Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 17:08   #1
Pandora u Kongu - komentari

Ovaj roman je za mene bila avantura puna iznenađenja, a moj doživljaj svega pročitanog je na kraju bio najveće iznenađenje.

Naslovnica i naslov nisu puno obećavali, no već na samom početku me zaintrigirao posao književnog crnca koji se prodaje za siću dok drugi ubiru vrhnje. Pa onda čitav niz crčevih crnaca.

A onda je krenuo roman u romanu i, o moj Bože, nasjela sam kao i pisac iz romana i kompletna javnost koja je povjerovala u ubojičinu nevjerojatnu priču, pa kad je pisac za kraju otkrio istinu, njegovo razočarenje i ogorčrnje nije bilo ništa manje od mojeg.

I onda se nakon svega zamisliš što je moć medija i kako nas je lakop izmanipulirati. Povjerovat ćemo u bilo što, tajanstveni narod u srcu Afrike koji živi pod zemljom, male zelene, teorije urota te dobronamjernost političara i korporacija, samo ako nam se priča prezentira s uvjerenjem.

Više ne stignem pisati, ali ako me natjerate da me zasvrbe prsti...
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 03:22   #2
već mjesecima me vuče da pročitam. mene je recimo upravo naslovnica privukla, a naslov mi je imao neku dozu misterije. jedva čekam da ju pročitam. ima li sličnosti sa zafonom u stilu pisanja? kakvi su opisi općenito i brzina kojom se odvija radnja?
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:52   #3
grrr, napisala sam kilometarski post prošli tjedan i sad si mislim kako nitko ne odgovara, a kad ono... nema mog posta!

Pa da ponovim: mene je također zaintrigirao posao književnog crnca, došlo mi da se zapitam tko ih sve u stvarnom životu koristi...
Umrla sam od smijeha na skicu za roman Pandora u Kongu - lav u prašumi, rimski kastrum, Pigmeji ljudožderi... Koji trash!

Što se tiče ubojičine priče, nisam nasjela, upravo suprotno, mislila sam si: "Pa neće valjda netko ovo popušit!?"
Pa mi je laknulo na kraju kad sam potvrdila da sam bila u pravu...

Nego, ovi Tektonci su me iz nekog razloga podsjetili na film Avatar i onaj njihov narod za koji sam zaboravila kako se zove... točno sam ih tako zamišljala (samo što su Tektonci bijeli a ne plavi i nemaju rep).

Inače, u knjizi me se uopće nisu dojmili kao nevjerojatno nasilan narod, iako je pisac u nekoliko navrata to naglasio. Ajde, izuzev onog incidenta kad su rasčerečili onog sirotog crnca; ali nije to ništa prema onome što su bijelci radili tim istim crncima, a bome i Tektoncima.
Kako ste ih vi doživjeli?

I još da odgovorim na prethodni post - nije ni slično Zafonu.
Ne velim da je to dobro, niti loše, jednostavno je potpuno drugačije.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 14:42   #4
Moram i ja da se javim, premda se moram potruditi da iskopam dojmove o Pandori iz glave...
Priča o Tektoncima mi nikako nije sjela, nekako mi se nije činila realističnom, stalno sam razmišljala kak ubojica laže i izmišlja da se spasi na suđenju.
S druge strane užasno mi se svidjela usputna priča o piscu kad je opisivao svoje sustanare i svoje dogodovštine, to mi je bio puno bolji dio romana od priče u Africi...
Odlični su mi opisi onog Irca koji prdi i kornjače.... to me tjeralo da završim čitanje knjige...
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 01:31   #5
Imam je u ormaru..čeka na red.Dohvatit ću je tijekom ljetnih praznika.
Butch James is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 19:29   #6
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Pa da ponovim: mene je također zaintrigirao posao književnog crnca, došlo mi da se zapitam tko ih sve u stvarnom životu koristi....
I mene isto.
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Umrla sam od smijeha na skicu za roman Pandora u Kongu - lav u prašumi, rimski kastrum, Pigmeji ljudožderi... Koji trash!.
Meni je super zazvučalo o izgubljenoj rimskoj legiji,i castrumu,ali kada se kasnije ispostavilo da se radi o dvojici legionara splasnulo je oduševljenje.Vidi se da je autor preletio samo u crticama.Inače mislim da ima nešto toj ideji o rimskoj legiji izgubljenoj duboko u tropskoj,subsaharskoj Africi.
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Što se tiče ubojičine priče, nisam nasjela, upravo suprotno, mislila sam si: "Pa neće valjda netko ovo popušit!?"
Pa mi je laknulo na kraju kad sam potvrdila da sam bila u pravu...
J sam nasjeo skroz.Bze predomišljanja.Takva je knjiga jbg.Nisam motrio odvojiti realnost od nadrealnosti.
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Nego, ovi Tektonci su me iz nekog razloga podsjetili na film Avatar i onaj njihov narod za koji sam zaboravila kako se zove... točno sam ih tako zamišljala (samo što su Tektonci bijeli a ne plavi i nemaju rep).
Pa imaju one oklope,koji se kopčaju na tuniku.Imaju neki velike,pa crne oči,pa sitne crne oči.
Mene su cijelo vrijeme podsjećali na obučene lignje.I autor se izgubio u prikazivanju njih kao opasnih što su nakraju ispali.
Prvo su ih ubijali ko zečeve da bi na kraju ovi lomili kosti ko orahe.
Izgleda da su bili neobiučno glupi i ne svjesni svoje moći.Zanimali su ih nevažni predmeti i nisu se znali pametno postaviti.
One scene kako je Marcus općio,odnosno da je imao ljubavnu vezu sa Amgam su mi pričinile nelagodu.Ona obučena ženska lignja.Uff.Nije mi to dočarano kako treba.A Marcus mulat kakav je,nije izbora ne ubosti što se nudi.
Ljudi od Sforze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.