Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 03:07   #1
Trudnoća nakon (operacije) mioma

Lp, nedavno sam imala laparoskopsku operaciju mioma, pa me sad zanima sve vezano uz trudnoću...koliko cekati, koliko vam je trebalo, kako je protekla trudnoca, porod, itd....

Prošla sam temu operacije, ali većinom se zene ne vracaju na tu temu nakon operacije....a u temi Trudnoća i miomi su većinom iskustva vezana uz miome otkrivene u samoj trudnoći.
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:29   #2
A cuj.. Pitaj doktora. To ti je najbolje.
Jer kaj znaci miom. Di je bio, koliki je bio, ima li jos manjih, koliko ih jos manjih ima.....?
Prema mom amaterskom misljenju vjerojatno ne manje od 6 mj.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:00   #3
Hvala na odgovoru. Jesi li ti imala miome?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:24   #4
Nekoliko manjih. Razbacani svuda po maternici. Nisu za operaciju jer je to "normalno" za moje godine i gledali smo ih svako toliko jel rastu kaj. Al na kraju sam ja odustala jer nisu rasli 2 godine pa mi je dosadilo dizati paniku i ici na neke ceste ultrazvuke.
Mislim na kraju eo vec 2 godine i 20ak ultrazvuka kasnije sto redovnih kontrola sto ovih oko trudnoce i nitko se nikaj nije bunio.

Al ono sto znam o miomima je da je oporavak ziher duzi ako je negdje na unutrasnoj stijenci nego kvrgica izvana. Ili ako je veci vs. manji ili ak ih je 3 ili ak je 1.
Kuuuuzis
Ak zbog carskog reza (a to je skroz ozbiljna operacija i ono razrezu ti maternicu) nije preporucljivo godinu dvije idealno. Ovo s miomima moze biti sasvim manji zahvat (ako je manji i izvana i samo jedan) ne vjerujem da je vise vremena pauze potrebno od carskog reza.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 11:45   #5
Ovo sto berry kaze, ja sam imala 5cm ali vise prema vanjskoj stjenci i ostala trudna nakon 7mj u ivf postupku. Po lijecniku bilo je potrebno 6mj da pocnemo pokusavati tj da dogovorimo postupak. Prvi nije uspio, drugi odmah mjesec kasnije je upalilo. Nisam imala drugih mioma osim tog odstranjenog laparoskopijom. Ako sve protekne uredno ginekolozi preporucaju nekih 6 mj oporavka.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:07   #6
Hvala
Ja sam prije 3 tj. laparoskopski uklonila tri mioma, dva veelika i jedan mali.
Trenutno mirujem i cekam kontrolu.
aprill, ako smijem pitati, jel ivf povezan s miomima ili zbog neceg drugog?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:27   #7
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Hvala
Ja sam prije 3 tj. laparoskopski uklonila tri mioma, dva veelika i jedan mali.
Trenutno mirujem i cekam kontrolu.
aprill, ako smijem pitati, jel ivf povezan s miomima ili zbog neceg drugog?
Ne. Muz je bio razlog, ali mi je mpo dr savjetovao da rjesim miom kako ne bi u trudnoci rastao i stvorio kakav dodatni problem.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:02   #8
Pozz.. ja sam operirala miom u Petrovoj, laparoskopski prije cca 4 godine. OP je radio dr. Grgic.

Za trudnocu nam je dr. preporucio da pricekamo godinu dana. Tako je i bilo, te sam godinu iza ostala trudna. Trudnoca je prosla ok, bile su neke price da cu trebat roditi na carski zbog moguce rupture maternice... ali su pokusali da ide sve vahinalno. Zavrsila sam na carskom iz drugih razloga (beba se nije spustila).

Sama trudnoca bila je pracena zbog ranog smanjenja cerviksa (na 18mm u 23 tjednu i 9mm u trideset i nekome).. ali nije bilo potvrdjeno da je razlog tome prijasnja operacija mioma.
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:05   #9
Quote:
girra kaže: Pogledaj post
Pozz.. ja sam operirala miom u Petrovoj, laparoskopski prije cca 4 godine. OP je radio dr. Grgic.

Za trudnocu nam je dr. preporucio da pricekamo godinu dana. Tako je i bilo, te sam godinu iza ostala trudna. Trudnoca je prosla ok, bile su neke price da cu trebat roditi na carski zbog moguce rupture maternice... ali su pokusali da ide sve vahinalno. Zavrsila sam na carskom iz drugih razloga (beba se nije spustila).

Sama trudnoca bila je pracena zbog ranog smanjenja cerviksa (na 18mm u 23 tjednu i 9mm u trideset i nekome).. ali nije bilo potvrdjeno da je razlog tome prijasnja operacija mioma.
Hvala i tebi na odgovoru
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 20:18   #10
Ima li nekih novih iskustava da je trudnoca bila uspjesna nakon operacije mioma.
Lorenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 00:31   #11
Slučajno sam naletila na temu koju sam baš ja otvorila.
Operaciju (laparo) sam imala u srpnju 2017.
Ginekolog jedan rekao da mozemo nakon šest mj pokušati, moj rekao da treba godinu dana pauze.
Zadnju M sam imala 1.1.2018. Rodila u listopadu 2018. na carski. Carski zbog zadka. Trudnoća prošla uredno, za poželiti

Ako te još nešto zanima, pitaj.

E da, ostala trudna iz prvog pokušaja.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.