Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2012., 18:57   #1
Rezultati referenduma i posljedice

Evo, kako smo se i dogovorili ovo će biti zbirna tema o rezultatima referenduma i posljedicama koje iz njih proizlaze.
Molim, lijepo se ponašajte, onako europski . Oni kojima rezultati idu u prilog neka slave, a oni kojima ne idu imaju se pravo ljutiti. Samo to nemojte raditi na račun jedni drugih, bez zluradosti i slično tome.
Ono što zasad znamo jest da je odaziv katastrofalan, samo u Zagrebu, Varaždinu i Čakovcu preko 40 posto do 16h. Što će nam to donijeti vidjet ćemo uskoro.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:59   #2
Medijska i politička kampanja za opciju -za- je bila nepoštena. Šteta što povijest neće upamtiti kakva je atmosfera prethodila referendumu i tko je takvu atmosferu stvorio. I to je povijesna činjenica koja će se ,pretpostavljam ,gurnuti pod tepih.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:59   #3
Fascinantno mi je vidjeti kako je malo ljudi izašlo na referendum, bez obzira bili oni protivnici ili zagovornici našeg ulaska u EU. Kada se očekuju prvi rezultati?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:01   #4
Jel bilo izlaznih anketa?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:03   #5
ja sam optimističan. u kampanji sam imao dojam da je EUskeptika jako puno jer su stvarno bili jako aktivni na internetu i iskakali su iz svakog statusa i posta i samim tim očekivao sam da će tolika bulumenta ljudi nahrupiti na birališta no dogodilo se suprotno...na biralištu sam vidio uglavnom seniore.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:03   #6
Vidim da nitko nema emisiju u 19:00, tako da vjerojatno nista od izlaznih.

Mozda na vijestima.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:04   #7
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko nema emisiju u 19:00, tako da vjerojatno nista od izlaznih.

Mozda na vijestima.
Birališta su zatvorena: Prvi neslužbeni rezultati bit će objavljeni u 20 sati
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:04   #8
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Medijska i politička kampanja za opciju -za- je bila nepoštena
nije.
bila je nakaradna.
(a) svatko s iole mozga u glavi je SAM(a) išao provjeravati sve činjenice - obzirom da se ovdje nije radilo o receptu za punjene paprike već nečemu što će utjecati na život ne samo nas nego i svih generacije koje dolaze.
porazan izlazak na glasovanje samo pokazuje kako sramotno hrvati razmišljaju: misle samo na svoju guzicu, a za sve ostale im se živo fućka.
"ispravak netočnog navoda": ne misle čak ni na svoju guzicu, jer da misle, dovukli bi se do glasovališta i glasovali "za" ili "protif".
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:04   #9
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ja sam optimističan. u kampanji sam imao dojam da je EUskeptika jako puno jer su stvarno bili jako aktivni na internetu i iskakali su iz svakog statusa i posta i samim tim očekivao sam da će tolika bulumenta ljudi nahrupiti na birališta no dogodilo se suprotno...na biralištu sam vidio uglavnom seniore.
A kakav je bio odaziv do 19.00?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:05   #10
Uspili su sa anketama prije referenduma!
zajednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:05   #11
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Fascinantno mi je vidjeti kako je malo ljudi izašlo na referendum, bez obzira bili oni protivnici ili zagovornici našeg ulaska u EU. Kada se očekuju prvi rezultati?
hm, uzmem li u obzir da je meni miljama svjetlosnih godina udaljena i pomisao da bih mozda mogao izic na referendum - fascinantno mi je kak ih je puno izislo dat svoj glas
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:05   #12
Thumbs up

pošteno ili ne ja sam za,ako se može i to namjestit ja sam opet za pa ako nebude dovoljan broj za neka namještaju daje zaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
zgkreso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:05   #13
Vidjet ćemo. Postoje sumnje u regularnost krajnjeg rezulatata, možda je to razlog zašto nema izlaznih anketa.
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:06   #14
Zar nisu objavu rezultata najavili za 20:00 sati?

Meni je ovo grozno, tako mali odaziv i to je ok....stvarno bi trebalo počet novčano kažnjavati ne izlazak na izbore, referendume i sl.
Izlasnost bi bila bar 90 %
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:06   #15
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo. Postoje sumnje u regularnost krajnjeg rezulatata, možda je to razlog zašto nema izlaznih anketa.
Po starom ustavu referendum bi pao, moralo bi biti najmanje 50 % izlaznost, međutim političari su to promjenili prije dvije godine.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:07   #16
Quote:
zajednica kaže: Pogledaj post
Uspili su sa anketama prije referenduma!
ne zna se još 19 i 5 je ček još 10 min
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:07   #17
Podaci o regionalnoj raspodjeli izlasnosti sami za sebe govore o ishodu referenduma.
Pozivam kolege eurofobe da ne histeriziraju o namještenom referendumu. Očigledno je dobar dio euroskeptika ostao kod kuće to je njihov izbor nitko im nije branio da glasaju.
I online ankete vam nisu nikakav argument to vam je valjda jasno.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:07   #18
Na dnevniku rtl prikazali otvaranje prve kutije (Petrova, Zg) i početak brojenja, koliko sam vidio uglavnom zaokruženo protiv
Argentinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:07   #19
Izlaznih anketa nema jer ih nitko nije naručio. Televizije su procijenile da im se ne isplati kod rezultata koji nije neizvjestan i koje bi bile samo 1 sat prije prvih pravih rezultata.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 19:08   #20
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Zar nisu objavu rezultata najavili za 20:00 sati?

Meni je ovo grozno, tako mali odaziv i to je ok....stvarno bi trebalo počet novčano kažnjavati ne izlazak na izbore, referendume i sl.
Izlasnost bi bila bar 90 %
A ovih 10% bi dobro popunilo proracun.

Ali zato bi prvo trebalo ocistiti glasacke liste da budu realne.

Iako, nemam pojma kako bi se naplacivali kazne dijaspori.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.