Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 22:02   #61
ja sam odlucila..bacam svih 6 vrata u pm...i kupujem nova... i evo savjet: odjebite to staro jer je za kurac tolko uredjivat i jednostavno kupite novo...ima smeca..al se da nac nesto kvalitetnije....stay sharp
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:16   #62
Farbanje zidova i stolarije - cijena

Danas smo razgovarali s jednim majstorom i rekao nam je cijenu od 15 kn/m2 za farbanje zidova i njegov materijal. Za farbanje drvenarije, 40 kn/m2 ako ostavimo onu smeđu u kojoj je bilo ili 80 kn/m2 ako hoćemo pofarbati u bijelo. Kako vam se čine te cijene? Je li to realno, ili da tražimo dalje?
Unaprijed puno hvala na informacijama.
Shpeksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:21   #63
Realno, evo slican topik ;
https://www.forum.hr/showthread.php?t=263927
plus jos hrpa slicnih ako ti se da pretrazivati starije topike ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:31   #64
Pa pokušavala sam gledati, al nisam uspjela shvatiti cijenu po metru. Valjda sam malo tupasta.
Thx, anyway. Ako je realno, to je to.
Shpeksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:41   #65
Quote:
sa materijalom oko 20-24 kn kvadrat gletanje plus farbanje
samo tu cijenu prepolovis i dobijes nekakvu prosjek cijenu za farbanje (bez racuna), sa tim da mi mozemo teoretizirati,a taj koji ti je dao ponudu je vidio tvoje zidove itd.

Quote:
u licilacke ti ide stolarija ako se ne varam koja ide i po 80 kn kvadrat
evo tu sam navela cijenu za stolariju ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:16   #66
Puno ti hvala.
Shpeksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:33   #67
btw to su ti obicno cijene za vulgaris bijelu, ako ide ton il neka extra boja, cijena ti obicno ide gore, bilo je vec topika sa tim objasnjenjima te linkovima na soboslikarske cjenike
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 12:18   #68
Samo još jedno pitanje, jel' gletanje isto što i krpanje zidova? Ili samo zaravnavanje?
Naime treba nam pokrpati i zidove od nekih drugih radova (električara) i to će nam frajer posebno naplatiti.
Shpeksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:45   #69
ovisi sta od stolarije oces dat farbat...recimo stok ili vrata ili slicno nekad je jeftinije novo uzet nego mu dat da brusi i farba
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:46   #70
Quote:
Shpeksy kaže: Pogledaj post
Samo još jedno pitanje, jel' gletanje isto što i krpanje zidova? Ili samo zaravnavanje?
Naime treba nam pokrpati i zidove od nekih drugih radova (električara) i to će nam frajer posebno naplatiti.
rovovi od elektricara se posebno naplacuju i sanacija ide u nekoliko faza ...
gletanje je zaravnavanje ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 18:12   #71
Vrata od furnira- farbanje

Imamo unutarnja vrata od furnira, svijetle boje su i htijeli bi ih prefarbati u bijelo. Sad ne znamo s čim, jer su onako hrapava nisu skroz glatka, a ne da nam se kitat pa me zanima ako netko ima prijedlog?!
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 00:03   #72
Thumbs up ovako

Ha ništa.Ošmirglajte ih sa šmirglom 100-120 te premažite s temeljnom bojom za drvo 2x!Prvi puta rijedje a drugi puta normalna gustoća...te prelakirajte!Lagano prešmirglati prije svake faze da se mrvice poskidaju.Svaku slijedeču fazu nanosite drugi dan!
pringles84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 21:30   #73
Quote:
avam kaže: Pogledaj post
Imamo unutarnja vrata od furnira, svijetle boje su i htijeli bi ih prefarbati u bijelo. Sad ne znamo s čim, jer su onako hrapava nisu skroz glatka, a ne da nam se kitat pa me zanima ako netko ima prijedlog?!
aha, ja imam...plati nekome da ti to odradi ili kupi nova, glatka
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 22:09   #74
Quote:
pringles84 kaže: Pogledaj post
Ha ništa.Ošmirglajte ih sa šmirglom 100-120 te premažite s temeljnom bojom za drvo 2x!Prvi puta rijedje a drugi puta normalna gustoća...te prelakirajte!Lagano prešmirglati prije svake faze da se mrvice poskidaju.Svaku slijedeču fazu nanosite drugi dan!
jos bih samo dodao;temeljnu boju nanosi sa vlaknastim valjkom da bolje udje u rupice a bjelu boju poslje sa spuzvastim valjkom da dobijes bolji sjaj.posto to radis za sebe,skini i kvake.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 11:07   #75
Quote:
avam kaže: Pogledaj post
Koju temeljnu boju bi bilo dobro staviti
gledaj da je temeljna i lak od istog proizvodjaca,naj jednostavnije,reci prodavacu za sto ti trba pa ce ti on znati predloziti.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:00   #76
Farbanje unutarnjih vrata od lesonita

molim vas kako da prefarbamo unutranja vrata i štokove od lesonita u bijelo, znači da se ne ljušti i guli poslije
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:14   #77
Prvo ih prođi sa finim brusnim papirom, zatim nanijeti jedan sloj temeljne boje, pa kada se posuši još jednom brusni papir, zatim još jedan sloj temeljne boje naravno bijele, a kada se posuši onda još premaz sa lak bojom i trebalo bi ispasti dobro.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:11   #78
Ili kupi Dulux Satinwood pa ne trebaš uopće Temeljisat.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 23:31   #79
Maler, super si!
Lakše mi je ovdje postavit glupo pitanje nego se crvenit pred prodavačem.
Planiram farbat unutarnja vrata, lakirana su. Dal ih prije Satinwooda trebam pobrusit ili ne?
Hvala unaprijed!
tiass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 10:45   #80
Bok,

imam pitanje: kako se nanosi laneno ulje? Neki nanose kistom, neki krpicom...

Brine me da nebi dobio površinu koja je jako masna pa da na nju ne mogu ništa nanjeti.

Dali me laneno ulje kasnije ograničava u izboru završnog premaza ili ne (lazura, akrilni lak...)?
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.