Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 13:46   #2981
http://www.oaa-anaes.ac.uk/assets/_m...s_croatian.pdf

Ima tu pojašnjenje
__________________
♡♡♡
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:47   #2982
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
kako na epiduralnu?
pa eto.
nije bilo vremena za novo pikanje za spinalnu a i nije bilo potrebe kad je već kanila za epiduralnu bila uvedena.
u sali pojačali dozu, vrtili me ko na ringišpilu da dobro ulovi i ajmo.
jedini shit je bio kaj sam osjetila bol dok su bili skroz duboko u meni već, ali to nije bol ono da bi viko i plako ko da su na živo radili, ali ono, bolilo je fest par minuta dok nisu bebu izvadili i krenuli šivati prema gore. jbg u toj si situaciji zblešen i prestrašen itd pa te ulovi panika "kaj meni anestezija popušta" ali to nema veze s time niti boli tako jako.
bilo je još cura koje su o tome pisale, nisam jedina, ali niš neizdrživo da se sad tu ne prestrašite. u svakom slučaju manje boli nego trudovi .
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:43   #2983
evo i ja sam "friška" s carskog. prenijela 8 dana, gin me pogledao na uzv i vice ajde ti u bolnicu na carski, mali ima 4800 (znali smo da ce biti preko 4 kg). dosla u bolnicu, ovi me pregledali i pospremili na patologiju trudnoce da cekamo. sto - ne znam ni ja to je bio petak, pa u sub ujutro mi stavili gel da se otvaram, do pon smo dosli na 4 cm. e onda u pon na drip cijeeelii daan... necu komentirati uopce. da nije bilo epiduralne pobila bih ih sve. to je pocelo oko 9 ujutro. u 9 navecer sam bila izmedu 6 i 7 cm, i onda je dr, za kojeg inace svi govore da je odvratan i svakakav, spasio stvar i rekao ljudi moji pa ovo nema vise smisla idemo na carski. mali se rodio 14.11. u 21.40 sa 5400 i 57 cm.
ja sam iskljucivo htjela prirodan porodaj do onog trena kad mi je moj gin na redovnom pregledu rekao da ce biti preko 4 kg. i nikako mi nije jasno zasto je bio problem to ispostovati, nego me je trebalo muciti tri dana u bolnici za nista. dri su mi bili ok, nitko nije bio neljubazan prema meni, sve pet sve ok, ali sto me nervira kad se njih tri muska naslazu ispred tvog medunozja i recitiraju floskule tipa "mozete vi to, ajde ajde nista to nije, to je normalno u ovoj fazi poroda itede". a ne znaju ni kako menga boli, a kamoli kako boli kad ti se uglavljuje glava bebe koja ima pet i pol kila. sto se oporavka tice, ok je, svaki dan sve bolje i bolje, samo nek ovako nastavi... a za drugo - cekat cu dok ne dobijem amneziju.
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:13   #2984
5400??????????
Gdje si tog malog diva nosila????!?!!!?
Cestitam na bebici i nek se sve dobro zavrsilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:15   #2985
Čestitam na tako velikom dečku! Moja je toliko imala s misec dana
samo nam još otkrij o kojoj bolnici je riječ ili gradu!

ja sam imala prvi carski pred tri godine i dva mjeseca i mogu samo reći

sad se trudimo na drugo i normalno da vibram samoj sebi kad bude, da bude drugi carski.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:11   #2986
bolnica je u zadru, a to gdje sam ga nosila - e da mi vidite trbuh sada... visi visi visuljak... a o strijama da ne pricam... hvala vam na cestitkama
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:30   #2987
wow 5400 i 57cm a ja sam mislila da je moj od 4170 i 54 bio ogroman
Jesi kontrolirala šećer u trudnoći?Meni su odmah čim je beba izašla i vidjeli da je velika komentrali da sam sigurno imala dijabetes..



Ovako, zanima me jel ima tu koja Riječanka da je rodila na carski?Kakav joj je slijedeći porod bio?Pitam za šogoricu,ona je rodila prvo hitnim carskim...

Zadnje uređivanje FIGICA : 06.12.2011. at 00:41.
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 07:59   #2988
cestitam na bebici mcik

ja sam rodila na carski .bila sam trudna 37+2 i tjedan-dva ranije sam zavrsila u bolnici ,tu vecer kad sam rodila 23:43 nisam ni trudove imala,niti je nekih vecih problema bilo al kad me doktor pregledao bila sam 2 cm otvorena i kaze ajmo u rađaonu ,prvo je vidio moje papire od srca(imam neku manu) i pitao me jel se bojim prirodno pokusati i nisam stigla ni odgovoriti kaze mi "ajde vi gospodo na carski bolje bit ce to prije gotovo"..i tako su me oko 23 odveli u salu i lezala malo kao od majke rođena na onom stolu a pored mene kao promenada svako malo netko od doktora i sestara zastane i nesta prica ;D ,ugl.sjecam se samo trenutka kad sam dobila anesteziju ili sto vec i zatim sam se nekoliko sati kasnije probudila u sobi ...znaci ja nisam bila svjesna nicega sto se tamo događalo niti sam bol osjecala niti sam pokusavala trudove dobiti...tako je bar u mom slucaju bilo..nisam ni znala da se moze biti budan dok si na carskom

moja curka je bila 3030 gr i 48
MARKOIMAJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 20:36   #2989
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
wow 5400 i 57cm a ja sam mislila da je moj od 4170 i 54 bio ogroman
Jesi kontrolirala šećer u trudnoći?Meni su odmah čim je beba izašla i vidjeli da je velika komentrali da sam sigurno imala dijabetes..



Ovako, zanima me jel ima tu koja Riječanka da je rodila na carski?Kakav joj je slijedeći porod bio?Pitam za šogoricu,ona je rodila prvo hitnim carskim...
jesam, slali su me na onaj ogtt test, i nalazi su dosli dobri, nisam imala secer, ali se jesam jako puno udebljala u trudnoci!
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 20:36   #2990
hvala!
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:02   #2991
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
wow 5400 i 57cm a ja sam mislila da je moj od 4170 i 54 bio ogroman
Jesi kontrolirala šećer u trudnoći?Meni su odmah čim je beba izašla i vidjeli da je velika komentrali da sam sigurno imala dijabetes..



Ovako, zanima me jel ima tu koja Riječanka da je rodila na carski?Kakav joj je slijedeći porod bio?Pitam za šogoricu,ona je rodila prvo hitnim carskim...
moja poznanica je ove godine rodila prirodno nakon hitnog carskog.Jedino što je između te dvije trudnoće prošlo 6 godina,i imala je opet visoki tlak,doduše kontroliran(to je je u prvoj bio razlog za carski),ali otvaranje i ostalo je išlo glatko i rodila je za par sati,tako da vjerojatno puno ovisi o tome kako protječe porod, u kakvom je stanju rodila,jda li je razlog zbog koje je išla prvi put na carski pod kontrolom,da li je prenijela i slično.
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:36   #2992
Prije desetak dana sam se raspitivala oko carskog reza, a pošto se dogodilo prije planiranog sada sam vam došla prenijeti svoje iskustvo.
01.12. negdj oko 4 ujutro pukao mi je vodenjak, trudova još nije bilo. Otuširala sam se obavila depilaciju, popila kavu s mužem i oko pola 7 krenula u bolnicu. Čekala sam vrijeme smjene jer nisam htjela da me prime jedni a onda za pol sata prebace drugima. Kada su me primili obavila sam ctg, klistir, ispunila razne upitnike. Obavili su pregled, beba je bila na zadak i carski rez je bio jedina opcija. u 09.00 h sam bila u sali, u 09.16 h su izvadili bebu. Ja sam do 10.00 h bila u sobi, manje više budna. U bolnici sam bila 7 dana, prva 3 s kateterom i na infuzijama , ali taj isti dan sam već išla šetati. Nisu me prisiljavali na kretanje, čak su mi rekli da sam se jako brzo ustala. Rez izgleda kao potez kemijskom olokovkom skroz nisko. Bolovi stvarno minimalni, barem u mom slučaju. Iako je bilo žena koje 3 dana nisu ustale iz kreveta.
Eto ako netko imajoš pitanaj rado ću odgovoriti. I još jednom zahvaljujem svima koji su meni pomogli svojim iskustvima i umanjili mi strah.
aiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:41   #2993
Ja sam nakon carskog na infuziji i kateteru bila točno 24h. Onda su me digli i polako sam se počela kretati. Bol mi je bila minimalna u usporedbi s bolovima koje sam imala dok su me silili da rodim prirodno.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:02   #2994
evo samo da vam javim:
rodila sam, na carski. hospitalizirali su me sa 38+2, napravili guk i pripremu za carski ali su me do zadnjeg dana drzali u nedoumici idem li na carski ili ne.
na koncu sa 39. tj. sam rodila na carski...sve super. Jos jednom sam se uvjerila u strucnost, ljudskost i humanost lijecnika u Vinogradskoj. SVAKA IM CAST!!!!:klap::klap::klap:
ja u tim uvjetima nikad ali nikad ne bi radila za nikakve novce.
sophye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:49   #2995
Quote:
sophye kaže: Pogledaj post
evo samo da vam javim:
rodila sam, na carski. hospitalizirali su me sa 38+2, napravili guk i pripremu za carski ali su me do zadnjeg dana drzali u nedoumici idem li na carski ili ne.
na koncu sa 39. tj. sam rodila na carski...sve super. Jos jednom sam se uvjerila u strucnost, ljudskost i humanost lijecnika u Vinogradskoj. SVAKA IM CAST!!!!:klap::klap::klap:
ja u tim uvjetima nikad ali nikad ne bi radila za nikakve novce.
baš mi je drago da je sve ispalo ok i da su te porodili kako si i sam htjela
i moj je carski drugi bio 25 mj poslje prvog kao i kod tebe, napisala sam na predhodnoj stranici
ja nemam tako mišljenje o njima kao ti
šupci su me držli gore dok mi se nije plodna voda zamutila
dobro je što sam prošla bez posljedica za dijete, a u suprotnom da se mom djetetu nešto dogodilo nitko od njih za to nebi odgovarao
nela30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 19:14   #2996
Zanima me moze li mi neko reci iz iskustva (kome je od carskog proslo vise vremena, ja sam jos svjeza, ali se osjecam super) nakon koliko vremena se smije na aerobik?
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:12   #2997
Quote:
uma123 kaže: Pogledaj post
Zanima me moze li mi neko reci iz iskustva (kome je od carskog proslo vise vremena, ja sam jos svjeza, ali se osjecam super) nakon koliko vremena se smije na aerobik?
Kod mene, na pregledu nakon 6 tjedana ti kažu kako i koliko tjelesne aktivnosti smiješ.
Na aerobik nisam išla, ali sam tako nakon 8 tjedana išla na intenzivne šetnje uzbrdo a nakon 3-4 mjeseca na ashtanga jogu.

(i prestala kad je dijete postalo zahtjevnije no anyway)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:26   #2998
evo mojih dojmova s trećeg carskog,prvi je bio prije 11 g drugi prije 8 a treći prije 6 dana,razlika u metodama je velika.
hospitalizirali me na patologiji dan prije i napravili carski s 38+4 u spinalnoj,nakon 24h na noge,kateter van infuzija van,nakon toga šetnja koliko možeš i beba cijelo vrijeme s vama,odnesu je ujutro samo na kupanje.
0 + 2 dana ide se doma ako je sve ok.
Dr. Blagajić mi je radio carski i sterilizaciju,sve mi lijepo objasnio,došao pogledati rez prije nego ide na vikend.
Danas se carski radi po metodi Misgav Ladach(ukucajte na netu i pročitajte),što znači kraće vrijeme operacije,manje antibiotika poslije operacije,brži oporavak crijeva,brže ustajanje,manje bolova,samo ne znam da li je ista metoda ako se radi i u opčoj anesteziji.
Sada mi je puno lakše bilo nego prije sve podnesti,čak sam se prije digla nego žene koje su prvi carski imale,jedino u svemu kaj mi je bilo bed je pikanje anesteziologinje(žena nikak da pogodi,a boli dosta)
što se tiče sestara ja sam zadovoljna prilično,ako ne gledaš pojedine,očeš na babinjačama,očeš sestre od beba,cijela ekipa koja mi je u sali bila je odlična.
Tako da su generalno moji dojmovi zadovoljavajuči,bolje nego sam očekivala
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:02   #2999
Niksa čestitam na trećoj bebici

U kojoj si bolnici rodila?I koliko imaš godina kad si išla na sterilizaciju?
Zanima me jer i mene čeka 3 carski,kod mene je manji razmak,starija cura mi ima 3g,mlađa 23mj i sad nam stiže treća bebica,a htjela bi da mi na ovom carskom podvežu jajnike,imam 25g.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:45   #3000
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Niksa čestitam na trećoj bebici

U kojoj si bolnici rodila?I koliko imaš godina kad si išla na sterilizaciju?
Zanima me jer i mene čeka 3 carski,kod mene je manji razmak,starija cura mi ima 3g,mlađa 23mj i sad nam stiže treća bebica,a htjela bi da mi na ovom carskom podvežu jajnike,imam 25g.
hvala,
na sv duhu,imam 30 god i doktor mi je to preporučio,meni su prerezani,ne podvezani(nema povratka)a kod podvezivanja ipak ako baš ti dođe mogu ih povezati opet
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.