historija, kaj istorija i kaj je povijest? zasto! zato jer nemas pojma o tome
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 21:22   #23
http://www.youtube.com/watch?v=wD7o1QWQFhY

Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:28   #24
di sedam samuraja u povijesni ... uglavnom nisam neki fan, ajd eisenstein donekle
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:42   #25
Quote:
clone kaže: Pogledaj post
di sedam samuraja u povijesni
A što ne? Da je europski, ne bi sigurno prigovorio...
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:47   #26
grijesis ... volim taj film al nema veze s povijescu osim sto se dogadja u proslo vrijeme, ako je to kriterij ... da bi rijec rekao
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:49   #27
da pridodam ... tak bi isto mogao stavit tocno u podne pod povijesni film ili bilo koji drugi vestern
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 02:13   #28
Da ne bi vise postavljali pitanja za LOTR, ja cu to razjasniti.
Njega sam istakao kao moj omiljeni film, a u nastavku teksta sam spomenuo "Gladiator" kao najdraži historijski. Zatim sam pitao ako mozete da napisete svoje omiljene historijske filmove. Jel sad jasno?
Edin_The_Glorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 12:19   #29
jos sad definiraj kaj mislis pod tim historijski? spadaju li tu samuraji i kauboji ili ne?

ne znam gdje je ovaj povijesni nestal? brzo se na netu nauci definicija kaj je kaj!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:15   #30
Galipolje,Spašavanje vojnika Ryana,to je isto bilo u prošlosti.
A ima i onaj mislim da se zove Milijun godina prije Krista,al to bi bio prapovijesni.
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:37   #31
Quote:
clone kaže: Pogledaj post
grijesis ... volim taj film al nema veze s povijescu osim sto se dogadja u proslo vrijeme, ako je to kriterij ... da bi rijec rekao
Saberi se.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 22:03   #32
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Bitva za Moskvu (film s najvećom masovnom scenom u povijesti - 4 milijuna statista!)
Jel ovo ozbiljno? 4.000.000 djeluje malo previše
Edin_The_Glorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 18:12   #33
Stari povijesni filmovi (spektatkli)

Volim ovu vrstu filma, to su prije svega; Ben Hur (gledao više puta, odličan film),

Quo Vadis (gledao ko djete i sad nedavno oped, odličan film),

Pad Rimskog Carstva, (isti slučaj kao i Quo Vadis),

Attila/znak pogana - davno sam ga gledao, sječam se da je dobar film, neki dan je bio na HRT-u no nisam znao pa sam stigao na kraj.

El Cid - davno sam ga gledao, sječam se da je jako dobar (kao i svi kojih se sječam), bio jučer ali ga nisam gledao jer nisam znao da je na TV-u

Kleopatra - davno sam ga gledao, ostao mi u dobrom sječanju, no nijansu lošij od ovih prethodnih

Spartak - dobar film, gledao ga 2 puta, no ipak je nekako lošij od gore navedenih.


dalje se nesječam i neznam koji filmovi tog kalibra još postoje pa pitam vas za mišljenje o ovim spomenutima i da mi predložite još neki sličan (ako uopće postoji).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 09:39   #34
Quote:
Jules W. kaže: Pogledaj post
mislim da je tu VRLO bitan poredak - LOTR i titanic imaju 11 oscara kao i ben hur.


no tamo negdje neki se sigurno i danas pitaju čime je titanik zaslužio to sve. ima nas tu i tamo koji!
Tu i tamo koji se pitaju i čime je LOTR to zaslužio
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:45   #35
Ben Hur prije svega
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:28   #36
Quote:
Edin_The_Glorious kaže: Pogledaj post
The Lord of the Rings: The Return of the King
Ovo je moj omiljeni film i smatram da predstavlja savršenstvo današnje filmske produkcije. Kao što znate dobitnik je 11 oskara, tako da ga ne treba mnogo predstavljati. Takođe mi se sviđaju historijski filmovi kao što su "Gladiator" i "Troy". Da konačno pređem na stvar: Može li ko da napiše listu najboljih filmova ovog žanra?
Ne želim sada cjepidlačiti, ali LOTR je fantasy a ne povijesni spektakl...
"300" je negdje između...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 23:49   #37
ja sam otvorio temu "stari povijesni filmovi (spektakli)" što je drugo od ove teme u koju je spojena, jer riječ stari označva da su filmovi snimani sredinom prošlog stoljeća, još sam i nabrojao filmove tog doba da se zna na šta mislim.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 01:03   #38
dobar je i kingdom of heaven
propali listič is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 02:21   #39
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
ja sam otvorio temu "stari povijesni filmovi (spektakli)" što je drugo od ove teme u koju je spojena, jer riječ stari označva da su filmovi snimani sredinom prošlog stoljeća, još sam i nabrojao filmove tog doba da se zna na šta mislim.
Pa, ako ćemo pravo, riječ "stari" označava povijesne filmove D. W. Griffita snimljene u doba Prvog svjetskog rata.

Povijesni filmovi su žanr koji dosad na ovom forumu nije pobudio toliku pažnju da bi ga se cjepkalo po periodima u kojima je nastajao. Ako se to kroz ovaj združeni topic promijeni, ako ovaj dosegne 50 stranica na kojima će jedna grupacija forumaša razgovarati isključivo o povijesnim filmovima nijemog razdoblja, druga o povijesnim filmovima s Elizabeth Taylor i Richardom Burtonom, a treća pak o povijesnim filmovima u režiji Ridleya Scotta, bez pol će ih se frke podijeliti u tri zasebne teme.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:30   #40
Gladijator nije povijesni film. To je - kao i LOTR - fantasy.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.