Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 23:37   #21
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
whow...toliko toga promakne i uz sve astrološke tekstove koje sam čitala....
zanimljivo.....imam jasniju predodžbu....hvala ti na tome.....
možeš li mi odgovoriti još samo na dva pitanja, pa ću te prestati daviti?
Meni se jako sviđa tema i način na koji si je stavila. Mislim da usljed današnje zatrpanosti raznom astrološkom materijom ljudi često zaborave na onu osnovnu i najbitniju.
Quote:
1. shvatila sam što simboliziraju sve tri kvalitete, i što znači nedostatak fiksne i kardinalne...ali mi još nije kristalno jasno što znači nedostatak promjenjive?
Ako nekome nedostaje promjenjive kvalitete to znači da prevladavaju one druge dvije - kardinalna i fiksna. Zato nedostatak (ili manjak) promjenjive kvalitete stvara neku vrstu manjka fleksibilnosti i adaptivnosti na način u kojem nedostaje znanja općenito o tome što je to fleksibilnost i adaptivnost. To se često ogleda u nespremnosti na osobnu promjenu, teškom prilagođavaju okolnostima - prije će se promjeniti stvari i okolnosti okolo nego oni. Također takav nedostatak može upućivati na teško mijenjanje (udio fiksne) zadanog pravca djelovanja (udio kardinalne).
Quote:
2. Ako je mars u aspektu s mjesecom i to napetim(kvadrat), da li to znači da fizička i seksualna ometa ispoljavanje emocionalne ili stanje emocija na fizičku?
Primjetila sam da osobe s ovim kvadratom(znam ih tri uključujući mene) imaju sposobnost da primjete i reagiraju i na najmanje gluposti, koje često znaju biti okidač za emocionalne eksplozije....ako se radi o ženi, ona ima muškarca koji ima snažan karakter jer se drugačije ne bi nosio s njom. Isto tako, kao da ovaj mars "kida" preosjetljivi mjesec. Ona ima taj kvadrat mjeseca(u raku u četvrtoj) i marsa( u škorpionu u sedmoj). Čini mi se da je preosjetljiva na reakcije partnera i ukućana, i onda kad reagira na neku finesu koja ju je povrijedila(Mjesec) kao da Mars skoči i žestoko napadne drugu osobu (iz obrane) koja možda nije ni mislila u tom trenutku na nju, a kamoli ju htjela povrijediti, pa druga osoba uzvrati i onda ju zapravo povrijedi. Ona sama inicira svađe koje ju samo čine još više nesigurnijom.
Da, ne samo da ometa već su te energije (fizička/seksualna i emotivna) neprestano u nekoj vrsti sukoba (kvadrat). Kvadrat Mjesec/Mars traži razvijanje samokontrole i emotivno i fizički jer u protivnom stvara emotivne i intimne i krize i povrede.

Jako si dobro kroz ovaj primjer opisala kvadrat Mjesec/Mars.
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
i da, voljela bih nakon što ovog sintetizirati sve što si mi rekla i pokušati sama interpretirati ove tri kvalitete, a da samo provjeriš da nisam fulala negdje, hoćeš?
Naravno.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.09.2009. at 00:20.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 00:18   #22
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Samo jedno pitanje: kako jedna analitička Djevica kojoj treba ''stoljeće'' da donese odluku; Blizanac koji je dva u jedan (jedan plače drugi se smije); jedna Riba s dva smjera plivanja te Strijelac koji rasipava svoju energiju svojim strelicama, pa što pogodi, pogodi; mogu ispoljiti svoju ogromnu kreativnost?
Ti znakovi, koliko sam upoznata, unutar kuća mogu ispoljavati kreativnost, ali kao sami znakovi ne.
Evo što kaže wikipedia za kreativnost:

U psihološkoj literaturi moguće je pronaći više od 60 različitih definicija kreativnosti. Vjerojatno najraširenija koncepcija kreativnosti u učenjačkoj literaturi jest da se kreativnost manifestira u svakom stvaranju kreativnog djela (primjerice, stvaranjem novog umjetničkog djela ili znanstvene hipoteze) koje je istovremeno originalno i korisno.

Kreativnost je mentalni proces koji uključuje stvaranje novih ideja, pojmova, ili rješenja problema, ili novih poveznica između postojećih ideja ili pojmova. Alternativno i svakodnevno mišljenje pojma kreativnosti jest jednostavno – stvaranje nečeg novog.

• Također, postoji i jedna vrlo raširena, a možda najjednostavnija definicija kreativnosti koja kaže: nova ideja je povezivanje starih informacija na nov način.


Promjenjiva kvaliteta je kao što napisah - vezana i uz sintezu dviju prethodnih faza, ali i uz razmještanje i preusmjeravanje energije i njenih tokova prema onome što dolazi. Upravo u toj sintezi, razmještanju i preusmjeravanju energije stoji kreativni potencijal promjenjive kvalitete. Jer kao što gore wikica kaže da se kreativnost može manifestirati stvaranjem znanstvene hipoteze - tako i onaj znak analitične djevice koju spominješ može zbog svoje promjenjive prirode i Merkurova vladara stvoriti znanstvenu hipotezu ili riješiti problem.

Upravo ta pokretljivost energije i sposobnost sinteze koju karakterizira promjenjivi kvalitet koja se kod znaka djevice ogleda u traženju i detaljnom preispitivanju i analiziranju svake činjenice i pojma, koja se ogleda u pokretljivosti usljed potrage za savršenstvom za kojim traga i u sebi i u drugima nosi u sebi stvaralački potencijal. Ili isto tako jedan promjenjivi kvalitet znaka ribe, inspirativnog vladara Neptuna usljed pokretljivosti psihe i sposobnosti da upije ono s čim je bio u kontaktu može kreirati umjetničko djelo...

Stvaralački potencijal uvijek leži u kretanju i pokretljivosti - iza djevičanske hladnoće i uređenosti krije se prilična umna živahnost, a iza ribljeg kaosa vrlo živahno kretanje unutarnje psihičke energije.

A evo i na kraju jedan dobar primjer koji zorno govori o tome što je kreativnost - kao primjer koji će možda pojasniti ono što si napisala uz znak strijelca:

"Poznat je primjer Edisona koji je isprobao stotine ideja dok nije osmislio žarulju s kojom je bio zadovoljan. Kod umjetničkih djela i znanstvenih dostignuća, ostatak svijeta vidi samo gotovo djelo, ne vidi vrijeme, pokušaje i pogreške, brojne ispravke koji su mu prethodili. Lako se stvara dojam da su velika djela nastala u jednom mahu, nekom vrstom božanske inspiracije koju prosječni pojedinac nikad ne bi mogao dostići. No to je rijetko tako. Kreativnost zahtijeva da budemo spremni na mnoge pogreške prije nego što postignemo uspjeh, na istraživanje pravaca koji će se često pokazati "uzaludni", na stvaranje brojnih ideja od kojih će samo mali broj biti upotrebljiv."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:13   #23
Kada sam ti postavila pitanje išla sam iz perspektive natalnih karata ljudi koji nas okružuju. Cijenim tvoju načitanost ALI s obzirom da sam imala prilike vidjeti i čuti dosta interpretacija kod iščitavanja (meni vrlo bliske osobe) natalnih karti, u praksi to djeluje sasvim drukčije. Slažem se da treba postojati opći klišeji, no individualnost natalne karte ima široki spektar značenja, npr. znak sa Suncem, znak u bilo kojoj kući kao i znak s bilo kojim drugim planetom u polju.

Otvorivši Edisonovu natalnu kartu, s obzirom da je bio dupli Strijelac, njega je nešto drugo tjeralo na izradu za njega savršene žarulje, a to je vjerovanje da mora imati unutarnju sliku koju on vidi u sebi da je pretoči van je 2. polje Vodenjaka (unutarnja slika mora se pretočiti van) i 3. polje Riba (intuicija i vjera u nju).
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:33   #24
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Kada sam ti postavila pitanje išla sam iz perspektive natalnih karata ljudi koji nas okružuju. Cijenim tvoju načitanost ALI s obzirom da sam imala prilike vidjeti i čuti dosta interpretacija kod iščitavanja (meni vrlo bliske osobe) natalnih karti, u praksi to djeluje sasvim drukčije. Slažem se da treba postojati opći klišeji, no individualnost natalne karte ima široki spektar značenja, npr. znak sa Suncem, znak u bilo kojoj kući kao i znak s bilo kojim drugim planetom u polju.

Otvorivši Edisonovu natalnu kartu, s obzirom da je bio dupli Strijelac, njega je nešto drugo tjeralo na izradu za njega savršene žarulje, a to je vjerovanje da mora imati unutarnju sliku koju on vidi u sebi da je pretoči van je 2. polje Vodenjaka (unutarnja slika mora se pretočiti van) i 3. polje Riba (intuicija i vjera u nju).
Pa svaka natalna karta je cjelina za sebe i ako polaziš od konkretne natalne karte onda time i promatraš konkretnu individuu. Ovdje smo pisali o kreativnosti i njenoj vezi s kvalitetom. Dok to o čemu ti pišeš jest primjena kreativnog potencijala u konkretnom primjeru.


A uz primjenu je uvijek vezan element zemlje, dok je kreativnost sama po sebi uvijek vezana uz pokretljivost (promjenjivi kvalitet).

A gledajući individualnu kartu - Edison je prije svega bio genijalac i ne mislim da je njega "neka vjera" tjerala da izmisli žarulju. Njemu su i Merkur i Neptun u vodenjaku - bila je to i genijalna ideja i genijalna vizija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:40   #25
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa svaka natalna karta je cjelina za sebe i ako polaziš od konkretne natalne karte onda time i promatraš konkretnu individuu. Ovdje smo pisali o kreativnosti i njenoj vezi s kvalitetom. Dok to o čemu ti pišeš jest primjena kreativnog potencijala u konkretnom primjeru.


A uz primjenu je uvijek vezan element zemlje, dok je kreativnost sama po sebi uvijek vezana uz pokretljivost (promjenjivi kvalitet).

A gledajući individualnu kartu - Edison je prije svega bio genijalac i ne mislim da je njega "neka vjera" tjerala da izmisli žarulju. Njemu su i Merkur i Neptun u vodenjaku - bila je to i genijalna ideja i genijalna vizija.
Da, on je bio genije i nisam pod vjerom smatrala ''neka vjera'', već vjera u sebe, u svoju intuiciju da on to može napraviti savršeno. Vjera u svoje mogućnosti.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:46   #26
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
To što sam Fish postavila pitanje, bilo je iz nekih znatiželjnih razloga i cijenim njezine stavove, jer ona stvarno puno čita.
Ako time aludiraš da sam ovdje napisala išta što nisam isprobala u vlastitoj praksi, onda nisi u pravu.
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Da, on je bio genije i nisam pod vjerom smatrala ''neka vjera'', već vjera u sebe, u svoju intuiciju da on to može napraviti savršeno. Vjera u svoje mogućnosti.
A čuj...jedna stvar je vjera u svoje mogućnosti, a posve druga stvar je to što je čoek izmislio žarulju. A posve treća njegov kreativni potencijal.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:06   #27
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ako time aludiraš da sam ovdje napisala išta što nisam isprobala u vlastitoj praksi, onda nisi u pravu.

A čuj...jedna stvar je vjera u svoje mogućnosti, a posve druga stvar je to što je čoek izmislio žarulju. A posve treća njegov kreativni potencijal.
Sve te tri komponente daju rezultat, svaka za sebe ništa. On je s tom komponentom izmislio žarulju.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:31   #28
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Sve te tri komponente daju rezultat, svaka za sebe ništa. On je s tom komponentom izmislio žarulju.
Ma cjelina natalne karte daje njene rezultate...to svi znamo. Probaj (mo) se vratiti na temu i pitanje.


Dakle, kvalitet pripada među temelje astrološke strukture i ovdje nam je cilj ukazati na te temelje.

Ono što mi se čini važnim u vezi pitanja kreativnosti i što sam probala istaknuti i ranije jest da je kreativnost jedna vrsta potencijala za stvaralaštvo. Drugi su faktori u pitanju kada se želi vidjeti da li je ta kreativnost doživjela svoju primjenu ili da li je ta kreativnost usmjerena na neki cilj...no potencijal kreativnosti leži u promjenjivosti i fleksibilnosti, u mogućnosti preusmjeravanja energije i njenih tokova a upravo to je sadržano u promjenjivoj kvaliteti.



P.S. O tome u što je Edison vjerovao, koliko je njegova vjera bila jaka i sl. dalo bi se puno toga napisati. Ali ako želiš biti kreativna možeš otvoriti npr. temu "Koliko je Edison vjerovao u svoje mogućnosti?" pa tamo uz natalnu kartu izložiti svoje misli (ili nešto slično tomu).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:41   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma cjelina natalne karte daje njene rezultate...to svi znamo. Probaj (mo) se vratiti na temu i pitanje.


Dakle, kvalitet pripada među temelje astrološke strukture i ovdje nam je cilj ukazati na te temelje.

Ono što mi se čini važnim u vezi pitanja kreativnosti i što sam probala istaknuti i ranije jest da je kreativnost jedna vrsta potencijala za stvaralaštvo. Drugi su faktori u pitanju kada se želi vidjeti da li je ta kreativnost doživjela svoju primjenu ili da li je ta kreativnost usmjerena na neki cilj...no potencijal kreativnosti leži u promjenjivosti i fleksibilnosti, u mogućnosti preusmjeravanja energije i njenih tokova a upravo to je sadržano u promjenjivoj kvaliteti.


P.S. O tome u što je Edison vjerovao, koliko je njegova vjera bila jaka i sl. dalo bi se puno toga napisati. Ali ako želiš biti kreativna možeš otvoriti npr. temu "Koliko je Edison vjerovao u svoje mogućnosti?" pa tamo uz natalnu kartu izložiti svoje misli (ili nešto slično tomu).
Činjenica je da je preusmjeravanje energije, zapravo njezin protok, bitan ALI to sadrži svaka kvaliteta, a ne samo promjenjiva. Promjenjiva kvaliteta najčešće je vezana uz prilagodbu, a koliko je to kreativno, to je druga stvar. Više bih rekla da fiksna kvaliteta nosi dozu kreativnosti koja se ispoljava van. Ne kaže se uzalud za fiksnu kvalitetu da je to šljakerska (radna) kvaliteta jer ona može istjerati tu kreativnost na vidjelo. Iz te perspektive sam ti postavila pitanje otkud Djevica, Riba, Strijelac i Blizanac su kreativni znakovi.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:34   #30
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je preusmjeravanje energije, zapravo njezin protok, bitan ALI to sadrži svaka kvaliteta, a ne samo promjenjiva. Promjenjiva kvaliteta najčešće je vezana uz prilagodbu, a koliko je to kreativno, to je druga stvar. Više bih rekla da fiksna kvaliteta nosi dozu kreativnosti koja se ispoljava van. Ne kaže se uzalud za fiksnu kvalitetu da je to šljakerska (radna) kvaliteta jer ona može istjerati tu kreativnost na vidjelo. Iz te perspektive sam ti postavila pitanje otkud Djevica, Riba, Strijelac i Blizanac su kreativni znakovi.
Mislim da sam dovoljno i objasnila i napisala u onom gore opširnom postu što se pod kreativnošću podrazumjeva, ali evo ću još jednom sažeti vezano uz kvalitet (a onda više zaista ne budem ):


• Promjenjivu kvalitetu karakterizira prilagodljivost, promjenjivost i fleksibilnost, mogućnost preusmjeravanja energije i njenih tokova.


• Kod fiksne kvalitete energija je koncentrirana u/na jednu točku, karakterizira ju kao što sama riječ kaže - fiksiranost energije. Karakterizira ju stabilnost i nespremnost na promjene zbog čega su fiksni znaci teški za mijenjanje i promjene. A to nije odlika kreativnosti.



• Nadalje, kardinalnu kvalitetu karakterizira inicijativa i pokretačka energija koja je usmjerena pravocrtno (usmjerenost u određenom smjeru). Kod njih je teško postići preusmjeravanje energije i njezinih tokova - a to isto nije odlika kreativnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 10:46   #31
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam dovoljno i objasnila i napisala u onom gore opširnom postu što se pod kreativnošću podrazumjeva, ali evo ću još jednom sažeti vezano uz kvalitet (a onda više zaista ne budem ):


• Promjenjivu kvalitetu karakterizira prilagodljivost, promjenjivost i fleksibilnost, mogućnost preusmjeravanja energije i njenih tokova.


• Kod fiksne kvalitete energija je koncentrirana u/na jednu točku, karakterizira ju kao što sama riječ kaže - fiksiranost energije. Karakterizira ju stabilnost i nespremnost na promjene zbog čega su fiksni znaci teški za mijenjanje i promjene. A to nije odlika kreativnosti.



• Nadalje, kardinalnu kvalitetu karakterizira inicijativa i pokretačka energija koja je usmjerena pravocrtno (usmjerenost u određenom smjeru). Kod njih je teško postići preusmjeravanje energije i njezinih tokova - a to isto nije odlika kreativnosti.
Imam svoj stav o kreativnosti po kvalitetama i iza njega stojim, kao što i ti imaš svoj, ne bih se dalje oko toga raspravljala jer bismo završile u slijepoj ulici jer odavno više ne koristim činjenice napisane npr. na wikipediji, u nekoj knjizi. Sve su činjenice dobre smjernice, ali treba znati čitati između redova.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 19:51   #32
imam pitanje za fish
ako je promjenjiva kvaliteta,ta koja oznacava svrsetak necega,kako to da se promjenjivi znakovi karakterizirani kao oni koji pocnu nesto a ne zavrse(nisu li to kardinalni?),da su promjenjivi i sl.?
zasto promjenjivi znakovi nista ne zavrse,a smatra se da predstavljaju kraj jednog ciklusa?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:04   #33
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
imam pitanje za fish?
Maddie, probaj malo pažljivije pročitati cijeli topic pa ćeš vidjeti da si neke stvari pobrkala, a da svi odgovori na tvoja pitanja ovdje već stoje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 22:35   #34
procitala sam,ali mi je to kontradiktorno,kako nesto sto predstavlja završetak,nista ne završi.

inace kao osoba,koja je promjenjiva u svakom astroloskom pogledu,nisam sklona promjeni
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 23:21   #35
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
procitala sam,ali mi je to kontradiktorno,kako nesto sto predstavlja završetak,nista ne završi.
U prirodi i životu općenito se sve odvija ritmički i ciklički. Kod kvaliteta je važno znati da on zajedno s elementom pripada temeljima astrološke strukture i da kao takav predstavlja tri temeljna stanja: pokret (kardinalni), stabilnost (fiksni) i ritam (promjenjivi) i na taj način omogućava izmjenu ciklusa. On sam po sebi "ništa ne radi" već se znaci kroz element (vatra, zemlja, zrak, voda) i kvalitetu (kardinalna, fiksna, promjenjiva) ispoljavaju.

Promjenjivi kvalitet unutar tog trojstva predstavlja prijemčljivu, oscilirajuću, nestalnu, adaptivnu i ritmičku silu sa sposobnošću mnogostrukog prilagođavanja - njime jedno godišnje doba završava.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 11:01   #36
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
inace kao osoba,koja je promjenjiva u svakom astroloskom pogledu,nisam sklona promjeni
Tvoja nalatna karta pokazuje ono što se u astrologiji naziva - dominacija promjenjive kvalitete.

Pogledaj malo svoj život, svoj način funkcioniranja i svoj karakter i vidjeti ćeš da ga uvelike karakterizira promjenjiva kvaliteta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 15:44   #37
sto se tice promjenivosti,ona je jedino mentalna.
dakle problem se napada iz svakog aspekta,iz svakog detalja se napravi cijela prica,analizira sve i svasta,glava mi je puna potencijanih mogucnosti kako se nesto može odigrati.
a sto se tice one promjenjivosti na konkretnom planu,tu joj upoce nisam sklona,niti sam sklona experimentu.
u nista se ne upustam ako nisam 100 posto sigurna,ali nista nije 100 posto i tu je moj problem.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:47   #38
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
sto se tice promjenivosti,ona je jedino mentalna.
dakle problem se napada iz svakog aspekta,iz svakog detalja se napravi cijela prica,analizira sve i svasta,glava mi je puna potencijanih mogucnosti kako se nesto može odigrati.
a sto se tice one promjenjivosti na konkretnom planu,tu joj upoce nisam sklona,niti sam sklona experimentu.
u nista se ne upustam ako nisam 100 posto sigurna,ali nista nije 100 posto i tu je moj problem.
Tvoja karta je cjelina za sebe...već smo pisali o iznimno napornim aspektima na Merkura (i ukupno metalnom planu).


No u kontekstu kvaliteta važno je sagledati tu temeljnu bazu, temeljnu strukturu koja počiva na trostrukosti kvaliteta jer na toj strukturi počiva cijela karta. Npr. tvoja karta je dobar primjer kako djeluje trostrukost kvaliteta. Uvijek djeluje kao cjelina, naime dominacija jednog kvaliteta stvara manjak drugog. Ovo posljednje što si napisala je ono što se u astrologiji naziva - manjak fiksnog kvaliteta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 16:22   #39
moram onda da pitam..............
ako je netko uglavnom fiksan,promjenjiv,ili cardinalan u osnovnoj strukturi,i zbog toga recimo pati
kako ta osoba treba pokusati uvesti druge kvalitete u zivot????

inace misljenja sam da je to sve do mog samopouzdanja,a ne kvaliteta
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 18:25   #40
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
moram onda da pitam..............
ako je netko uglavnom fiksan,promjenjiv,ili cardinalan u osnovnoj strukturi,i zbog toga recimo pati
kako ta osoba treba pokusati uvesti druge kvalitete u zivot????
Razumijem što pitaš....nešto slično smo gore već spominjali.

Kvaliteta predstavlja osnovnu strukturu natalne karte, a upravo taj tip energije koji prevladava kroz kvalitetu (kardinalan, fiksni ili promjenjivi) očitava se na ukupnom životu individue i njegovoj dinamici.....netko npr. živi u petoj brzini čitav život, živi kao da mu je svaki dan posljednji, dok netko drugi u prvoj kao da će živjeti vječno.

Zato npr. kada gledamo tranzite kod individue s naglašenom fiksnom kvalitetom, oni djeluju posve drugačije nego ti isti tranziti na individuu s naglašenom kardinalnom kalitetom. Kod naglašene fiksne djelovanje tranzita može biti "usporeno" kao neka vrsta "kasnog paljenja" upravo zato jer je osoba takav tip, zato jer je njena bazična energija fiksna, troma, slabo pokretljiva. Dok recimo taj isti trazit na drugu individuu u čijoj karti prevladava kardinalna kvaliteta može djelovati na način da je "odmah ispali u orbitu".

Dakle, kvaliteta jednostavno opisuje nečiju bazičnu i osnovnu prirodu, način na koji pristupa stvarima i općenito živi vlastiti život, a na koju se nadograđuje sve ostalo. Kvaliteta se jako ogleda u načinu na koji se osoba nosi s izazovima i situacijama kada je "stjerana u kut" jer tada reagira najiskonskije, najviše u skladu s svojom bazičnom prirodom (kao npr. situacije kada je osoba pod stresom).

Zato što se tiče ovog tvog gore pitanja "uvođenja drugih kvaliteta u život"...naravno da to nije moguće jer tvoja karta je upravo takva kakva jest, sazdana na takav jedinstveni način. No natalna karta sadrži puno faktora pa netko unatoč recimo prevladavanju fiksne kvalitete može imati puno drugih stvari koje su aktivne i koje ga pokreću i čine brzim u nekim segmentima (npr. vatrenog, zračnog Marsa, Merkura, jake osobne planete u kutnim poljima) pa na taj način može itekako kompenzirati vlastitu "tromost".
Quote:
inace misljenja sam da je to sve do mog samopouzdanja,a ne kvaliteta
Samopouzdanje je jedna posebna tema, ovisi o mnogo čimbenika (tu psihologija ima što za reći) i tu bi s astrološkog gledišta imali što pisati. No astrološki gledano najviše ovisi o osnovnoj kombinaciji posebice Suncu (ja).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.