Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2016., 17:15   #2201
Islamska država je stvorena od strane Amerike i Izraela, a Al Bagdadi je Židov, glumac i Mossadov agent

https://www.youtube.com/watch?v=CuRot1mvC9k
Revolucion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 17:18   #2202
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Nekako si mislim:
Jedna dobra stvar u svezi ovog Isil-a je da će mnoge nestabilno-agresivne psihopate iz Evrope i svijeta koncentrirati na jedno područje, gdje će (nadajmo se), ruske, američke i ostale bombe malo pogurati prirodnu selekciju, i time svijet ostaviti koliko-toliko boljim mjestom.
To bi možda bilo tako da Europa zabrani povratnike iz Sirije ali pošto ih uredno prihvaća u pokušaju rehabilitacije mislim da si u krivu.
Ivor Adresino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 22:39   #2203
Quote:
Ivor Adresino kaže: Pogledaj post
To bi možda bilo tako da Europa zabrani povratnike iz Sirije ali pošto ih uredno prihvaća u pokušaju rehabilitacije mislim da si u krivu.
Realno, takvi likovi uvijek dobro dođu.Jučer Libija, danas Sirija, sutra opet Libija, a nakon toga tko zna koja zemlja.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 02:23   #2204
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Realno, takvi likovi uvijek dobro dođu.Jučer Libija, danas Sirija, sutra opet Libija, a nakon toga tko zna koja zemlja.
A mozes im odijelo i staviti ih da vode MMF
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 02:41   #2205
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Možda nam ovo pomogne razumjeti zašto Isis i zašto džihadisti:

Francuska je zadnjih godina imala dva teroristička napada, zadnji prije par tjedana, 140 i nešto poginulih... i što se desilo na prvim sljedećim izborima? BUM! Ekstremna desnica!

A sad zamislite bliski istok gdje je u istom razdoblju palo par stotina tisuća bombi, poginulo par milijuna, a raznorazni teroristički napadi su ko kazat dobar dan... i tko je onda za očekivati da preuzme konce tamo? Zeleni? Liberali?

Ma dajte molim vas Jasno ko dan
Teorije zavjere bez dokaza. Kao i ovo da je Izrael napravio ISIS lol. Imam par poznanika koji su otisli u ISIS i vjerujte da su to iskreni zaludjeni vjernici koji klanjaju 5 puta dnevno i pridrzavaju se svih pravila u detalje. Plus mrze Židove.
__________________
Zdravlje je pravo bogatstvo. http://zdravljeinfografici.wordpress.com/_ bh
Classy90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 10:06   #2206
Što duže traje ovaj rat sve sam skloniji mišlju da se ne treba boriti protiv ISIL-a, islamista u Libiji i talibana.

Jednostavno ih treba ostaviti da se uruše sami od sebe. Kao što se urušilo radikalno hrišćanstvo u Evropi u srednjem veku.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 10:19   #2207
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Što duže traje ovaj rat sve sam skloniji mišlju da se ne treba boriti protiv ISIL-a, islamista u Libiji i talibana.

Jednostavno ih treba ostaviti da se uruše sami od sebe. Kao što se urušilo radikalno hrišćanstvo u Evropi u srednjem veku.
Oni se neće urušiti sami od sebe. Islamisti su poput raka, samo se šire i treba ih uništavati zajedno sa onima koji ih brane i nazivaju umjerenima. Nažalost stvorila se ideologija, a nju je skoro pa nemoguće uništiti nego samo umanjiti utjecaj zbog ćega će ovo biti konstantna borba.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 19:35   #2208
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
a ne njegov Obama stvorili ISIS.
Mda

Da nije do njega došlo bliski bi istok valjda bio perjanica azijskog gospodarstva.
__________________
Dedicated follower of fashion.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 02:18   #2209
Quote:
Classy90 kaže: Pogledaj post
Teorije zavjere bez dokaza. Kao i ovo da je Izrael napravio ISIS lol. Imam par poznanika koji su otisli u ISIS i vjerujte da su to iskreni zaludjeni vjernici koji klanjaju 5 puta dnevno i pridrzavaju se svih pravila u detalje. Plus mrze Židove.
Pa ne znam kako ti to zamišljaš ali nije baš da borci dođu u Siriju i tamo im kažu da ih je ustvari stvorio Izrael i da to ne smiju nikome reći.. Ne znam tko ih je stvorio, mozda Izrael, mozda Amerika ili SA ali to je vojska ispranih mozgova i rade što im se naredi a ti što naređuju imaju već nekog doticaja sa stvoriteljima. Samo što ovi jadnici misle da to rade "u ime Allaha" a još ih usput malo i nadrogiraju. U jihadu je valjda sve dozvoljeno.
Dunphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:12   #2210
Quote:
Dunphy kaže: Pogledaj post
Pa ne znam kako ti to zamišljaš ali nije baš da borci dođu u Siriju i tamo im kažu da ih je ustvari stvorio Izrael i da to ne smiju nikome reći.. Ne znam tko ih je stvorio, mozda Izrael, mozda Amerika ili SA ali to je vojska ispranih mozgova i rade što im se naredi a ti što naređuju imaju već nekog doticaja sa stvoriteljima. Samo što ovi jadnici misle da to rade "u ime Allaha" a još ih usput malo i nadrogiraju. U jihadu je valjda sve dozvoljeno.
Odlično si to sažeo.

+ pogledajte moj potpis.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 09:30   #2211
Baš poput al-Qaede, i Islamsku državu (ISIS) stvorio je SAD, kao instrument terora kojim će zavaditi i osvojiti naftom bogati Bliski istok te suzbiti rastući utjecaj Irana u toj regiji. Činjenica da Sjedinjene Države imaju dugu i 'vruću' povijest pružanja podrške terorističkim skupinama iznenadit će samo one koji gledaju vijesti te ignoriraju povijest.

Direktor Agencije za nacionalnu sigurnost u vrijeme predsjednika Ronalda Reagana, general-pukovnik William Odom, jednom je prilikom napomenuo: 'Po svim standardima, SAD se vrlo dugo služi terorizmom. Senat je '78 i '79. godine pokušavao donijeti zakon protiv međunarodnog terorizma. U svakoj verziji koju su zastupnici iznijeli odvjetnici su rekli da bi se SAD našao u kršenju tog zakona.'

Tijekom 1970-ih CIA je koristila Muslimansko bratstvo u Egiptu kao barijeru da osujeti sovjetsku ekspanziju i onemogući širenje marksističke ideologije među arapskim masama. Sjedinjene Države također su otvoreno podržavale organizaciju Sarekat Islam protiv Sukarna u Indoneziji te su podržavale terorističku skupinu Jamaat-e-Islami protiv Zulfikara Ali Bhutta u Pakistanu.

Da ne zaboravimo, CIA je 'rodila' Osamu bin Ladena te 'dojila' njegovu organizaciju tijekom 1980-ih. Bivši britanski ministar vanjskih poslova Robin Cook rekao je u Donjem domu britanskog parlamenta da je al-Qaeda, bez svake dvojbe, produkt zapadnih obavještajnih agencija.

U Siriji se ustvari vode tri rata: jedan između vlade i 'pobunjenika'; drugi između Irana i Saudijske Arabije i treći između Amerike i Rusije. Upravo je ova treća, neohladnoratovska bitka navela kreatore američke vanjske politike da preuzmu rizik naoružavanja islamističkih pobunjenika u Siriji zato što je sirijski predsjednik Bashar al-Assad jedan od ključnih ruskih saveznika. Sada izlazi na vidjelo prilično neugodna činjenica da su mnogi od tih sirijskih pobunjenika zapravo ISIS-ovi nasilnici koji otvoreno mašu američkim automatskim puškama M-16.

ISIS nije tek instrument terora korišten od strane SAD-a za svrgavanje sirijske vlade, koristi ga se i kao sredstvo pritiska na Iran.

Posljednji put Iran je napao neku drugu državu 1738. godine. Unatoč onom što bi zapadni mediji htjeli da povjerujete, razbacujući se bojnim pokličima, očito je da prijetnja regionalnoj sigurnosti nipošto nije Iran nego - Washington. Izvještaj objavljen 2012. koji je prihvatilo svih 16 američkih obavještajnih agencija potvrđuje da je Iran okončao svoj program nuklearnog oružja još 2003. godine.

Sjedinjene Države koriste ISIS na tri načina: za napad na svoje neprijatelje na Bliskom istoku; kao izgovor za američku vojnu intervenciju u inozemstvu i, kod kuće, za potpirivanje umjetnih domaćih prijetnji kako bi se opravdalo neviđeno širenje nadirućeg nadziranja.

Naglim povećanjem nadzora i tajnosti rada vlasti vlada američkog predsjednika Baracka Obame jača svoju moć promatranja vlastitih građana dok istovremeno slabi moć istih tih građana da promatraju rad svojih vladajućih struktura.

Takozvani 'rat protiv terorizma' trebalo bi sagledati u kontekstu onoga što on doista jest: izlika za održavanje opasno prevelike američke vojske. Dvije najjače skupine u establišmentu američke vanjske politike su izraelski lobi, koji usmjerava američku politiku na Bliskom istoku, te vojno-industrijski kompleks koji izvlači profit temeljem postupanja ove prve skupine.

Otkad je američki predsjednik George W. Bush u listopadu 2001. objavio 'rat protiv terorizma', američki porezni obveznici platili su cijenu od približno 6,6 bilijardi dolara, uz tisuće poginulih sinova i kćeri. Međutim, istim tim ratovima ujedno je zgrnuto milijarde dolara za vašingtonsku vojnu elitu.

izvor: http://www.nexus-svjetlost.com/vijes...ske-ekspanzije
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 02:31   #2212
Izašla je knjiga 10 dana u islamskoj državi onog njemaca Jurgena
Ona njihova karta isla u kojoj se crni i Balkan i pol Afrike nije djelo nekoga iz isla (sa teritorija Sirije i Iraka) već njihovi simpatizera iz EU
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:15   #2213
Quote:
Classy90 kaže: Pogledaj post
Teorije zavjere bez dokaza. Kao i ovo da je Izrael napravio ISIS lol. Imam par poznanika koji su otisli u ISIS i vjerujte da su to iskreni zaludjeni vjernici koji klanjaju 5 puta dnevno i pridrzavaju se svih pravila u detalje. Plus mrze Židove.
imas dobre poznanike...
a klanjanje je po tebi znak iskrene vjere?
koja su to sva pravila?
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 02:05   #2214
Po kojem zakonu oni klanjaju,ovi iz Isila?

Upravu je ovaj momak što priča za ove što klanjaju po 5 puta,prije su bili u ruralnim djelovima BIH,al se znalo događati u Zenici da ljude pozivaju na Džumu petkom,zvoni ti neki lik sa bradom na vrata i kaže haj u džamiju,koga zanima neka traži knjigu Garibi

Vlado Azinovic profesor iz Zenice također izdaje godišnjak Zov rata koji se može naći u pdf na stranicama EU komisija u BIH koji govori o odlasku mladih BIH tinejdžera u isil i al nusru

Ovi što su otišli u Siriju na stanu isila iz BIH većinom su išli 2013 godine najviše,smanjena jako stopa odlazaka iz BIH u 2014

Mislim da je velik broj Bosanaca na strani isila poginuo kod Kobanea u okršaju sa Kurdima

Detalj jedan,nakon onog videa isila na Bosanskom i Albanskom kada onaj dečko 92 godište govori u kameru "sipajte im otrov u piće u hranu vi to možete" njegova majka je rekla koja je u nekom selu u Bosni kod Zavidovića bar tako mislim,da imam još jednog sina i njega bih dala u Siriju toliko o odgoju
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:01   #2215
Prije par dana sam naletio na članak kao počinje velika ofenziva iračke vojske, Kurda pa čak i Amera na Mosul, Francuzi dovukli još jedan nosač u istočni Mediteran, ISIL napunio kanale naftom da koalicija bombama sama sebi sjebe vidljivost, itd. Čak su išli tako daleko da su sve usporedili sa Danom D, ali eto ti ga "iznenađenje". Ništa. Opisano je kao da je stvar gotova, a zapravo ozbiljnije napredovanje nije niti počelo. Realno će im trebat tjedni ako ne i mjeseci za zauzet ulicu po ulicu, kuću po kuću, zgradu po zgradu s tim da je tehnologija ograničena zbog civila koje džihadisti koriste kao živi zid. Samo je jedno sigurno - 2017. je kraj kalifata. Očito ne i prije.
Feron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:49   #2216
Netko je na forumu napisao nek puste Kurde da krenu na Mosul sa garancijom da ce uci u njihovu autonomiju,pa ćeš vidjeti borbe
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 23:47   #2217
To je istina, ali tu postoje dva problema. Nitko Kurdima neće ponudit takvo što, a čak i da hoće nisu ljudi glupi jer bi im kasnije zahtijevali svašta ovisno od interesa. Nešto slično kao i sa Manbijom.
Feron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 08:42   #2218
da li ova ''država'' još postoji?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2021., 15:49   #2219
Izgleda da je "Islamska Država" zauzela grad Palma u Mozambique
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.