Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 19:58   #81
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
btw., za ovaj tvoj prijašnji slučaj, uvjeren sam da je komunalna služba nadležna za takve stvari, samo je pitanje da li je tvoj susjed dobio odobrenje od komunalne službne. Svoje ideje temeljiš na tome da se radi o privatnoj parceli, a zaboravljaš da zakon itekako vrijedi i na privatnom zemljištu. Ne možeš raditi što poželiš zato što je to tvoje zemljište
Gle, tako mi je rekla. Polazala mi i nekakav papir ali nisam gledao. Bilo prije par godina. Možda je imala samo onaj dodatak za stakla na obvezno osiguranje.
Ne želim se ja izvlačiti od ničega jer se ne parkiram na ta mjesta nego mi samo idu na živce paukovci.

Ajmo opet...primjer Todorića...čovjek ima nekoliko stotina kilometara cesta po kojima se uglavnom mogu svi voziti i nema rampe na tim cestama. Znači, privatne su. Da li on tamo mora imati registrirane aute? Mora li imati registriran traktor za voziti se po tim cestama? Ja ti kažem da ni policiju ne zanima šta ti radiš sa svojim autom, traktorom ili čime već na svojoj parceli, njivi, šumi, makar imala i cestu tamo. Policija piše kazne ako se voziš neregistriranim traktorom preko ceste ili po cesti a ne po svom putu po svojoj šumi. Neka me netko razuvjeri

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Možemo. 100 metara nakon prvog znaka ne možemo, ali idućih 100 metara do drugog znaka može (idući znak vrijedi točno od mjesta na kojem se nalazi, tako da onda kreće sve ispočetka).

Ali policija smije ući u lokal i kazniti bilo koga za bilo koji prekršaj, neovisno o željama vlasnika. Fiktivno javno mjesto

Ako joj kasko pokriva i stakla, nema veze je li razbijeno na javnom parkiralištu ili u njenom dvorištu. Stvar je u tome da kasko uglavnom ne pokriva samostalna oštećenja stakala (van prometne nesreće), što ljudi najčešće saznaju nakon zlog događaja (dobar primjer je bila zadnja velika tuča u Zagrebu). U svakom slučaju, politika osiguravajućih kuća nema veze s ovom temom. Inače, kao što je netko lijepo napisao, mogli bi ti odbiti i plaćanje za štetu u prometnoj nesreći koja se dogodila na takvom "nedefiniranom" parkiralištu.
Ja sam sam napisao da bi vjerojatno odjebali takav zahtjev za odštetu jer odbijaju i one skroz "pravilne".

Za kakav prekršaj može doći policija u moju birtiju. Ustvari, kako uopće mogu raditi raciju u privatnoj birtiji. Eto, sad mi palo na pamet. Kakvo je to fiktivno javno mjesto? Ili je ili nije. A dok je u gruntovnici napisano na mene onda nema tamo nitko šta tražiti dok ga ja ne pozovem. Dao sam konkretan primjer sa konkretnim česticama i vlasnicima. I nitko neće reći konkretno. A ja sam rekao i šta su policija, komunalci i paukovci rekli. Znači, vodeći se tom logikom, TC je privatna parcela kao i 1369/1 i tamo nitko od njih nema ingerenciju.

Članak 19. kaže

Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih na­red­bi »ograničenja brzine«.

Gle, zona je zona. Znači prostor oko nekog mjesta. A ako je svakih 200 metara neki znak, onda imamo dvije zone po 100 metara u promjeru oko tog znaka. Znači da izlaskom iz jedne zone odmah ulaziš u drugu zonu i tako stalno a te zone ti po članku 19 brane mjerenje. To je jedino ispravno tumačenje. To bi rekao svatko tko ima imalo tehničkog znanja.
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:06   #82
Quote:
hrvoje5555 kaže: Pogledaj post
... Za kakav prekršaj može doći policija u moju birtiju. Ustvari, kako uopće mogu raditi raciju u privatnoj birtiji... Kakvo je to fiktivno javno mjesto? Ili je ili nije. ...
Možemo raditi racije i utvrđivati prekršaje kao da se radi o ulici. Katastar i vlasništvo nemaju nikakve veze s time.


Quote:
hrvoje5555 kaže: Pogledaj post
... To je jedino ispravno tumačenje...
Nisi u pravu. Ali budući da smo tu raspravu već vodili (nekad prije na nekoj drugoj temi), bilo bi blesavo da započinjemo ponovno (a i malo je off).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:27   #83
Sa mnom nisi vodio raspravu.
Meni je bezveze da nekada možete ulaziti u privatne prostore a nekada ne možete bez naloga. Pogotovo ako sumnjate da ćete naći nešto. A ja se mogu kod kuće drogirati svaki dan i nitko mi ne može ući u kuću bez naloga.

Daj malo komentiraj sliku koju sam stavio sa česticama. Smije li tamo pauk ukrasti auto ili policija napisati kaznu ili komunalac? Ako smije, zovem te jer imaš bar 3 posla i spasiš cijelu ulicu
A samim time ja nisam u pravu za parkiranje na parkingu TC-a
Baš me zanima taj konkretan slučaj. Bome ću otići i kod jednog suca kada budem išao kući da vidimo šta on kaže na to.
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:06   #84
Quote:
hrvoje5555 kaže: Pogledaj post
.
obriši poruke
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:45   #85
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nisi. Stovise, da si joj skrbnik ne bi ni mogla s njom sklopiti taj ugovor. Ugovor se odnosi na imovinska prava, ne na skrbnistvo. Dvije razlicite i odvojene stvari.
Da, pravno nisam, ali su mi u udruzi kad sam vadila baki papire izašli u susret, jer sam im donijela taj ugovor i potvrdu da samo ja živim s bakom, a i ona je izjavila da ju ja vozim i brinem se o njoj i da sam joj najbliži živi srodnik, to je među spisima u njenon tamo failu i rekli su da u slučaju bilo kakvih problema dođem k njima po izjavu da je taj i taj auto, te i te registracije prijavljen kao prevozno sredstvo za nju - i to nije nešto staro, prije mjesec i pol kad je auto kupljen.
A i u Strojarskoj su mi rekli da je važno da je u trenutku kad su mi digli auto već bio izdan taj vražji karton
Kad dobijem nešto od suda - javim vam
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 07:45   #86
u Strojarskoj su ti to rekli da te skinu sa "leđa" jer si vjerojatno bila dosadna i neugodna sa svojim ponavljanjem da si skrbnik baki i da imaš pravo!!!

Ja da sam tamo radio reko bi ti i da imaš pravo da se voziš po tramvajskoj pruzi samo da odeš i prestaneš!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:46   #87
Da, a o kazni odlučuje prekršajni sud, ne portir, vozač ili službenik u strojarskoj. Mislim da će njen slučaj biti prvi gdje sud nije smanjio kaznu jer ne samo što je nedvojbeno kriva već joj je žao što nije napravila još jedan prekršaj i zloupotrijebila potvrdu o invalidnosti. Parkirala na invalidskom mjestu, a nije invalid, što kod svih normalnih ljudi izaziva zgražanje, a još će se vadit da je zaboravila stavit potvrdu čime ustvari priznaje da je planirala zloupotrijebit potvrdu i izigrat zakon na štetu stvarnih invalida i to sve na parkiralištu kaufulanda dok je išla u shoping. Sucu ili sutkinji će bit žao što je kazna samo 700kn.

Zadnje uređivanje Katrin : 30.01.2011. at 19:22.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:28   #88
Quote:
hrvoje5555 kaže: Pogledaj post
Ne tražim pod pretraživanjima nego samo zumiram do željene parcele. I onda s lijeve strane odaberem da hoću katastar i to je sve...
Probaj kliknuti na ovaj link pa bi ti trebao pokazati to sve...
http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...6%7Cmap_sc=892
Samo lijevo stavi kvačicu na katastar pa ćeš dobiti čestice.

Onda vidim česticu i odem na https://e-uprava.apis-it.hr/katweb/servlet/Logon i pogledam tko je vlasnik.
Tu u strojarskoj na tom parkingu ima više čestica pa si vidi tko su vlasnici.
Ili odeš na ...http://e-izvadak.pravosudje.hr/detal...00085&sudId=85 pa ti piše da je vlasnik nogometni klub "SLOGA" STROJARSKA BB, ZAGREB i PRVOSTOLNI KAPTOL ZAGREBAČKI KAPTOL BR. 27, ZAGREB
Za druge čestice je isti vlasnik tako da ne vjerujem da ti je nogometni klub ili zagrebački kaptol pozvao pauka. Jedino netko tko možda ima pravo korištenja tog prostora a to ne znam kako bi mogao saznati.

Nemam ja problema s paukom nego mi je samo palo na pamet pa sam išao čačkati. Netko ti je morao pozvati a ako nije onda je to njihov problem i neka odjebu. Traži zapisnik od paukovaca jer tamo mora pisati po čijem nalogu je dignut auto.
HVALA PUNO NA POJAŠNJENJIMA!

za zaštitU posjeda su važni posjednici kao i sami formalni vlasnici ( AKO NE I VAŽNIJI)
ovdje je kao posjedbik knjižen Grad Zagreb??? ( vidite:https://e-uprava.apis-it.hr/katweb/servlet/PosList

iako kolko vidim ima barem 15 RAZNIH POSJEDNIKA ( izvanknjižnih vlasnika!) ,VIDITE NABROJANE kuće i zgrade pod brrojem 3, broje 5, 6, brojem 8,10 ,12 itd

znam da tu ima jako puno stambenih zgrada , ali očito je da su one građene bez da su se imale pravo upisati kao vlasnici, a koliko vidim nisu se mogli upisati ni kao posjednci ( korisnici)???
pod korisnik piše samo Grad Zagreb, UICA GRADA VUKOVARA 56

AJMO dalje...u pravu se treba poštivati pravna procedura , zar ne?
kažeTE DA...SLAŽEMO SE ONDA

Meni na obavijesti o neplaćenom računu piše , na temelju pisanoga zahtjeva za premještanje vozila ZV 12345 na temelju članka 27 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, za trošak premještanja vozila...

znači treba postojati zahtjev grada zagreba ( možda čak u pisanoj formi!...barem se dade zaključiti iz računa koji je poslao pauk gdje se kaže " na temelju PISANOG zahtjeva"

1) mogu li u pravnoj službi u šubićevoj ( jer mi je djelatnik u strojarskoj rrekao da oni nemaju!) inzistirati da mi pokažu taj NAVODNI pisani zahtjev Grada zagreba

JER MIŠLJENJA SAM DA U 18 30-cca 19h nitko nije mogao iz grada dati pisani zahtjev
em je jako kratko vrijeme, em sam mišljenja da tada nitko ne radi u gradu zagrebu tko bi mogao dati takav zahtjev...jedino ako za to ne daje nalog portir u Poglavarstvu?
99% sam siguran da su ljudi iz Pauka u strojarskoj vidjeli iz kamiona ili kućice pauka da je tamo parkirano vozilo i dsa nikoga nema u autu i odmah poslali vozilo da me podigne BEZ DA SU DOBILI OD GRADA PISANI ZAHTJEV!

btw, opet napominjem da je auto bilo kratko parkirano i da nikome ne smeta , jer je parking jako velik , nalazi se izvan poligona, čak ni pješacima ne smeta ima širine za prolaz ko u priči!

2) da li mi je referntica ( pravnica ) dužna pokazati zahtjev -nalog za podizanje na moje insistiranje
ako ga imaju mišljenja sam da bi ga sigurno izvadila i pokazala...ovako mogu presumirati da ga nemaju

3) ako ga nemaju po meni je to podloga da na sudu ipak uspijem , jer nije poštivana procedura za uklanjanje vozial...šta vi mislite kolke su šanse da bude sve ovako kako kažem?

hrvoju puno hvala na česticama i pšojašnjenima još jednom
hvala i svima koji će mi nešto konkretnije reči...jer sigurno je netko još imao takav slučaj
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 10:10   #89
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... taj NAVODNI pisani zahtjev Grada zagreba...
Taj zahtjev ti je vjerojatno u obliku naloga holdingu (Zagrebparkingu) da diže nepropisno parkirane aute - opći i trajni nalog. Samo ćeš se zezati bez veze, a rezultat će biti isti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 10:39   #90
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Taj zahtjev ti je vjerojatno u obliku naloga holdingu (Zagrebparkingu) da diže nepropisno parkirane aute - opći i trajni nalog. Samo ćeš se zezati bez veze, a rezultat će biti isti.
ma kakav OPĆI i TRAJNI nalog???

to je kao da kažemo Zagreb parking ima trajni i opći nalog od komunalnih radara GZagreba i Policije da diže vozila koja su nepropisno parkirana!

svako podizanje mora biti odobrano ili na zahtjev...kada Paukovci vide neko nepropisno vozilo šalju slike u strojarsku putem e-linka i traže da policajac u strojarskoj odobri to podizanje
nema nijednog podizanja a da stručna osoba u strojarskoj ( policajac, redar)ne da odobrenje , na traženi zahtjev za podizanjem!

ne može sam od sebe djelatnik pauka na terenu ( bez obzira koliko već iz iskustva zna da ima pravo podizati na temelju nekog propisa , ili temeljem kršenja prometnog znaka) odlučiti o podizanju vozila

svaka samovoljna odluka radnika na terenu je protupropisna i na kraju ima učinak da zbog proceduralnih razloga dizanje vozila nije valjano!!


imam blagi osjećaj da radiš u pauku i da tjeraš malkice vodu na njihov mlin...a i zoveš se drot
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:13   #91
ok, vidim da ti ne kužiš!!
pauk ( vozilo na cesti) forografira nepropisno parkirano vozilo i šalje sliku u strojarsku i tamo policajac ili kom. redar odobrava dizanje!
E sad, a taj kom. redar ima odobrenje od grada da diže vozila i on izdaje odobrenje da se vozilo digne!!!!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:40   #92
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... svaka samovoljna odluka radnika na terenu je protupropisna i na kraju ima učinak da zbog proceduralnih razloga dizanje vozila nije valjano!!...
Ta procedura se na dan izvrši nekoliko desetaka puta, tako da mi je nevjerojatno da će se baš u tvojem slučaju pokazati da nije poštovana.

Uostalom, svjesno si se parkirao na mjestu gdje je to zabranjeno, a sada prizivaš greške "sustava". Drugi put stani gdje je dozvoljeno, pa nećeš imati problema.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... imam blagi osjećaj da radiš u pauku i da tjeraš malkice vodu na njihov mlin...a i zoveš se drot
Zovem se drot, a radim u Zagrebparkingu? Neće ići. Policajac sam, a radim ovo jer znam da će te natezanje koštati vremena i živaca (u najmanju ruku), a da će rezultat biti isti. Kriv si, pa prihvati svoju krivnju, plati kaznu i nemoj to više raditi. Jednostavno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 12:12   #93
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
ok, vidim da ti ne kužiš!!
pauk ( vozilo na cesti) forografira nepropisno parkirano vozilo i šalje sliku u strojarsku i tamo policajac ili kom. redar odobrava dizanje!
E sad, a taj kom. redar ima odobrenje od grada da diže vozila i on izdaje odobrenje da se vozilo digne!!!!!
hm...onda bi trebalo pisati na "temelju odobrenja xy ( policajca, kom, redara...), a ne na " temelju pismenog zahtjeva..."...nitko siguran sam nije slao pismeni zahtjev

po vama, tko odobrava podizanje nepropisno parkiranog vozila na poligonu koje je vlasnik Grad zagreb
prometni policajac, komunalni redar ili neka treća vrsta djelatnika u Paulu?

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
...
radiš kao drot u Pauku i dobio si zadatak da pratiš forume i ubijaš nas u pojam ...jel tako nešto?

Zadnje uređivanje Katrin : 31.01.2011. at 14:26.
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 12:26   #94
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
po vama, tko odobrava podizanje nepropisno parkiranog vozila na poligonu koje je vlasnik Grad zagreb
prometni policajac, komunalni redar ili neka treća vrsta djelatnika u Paulu?
po meni komunalni redar grada Zagreba, koji je u Strojarskoj!!
jer on predstavlja i provodi komunalne odluke grada Zagreba!!
isto kako policajac predstavlja državu i provodi odredbe ZSPC-a
zato i jesu dvojica tamo u Strojarskoj!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 13:13   #95
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
radiš kao drot u Pauku i dobio si zadatak da pratiš forume i ubijaš nas u pojam ...jel tako nešto?
Niti blizu. Temeljni sam policajac i nemam nikakve veze s najvećim gradskim grabežljivcem, ali pokušavam pomoći žrtvama da što lakše prebrode zli događaj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 13:16   #96
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Niti blizu. Temeljni sam policajac i nemam nikakve veze s najvećim gradskim grabežljivcem, ali pokušavam pomoći žrtvama da što lakše prebrode zli događaj.
Pa baš i ne vidim da nešto pomažeš
sigurno ima proceduralnih pogrešaka u mom ( i drugim) slučajevima koji se mogu pobiti u korist vozača vozila

ti kao drot koji si bio (ili i sad) na cesti i koji vjerojatno imaš znanja kao i prometni policajci ( redari) sigurno znaš neke modalitete kako izbjeći plaćanje BAREM u ovim bezveznim slučajevima gdje auto nikome, ama baš nikome niti smeta , niti ometa posjednika , niti ometa nesmetan promet, niti je na zelenoj površini niti je na nogostupu isl.
radi se o kratkom nužnom parkiranju izvan ceste zbog kvara na vozilu dok sam otišao 1o-tak minuta kupiti bon za mobitel da se čujem sa mehaničarem da mi da savjet smijem li dalje voziti vozilo zbog rizik lampice na komandnoj tabli vozila oni su me pokupili

Zadnje uređivanje bdm : 31.01.2011. at 13:30.
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:33   #97
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
Pa baš i ne vidim da nešto pomažeš...
Ne gledaš dobro.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... sigurno ima proceduralnih pogrešaka u mom ( i drugim) slučajevima koji se mogu pobiti u korist vozača vozila...
Sigurno ima, ali ne u ovakvom slučaju.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
ti kao drot koji si bio (ili i sad) na cesti i koji vjerojatno imaš znanja kao i prometni policajci ( redari) sigurno znaš neke modalitete kako izbjeći plaćanje BAREM u ovim bezveznim slučajevima....
Ne znam. Ali znam kako da ti kazna bude manja.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... ovim bezveznim slučajevima...
Prometni znak nije postavljen bez veze.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... radi se o kratkom nužnom parkiranju izvan ceste zbog kvara na vozilu dok sam otišao 1o-tak minuta kupiti bon za mobitel da se čujem sa mehaničarem da mi da savjet smijem li dalje voziti vozilo zbog rizik lampice na komandnoj tabli vozila oni su me pokupili
Pretpostavljam da vozilo nije bilo označeno upaljenim svim pokazivačima smjera i sigurnosnim trokutom, niti je na vidljivom mjestu bila obavijest o kvaru s eventualnim brojem mobitela vlasnika?

Kako bi rekao moj stari profesor: "Toneš, mudrac, toneš!".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:51   #98
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
Pa baš i ne vidim da nešto pomažeš
sigurno ima proceduralnih pogrešaka u mom ( i drugim) slučajevima koji se mogu pobiti u korist vozača vozila

ti kao drot koji si bio (ili i sad) na cesti i koji vjerojatno imaš znanja kao i prometni policajci ( redari) sigurno znaš neke modalitete kako izbjeći plaćanje BAREM u ovim bezveznim slučajevima gdje auto nikome, ama baš nikome niti smeta , niti ometa posjednika , niti ometa nesmetan promet, niti je na zelenoj površini niti je na nogostupu isl.
radi se o kratkom nužnom parkiranju izvan ceste zbog kvara na vozilu dok sam otišao 1o-tak minuta kupiti bon za mobitel da se čujem sa mehaničarem da mi da savjet smijem li dalje voziti vozilo zbog rizik lampice na komandnoj tabli vozila oni su me pokupili
Problem je što svi odu minutu do ljekarne kupit bolesnoj baki lijek, tako da onaj koji je zaista otišao kupit lijek, nema sreće.

Da sam ja prekršajni sudac rekao bi ti da odeš do najbliže banke/pošte i uplatiš 1000kn u humanitarne svrhe, npr. djecu leptire. Ako bi pristao i vratio se s potvrdom uplate - oslobodio bi te kazne. U tom slučaju bi svi bili sretni, ti jer si oslobođen (kad već smatraš da nisi kriv), djeca jer su dobila potreban novac i ja jer si uplatio za djecu, a usput pokazao da sve te proceduralne teorije ne pišeš zato da se izvučeš od plaćanja iako znaš da si kriv ali ti je teško platit (kao i većini ljudi), već zato što zaista smatraš da nisi kriv.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:52   #99
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Prometni znak nije postavljen bez veze.


Pretpostavljam da vozilo nije bilo označeno upaljenim svim pokazivačima smjera i sigurnosnim trokutom, niti je na vidljivom mjestu bila obavijest o kvaru s eventualnim brojem mobitela vlasnika?

Kako bi rekao moj stari profesor: "Toneš, mudrac, toneš!".
jedna od opcija kod pisanja prigovorA ĆE MI BITI I DA MI POKAŽU projektni plan za dopunsku tablu za pauk
ne može se tabla stavljati kako se kome čeifne
pauk tabla mora imati pravnu podlogu iz Zspca ( ČL 84-86) ili iz Odluke o komunalnom redu Grada ZAGREBA
Po kojem članku ZSPC-a ili Odluke o komunalnom redu GZ je postavljen znak Pauka :

-niti se radi o nogostupu, niti o zelenoj površini kako traži komunalni red
- ne radi se niti o onim 12 slučajeva iz čl. 84 ZSPC-a

radi se jednostavno o silovanju , samovlasti i želji da se što više zaradi na podizanju vozila!
čemu Dopunska tabla o podizanju vozila ako vozilo ne smeta u toj mjeri da je prevoz potreban!
vjerujem da znaš kako izgleda mali parking na istočnom dijelu poligona i lako se može uvidjeti da vozilo tamo stvarno nikome ne smeta
shvatio bih da sam se parkirao ili zaustavio na poligonu ili na izlazu iz poligonai ometao obuku vozača isl
znak je postavljen u tom dugu, s tom intencijom

2)drugo u prigovoru ide: niste mi propisali kaznu za parking...odakle pravo da mi dižete vozilo ( sve da i zanemarim druge probleme vezane za podizanje na tom mjestu!)

3)kako ako prigovor ne prođe ,kako i koliko mogu smanjiti kaznu??...da dam nekom dio para ili...?

Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Problem je što svi odu minutu do ljekarne kupit bolesnoj baki lijek, tako da onaj koji je zaista otišao kupit lijek, nema sreće.

Da sam ja prekršajni sudac rekao bi ti da odeš do najbliže banke/pošte i uplatiš 1000kn u humanitarne svrhe, npr. djecu leptire. Ako bi pristao i vratio se s potvrdom uplate - oslobodio bi te kazne. U tom slučaju bi svi bili sretni, ti jer si oslobođen (kad već smatraš da nisi kriv), djeca jer su dobila potreban novac i ja jer si uplatio za djecu, a usput pokazao da sve te proceduralne teorije ne pišeš zato da se izvučeš od plaćanja iako znaš da si kriv ali ti je teško platit (kao i većini ljudi), već zato što zaista smatraš da nisi kriv.
vidim da uopće ne kužiš stvar
kakav prekršajni sudAC...PA MENI UOPĆE NIJE IZDANA KAZNA ZA KRIVO PARKIRANJE, nego samo RAČUN ( račun ne kazna) ZA ODVOZ VOZILA

to ti je dokaz da nitko u strojarskoj nije odlučio da sam počinio neki prekršaj i da me se mora kazniti i odvesti vozilo!
po tome se lako zaključuje da valjan nalog , odobrenje za dizanje nije ni dano...jer da je dano od ovlaštene osobe, meni bi slijedila i kazna za parkiranje i dizanje vozila
jer da je kompetentna osoba dala odobrenje za dizanje onda bi propisala i kaznu za prekršaj!
ovako dizanje bez propisivanja kazne je površan i ilegalan posao!

radi se o samovlasti ljudi iz pauka , vidjeli su da nema nikoga u autu i odmah me podigli brže bolje, da se nebi vratio za par minuta, čista mutna posla

nije li logičnije i pravednije , da mi se odrapi kazna za prekršaj nepropisnog parkiranja,i to bez odvoženja...jer vozilo nije ostavljneo danima ili barem satima tamo ( nije se radilo o dugom parkiranju ili dugotrajnom ostavljanju neregistriranog ili karamboliranog vozila)

da su mi ostavili kaznu na staklu, bez odvoženja vozila bilo bi ok...ovako , odakle im pravo da podižu vozilo,a nema prekršaja
jer, pravno gledano s formalne strane o tome se radi...odvoženje vozila , bez kažnjavanja za parkiranje....s čime su povezali odvoz vozila??

Zadnje uređivanje bdm : 31.01.2011. at 16:26.
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:01   #100
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... radi se jednostavno o silovanju , samovlasti i želji da se što više zaradi na podizanju vozila!...
Radi se jednostavno o tome da ne poštuješ znakove, kakvi god oni bili, i da za to moraš biti primjereno kažnjen. Možeš plakati i čupati kosu, prizivati pravdu, rušiti vlast i sl., ali ćeš na kraju nešto morati i platiti. Ako priznaš i pokaješ se, platit ćeš manje. Jednostavno.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... kako ako prigovor ne prođe , mogu smanjiti kaznu??...
Nikako.


Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
... PA MENI UOPĆE NIJE IZDANA KAZNA ZA KRIVO PARKIRANJE, NEGO SAMO ZA ODVOZ VOZILA...
Izdana ti je. Ako ti nije uručena u ruke, dobit ćeš ju na kućnu adresu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.