Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2007., 20:34   #61
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
labellina, ne znam jel bi te zalila ili ti pozeljela ozbiljne probleme koje neces moci sama rijesiti, pa ces biti prinudjena otici nekome po pomoc.
šta si tako ogorčena i zloguka !
citirala si post koji je replika "Normalnom"
a govorili smo o psihoterapijama bez dijagnoze
o "čačkanju" i traženju sebe..
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:50   #62
Quote:
labellina kaže: Pogledaj post
šta si tako ogorčena i zloguka !

Na moju srecu nisam niti jedno niti drugo, zapravo sam sasvim sretna, a jednaku srecu zelim svima, barem dio onoga sta ja imam, to sam ti na kraju i pozeljela.
Ali ne sudi onome kome nisi pozvana da sudis. Mozda se iza dijagnoze postavljacice topica, krije zapravo nesto puno gore....mi jednostavno nismo pozvani osudjivati ljude koji idu na terapije, ni ti koja ih ne koristis, a niti ja koja sam ih koristila...AKo ne mozes dati neki normalan savjet, barem utjesan ili prijateljski, mozda cak i iz osobnog iskustva, onda joj niti nemoj sjedati na muku sa izjavama kao sta su ti bile u tvojim postovima.

Njoj je mozda sad to najveci zivotni problem, stoga ili ju razumi, ili zaobidji, pusti ju neka trazi i nadje sebe....Nekako je ljudski, ako nista drugo
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:12   #63
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Oni samo MISLE da su se "zaglavili u slijepoj ulici", dok realno, većina nije, već je to samo njihova iskrivljena percepcija sebstva.

To što ne vide izlaz jest samo lijenost i ništa više.
Ne bih rekla da je to lenjost, već pre postavljanje prioriteta u životu. Koliko ljudi poznaješ da se 'bave sobom' na bilo koji način (ovde ne mislim na odlazak u teretanu i odlazak kod kozmetičara )? Koliko njih zastane da se zamisli nad vlastitim životom, vrednostima koje neguje, stavovima koje podržava, predrasudama kojima je odan, modelima u koje se uklapa 'po inerciji'? Koliko njih se zapita jesu li srećni i je li život kojim žive najbolje što mogu u datim okolnostima? Koliko njih uči da sluša sebe, da se okrene sebi na prvi znak da nešto nije u redu, da podrobnije ispita sitna nezadovoljstva, na prvi pogled bezrazložne tuge ili ljutnje? Ili uglavnom jure kroz život, da steknu, da dožive, da se uklope, da ne odskaču, da zarade/osvoje sve ono što treba da im kupi sreću, da svakome ugode i zaustavi ih tek fizička bolest ili psihički problem? Mislim da je većina ljudi upravo takva i kad se najednom samo 'slome' često ne umeju ni da se obrate sami sebi, a kamoli da sebi pomognu. Tad im dobro dođe neko ko će ih uputiti tim putem, ko će im otkriti jedan novi svet, približiti ih njima samima. Neko ima sreće da ima prijatelje koji su naučili da pomognu sebi, pa mogu pomoći i njima. Mnogi nemaju. Onima koji se i inače 'bave sobom' svakako da takva pomoć ne treba.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:48   #64
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je to lenjost, već pre postavljanje prioriteta u životu. Koliko ljudi poznaješ da se 'bave sobom' na bilo koji način (ovde ne mislim na odlazak u teretanu i odlazak kod kozmetičara )? Koliko njih zastane da se zamisli nad vlastitim životom, vrednostima koje neguje, stavovima koje podržava, predrasudama kojima je odan, modelima u koje se uklapa 'po inerciji'? Koliko njih se zapita jesu li srećni i je li život kojim žive najbolje što mogu u datim okolnostima? Koliko njih uči da sluša sebe, da se okrene sebi na prvi znak da nešto nije u redu, da podrobnije ispita sitna nezadovoljstva, na prvi pogled bezrazložne tuge ili ljutnje? Ili uglavnom jure kroz život, da steknu, da dožive, da se uklope, da ne odskaču, da zarade/osvoje sve ono što treba da im kupi sreću, da svakome ugode i zaustavi ih tek fizička bolest ili psihički problem? Mislim da je većina ljudi upravo takva i kad se najednom samo 'slome' često ne umeju ni da se obrate sami sebi, a kamoli da sebi pomognu. Tad im dobro dođe neko ko će ih uputiti tim putem, ko će im otkriti jedan novi svet, približiti ih njima samima. Neko ima sreće da ima prijatelje koji su naučili da pomognu sebi, pa mogu pomoći i njima. Mnogi nemaju. Onima koji se i inače 'bave sobom' svakako da takva pomoć ne treba.
Slažem se da ljudima treba pomoći..., al opet s druge strane ZNAM kolka količina hohštaplera jedva čeka naivne ljude s lovom

Nego... misliš da se samospoznaja, mir u duši ili smisao života može kupit na nekoliko rata kod privatnika (u ovom slučaju za 250kn/h)?!... čemu onda povijest, umjetnost, filozofija, politika, religija, ekonomija....

btw. stvarno mi je zanimljiv taj kapitalizam...
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:56   #65
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Nego... misliš da se samospoznaja, mir u duši ili smisao života može kupit na nekoliko rata kod privatnika (u ovom slučaju za 250kn/h)?!... čemu onda povijest, umjetnost, filozofija, politika, religija, ekonomija....
Naravno da ne mislim. Ali verujem da stručna osoba može čoveka uputiti na nešto što nikad nije uzimao u obzir ili ga posavetovati oko nečeg što se drugim ljudima podrazumeva. Ponekad čoveku znači tek da sa nekim porazgovara. Ljudi su danas sve otuđeniji, fokusiraniji na sopstveni život i probleme, površniji i sve više orijentisani na materijalno. Često ljudi nemaju nikoga ko bi ih saslušao, a nisu naučili da slušaju sami sebe...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:06   #66
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim. Ali verujem da stručna osoba može čoveka uputiti na nešto što nikad nije uzimao u obzir ili ga posavetovati oko nečeg što se drugim ljudima podrazumeva. Ponekad čoveku znači tek da sa nekim porazgovara. Ljudi su danas sve otuđeniji, fokusiraniji na sopstveni život i probleme, površniji i sve više orijentisani na materijalno. Često ljudi nemaju nikoga ko bi ih saslušao, a nisu naučili da slušaju sami sebe...
Apsolutno se slažem!

No mišljenja sam da dok ne dođe do promjene DRUŠTVENOG (i/ili ekonomskog) sistema, psihoterapeuti će biti od male koristi...
U društvu u kojem je materijalno glavna vrijednost nema mjesta za senzibilnije ljude... jer pazi, sad se traže ambiciozni, puni samopouzdanja...

Zato mi je nekako blesavo od ljudi koji po meni imaju rijetke kvalitete, stvarat pojedince prilagođene trenutnoj potrebi ekonomije...
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:20   #67
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Nego... misliš da se samospoznaja, mir u duši ili smisao života može kupit na nekoliko rata kod privatnika (u ovom slučaju za 250kn/h)?!...
Mala ispravka, 250 kn / 45 min
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:28   #68
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Mala ispravka, 250 kn / 45 min

jeftinije je doć na forum laprdat
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:01   #69
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Na moju srecu nisam niti jedno niti drugo, zapravo sam sasvim sretna, a jednaku srecu zelim svima, barem dio onoga sta ja imam, to sam ti na kraju i pozeljela.
Ali ne sudi onome kome nisi pozvana da sudis. Mozda se iza dijagnoze postavljacice topica, krije zapravo nesto puno gore....mi jednostavno nismo pozvani osudjivati ljude koji idu na terapije, ni ti koja ih ne koristis, a niti ja koja sam ih koristila...AKo ne mozes dati neki normalan savjet, barem utjesan ili prijateljski, mozda cak i iz osobnog iskustva, onda joj niti nemoj sjedati na muku sa izjavama kao sta su ti bile u tvojim postovima.

Njoj je mozda sad to najveci zivotni problem, stoga ili ju razumi, ili zaobidji, pusti ju neka trazi i nadje sebe....Nekako je ljudski, ako nista drugo
I do tog si zaključka došla pročitavši moj post?
Patetična si
Prije nego pretjerano nekog iskritiziraš
nauči se čitati po redu ..
..il ne upadaj u ležernu i duhovitu diskusiju
ako nemaš smisla za humor
jer je sukob neizbježan tvojim učitavanjem lažnih motiva
i donošenjem pogrešnih zaključaka
(meni komunikacija nije ko boks meč:napad i obrana)
Cura nema dijagnoze i ne hrani bespotrebno njezin strah
Ne izjednačavaj njenu mladenačku krizu odrastanja
s PTSP i šta si već tamo nabrojila..
Upravo stoga što sam je razumjela i postam
i pokušavavam joj dat do znanja
da prolazi najnormalniju fazu odrastanja..
može ju proći sama a može i platiti ( ako može)
ako joj to daje nadu da će postupak ubrzati
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:14   #70
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Slažem se da ljudima treba pomoći...

Nego... misliš da se samospoznaja, mir u duši ili smisao života može kupit na nekoliko rata kod privatnika (u ovom slučaju za 250kn/h)?!..
Ne može.
Jer psihoterapeuti nisu čudotvorci
Ne može se rješit u 10-ak sati
nešto što se ujebavalo 20 god
To je ujedno poanta svega što ja želim reći
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:20   #71
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post

jeftinije je doć na forum laprdat

I s razumjevanjem čitat..
Al opet i dalje mislim
da je malo ljudi
koji ovdje cijene
bilo koji savjet..
jer su besplatni
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:25   #72
Quote:
labellina kaže: Pogledaj post
I s razumjevanjem čitat..
Al opet i dalje mislim
da je malo ljudi
koji ovdje cijene
bilo koji savjet..
jer su besplatni
Ko kuži... - kuži!

Nego, zaista mislim da na forumu ima dosta kvalitetnih sugovornika koji više mogu pomoć nego Psihoterapeut d.o.o.

Što se tiče ozbiljnijih stanja i sl. dovoljni su i oni na državnim jaslama (kojima btw. više vjerujem).
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:26   #73
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Mala ispravka, 250 kn / 45 min
rječki cjenik
od 150-350
tak da znaš da sam u nešto upućena
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:29   #74
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Ko kuži... - kuži!

Nego, zaista mislim da na forumu ima dosta kvalitetnih sugovornika koji više mogu pomoć nego Psihoterapeut d.o.o.

Što se tiče ozbiljnijih stanja i sl. dovoljni su i oni na državnim jaslama (kojima btw. više vjerujem).
oni ti nisu d.o.o.
idu pod obrt
A ovdje ako daju savjet daju iz ljubavi
a u ordinaciji im je u interesu da duže dolaziš
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:30   #75
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Oni samo MISLE da su se "zaglavili u slijepoj ulici", dok realno, većina nije, već je to samo njihova iskrivljena percepcija sebstva.

To što ne vide izlaz jest samo lijenost i ništa više.
stavi muhu u zatvorenu staklenku i kad ju nakon par dana otvoriš, muha neće biti svjesna da postoji nešta izvan i neće ni pokušati izaći.
problem nije nimalo manji zato što je ZAMIŠLJEN, jer svi problemi su zamišljeni. Ako postoji netko (npr. psihoterapeut) tko će ti pokazati izlaz, ne vidim zašto bi bilo loše to iskoristiti.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:36   #76
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ja misli da čovjek treba težiti tome da biude sam svoj (psiho)terapeut jer je svaki čovjek u poziciji da on sam sebe najbolkje poznae, bolje nego itko drugi.
tu si se gadno zajebao. koliko sam ja primjetio većina ljudi svoje postupke opravdava sa "ja sam takav", ne uviđajući probleme i komplekse koje imaju u sebi, tj. uopće ne shvaćaju da problem postoji i da je unutar njih. navika je okriviti razne okolnosti, situacije i više sile za loše stvari koje nam se događaju, iako iz određene perspektive (npr. nekog psihoterapeuta) se točno vidi što ne štima i kako se može popraviti.

problem sa samo-psiho-terapijom je što nemamo dobru polaznu točku, ne poznamo pravilan način na koji moramo funkcionirati da bi bili sretni, pa tako ne možemo odmah niti uočiti razloge svoje nesreće, a rješenja još manje.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:40   #77
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Nego... misliš da se samospoznaja, mir u duši ili smisao života može kupit na nekoliko rata kod privatnika (u ovom slučaju za 250kn/h)?!... čemu onda povijest, umjetnost, filozofija, politika, religija, ekonomija....

btw. stvarno mi je zanimljiv taj kapitalizam...
savjet je uvijek najbolje tražiti od osobe koja je stručna na tom području. ako taj psihijatar ima mir u duši i ako zna prenijeti svoje znaje, ne bi mi bilo žao platiti deset puta traženu cijenu.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 02:52   #78
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim. Ali verujem da stručna osoba može čoveka uputiti na nešto što nikad nije uzimao u obzir ili ga posavetovati oko nečeg što se drugim ljudima podrazumeva. Ponekad čoveku znači tek da sa nekim porazgovara. Ljudi su danas sve otuđeniji, fokusiraniji na sopstveni život i probleme, površniji i sve više orijentisani na materijalno. Često ljudi nemaju nikoga ko bi ih saslušao, a nisu naučili da slušaju sami sebe...
ja se s ovim slažem jer baš u periodu kad sam išla kod psihijatra nitko me nije ni slušao ni čuo a ja vikala u sebi derala se iz sve snage kad ono odgovora nema..i dobila sam svoj odgovor..ne mislim da psihijatri rješavaju problem al nevidim ništa loše u tome da razgovaraš s nekim pa i da platiš bolje to nego teretanu i da istina ponekad čovjeku znaći i da porazgovara s nekim pa makar to morao i platit kad se u ovom životu ionako sve naplačuje i imaju pravo naplačivat svoje znanje jer nisu ga stekli na cesti..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:55   #79
Quote:
piti kaže: Pogledaj post
500 kn tjedno (2 puata po 250 kn) je fakat dosta.

ako smijem reci, lijepu svotu novaca ti uzima.. Malo je preskup/a. Vjerovatno si je covjek stvorio ime pa je podigao cijenu..

No uglavnom, moja iskustva.. Ja sam cca 3 godine odlazila na terapiju, i mogu rec da su mi ti sastanci bili predivni. A i pomogli su mi. Nije da sam imala nekih "gadnih problema", jednostavno teenage bunt.

Vjerovatno je psiholog kod kojeg ides los, neda mu se raditi a voli dobivat lovu. Ukratko.
Genetic_Disease is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 21:52   #80
Quote:
labellina kaže: Pogledaj post
Ne može.
Jer psihoterapeuti nisu čudotvorci
Ne može se rješit u 10-ak sati
nešto što se ujebavalo 20 god
To je ujedno poanta svega što ja želim reći

pojednostavljeno - terapeuti ne love ribu, već pokušavaju raznim tehnikama/metodama osobu naučiti kako se lovi riba
Problem je što veliki broj osoba očekuje od terapeuta rješavanje problema.Svrha terapije je navoditi osobu kako doći do samospoznaja,rješenja,odgovora...
Nema čarobnog štapića niti terapeuti dijele zlatne ribice!

Neli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.