Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 11:56   #1
Ostatak - komentari

S danom zakašnjenja otvaram komentiranje Ostatka.
Nadam se da ste stigli do knjižnice prije nego se smrzla!
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 18:32   #2
Ajme kakva knjiga!
Frajer mora da je i inače spaljen kad je uspio tak nešto izmisliti.

Inače, knjiga, osim što je stvarno neobična i kontroverzna, nije mi baš u potpunosti sjela. Svakako je za pamćenje, ali nema dušu, ili neku dubinu koja bi mene usrečila.
Valjda mi je sam stil pisanja malo dosadan (al' s obzirom na radnju mislim da ni ne može biti drugačiji) ali opet, mogla bih o njoj pričati danima, i da, svakako je idealna za prepričavanje drugima u stilu "Ej, znaš kakvu sam knjigu čitala!!!!!"

Kad sam dobro prešla polovicu već mi je bilo dosta. Glavni lik mi je već postao dosadan i iritantan sa svojim bolesnim uprizorenjima. Malo preopširno opisivanje svake scene. Previše ponavljanja. Znam, znam, na tome i jest naglasak, ali ipak...

Eto kaj se dogodi kad imaš previše love. Ili je to zbog udarca u glavu? Nismo imali priliku upoznati lik prije nesreće, pa ne znamo jel pošandrcao zbog udarca u glavu ili mu je lova pomutila razum u kombinaciji sa potragom za autentičnošću, ili je i prije bio malo ekstreman pa je nesreća to samo pogoršala. Ali ispočetka mi se činio kao normalan tip, da bi do kraja knjige skroz otišao u drugu krajnost.

Već i samo uprizorenje kuće, unajmljivanje svih onih ljudi i ponavljanje radnji mi je bilo , a što sam dalje čitala... nemam riječi. Pa ono s proljevanjem staklopera (i zahtjev da glumci odrađuju svoje 24 h na dan), pa ubojstvo na cesti, njegov pad s bicikla, pa usporena radnja
A kad sam došla do stvarne pljačke banke, rekoh "a u k...."

Eh, a tek one mačke na krovu. Mačke padaju i ubijaju se dvije-tri na dan, a frajer mrtav hladan kaže "nabavite ih još puno" . Pa baba s jetricama, način na koji mora spustiti vreću za smeće... Kuća mi je i bila najzanimljivija. Onda kad je još maketu dao napraviti....a jadan motociklist je satima klečao na ljuljačci dok se ovaj frik nije zadovoljio.

Mora da im je opaku lovu davao kad su pristali to sve raditi. I na kraju ih je sve potrpao u avion i bam , a on se nastavio voziti u avionu naprijed-natrag.

Vjerojatno nije završio u ludari na kraju, čisto jedan fini normalan tip

P.S. Ha ha i on je imao "sleđenicu"
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:58   #3
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Ajme kakva knjiga!
Dok sam čitala knjigu cijelo vrijeme sam mislila "What the f***, kaj je ovo, kakva je ovo knjiga??". I mrzila sam glavnog lika, pogotovo od sredine do kraja. Ali eto, i dvije godine nakon čitanja jako je se dobro sjećam. Pogotovo gospođe s jetricama i motociklista.

Nadala sam se da će ipak doći do neke katarze, do sreće ili ajd bar umrijeti na kraju knjige. Ali ne!! On ubije sve druge!

Totalno čudna, pomaknuta knjiga, koja je na momente uznemirujuće neugodna. A opet ne možeš prestat čitat.....
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 14:10   #4
Došla sam tek do sredine, ali s obzirom na ovo što on misli napraviti nekako mi se čini da ima premalo love...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 14:02   #5
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Ajme kakva knjiga!
Frajer mora da je i inače spaljen kad je uspio tak nešto izmisliti.

Inače, knjiga, osim što je stvarno neobična i kontroverzna, nije mi baš u potpunosti sjela. Svakako je za pamćenje, ali nema dušu, ili neku dubinu koja bi mene usrečila.
Valjda mi je sam stil pisanja malo dosadan (al' s obzirom na radnju mislim da ni ne može biti drugačiji) ali opet, mogla bih o njoj pričati danima, i da, svakako je idealna za prepričavanje drugima u stilu "Ej, znaš kakvu sam knjigu čitala!!!!!"

Kad sam dobro prešla polovicu već mi je bilo dosta. Glavni lik mi je već postao dosadan i iritantan sa svojim bolesnim uprizorenjima. Malo preopširno opisivanje svake scene. Previše ponavljanja. Znam, znam, na tome i jest naglasak, ali ipak...

Eto kaj se dogodi kad imaš previše love. Ili je to zbog udarca u glavu? Nismo imali priliku upoznati lik prije nesreće, pa ne znamo jel pošandrcao zbog udarca u glavu ili mu je lova pomutila razum u kombinaciji sa potragom za autentičnošću, ili je i prije bio malo ekstreman pa je nesreća to samo pogoršala. Ali ispočetka mi se činio kao normalan tip, da bi do kraja knjige skroz otišao u drugu krajnost.

Već i samo uprizorenje kuće, unajmljivanje svih onih ljudi i ponavljanje radnji mi je bilo , a što sam dalje čitala... nemam riječi. Pa ono s proljevanjem staklopera (i zahtjev da glumci odrađuju svoje 24 h na dan), pa ubojstvo na cesti, njegov pad s bicikla, pa usporena radnja
A kad sam došla do stvarne pljačke banke, rekoh "a u k...."

Eh, a tek one mačke na krovu. Mačke padaju i ubijaju se dvije-tri na dan, a frajer mrtav hladan kaže "nabavite ih još puno" . Pa baba s jetricama, način na koji mora spustiti vreću za smeće... Kuća mi je i bila najzanimljivija. Onda kad je još maketu dao napraviti....a jadan motociklist je satima klečao na ljuljačci dok se ovaj frik nije zadovoljio.

Mora da im je opaku lovu davao kad su pristali to sve raditi. I na kraju ih je sve potrpao u avion i bam , a on se nastavio voziti u avionu naprijed-natrag.

Vjerojatno nije završio u ludari na kraju, čisto jedan fini normalan tip

P.S. Ha ha i on je imao "sleđenicu"

na popisu mi je i ova knjiga, još nisam stigla pročitati, ali zanimljivi su mi vaši komentari pa ću se malo ubrzati.
eva123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 10:44   #6
nije tema o toj knjizi... ali me po komentarima podsjeca na higijenu ubojice... na kraju citanja osjecao sam se koda me netko silovo!
super_leptir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.