Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koji status je najbolji za Vojvodinu?
Miloševićeva "autonomija" 14 10.00%
Aktuelna autonomija 12 8.57%
Autonomija iz 1974. 11 7.86%
Autonomna republika (poput RS) 10 7.14%
Konfederalna jedinica u uniji sa Srbijom 9 6.43%
Nezavisnost 84 60.00%
Glasovatelji: 140. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 20:11   #1121
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
da li Vojvođanima treba ponuditi "Z4"?
Vojvodina već ima Z4
Voždon is offline  
Old 10.10.2015., 15:21   #1122
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/59...kakvo-znacenje
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/59...je-separatiste
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 10.10.2015., 22:10   #1123
Problem je sto je dosta Vojvodjana staticno i boji se da javno iznese svoje stavove. Ja licno znam puno ljudi koji bi glasali za Republiku, ali svoje stavove drze samo za sebe, na nekakve setnje ni ne pomisljaju. Zbog toga se stice utisak da je "pro-Vojvodjana" daleko manje nego sto jeste.
Naravno postoje i oni "javni", cesto su ekstremni, jos cesce srpske nacionalnosti, naoruzani istinskom mrznjom prema Srbijancima, bukvalno na nivou hrvatskih i albanskih desnicara.
Razlike da, mrznja ne!


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 11.10.2015., 16:03   #1124
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Problem je sto je dosta Vojvodjana staticno i boji se da javno iznese svoje stavove. Ja licno znam puno ljudi koji bi glasali za Republiku, ali svoje stavove drze samo za sebe, na nekakve setnje ni ne pomisljaju. Zbog toga se stice utisak da je "pro-Vojvodjana" daleko manje nego sto jeste.
Naravno postoje i oni "javni", cesto su ekstremni, jos cesce srpske nacionalnosti, naoruzani istinskom mrznjom prema Srbijancima, bukvalno na nivou hrvatskih i albanskih desnicara.
Razlike da, mrznja ne!


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa organizuj vojvodjane da ne budu staticni, kreni po gradu, deri se "vojvodina-republjik"

pokazi i sugradjanima da si glup, nemoj da se zadrzavas na internetu :klap:
sipka is offline  
Old 11.10.2015., 16:07   #1125
Quote:
sipka kaže: Pogledaj post
pa organizuj vojvodjane da ne budu staticni, kreni po gradu, deri se "vojvodina-republjik"



pokazi i sugradjanima da si glup, nemoj da se zadrzavas na internetu :klap:

Gedzo sto si bre nervozan bre?
Pokazem ti kevi nesto drugo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 11.10.2015., 16:11   #1126
upomooooć,upomoć
kužiš?

KAK vojvodina od srbija?
TAK dalmacija do hrvatska?
3jugoslavenkaxx is offline  
Old 11.10.2015., 16:14   #1127
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Gedzo sto si bre nervozan bre?
Pokazem ti kevi nesto drugo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
klasicna becka skola, cim nema argumente "pokazivao bi kevi"

mars bre u svabiju klozete da lizes
sipka is offline  
Old 11.10.2015., 16:46   #1128
Quote:
sipka kaže: Pogledaj post
klasicna becka skola, cim nema argumente "pokazivao bi kevi"



mars bre u svabiju klozete da lizes

Haha kolega... Da bi dobio argument za nesto morao bi pre toga izneti neko svoje misljenje ili analizu necega, umesto obracanja na licnoj osnovi kojim si se javio.
Posto si ti replicirao na moj post, kao sto rekoh na licnoj osnovi a bez bilo kakvih argumenata a vec se sledecem postu pozalio na postove "bez argumenata", jasno je da si glup kao qratz. Toliko glup da se u manijakalnoj zelji za vredjanjem neistomisljenika toliko pogubio da si poceo da prebacujes sam sebi. Preporucujem da se prvo dogovoris sam sa sobom sta ti smeta, jasno?
Klasican primer nakaradnog gedzovanskog bre mentaliteta bre od koga su bre svi pobegli.

Av, av, Kosovo je srce Srbije, av, av....ovaj Vojvodina (jer inace ne bi gedza toliko penio)


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 11.10.2015., 16:57   #1129
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Haha kolega... Da bi dobio argument za nesto morao bi pre toga izneti neko svoje misljenje ili analizu necega, umesto obracanja na licnoj osnovi kojim si se javio.
Posto si ti replicirao na moj post, kao sto rekoh na licnoj osnovi a bez bilo kakvih argumenata a vec se sledecem postu pozalio na postove "bez argumenata", jasno je da si glup kao qratz. Toliko glup da se u manijakalnoj zelji za vredjanjem neistomisljenika toliko pogubio da si poceo da prebacujes sam sebi. Preporucujem da se prvo dogovoris sam sa sobom sta ti smeta, jasno?
Klasican primer nakaradnog gedzovanskog bre mentaliteta bre od koga su bre svi pobegli.

Av, av, Kosovo je srce Srbije, av, av....ovaj Vojvodina (jer inace ne bi gedza toliko penio)
Sent from my iPhone using Tapatalk
prvo nismo kolege, jer ja nisam sa tobom lizao svapske klozete!

drugo nemam ja sta da analiziram tvoje budalastine.

trece, pokusao si i ti da pobegnes, al je svabija puna pretendenata na lizanje klozeta koji istu radnju rade za mnogo manje para nego "vojvodjani" kao ti. Pa si se vratio nazad. ne trpi svaba palamudjenje, to samo kod gedze moze da prodje.
sipka is offline  
Old 06.12.2015., 12:08   #1130
Srbija duguje Vojvodini nekih 300 milijardi!!! U beogradskim (Vučićevim) medijima ni traga ni glasa o masovnom protestu paora u svim gradovima Vojvodine.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 06.12.2015., 12:42   #1131
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Srbija duguje Vojvodini nekih 300 milijardi!!! U beogradskim (Vučićevim) medijima ni traga ni glasa o masovnom protestu paora u svim gradovima Vojvodine.
Da li si ti normalan.znaš li koliko je to para
Pućko is offline  
Old 06.12.2015., 12:48   #1132
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Da li si ti normalan.znaš li koliko je to para
Kliko je to paara?
Ne evra, nego dinara.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 04.03.2016., 08:41   #1133
A di je opcija spajanje Hrvatskoj?
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Old 04.03.2016., 10:28   #1134
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
A di je opcija spajanje Hrvatskoj?

Ma sta ce vam Vojvodina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 04.03.2016., 10:39   #1135
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ma sta ce vam Vojvodina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Malo citam ovu temu,i malo mi je nejasno
ko to zagovara nezavisnost Vojvodine, Canak,Madjari???
Ima li Srba koji bi podrzali nezavisnu Vojvodinu....

Malo mi je nejasan taj concept.
Tesko mi je razumjeti da ima Srba koji bi to htjeli,
sa druge strane nema nacije Vojvodjanin da bi to gurali...

Baci jedan komentar za nas malo manje upucene u to...
Samo nemoj molim te kako iza toga stoji hrvatski capital, to sam
citao I iskren da budem nasmijao sam se....
Tipa da Hrvati kupuju zemlju I pazi KNJIZE JE U OSIJEK...hahahah
I to je pricao neki Trifunovic profesor ....znaci ne neki seljak...

Ko su nositelji politicki I koliko je to realno, al iskreno.
Meni kao osobi sa strane je to realno 0 %

Quote:
Darko Trifunović, profesor bezbednosti iz Beograda, inače odličan poznavalac delovanja obaveštajnih službi u svetu i u Srbiji, kaže da strane agenture špijuniraju i naše političare, ali i podstiču secesiju određenih delova naše teritorije. Posebno su aktivni Hrvati čiji se špijuni bave privrednom špijunažom:

"Hrvatski agenti otkrivaju najpovoljnije uslove za kupovinu srpske zemlje u Vojvodini. Zemlju zatim hrvatski kupci knjiže u Osijeku kao vlasništvo države Hrvatske", kaže Trifunović.
Ispali mi velesila, nista zbog promocije Hrvatske neka tom Trifunovicu plate 10 dana na Brijone.....jbg....reklamira nas I velica.....hahaha
realist is offline  
Old 04.03.2016., 10:47   #1136
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Malo citam ovu temu,i malo mi je nejasno
ko to zagovara nezavisnost Vojvodine, Canak,Madjari???
Ima li Srba koji bi podrzali nezavisnu Vojvodinu....

Malo mi je nejasan taj concept.
Tesko mi je razumjeti da ima Srba koji bi to htjeli,
sa druge strane nema nacije Vojvodjanin da bi to gurali...

Baci jedan komentar za nas malo manje upucene u to...
Samo nemoj molim te kako iza toga stoji hrvatski capital, to sam
citao I iskren da budem nasmijao sam se....
Tipa da Hrvati kupuju zemlju I pazi KNJIZE JE U OSIJEK...hahahah
I to je pricao neki Trifunovic profesor ....znaci ne neki seljak...

Ko su nositelji politicki I koliko je to realno, al iskreno.
Meni kao osobi sa strane je to realno 0 %



Ispali mi velesila, nista zbog promocije Hrvatske neka tom Trifunovicu plate 10 dana na Brijone.....jbg....reklamira nas I velica.....hahaha
Vidiš kolega to jeste dobro pitanje jer realno govoreći u javnom životu nema nikog ko zagovara nekakvu nezavisnost Vojvodine. Ne postoji nikakva politička partija koja ima to u svom programu. Sa druge strane običnog sveta, Srba, ima. Između 28 i 43. Još nisu uspeli da napune autobus al se nadaju da hoće tamo negde do 2020 godine.
VrangeL_1917 is offline  
Old 04.03.2016., 10:52   #1137
Referendum o statusu Vojvodine

Ma ne stoji iza toga Hrvatska, to su gluposti.
Verujem da je nekome ko nije odavde neshvatljivo da ima Srba koji su za siru autonomiju/republiku/nezavisnost Vojvodine. Pretpostavljam da bi i meni bilo isto tako nerealno i neshvatljivo. Narocito ako se uzme u obzir da su u tome najglasniji upravo Srbi.
A razlozi...uh, ima ih milion, vise puta je pisano o tome ovde. Bila je jedna starija tema o Vojvodini, tu je dosta toga napisano, pa pokusaj da je nadjes. Ili mozes da procitas sajtove tipa slobodnavojvodina, autonomija.info itd.
A imas i knjigu http://www.scribd.com/mobile/doc/273...jednog-regiona.

Istina, onih sto zagovaraju puno nezavisnost nema toliko mnogo, ali zato ja ne poznajem bas mnogo ljudi koji ne bi zeleli daleko vecu autonomiju ili cak republiku u federalnoj Srbiji. Fora je sto su oni po razlicitim strankma, a ne samo onoj koja propagira javno tako nesto. Osim toga, Srbija ekononski stoji jako lose, a istorija nas uci da je Vojvodini bilo uvek bolje kad je bila bez Srbije ili kad je bila makar udaljena. Zbog toga garantujem da bi se mnogi iznenadili referendumom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 04.03.2016., 10:55   #1138
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Vidiš kolega to jeste dobro pitanje jer realno govoreći u javnom životu nema nikog ko zagovara nekakvu nezavisnost Vojvodine. Ne postoji nikakva politička partija koja ima to u svom programu. Sa druge strane običnog sveta, Srba, ima. Između 28 i 43. Još nisu uspeli da napune autobus al se nadaju da hoće tamo negde do 2020 godine.
Apsolutno, zato I pitam jer mi nije nikako jasno.
Ti za bilo koju takvu akciju moras imati ONO NESTO, narod, politicare,
neku podrsku......a koja je to snaga iza Vojvodine kao Drzave....

Ja to vise gledam kao malo izrazajniji regionalizam, tipa kad kazemo mi Dalmacija, pa mi ne pada napamet sutra podrzati nekog idiota koji bi trazio odcjepljenje.......I ko bi bili ti Dalmatinci...Marsovci...

Tako I ovo, malo je smjesna ta sva stvar...

Hvala kolega phanatique !!!!
realist is offline  
Old 04.03.2016., 11:00   #1139
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Apsolutno, zato I pitam jer mi nije nikako jasno.

Ti za bilo koju takvu akciju moras imati ONO NESTO, narod, politicare,

neku podrsku......a koja je to snaga iza Vojvodine kao Drzave....



Ja to vise gledam kao malo izrazajniji regionalizam, tipa kad kazemo mi Dalmacija, pa mi nepada nepametda pi sutra podrzao nekog idiota koji bi trazio odcjepljenje.......I ko bi bili ti Dalmatinci...Marsovci...



Tako I ovo, malo je smjesna ta sva stvar...



Hvala kolega phanatique !!!!

Razumljiv odgovor, tako otprilike i vidim stav prosecnog Hrvata o tome. Naravno bez onih sto navijaju za sve protiv Srbije po inerciji.
Medjutim, regije u Hrvatskoj ni u kom smislu se ne mogu porediti sa ovim slucajem. Vi ste u svakom smislu celina, kulturoloski, istorisjki, mentalitetski (naravno sa malim i razumljivim razlikama), a mi nismo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 04.03.2016., 11:09   #1140
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Razumljiv odgovor, tako otprilike i vidim stav prosecnog Hrvata o tome. Naravno bez onih sto navijaju za sve protiv Srbije po inerciji.
Medjutim, regije u Hrvatskoj ni u kom smislu se ne mogu porediti sa ovim slucajem. Vi ste u svakom smislu celina, kulturoloski, istorisjki, mentalitetski (naravno sa malim i razumljivim razlikama), a mi nismo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bravo, vidim da kuzis zasto te ovo pitam.....
Meni je jasno da tu ima mozda nekih mentalnih razlika,
al to imas I izmadju Splita I Cakovca, ko da zive u razlicitim drzavama,
Al mislim da sama misao prema nezavisnosti je na krivim temeljima
I mislim da se to vise koristi kao neki politicki poklic a manje kao neka realna stvar.

Iako pazi sada gledam to na drugi nacin, odredjeni vid regionalizma Vojvodine moze
biti koristan radi fondova EU koji te stvari podrzavaju, I sa otvaranjem pregovora Srbiji ce se otvarati
I veci broj tih sredstava koje se mogu povlaciti....
U tom nekom smjeru mogu razumjeti neki specijalniji status, I to svjesno da rade....
realist is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.