Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2015., 23:44   #141
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Kako ti tumačiš ove retke Otk 2, 8: I anđelu Crkve u Smirni napiši: Ovo govori Prvi i Posljednji, Onaj koji bijaše mrtav i oživje.
Sory umalo nisam ni primjetio tvoj post
Nema sta da tumacim sam Kontext stavka govori; Prvi za smrt a zadnji za Uskrsenje
Ne zamjeri mi ali ja knjigu otkrivenje nevolim komentarisati sa drugima jer koliko njih ima ovde toliko ima raznih objasnjenja. Ipak je knj. Otkrivenje knjiga sa najvise simbolike mozda 80-90% manje vise....
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 07:38   #142
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Sory umalo nisam ni primjetio tvoj post
Nema sta da tumacim sam Kontext stavka govori; Prvi za smrt a zadnji za Uskrsenje
Hoćeš reći da je Isus prvi koji je umro a zadnji koji je uskrsnuo ?

Osim ako ti je jasno da je Jahve, prvi i posljednji , zašto ti nije jasno da je Isus , prvi i posljednji?

Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Ne zamjeri mi ali ja knjigu otkrivenje nevolim komentarisati sa drugima jer koliko njih ima ovde toliko ima raznih objasnjenja.
Nešto mi to poznato, a tko te učio da tumačiš drugačije od izvornog objašnjenja i zašto biraš drugačije tumačenje od izvornog?
Do 16 stoljeća postojalo je jedno jedino tumačenje knjige otkrivenja kao i cjelokupne Biblije, a od tada nastaju različita tumačenja ,pa te eto pitam, zašto si se priklonio ovom potonjem?

Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Ipak je knj. Otkrivenje knjiga sa najvise simbolike mozda 80-90% manje vise....
Na čemu se temelji tvoja vjera? Na kojem autoritetu? Na tvojem vlastitom mišljenju i sudu. A što je to?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 11:47   #143
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Na čemu se temelji tvoja vjera? Na kojem autoritetu? Na tvojem vlastitom mišljenju i sudu. A što je to?
Ovo bi bilo pitanje opčenito za sve, pa i za tebe.

Onda?
Na čemu se temelji tvoja vjera, po kojem to autoritetu, mišljenju i sudu?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 12:44   #144
Jedna je cjelina no dva su stuba a treći je snaga iz dva stuba.

Treći je onaj što se spušta i uzdiže i koji ima moć da začme dok ova dva pune snagom trećega s ljeva i s desna.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:28   #145
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo bi bilo pitanje opčenito za sve, pa i za tebe.

Onda?
Na čemu se temelji tvoja vjera, po kojem to autoritetu, mišljenju i sudu?
Na Apostolskom Vjerovanju!

Vjerujem u Boga , Oca svemogućega, i u Isusa Krista, i u Duha Svetoga, i u svetu Crkvu katoličku i u oproštenje grijeha. - to ti je ono po čemu su se prvi kršćani raspoznavali jer Biblije nije još bilo , već tradicija i usmena predaja.

A onda sad ja isto tebe pitam,na čemu se temelji tvoja vjera, po kojem to autoritetu, mišljenju i sudu?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 30.10.2015. at 13:44.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:37   #146
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Na Apostolskom Vjerovanju!

A onda sad ja isto tebe pitam,na čemu se temelji tvoja vjera, po kojem to autoritetu, mišljenju i sudu?
Na kojem "apostolskom"? Šta to uopče znači... katoličkim il pravoslavnim apostolcem?

A ja?, čuj, to već svi znaju - na Kristovom vjerovanju.

Krist je vjerovao u Jahvu Boga. Zato i ja, vjerujem u Jahvu. A trojstvo meni ne predstavlja ništa al ništa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:57   #147
Evo jedan divan dokaz trojstva kojeg ni jedna strana nije svjesna.

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:58   #148
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Na kojem "apostolskom"? Šta to uopče znači... katoličkim il pravoslavnim apostolcem?

A ja?, čuj, to već svi znaju - na Kristovom vjerovanju.

Krist je vjerovao u Jahvu Boga. Zato i ja, vjerujem u Jahvu. A trojstvo meni ne predstavlja ništa al ništa.
Oh pa ti si živuća legenda , koja je živjela u vrijeme Kristovo i sad još uvijek živiš, mada znaš da ti neće to baš svi povjerovati,ma da ti iskreno kažem, neće nitko.

Jer jedino što mi imamo je Apostolsko vjerovanje i nasljeđe i po njemu živimo, osim ako ti i dalje tvrdiš da si živila skupa u vrijeme s Isusom , tada to nije nešto što bi ti ja mogao osporiti.

Nadam se da je tebi jasno ,u početku Kršćanstva , da nije bilo Apostolskog vjerovanja i Isusove Crkve ne bi bilo ni Biblije, za koju ti tvrdiš da je jedina bitna za sve ono u što se kuneš.

Možda da istražiš malo kako su se prvi kršćani raspoznavali , uvidjet ćeš da nisu imali u ruci malu knjigu, imenom Biblija. Hm , očito je morao postojati neki drugi način , i to onaj koji ti danas ,kao i mnogi drugi ,osporavaš.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 14:28   #149
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Oh pa ti si živuća legenda , koja je živjela u vrijeme Kristovo i sad još uvijek živiš, mada znaš da ti neće to baš svi povjerovati,ma da ti iskreno kažem, neće nitko.

Jer jedino što mi imamo je Apostolsko vjerovanje i nasljeđe i po njemu živimo, osim ako ti i dalje tvrdiš da si živila skupa u vrijeme s Isusom , tada to nije nešto što bi ti ja mogao osporiti.

Nadam se da je tebi jasno ,u početku Kršćanstva , da nije bilo Apostolskog vjerovanja i Isusove Crkve ne bi bilo ni Biblije, za koju ti tvrdiš da je jedina bitna za sve ono u što se kuneš.

Možda da istražiš malo kako su se prvi kršćani raspoznavali , uvidjet ćeš da nisu imali u ruci malu knjigu, imenom Biblija. Hm , očito je morao postojati neki drugi način , i to onaj koji ti danas ,kao i mnogi drugi ,osporavaš.
Osporit ću sve što Jahve smatra da se osporit treba.

I,
ako to znači da ću postati legenda, a onda neka!

Biblija kaže: Postoji samo jedan način. Samo jedan.

Drago mi da smo porazgovarali, budi dobro, pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 14:33   #150
Kreacija vrlo slikovito i duboko u skladu s postankom poglavlje br 1

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 10:48   #151
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Sory umalo nisam ni primjetio tvoj post
Nema sta da tumacim sam Kontext stavka govori; Prvi za smrt a zadnji za Uskrsenje
Ne zamjeri mi ali ja knjigu otkrivenje nevolim komentarisati sa drugima jer koliko njih ima ovde toliko ima raznih objasnjenja. Ipak je knj. Otkrivenje knjiga sa najvise simbolike mozda 80-90% manje vise....
Uopće ne razumijem tvoj odgovor.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 12:24   #152
Evo nešto iz knjigice prvog stoljeća Rabi Akibe ben Josepha ...Ja sam na text samo dodao slike Aleph i izgovaranje i gematriju da bude lakše razumljiv smisao Akibinog teksta.

Radi s o trojstvu unutar Shema Israel Adonai(1) Elohenu(2) Adonai(3) Echad...Akiba to poređuje s prvim slovom Aleph koji se sastoji od tri djela i čini jednu cijelinu i čije vrijednost kad se izgovara Aleph Lamed Pey je 111 ili reducirano 3 i to sve iz broja 1 ili Aleph koji je unifikacija svega.
Isto tako pominje Svet svet svet je Lord Sabaoth tri puta holly...kao što pominje i u Solomonovim pjesmama trifoldnu prirodu


EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 14:47   #153
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da je Isus prvi koji je umro a zadnji koji je uskrsnuo ?
citaj KONTEX Stavka , ne samo sebe


Quote:
Osim ako ti je jasno da je Jahve, prvi i posljednji , zašto ti nije jasno da je Isus , prvi i posljednji?
Meni je KONTEXT stavka jasan I za Jahve a i za Isusa, Jahve nije Umro i Oziveo ....

Iz 44,6

Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad Vojskama: "Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 15:43   #154
LOL.

Imamo dvojicu pretendanata na PRVOG I POSLJEDNJEG.

:klap:
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 15:51   #155
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Sory umalo nisam ni primjetio tvoj post
Nema sta da tumacim sam Kontext stavka govori; Prvi za smrt a zadnji za Uskrsenje
Ne zamjeri mi ali ja knjigu otkrivenje nevolim komentarisati sa drugima jer koliko njih ima ovde toliko ima raznih objasnjenja. Ipak je knj. Otkrivenje knjiga sa najvise simbolike mozda 80-90% manje vise....
LOL zadnji za uskrsenje..


5 I od Isusa Krista, koji je svjedok vjerni, prvorođenac od mrtvih, i vladalac nad kraljevima zemaljskim. Njemu, koji nas je ljubio i otkupio nas od grijeha naših krvlju svojom; OTKRIVENJE 1
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.